STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Ummah » Ned Jan 15, 2012 2:18 am

esselamu alejkum.

presla sam tridesetu godinu, neudata sam i nailaze preporuke...ali, na osnovu preporuka vidim kako svi ti ‘dobri’ ljudi u stvari misle da ne zasluzujem nista 'normalno' te mi stoga preporuce ili nekog ko je je razveden bez djece, ili je razveden sa djecom, ili je ozenjen, ili je nekog nedefinisanog statusa kako mi je danas preporucio jedan moj kao rodjak.

da ispricam taj posljednji slucaj.’rodjak’, brat sunetlija, koji je lijepih osobina i ahlaka, s vremena na vrijeme osjeti potrebu da mi se pravda kako nikom ne bi mogao nijednog brata preporuciti jer ima svakakvih ljudi i to je delikatno...isto kao da hoce da mi kaze da ne zna sta ce jadan sa mnom jer ja mozda od njega ocekujem da nesto preduzme. ja cutim, slusam i cudom se cudim sto mi to prica.nikad ni od njegove zene, a ni od njega, nisam trazila da intervenisu, niti sam pokazala zaljenje sto sam neudata.naprotiv.

prosle godine su me on i njegova hanuma htjeli povezati sa nekim ko se tek razveo i ima dvoje djece.odbila sam jer sam previse ljubomorna za takve kombinacije.danas me mrtav hladan zove i kao znam li ja neku sestru (ne usudjuje se da kaze da cilja na mene) koja bi se udala jer ima jednog brata koji je, citiram: 'tako dobar da je prebrinuo i za ovaj svijet i za ahiret'. zamislite takvu pohvalu. ko je to, bre, prebrinuo i za ovaj i buduci svijet? katastrofa.ali, nije moj ‘rodjak’ glup ili neuk u pogledu islama. jednostavno se covjeku otela ta nebuloza a ja mislim da je razlog tome to sto bi posto poto da me ubijedi da pristanem.taj neko mu je valjda bitniji od mene, a to sam zakljucila na osnovu daljih informacija.

kaze nadalje da covjek ima trideset i neku godinu, tu smo negdje, i da zivi sa zenom ali ga ona odavno odbija tako da nemaju onu vrstu odnosa i on ce nju ostaviti cim nadje drugu, a dobio je cak i od zeninih roditelja dozvolu da je ostavi jer ga ona odbija. ja se sokirala. prije toga sam mu rekla kako cu vidjet da nadjem nekog ali su male sanse posto su mi sve prijateljice udate. a kad sam to cula rekla sam da je status tog covjeka - ozenjen i kako mi ne pada na pamet da ga ikom preporucim jer sto ne zelim sebi necu ni drugima.zauzvrat bih samo mogla dobiti drvlje i kamenje.i dodam da mogu samo pomenuti tog lika jednoj razvedenoj prijateljici koja ima sina. a to sto je taj covjek jos u braku sa zenom sa kojom ne moze da konzumira brak, jer ga ona eto odbija, samo stvara dodatnu sumnju da je mozda lud za njom pa mu dosta da je samo gleda... uzas.uzas.i kazem mu da posalje sve podatke mejlom a ja cu proslijediti toj razvedenoj i vidjeti hoce li. ‘rodjak’ to ne uradi cime je potvrdio da je ciljao na mene, a s druge strane ne misli da je razvedena za tog insana koji je prebrinuo za oba svijeta.ili mozda taj 'melek' to ne misli.

jako me povrijedio takvim stavom. nervira me, nerviraju me, blago receno, dvostruka mjerila nasih sunetlija. pa nevjernici, koji su moralno zdravi ljudi, imaju ljepsi odnos prema zenama i tretiraju ih istim mjerilima. nebrojeno puta sam cula da je neki krscanin ozenio stariju ili razvedenu ili zenu koja uz to ima i dijete ili djecu, a on momak. zasto je to tako? zasto smo tako licemjerni? mi trebamo biti bolji i vise cijeniti licnost covjeka. mi trebamo da sluzimo za primjer a ne oni.mi.

