Dali se dzinni mogu vidijeti?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Dali se dzinni mogu vidijeti?

Post od Yassin » Sre Nov 16, 2005 9:04 am

Es Sleamu Alejkum

Naisao sam na jednu sliku koja se vrti vec godinama na netu.
Radi se o jednom covijeku koji je cuo da se u jednoj pecini nalazi dzin.
Otisao je do te pecine sa ciljem da uslika tog dzinna,
dosavsi do ulazu te pecine pao je i umro.
Slikaci aparat je padajuci uslikao dzinna ( na slici).
To je jdna verzija te price.


(Ne tvrdim da je slika ispravna Allah najbolje zna)




Slika

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Ned Nov 20, 2005 9:51 pm

Esselamu alejkum!

Čista inprovizacija, to mi djeluje kao na modnoj pisti , ništa ljepši nisu ni oni koji se pojavljuju na gej paradama, festivalima piva , i inim festivalima koji se pojavljuju nagi, te koje kakve maskarade i gluposti.

Ako pokušamo analizirati sliku , vidjet će mo odmah u startu da sjenka koja stoji iz lika ne odgovara poziciji aparata koji je slikao. Ako je apart okinu pri udaru o tlo onda blijesak blica koji djeluje na pojavu, sjenku stavlja više iznad same pojave a ne ispod kako se to vidi naslici, Na ovoj slici da je orginalna svi krim inspektori bi se složili oko toga da je aparat okinuo pri udaru o tlo. Sjenka je postavljena isto onako kao kada pistom šetaju manekenke i slično. Znači svjetlost na ovoj slici udara sa veće visine i malo u stranu od same pojave . Obrati pažnju na sjenu u pozadini.

Opsihirene osobe po najviše mogu vidjeti ta stvorenja u snu u likovima ljudi , životinja, a nikako u stvarnom stanju, Allah opet najbolje zna . Ima hadis , neznam tačno kako glasi ( neka Emir to izvuče iz svoje riznice hadisa) ,suština je otprilika ovakva, ; kada bi ljudi vidjeli svarni lik na mjestu bi ostali mrtvi, e sada vjerovatno je se neko dosjetio da u tu priču ubaci to kako je "slikar " pao mrtav a eto ko apart je to odradio i evo imao sliku. Dok ovo pišem ovj post je pogledalo 80 posjetilaca , čisto sumnjam da je i jedan preselio zbog ovog lika. :wink:

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Uto Nov 22, 2005 5:14 pm

Selam alejkum

Aman ovo i da jeste Dzinn, bas bih bio neki mrsav i neuhranjen :mrgreen:

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Uto Nov 22, 2005 11:58 pm

Senad napisao:Čista inprovizacija, to mi djeluje kao na modnoj pisti , ništa ljepši nisu ni oni koji se pojavljuju na gej paradama, festivalima piva , i inim festivalima koji se pojavljuju nagi, te koje kakve maskarade i gluposti.
Aman ovo i da jeste Dzinn, bas bih bio neki mrsav i neuhranjen
We Alejkumu Es-Selam We Rahmatu Allahi We Berekatuhu

Subhana Allah ovo je jos jedan dokaz, da covjek ne smije vjerovati svemo.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Sre Nov 23, 2005 9:08 am

david coperfield,je to!zar ne? :wink:

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Čet Nov 24, 2005 8:35 pm

joooooooooooooooj šta je ovo brate strašno isti Karadzić .

