da li je sihir ili je sve do mene

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
sara23
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 1:18 pm

da li je sihir ili je sve do mene

Post od sara23 » Pon Feb 27, 2012 11:03 pm

Selam

pisem ponovo jer iskreno receno nemam kome, maloprije sam dugo vremena pisala sve sto imam medjutim ne znam kako ali izbrisalo je se .. tako da cu ponovo ali skratiti malo.

prije 7, 8 godina pocelo je druzenje sa jednom dijevojkom koja je sad udata i ima dijete. mojoj mami nije da je smetala nego je moja mama imala los osijecaj kad sam boravila kod te cure ili ona kod nas. vijerovala sam joj kao da mi je sestra rodjena. ona mi je nekad kroz salu rekla da me mrzi zato sto sam lijepa i sto imamo fin porodicni zivot. od tad je se sve mijenjalo ... polahko

pocele su svadje u kuci, vecinom izmedju mene i oca, nekad ga stvarno nemogu vidjeti ocima cak sam jednom sanjala da oboje drzimo nozeve u rukama i stojimo gledajuc jedno u drugo. nekad se podjem derat na mamu zbog sitnice jedne ali u tom trenutku nemam sebe pod kontrolom kao da poludim na sekund izderem se psujem i kad se smirim pokajem se i suze mi krenu. nekad se nemogu ni sijetit cijele situacije, svojih rijeci ili uzroka mog ponasanja. provociram nesvijesno svadje kako u kuci, tako sa momkom ili u drustvu.

prije par mijeseci u zadnjoj godini srednje skole ja sam je napustila jer nisam imala volju da zavrsim to sto imam. oda tad svaki dan namijeravam otici da se prijavim za nastavak u septembru ali nikad da odem. prespavam, zaboravim na to ili jednostavno mi bude mrsko. kao sto mi bude mrsko da ista pomognem mami u kuci. kada sam sama sve uradim i budem opustena, raspolozena ali cim je neko tu to se promijeni.

tako da se posutim kad sam u drustvu ili budem odvratna a da to ne primijecujem. slabo izlazim uopste, moglo bi se reci da sam samo u kuci i to poprilicno u svojoj sobi jer se tu jedino osijecam dobro. sve dok ne izadjem smijem se raspolozena sam skroz i onda zablokiram nekako.

kada je ljubav u pitanju primijetila sam da nekako odbijam sviju od sebe. kazu mi da sam lijepa ali sebi nisam i nekako kao da nisam ni onom kojem "zelim da budem" .. napr. imala sam momka sa kojim je sve bilo sasvim ok dok me nije pogledao bas u oci i ostavio bez rijeci a prije toga nismo imali problema nikakvih mada sam i kod njeg zapocinjala svadje onako iz hira ali je on bio tip koji saceka malo i ignorise to sve i nastavi kao da se to nije desilo jer nije volio raspravu.

ja vise nisam sigurna je li nesto u pitanju poput crne magije ili sam ja kriva svemu.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od Haris » Uto Feb 28, 2012 5:37 am

Esselamu alejkum,

Teško je ovako bilo šta reći, ja ti mogu preporučit da tražiš nekog ispravnog učača ili eventualno da pokušaš sa audio rukjom pa da bi znali šta i gdje dalje.

Audio rukja: www.lijecenje-kuranom.com/audio

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od Mariam » Uto Feb 28, 2012 1:34 pm

Selam alejkum,

halali sestro u Islamu ali prvo ču da ti održim predavanje jer tvoja situacija pa i situacija ljudi koji traže uzrok svojih problema u sihiru to zahtijeva. Ako budu moje riječi tebi mrske ili drske, znaj da za njih svakako postoji podlaga i da ti govorim iz ličnog iskustva pa i iz stava Islama, pa se njim ili okoristi ili čini šta ti je volja.

Mislim da je veoma bitno, da bi makar učači rukje ispitali stanje imana kod osobe koja traži lijeka. Ali valjda oni iz svoje milosti do oboljelog / neumješavanja u tudji život to ne žele ali ovaj faktor je veoma bitan, jer ukoliko ti ne slijediš osnovu Islama što je namaz i post, kako osoba da se nada lijeku i to lijeku pomoču rukje? Ovo je paradoks i to nemoguči. Mislim, da ako bi ja bila učač bi prvo osobu poslala da jedan mjesec strogo obavlja vjerske dužnosti i da se onda vrati, da se joj rukja prouči...možda jedino ako je stanje neizdržljivo, da se osoba odma primi na učenje odma.