i kad sam imala 21 godinu razmisljala sam kao sada. i kad sam daleko manje znala o islamu znala sam da je karakter vazan, licnost covjeka... bila sam spremna da se udam za covjeka koji mi je godinama mogao biti otac a da sekundu nisam pomislila kako sam bolja jer sam mladja.a bio je i razveden i imao je dijete.ni sekundu nisam pomislila kako sam bolja jer se nisam udavala i nemam djece. osjecala sam se sretnom znajuci da sam nasla nekog ko me cijeni, ko je dzentlmen, kome sam maltene centar svijeta i sve bi uradio za mene. nikad nikog ko me e postovao na poseban, nevidjen nacin jos uvijek nisam upoznala. koliko samo lijepih uspomena zbog kojih cijeli zivot dovim Allahu Dragom da ga uputi.

ljudi moji, stvarno ne zelim da pristanem na takva mjerila. volim sebe.postujem sebe. ne zelim da prihvatim to nametanje od strane balkanaca ili balkanskih sunetlija da sam manje vrijedna jer mi je trideset i neka godina i da trebam zauzeti stav daj sta das. to nije normalno i ljudski.

ne smeta meni to sto je neko razveden ako se ljubav desi spontano, kao u slucaju kad sam imala 21 godinu, i ako vidim da me stvarno voli i da mu je stalo. ali kad ti neko od vjernika preporuci razvedenka odmah znam, na osnovu ovog nekakvog dosadasnjeg iskustva, da se radi o tipu tj. 'bratu' koji bi odmah da te zeni ne zato sto mu je stalo do tebe vec prosto sto mu je stalo da zadovolji svoju fizicku potrebu pa mora sto prije da nadje zenu.mada, ima i slucajeva kad nekom razvedenku i dalje ne odgovaram zbog godina jer on preferira 'piletinu'. ne kaze ali se nekako izvuce.i to recimo ljudi koje ja iz pristojnosti pristanem da upoznam, i ne zelim da ih uvrijedim i odmah odbijem vec im dajem vremena da vide kako smo razliciti...

jadna ‘braca’.jadna ‘moja braca’ koja me tretiraju kao stvar i zivotinju, koja ne racunaju da imam osjecanja i da mi treba ljubav i postovanje.

tako sam ogorcena da cu najvjerovatnije ubiti sljedecu osobu koja mi preporuci razvedenka, ili ne daj boze nekog ozenjenog. sad mi je tj.odavno je meni jasno postojanje feministkinja.najradije bih im se pridruzila samo da me islam ne koci... pitam se sta da se radi protiv ovakvog sistematskog zatupljivanja i zaglupljivanja?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Haris » Ned Jan 15, 2012 1:18 pm

Ja ću ti samo reći da je Poslanik a.s. ženio razvedene žene, i žene koje su žene šehida, i žene koje su prešle na Islam i naputile muževe džahile.

Zar je on manje vrijedio zbog toga?

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Ummah » Ned Jan 15, 2012 3:34 pm

Haris napisao:Ja ću ti samo reći da je Poslanik a.s. ženio razvedene žene, i žene koje su žene šehida, i žene koje su prešle na Islam i naputile muževe džahile.

Zar je on manje vrijedio zbog toga?

naravno da mi je poznato kako je Poslanik postovao zene i da nije nikada imao dvostruka mjerila. ali, muskarci koji tvrde da su njegovi sljedbenici, kako vec rekoh, imaju.

navest cu jos jedan primjer. 'braca' recimo prodju sito i reseto i traze zenu ko ispod cekica, jer zaboga oni su muskarci, to je drugo... mi moramo da se cuvamo a oni... i uz to se jos ponose svojom promiskuitetnom prosloscu, kao da zele da poruce - e, bit ce tebi odlicno sa mnom. ja sam profesionalac.

i tako obavezno pitanje je pitanje o nevinosti, dok im je s druge strane smijesno i da se pomisli da oni to nude. po njima to nije prirodno, normalno, ocekivati od jednog muskarca, bolje reci muzjaka.

licno smatram da ovakvi likovi ne zasluzuju odgovor i nemaju prava da traze ono sto ne nude. nego, rizik 'brate'. pa mozda potrefis nevinu i 'umres sretan' a mozda potrefis neku kojoj se omaklo...