Mucalo_17
Mlađi član
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 8:54 pm

Post od Mucalo_17 » Pon Dec 05, 2005 7:56 pm

EMIRgr napisao:Selam alejkum

Aman ovo i da jeste Dzinn, bas bih bio neki mrsav i neuhranjen :mrgreen:
tako je :D

A uostalom....
da ovo nije izvadjeno iz nekog dijela serije akte_X
:D

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Dec 08, 2005 6:31 pm


Ummu_Amar
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Ned Jul 03, 2005 10:54 am

Post od Ummu_Amar » Ned Dec 11, 2005 6:58 pm

Selam alejkum,
halali brate, ali ja nista ne kontam o cemu se radi na ovoj stranici. Mozes li kratko objasniti?
Dzezakellahu hajren

Umm-Aldin
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Dec 11, 2005 9:29 am

Post od Umm-Aldin » Ned Dec 11, 2005 7:50 pm

zahvalite se Allahu sto ne vidite dzinne ,

Allah je Mudar i Milostiv

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Pon Dec 12, 2005 8:55 am

Ja sam vidjela dzinna u snu(jeli to moguce?) ali on je bio puno lijepsi...ja mislim da se dzinn nikada nece prikazati ovakav insanu,oni se vecinom pretvore u ljude

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Dec 12, 2005 12:02 pm

Vidjeti dzinna je mogucnost samo oboljele osobe,tacnije vidjeti kako dzinn mijenja oblike je mogucnost oboljelog covjeka,jer samim pokusajem dzinna da zaposjedne tijelo covjeka je smrt ,ako mu pokusaj ne uspe.Dok spavamo nasa dusa izlazi iz naseg tijela i susrece se kako stoji u jednoj knjizi sa ostalim dusama.Covjek sa malo islama i imana u sebi biva podlozan cescem susretu ove druge vrste.Kako kaze Resulullah saws.Prije nego covjek zaspe,potakmice se sejtan i melek.Sejtan ga nagovara na lose a melek na dobro,pa ko od ove dvojice pobjedi bice sa covjekom sve do sabaha.E sad ako pobjedi sejtan svojim vesvesama naravno da ce osoba sanjati lose snove,i naravno da ce sanjat lose snove.To sto kazes da je dzinn bio ljepsi u tvom snu je jedan od nacina i prakse dzinna da ti se prvo pokaze u nekom liku koji ce se tebi dopadati,jer tim likom on ce pokusati da prodre u tvoje tijelo koje je kao jedna atmosfere,svaki meteor koji pokusa da udje na zemlju biva sagoren.Takav je slucaj i sa dzinnima koji pokusaju uci u tijelo koje ima atmosferu kod ljudi atmosferu zvanu Iman.Ako se je dzinn pokazao u liku koji ce te uplasiti,naravno da ces ga odbiti trazenjem sapasa i pomoci kod ALlaha .Po prirodi covjek kada se nadje u bezizlaznoj situaciji trazi pomoc od Allaha,pa ce ta sama potraznja ili spominjanje otjerati dzinna ,i spominjanje Allahovog Imena je oruzje koje ce sagoreti tog dzinna koji ce pokusati da udje u tijelo covjeka.Znaci dzinn koji hoce napasti pojedinu osobu bira formu,bira lik,bira i sakuplja informacije i ono sto zna o potencijalnoj osobi koju ce da napadne.Cesce se dzinn pojavi u lijepo liku dok ne zadobije dovoljno povjerenja,nekada se pojavi kao dobar covjek,dobra zena,koja te savetuje na dobro,kada osoba koja je sanjala te stvari uvidi da sanja cesce takve stvari pozeli prije zaspivanja da opet sanja tu osobu.Tada dzinn rasterecen da ce osoba pozvat Allaha u pomoc pokusa uc u tijelo i ako mu pokusaj uspe tada ce se dzinn pokazivati u oblicima koji strase i zastrasuju sanjaca,pa ce se ti snovi prebaciti i na javu,a ovakav slucaj cesce biva sa dzinnima koji se zaljube u covjeka.i ljudima koji se zaljube u dzinne.da ne pricam vise duga je ovo tema....Ummu Ammare radi se o djevocici koja place kamenje,umjesto suza izlazi kamenje(kamencici)

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Pon Dec 12, 2005 1:24 pm

Hvala ti na objasnjenju veoma je interesantno

ali kako onda mogu znati za sigurno da je to diznn sto sanjam ? jer on se prikaze kao veoma lijep i dobar,koja je razlika izmedju kad sanjas meleka i kad sanjas dzinna koji se pretvorio u dobru osobu?

