Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Čet Okt 13, 2011 10:55 am

Da jos nesto. Skinula sam sebi suru El-Bekare pa je vrtim po cijeli dan. Cak i kad podzem van kuce upalim i ostavim da uci i ako nisam tu. Nadam se da je to uredu,ili ?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Haris » Čet Okt 13, 2011 11:42 am

Amin i tebi i Senadu, i ostaloj mnogobrojnoj četi sa foruma.. :P

Pa dobro, ovisno o situaciji, znalo je bit i kod kuće. Ako mi nešto izazove napad, tj. nešto što me unervozi. Sve je stvar koliko dokučiš problem i koliko misliš o njemu. Dođe nekad period pa razmišljaš ispred problema. Tačno znaš kad će se šta desit.

Također nemoj se prenajedat. Jedi koliko je dovoljno da zadovoljiš glad, pa kasnije opet malo i tako to. Jer meni je stvaralo problem kad se najedem, pa stavim "teret" na želudac, onda najmanja stvar me unervozi, tj. izazove muku.

Tako sam jednom iftario i jeo dosta i tešku hranu, kasnije sreo hanumu na teraviji i bilo mi muka. Kasnije kako sam praktikovao vrlo malo, tek da se iftarim, postalo je lakše. Dosta ćeš stvari tako skontat o svom problemu vremenom.

Prati još šta ti smeta. Možda kafa?

Da, to je ok, i poželjno je puštati Bekaru, jer po hadisu šejtan ne ulazi u kuću 3 dana gdje se uči Bekara. Također, nadam se da je Senad skrenuo pažnju. Skloni slike ljudi i životinja i sve što podsjeća na figure ljudi i životinja. Tj. neke igračke, statue i slično.

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Čet Okt 13, 2011 12:09 pm

Aha. Pa ovako, nemogu prosto sad da ti idem ispocetka ali evo ti prvi put prije nekih 11.5 godina. Znaci tad je bila ta kobna noc i prvi napad. Pila sam kafu i jela euro-blok cokoladu :) ,i odjednom mi naidje strasna muka i tjeranje na povracanje sa starsnim osjecajem straha, strepnje,zebnje,ma uzas jedan,ali povratila nisam. Do tada nisam znala sta znaci biti slab, i te uzasne senzacije koje su mi se desavale bile su neshvatljive. To nisu obicne mucnine koje se desavaju svim ljudima bar ponekad nego to je nesto tako uzasno, pa znas vec osjetio si na svojoj kozi. I tako sve krene,svaku noc hitna , pa kazu trovanje stomaka pa urade nalaze a ono nije, pa ovo pa urade nalaze pa nije. Tad sam imala samo malo vise od 18 godina. I eto tako sve ove godine.Svaki put svi simptomi pocnu u stomaku pa se rasire dalje. Eto ostalo vec znas. Vidis da je kafa bila kobna :lol: . Usput i ne pijem je nikako, kao eto smeta mi uvijek mi je muka od nje i udari mi u glavu sto bi narod rekao :) .A sto se tice slika i kipova nisam ih nikad ni imala po kuci,ali imaju djeca igracke razne stvari od zivotinja do plisanih igracaka i raznih lutkica. Ja sam jos nekad davno davno pitala naseg efendiju za to ,ali on mi je rekao da se to ne odnosi na djecije igracke samo na kipove kao ukrase po kuci i slike bilo kakve .To je to. Sellam

Lane
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Jan 21, 2010 7:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Lane » Čet Okt 13, 2011 1:54 pm

http://www.healthbosnia.com/alternativn ... retman.htm

http://www.healthbosnia.com/personal/omerhodzicm.htm
Kod njega sam ja radila hidzamu, ima godina i ne boli. Ima ordinaciju u Sarajevu, na Alipasinom polju. Trebas nazvati i zakazati termin, kosta 80 KM. Cula sam da ima neka zena koja radi hidzamu (jednoj mojoj prijateljici radila), al nisam uspjela do nje doci.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Senad » Čet Okt 13, 2011 2:41 pm

Lane napisao:http://www.healthbosnia.com/alternativn ... retman.htm

http://www.healthbosnia.com/personal/omerhodzicm.htm
Kod njega sam ja radila hidzamu, ima godina i ne boli. Ima ordinaciju u Sarajevu, na Alipasinom polju. Trebas nazvati i zakazati termin, kosta 80 KM. Cula sam da ima neka zena koja radi hidzamu (jednoj mojoj prijateljici radila), al nisam uspjela do nje doci.
Selam

Treba tražiti žensku osobu, Hidžama kada se radi doslovci treba se razgolititi. Ovaj zahvat savremena medicina ne priznaje i ne praktikuje.

Trenutno za sestru nije toliko nužno koliko treba da obrati na neke druge stvari ali svakako bi bilo dobro uraditi hidžamu.

HAnuma od NIsada ef. radi hidžamu, Gradačac,, ZAtim u Doboj Istoku ( V.Brijesnica) hanuma od prof. Selmira

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Čet Okt 13, 2011 3:16 pm

Drago mi je cuti da nije nuzno da jos radim hidzamu,dok jos malo skupim hrabrosti insAllah. Ali drago mi je cuti da imamo u Bosni ko to radi. Sellam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Haris » Čet Okt 13, 2011 5:54 pm

Pa dobro je onda.. :P

Pošto ja deveram jedno 3 godine. Imam još 8-9. Usrećila si me pravo.. :D :D :D

I ja kad pokušavam nekome objasniti kažem tako da nisu obične mučnine kada ti je muka, povratiš i ćao. :D
Nego razvaljuje te, kao da ti duša izlazi, i neka bijela sluz se pojavi u ustima.