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od kenan79 » Ned Jan 15, 2012 6:15 pm

Sestro draga, da te Allah nagradi i podari svako dobro i ovog i buduceg svijeta i podari ti sabura u onome sto trazis.

Covjek, ja, pa svako drugi, treba prvo da krene od sebe. Allah s.w.t. nam je propisao sudbinu i sve sto se dogadja i biva, Njegova je volja, a ne nasa.
Za mnogo toga treba traziti oodgovore u nama samima, a ponekad i izvan nas. Ipak, Allah daje ono sto je najbolje za covjeka, a mi to i ne znamo. Nesto je dobro po nas, a mi ga ne volimo, a nesto je lose po nas, a mi ga volimo. Ta, samo smo ljudi. A Allah s.w.t. najbolje zna.

Malo mi je kontradiktorno s tvoje strane, al nejse, mozda i grijesim, stupas sa mnoooogo predrasuda. Na pocetku kazes da nisi za kombinacije u kojima neko ima dijete/djecu i razveden je, jer si ljubomorna za te kombinacije, a s druge strane se ljutis na one koji ti se nude ili ti ih drugi nude, a da i ne upoznas osobu. Mozda da sama pokusas vidjeti u cemu/kome je problem za pocetak.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Ummah » Ned Jan 15, 2012 8:19 pm

kanchy79 napisao:Sestro draga, da te Allah nagradi i podari svako dobro i ovog i buduceg svijeta i podari ti sabura u onome sto trazis.

Covjek, ja, pa svako drugi, treba prvo da krene od sebe. Allah s.w.t. nam je propisao sudbinu i sve sto se dogadja i biva, Njegova je volja, a ne nasa.
Za mnogo toga treba traziti oodgovore u nama samima, a ponekad i izvan nas. Ipak, Allah daje ono sto je najbolje za covjeka, a mi to i ne znamo. Nesto je dobro po nas, a mi ga ne volimo, a nesto je lose po nas, a mi ga volimo. Ta, samo smo ljudi. A Allah s.w.t. najbolje zna.

Malo mi je kontradiktorno s tvoje strane, al nejse, mozda i grijesim, stupas sa mnoooogo predrasuda. Na pocetku kazes da nisi za kombinacije u kojima neko ima dijete/djecu i razveden je, jer si ljubomorna za te kombinacije, a s druge strane se ljutis na one koji ti se nude ili ti ih drugi nude, a da i ne upoznas osobu. Mozda da sama pokusas vidjeti u cemu/kome je problem za pocetak.
amin ve ijake.

prvo bih oko dove za sabur u pogledu onoga sto trazim. nesumnjivo sabur nam svima treba, manje ili vise, i nikad ga dosta. medjutim, sticem utisak da mislis kako je meni moje stanje patnja pa da kazem nesto o tome.

neces mi vjerovati, sto zbog svog oca koji je nevjeran bio majci cijeli zivot, sto zbog brojnih muskaraca koji ne znaju ili ne postuju svoje zene, meni brak nikad nije izgledao kao dobra opcija.prosto je bolje bez toga.nema ko da lupa rukom o sto, da ponizava, vara, petlja a zauzvrat trazi savrsenstvo, inace... ali, sa boljim upoznavanjem islama primorala sam sebe da racunam brak kao opciju. i Allah Dragi je dao da sam samo jednom osjetila da je muskarac kojeg sam voljela i koji me volio ono pravo. nego, umijesali su se drugi i to je sad proslost.

smatram da imam dosta mahana i cesto se ogrijesim prema sebi ali daleko manje prema drugima.nit sam savrsena nit ocekujem savrsenstvo. a kad bih da okoncam poznanstvo sa nekim budem na tantalovim mukama kako da ne povrijedim, kako da ostane lijep utisak, da moj brat u vjeri ne bude obeshrabren da dalje traga i pita i da ne povrijedim njegov ego i ponos. s druge strane, 'braca' znaju biti surova i sirova.ne svi, ali kako udjoh u tridesetu sve cesce...