selam

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Dec 13, 2005 12:32 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Sestro medina kada bih ja dosao da tebe posjetim,sta mislis pri prvom susretu da te umjesto lijepo pozdravim ja te opsujem ili umjesto vedra lica budem gruba i osorna lica,kako bi me prihvatila??Naravno bi odbila moje prijateljstvo.Da bi se nasa prijateljska veza uspostavila moram birati rijeci i izraze lica kako bih tebi ostavio utisak.Vrijemenom naseg prijateljstva ce se otkriti ciljevi prijateljstva.Tako je i kod dzinna koji zele nauditi nekoj osobi ,rekoh u proslom komentaru da je cesci slucaj ovog napada zaljubljenost ili dzinna ili covjeka.Vrati se i pretrazi u tvojim snovima sta ta osoba zeli od tebe,jeli ti prilikom snivanja te osobe ta osoba trazila nesto,jeli te tjerala na nesto sto nema veze sa islamom,jeli ti govorila o islamu,jesili tu osobu vidjala na islamska mjesta.Jeli ti otkrivala kakve tajne,jeli ti govorila sta ce biti sutra...itd itd.Ja ti ponovo kazem.Nacini koje dzinni koriste su i ovi,"pretvaranje radi cilja".Mogu ti govoriti iz svoje prakse da je bilo osoba koji su mi govorili da je sve pocelo u snu.Da su im se pokazivale osobe lijepog licca,koje nista nazao nisu ucinile,da bi se vrijemenom transformisale u nesto neodredivo.Jos nesto bih te pitao.Dali si uz prisustvo te osobe sanjala i neke zivotinje ponekad???

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Uto Dec 13, 2005 4:43 pm

AbuAmRibnFadL napisao:selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Sestro medina kada bih ja dosao da tebe posjetim,sta mislis pri prvom susretu da te umjesto lijepo pozdravim ja te opsujem ili umjesto vedra lica budem gruba i osorna lica,kako bi me prihvatila??Naravno bi odbila moje prijateljstvo.Da bi se nasa prijateljska veza uspostavila moram birati rijeci i izraze lica kako bih tebi ostavio utisak.Vrijemenom naseg prijateljstva ce se otkriti ciljevi prijateljstva.Tako je i kod dzinna koji zele nauditi nekoj osobi ,rekoh u proslom komentaru da je cesci slucaj ovog napada zaljubljenost ili dzinna ili covjeka.Vrati se i pretrazi u tvojim snovima sta ta osoba zeli od tebe,jeli ti prilikom snivanja te osobe ta osoba trazila nesto,jeli te tjerala na nesto sto nema veze sa islamom,jeli ti govorila o islamu,jesili tu osobu vidjala na islamska mjesta.Jeli ti otkrivala kakve tajne,jeli ti govorila sta ce biti sutra...itd itd.Ja ti ponovo kazem.Nacini koje dzinni koriste su i ovi,"pretvaranje radi cilja".Mogu ti govoriti iz svoje prakse da je bilo osoba koji su mi govorili da je sve pocelo u snu.Da su im se pokazivale osobe lijepog licca,koje nista nazao nisu ucinile,da bi se vrijemenom transformisale u nesto neodredivo.Jos nesto bih te pitao.Dali si uz prisustvo te osobe sanjala i neke zivotinje ponekad???
Esselamu alejkum brate

Ne nikada osobu nisam sanjala u islamskim mjestima.Sto se tice o buducnosti sjecam se da sam jednom sanjala dan prije nego sto sam trebala imati ispit kako mi ta osoba kaze "sutra neces imati taj ispit opusti se"(nesto tako slicno) i bas je tako i bilo sutradan.Inace prije sam sam sanjala cesce nego sad,dali to ista znaci?Sa zivotinjama ga nikada nisam sanjala,jedino same zivotinje ali to je onako bezveze.

selam

Odgovori