Opet, pokušaj skontati odakle dolazi problem, u kojim situacijama, to će ti bit od koristi.

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Čet Okt 13, 2011 7:01 pm

Eh hvala Allahu da ima neko ko razumije,hocu reci nije da mi je drago sto ti je isto stanje kao moje jer nikom ne zelim takvo sto,ali covjeku je lakse kad neko razumije kad mu govoris,jer inace kad nekom kazem samo gleda u mene,a pogled ono kao: ova je odlijepila skroz :D .Eto dobro si ti izracunao :lol: ,ali nisi dodao jos koju godinu jer nisam se jos oslobodila "podstanara". Ali insAllah hocu. Sellam

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Čet Okt 13, 2011 7:12 pm

Opet ja, ma svaki put zaboravim sta sam sve procitala sta trebam jos dodati pa moram ponovo :D .U vezi ovoga kad mi se dogadja najvise.Mislim da sam vec navela ..... ili sam kontala na to ali nisam pisala? Ali ovako znaci,donekle je ok dok sam u kuci ili blizu kuce, vec dalja udaljavanja ili kakvo putovanje je muka prava. Takodje nekome u goste ici bas se moram natjerati bas iz tog razloga, dolaze mi uzasne senzacije tj.svi moji simptomi,pa je to uzasno tesko sakriti od ljudi,a jos teze izbjeci ona pitanja tipa: sta ti je?jesi dobro?nesto si odsutna?malo si blijeda?da nisi sta pokvareno pojela itd.,ali i sve da kazes kome tako mali broj ljudi te shvati, nazalost.Tako da uvijek dobro dodje neko ko te razumije i podrzi. Puno hvala,Allah da nam olaksa svima insAllah.Sellam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Haris » Čet Okt 13, 2011 7:28 pm

Ma sve razumijem. Nego ti si bila dosta na lošem mjestu tokom traženja pomoći ili si možda nekad bila na dobrom, pa se uvratila malo do Zenice.. ne znam, uglavnom imaš Enesa u Zavidovićima, imaš Almina u Zenici.

1oo% zagarantovani insani. :D

Ja sam išao 3 puta kod Enesa ispočetka i tad je bilo presudno. Baš je velik teret sa mene spao. Kasnije sam još nakon godinu i po, ali uglavnom ove 3 rukje su me spasile najviše.

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Čet Okt 13, 2011 7:49 pm

Ma ja se stvarno bojim tih neispravnih,ma ne njih kao takvih nego se bojim Allaha jer znamo sta nam je ako idemo kod takvih,ali Allah zna da nisam znala i sta mi je naum bio. I jos nesto ima nekoliko dana kako sam se registrovala na stranici, i od tad svaki dan uzmem telefon da nazovem Enesa i tako me strah i samo ostavim telefon. Prava kukavica :D .A evo zasto. Prije nekih 4 god. isla sam u Cazin kod Nezira Hodzica da mi uci rukju i stvarno je covjek ucio,a ja sam imala tako uzasne simptome da neznam kako sam prezivjela. Ajjjjjjj,samo kad se sjetim. I zato sad kad zamislim uhhhhh.Kad mi se rukja tad ucila svi simptomi koje osjecam inace naizmjenicno dosli su svi odjednom. Pa vjerovatno si i to dozivio.Znam da moram i svjesna sam toga i insAllah se pripremam jer kao sto neko od vas rece(mislim da je Senad),moram se pripremiti za tu borbu.Neka nam Allah da snagu i sabur da ustarjemo u tome. Sellam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Haris » Čet Okt 13, 2011 8:51 pm

Pa sve to može biti njihov strah.

Sad ne znam šta je Nezir činio, ali logično mi je da kada se uči rukja da prži džine i imaju oni pametnija posla od napada. Osim ako im se ne da vremena i prostora da oni napadaju i na "rukji".
Ja nisam imao takvih problema. Najveća bol mi je bila kad me Enes spojio na 6V :P

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Čet Okt 13, 2011 9:07 pm

Nije mi jasno sad to, jer koliko ja znam dosta ljudi prica kako reaguju,a i na stranici ovoj pise cini mi se ,ma ne cini nego sam citala,bas Enes objasnjava kojom metodom radi.To je ono kada dolazi do teskog disanja,trnjenja udova, jako ubrzanog rada srca,trzanja udova(to je meni bilo prilikom ucenja rukje),a neki objasnjavaju da onaj kome se uci moze cak da izgubi svjest. Meni je tako bilo slabo da sam jedva izasla iz kuce i jako mi bila muka ali opet nisam povratila. I ako je on rekao da bi bilo najbolje da povratim.Eto to je to. Sellam

Senad_te
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pon Nov 22, 2010 5:13 pm

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Senad_te » Čet Okt 13, 2011 10:12 pm

Vidim da se na ovoj temi diskutira i za hidzamu pa bih da pitam: dali Enes radi hidzamu?

Usput, da vas pohvalim za ovaj forum, nek vas Allah swt nagradi.

Sellam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Haris » Čet Okt 13, 2011 11:25 pm

Esselamu alejkum,

Amin, također.

Koliko sam upućen ne radi. Opet nisam siguran da li je kad imao posla sa tim.
Znam samo da koristi medicinske igle tokom rukje pa probije prst da izađe nečist, i eventualni prolaz za džine koji su tu došli sihrom.

Odgovori