ja ovdje ne pricam o stvarima o kojim ti pricas. prosto sam dugi niz godina, trudeci se da ispostujem sunet i dobijem ono sto zelim - dijete- upoznavala razne likove. bila sam u kontaktu sa ljudima raznih profila, nacionalnosti i vjera. nemoj me pogresno shvatiti, ali jako sam se lijepo osjecala u drustvu nekadasnjih kolega, stranaca, jer me nisu posmatrali kao komad mesa i jako su postovali sve moje stavove i nacela koja islam nalaze.s druge strane moja braca u vjeri me nisu tako lijepo tretirala. nekad bi se desilo da se pri izlasku i vidjenju kao slucajno 'ocesu' i dotaknu dok se ovim strancima to nikad nije desilo. bili bi na odstojanju 'kilometar'.ne zato sto im se nes vidjam nego u slucaju jednog kolege zato sto me i previse postuje da bi bilo sta pokusao, a plakao je kad je pitao da se udam za njega. ti nevjernici s kojima poredim nase stanje su zenu gledali kao osobu i zadivili bi se necijim karakterom i za razliku od ovih tzv. 'mojih' ne bi imali dvostruke standarde.

oko stvari koja ti se cini kontradiktornom mislim da me nisi dobro shvatio. rekla sam da sam u 21. bila sa nekim ko je bio puno stariji, razveden i imao je dijete. nije mi smetalo. zasto?imala sam milion dokaza da mu je stalo i da je pravi.ali, smetaju mi oni koji samo sto se razvedu idu grlom u jagode i ni ne rascistivsi sa prosloscu traze nacin da sto prije zadovolje svoje strasti, pri tome imajuci drugacija mjerila za sebe a drugacija za zenu koju bi htjeli ozeniti.i da se ne ponavljam...toliko toga se trazi a ne nudi. previse sam ljubomorna za kombinacije - s milion bio, upravo se razveo a hocu da te zenim. meni sad smeta kad me odmah doceka preporuka nekog ko je razveden i jos druge kombinacije o kojima sam pricala jer ti ljudi nisu posteni.misle da ne zasluzujem nekog ko je kao ja. iz nekog razloga, meni neshvatljivog, muskarcu se sve moze a mi gubimo na vrijednosti ne poslije tridesete vec i prije. dvolicni su.sebi mjere jednom mjerom a zenama drugom.pozivaju se na sunet a u pogledu zene ga ne primjenjuju.

juce sam dobila poriv, tipicno zenska osobina, da ispricam sve ovo jer mi je ovako lakse.niko ne zna mog rodjaka i nije gibet.prosto iznosim neke nase slabosti kako bismo ih prije svega bili svjesni a zatim ih rijesili.

meni je samoj ne moze biti bolje i mislim, najiskrenije, da i ne pristanem da se ikad upoznam sa nekim u cilju sklapanja braka, da imam dovoljno opravdaanja pred Gospodarom svih svjetova. zaista sam se trudila.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Ummah » Ned Jan 15, 2012 11:13 pm

moram biti objektivna i dodati jos ovo - znam da je bitna razlika izmedju zena i muskaraca ona koja se tice bioloskog sata. vidim da niste htjeli da me podsjetite na to. vjerovatno iz obzira, sto je lijepo.

racunam ja i na tu razliku, ali sve ukupno uzevsi u obzir prilicno sam razocarana dosadasnjim poznanstvima.

naravno, znam da ne treba da generalizujem i da postoje mnoga braca, koja su vjerna svojim zenama i postuju ih, ali bih tako voljela da sto vise susrecem brakove koji su sretni kako bi mi povratili vjeru u to da je to moguce.

izvinjavam se ako sam ikog uvrijedila prethodnim pisanjem. nije mi bila namjera. prosto je sve isplivalo nakon kapljice u prepunoj casi. opet, Allah zna koliko sam u pravu. i, kako vec neko rece, svi smo razliciti i ljudi su samo ljudi...

