pitanje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
enida.
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 11:40 am

pitanje

Post od enida. » Ned Dec 18, 2011 11:42 am

Selam alejkum,

Razgovarala sam sa jednom zenom koja mi je rekla da je najbolja zastita od sejtana da proucim sure nas i felek i to da na pocetku umjesto 'euzubillahi...' kazem 'neuzubillahi...' nisam do sada nikad tako ucila, niti namjeravam, jer po mom misljenju nema opravdanog razloga. sta vi mislite?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje

Post od Haris » Ned Dec 18, 2011 10:09 pm

Esselamu alejkum,

Da tako treba u Kur'anu bi pisalo tako kako ona kaže. To je direktno iskrivljavanje Allahovog swt govora. To je maximum zablude. Pogledaj da se ne družiš sa tom i takvim osobama jer će i šejtan umiješat svoje prste pa ćeš počet sumnjat u ispravnost toga.

Npr. Šejtan će se potruditi da obezbijedi da se džini povuku svaki put kad ti nepravilno proučiš samo da bi ti pomislila kako je to ispravno. To je jedan primjer do čega može doći.

Ako se može se tom osobom pričat na ljudskoj razini, postavjetuj je da se pokaje zato što je to rekla. Allah je rekao u Kur'anu da je Kur'an sačuvan od iskrivljavanja, dodavanja i oduzimanja, pa znači nema niko pravo da dodaje. Ako Poslanik s.a.w.s. nije ništa dodao na svoju ruku, kako neko drugi ima pravo. Ona čak nema pravo da uvede neki propis u vjeru, a kamoli ovo direktno nijekanje vjere.

Samo mogu reći, subhanAllah. :S

enida.
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 11:40 am

Re: pitanje

Post od enida. » Uto Dec 20, 2011 4:59 pm

Selam alejkum,

Hvala vam puno na odgovoru. Inace, ta zena je obavila hadz, pokrivena je... Pa me bas zacudilo sto me 'posavjetovala' s necim takvim. Neka vas dragi Allah dz.s. nagradi!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje

Post od Haris » Uto Dec 20, 2011 6:47 pm

Ma naši bošnjaci su specifični u pogledu Islama.. Dosta ima neke tradicije, gatki, praznovjerja i td., a sve nekako u "dobroj" namjeri.

Odgovori