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od kenan79 » Ned Jan 15, 2012 11:49 pm

Molim te sestro da mi halalis u onome u cemu sam pogresno protumacio, ali ja pocinjem od sebe u davanju odgovora, barem u prethodnom slucaju. Ako mi ti halalis, ostaje mi da Allaha s.w.t. molim da mi on oprosti. Iskreno, zao mi je sto je tako i slazem se s tobom, ali i ne slazem. Rekla si da ne generaliziras, pa i nemoj, tako i treba da bude. Ocito je da si nazalost uvijek susretala kliseizirane tipove i one slicne, valjda po mentalnom sklopu, tipicnom za balkan, ali ne i tipicne za Islam, sto je ogromna razlika. Da ti pricam kakve ja likove, ozenjene/udate srecem u svom zivotu, rekla bi da je ovo uzas jedan, jer ljudi/zene se medjusobno varaju, sa po dvije, tri i vise i to jedno drugom na oci. Mene u stomaku neka muka uFati da bih najradije povratio na te bljuvotine insanske, ali s druge strane ne razumijem tu ljudsku prirodu. Elem, to i nije tema.

Sto se tice tvog bioloskog sahata, na to ni pomislio nisam, iskreno, jer mi je nekako bilo prvo da covjek treba naci srecu, kako onog, tako i ovog svijeta. Znas, danas je mnostvo onih koje zbog ovih ili onih razloga ne razmisljaju ni sa skoro 40 godina na udaju ili zenidbu, nego jednostavno zive od danas do sutra. Ne bih dalje o njima da pricam. Mozda je najbolje da ti ispricam o rodici koja je do 35. godine tragala za srecom i elhamdulillah tad nekad se i udala, nisam bas 100% siguran u kojoj godini, ali je oko 35. ili poslije. Muz je elhamdulillah u vjeri, imaju i predivnu kcekricu, a sve se desilo u nekoliko mjeseci. tad joj je bilo sudjeno i pored svih zelja i nastojanja raznoranih ponuda i ponudjaca. Kad je Allah dž.š. oredio tad ce i biti, ni prije ni poslije.

Zao mi je i zbog tvog iskustva u porodici, to je gorko u zivotu i ostavlja dubok trag na insana, ali vjera je taj korektiv koji covjeka navodi na onaj pravi, srednji, put u kojem se postize sreca i ovog i buduceg svijeta. Radi sebe same, molim te da nikad vise i ne pomislis, a kamoli da napises da ti "brak nikad nije izgledao kao dobra opcija." Okreni zivotnu plocu i nastoj i trudi se da sve negativno iz svog zivota, djetinjstva, iskustva kroz porodicni zivot ostavis iza sebe i pocnes onaj pravi, islamski da zivis. Teze uraditi, nego sto se misli, ali tako je najbolje.

Da mi te Allah dragi pomogne i uputi na onog s kojim ces biti u vjeri i sretna, a i koji ce s tobom sacuvati svoju vjeru i biti sretan.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Ummah » Pon Jan 16, 2012 2:31 am

ne vidim razloga da trazis halala.sasvim je u redu da ljudi imaju razlicita misljenja.ako ti bas znaci, reci cu da halalim iako ne znam sta.

hvala na toplom, bratskom, postu.djelujes iskreno i kao nekakav psiholog koji zna pristupiti ljudima.cak si me podsjetio na mamu koja mi prica price tipa te tvoje o rodici jer misli da mi je stalo...:)

savjeti su ti, takodje, na mjestu.amin nakon dove.zelim to svim vjernicima i dobrim ljudima jer spas umeta, i drustva u cjelini, vidim samo u zdravoj i cvrstoj porodici koja ce odgajati uzorne potomke.da, inshaAllah, ubrzo prestane dugogodisnji val instant brakova i razorenih porodica.amin.

sve najbolje.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Haris » Pon Jan 16, 2012 6:57 am

Imaš pravo da se izjadaš kad god zaškakilja negdje. :)

Ti imaš svoj stav, i neke svoje kriterije. Kao što kanchy veli, to najviše liči na balkanca. :D

Životinje žive po nagonu i ne susreću se sa suprotnim spolom zbog ljubavi, nego zbog zadovoljenja potrebe, pa valjda ti je jasno.
Isto kao što biraš život po Islamu, a ne po zabludi, isto tako imaš pravo ganjati onog ko ti odgovara.

Nisi robinja da se moraš udat.

Samo moraš razumjet da ima likova koji su niži od beduina po razmišljanju. Nemoj da te to kopka, otiće ti jetra.. :D A ti mlada, braćo moja.. :D

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Ummah » Pon Jan 16, 2012 8:35 pm

harise, fino se ja isprica sa vama dvojicom.ocekivala sam musku ekipu koja ce da se buni i brani one koje navodim za primjer, kad ono vas dvojica me podrzavate.lijepo iznenadjenje.

a ti crce od smijeha kod ovako 'tuzne' teme.:)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Haris » Pon Jan 16, 2012 10:20 pm

To je znak da "nisu svi muškarci isti".

;)

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Ummah » Čet Jan 19, 2012 7:17 pm

Selam.

opet ja.i opet sa nekim svojim uvrnutim situacijama. povlacim ono za razvedene…:)moram da objasnim jednu smijesnu situaciju.prije godinu dana,otprilike, rodjak kojeg sam pominjala mi je preporucio nekog ko se tek razveo i ima djecu.ja sm ko iz puske odbila.to TEK mi je odzvanjalo u glavi. a i mislila sam da je arapin. s njima se nisam nikad mogla dobro uklopiti. slicni su nasim balkancima,onima koje sam vec pominjala.a ja bih tako voljela da upoznam recimo nekog sa zapada ko je primio islam.oni su divni prema zenama.znam jer sam vidjela I osjetila to.medjutim, nikad nista slicno da naidje.

nego, igrom slucaja nedavno upoznam lika kojeg mi je rodjak predlozio prosle godine i skontam da sam se presla jer je moj tip.opasno volim kad je muskarac od 5 do 10 godina stariji, a moze i malkice vise.mladji su mi uvijek bili dosadni, vrsnjaci skoro u istoj mjeri, a stariji…bingo!i, zamislite,zapadnjak je koji je primio islam…a moj rodjak i njegova zena uopste ne umiju da posreduju.to se ne radi kako oni rade…nazovu.kazu dvije-tri recenice o nekom, i to uglavnom stvari koje odbijaju, a ne pomenu ono sto se tebi svidja a ta osoba ima. ja bih recimo poslala opsiran mejl i dala osobi vremena da svari sve informacije, pa da razmisli, klanja istihare i odluci, a ne kako oni to vec rade.treba tu malo mudrosti u povezivanju ljudi.

i sad se desava koma situacija.ja izlizah koljena od klanjanja istihara da se povezemo, ako je hajir.nit mi smetaju godine, dapace, nit sto je razveden, nit sto ima djecu…

i da.taj lik me prilikom slucajnih nekoliko susreta nije pitao da se upoznamo bolje…prilikom prvog susreta je htio kao malo nesto neobavezno da prica, ali sam se ja tako zbunila i isparila, da slucajno ne vidi kako mi se dopao.a prilikom drugog i treceg susreta sam molila Boga da me pozove na kahvu, ali nije.:(

sumnjam da ce biti ponovnih slucajnih susreta, ali cu ja,svejedno, da klanjam istihare u vezi sa njim.:)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Haris » Čet Jan 19, 2012 9:43 pm

Hahaha.. Tačno me nasmija.. Tako znači.. Dobro, deri koljena, mora upalit.. Samo ako je nijet iskren.. :D :D

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Ummah » Pet Jan 20, 2012 12:37 am

znas sta, harise? mislim da me je pogresno skonto - ono kad smo se prvi put vidjeli a ja isparila. garant misli da mozda smatram kako je prestar za mene ili da me ne zanima, prosto. pokusao je da vodi uljudan, prijatan razgovor...

kako je to bzvz kad se ne znas ponasati normalno, kao u mom slucaju.ali, opet,ja da sam na njegovom mjestu prosto bih pitala da izadjemo na kahvu, kako bih bila sigurna da sam pokusala... ali, nekima bi kruna s glave pala, ili su ubijedjeni da znaju oni da ocijene i da je 100 posto tako kako oni misle.

eto pouke. muskarac treba da krene 'u lov', iako djevojka djeluje nezainteresovano, jer mozda ne zna da se snadje i pokaze da je zainteresovana... osim, naravno, ako je svima ocigledno da to ne pije vodu.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: STA 'ZASLUZUJE' NEUDATA ZENA SA PREKO 30 GODINA

Post od Haris » Pet Jan 20, 2012 8:39 am

Potjeraj rođaka da aktivira sa tvoje strane :) :)

Odgovori