...ali mislim da si dovoljno rekla, da bi se moglo znati kakvo je tvoje stanje. Možda češ upravo iz toga da ja tebi izložim tvoju situaciju kroz prizmu šerijata uviditi svoje greške.
sara23 napisao: tako sa momkom ili u drustvu.
Kao prvo sestro u Islamu momak ne postoji. Postoji jedino brak i to Islamski brak. Ne postoji zabavljanje, traženje momaka itd. tako da to što opisuješ i nije realni problem jer tebi bi svrha morala biti da tražiš mladiča koji je dobrostoječi u vjeri, a ne da uvjeravaš sebe da unatoč u svojoj ljepoti ne možeš nikoga dobiti da sa tobom čini blud! Estagfirullah! Ti si žensko, gdje ti je tvoj ženski ponos i stid? Ti si ukras dunjaluka i nosiš obraz svoje porodice! Zar da se prodaš za ništa, pa budeš nekome samo usputna zabava, gdje če taj dobiti sve od tebe od tvoga tijela pa do ljubavi, pa te nakon izvjesnog vremena ostavi? Bila sam u tvojim godinama i imala "vezu" i mogu reči, da svojoj djeci nikada ne bi želila da to prožive ikada. Za okvirnu informaciju sada mi je 23 godina, pa nisam toliko starija od tebe. Kad se netko voli, onda se sa njim stupi u brak i živi se skupa u braku. Ne traže se momci, ne zabavlja se itd. To je katastrofa od odnosa. Brak je upravo zaštita žene, a ne muškarca! U Islamu nema zabavljanja!

Drugo, dužna si se prema roditeljima lijepo ophoditi. Oni imaju najviše prava nad tobom za Allahaom s.w.t. i Muhamedom s.a.w.s., a ti nesmiješ jim reči ni uh zauzvrat! Stanje ovakvo ili onakvo, DUŽNA si da jih poštuješ!

Sada, tebe šejtan hvata na klasičnu zamku gdje ti je prikazano jako lijepim tim što si ti fina, a unatoč tome još sama. Pa deprimiraš oko tog pitanja zašto svi žive u nekim "sretnim" holivudskim ljubavnim zajednicama, a tebi to nije uspjelo. Katastrofalno je, koliko je omladini ispran mozak ovim ljubavnim filmovima. To nije realnost života! Film i muzika su fikcija, izmišljotina sa strane te istih ljudi o nekom osječaju kojeg dižu na nivo božanstva. Pa je religija ljudima postala ljubav.

Zadnje, budi iskrena prema sebi pa si odgovori na ova pitanja:
- Da li klanjam svih 5 namaza?
- Dali klanjam nočni namaz ponekad?
- Koliko često čitam Kur'an?
- Koliko veličam zikrom Gospodara svih svjetova?
- Da li sam ja zaboravila, da sam stvorena da činim ibadet Allahu s.w.t? I da li sam ga ja zaboravila? Ukoliko ga jesam, kako se onda mogu nadati i imati obraza pa ga moliti, da od mene otkloni nevolju?

Kao zadnje, nije bitno da li je crna magija ili nije. Glavno jeste, sve se dešava voljom Allaha s.w.t. Za naše stanje krivci smo sami. Šejtan zaista kola krvlju čovjeka, a osoba je konstantno izložena njegovom napadu. Razlika je, da musliman prepozna šejtansku sablazan i odupire se je sa sve četiri i traži utočišče u namazu. Neko, ko je zaboravio na svoga Gospodara pada u deprimirujuča stanja, sikira se oko ovodunjalučkih stvari i razboljeva se od te sikirancije.On je u šejtanskoj šaci.
Allah s.w.t. nekada da sihir, da bi insana izkušao. Nekada, da bi mu ukazao na pravi put. Nekada, da bi ga kaznio! Ako smo mi Allaha s.w.t. zaboravili, On sigurno ne zaboravlja na nas. Budi iskrena prema sebi, kakav si odnos imala do života i Boga. Do okoline. Ukoliko se test pokaže pozitivnim i zaista imaš problema sa džinima, nije smak svijeta. Nisi ni prva, ni zadnja. Ali veoma bitno je naglasiti ukoliko želiš zaista ozdravljenje od toga, morati češ se reformirati od korijena. Nema lijeka bez uspostavljanja zdrave okoline i namaza! Da se osoba počne liječiti, mora prvo postati musliman. Preispitaj svoje islamske fundamente.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od Haris » Uto Feb 28, 2012 4:59 pm

Sabur Mariam, nije vakt za to..

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od Mariam » Uto Feb 28, 2012 6:41 pm

Shvatam ja da insan mora sam da preživi sam. Situacija mi je bila identična kao ovoj djevojki.

Ja znam da svako mora proči svojim putem ali ovo njoj je samo dobrim savjetom da možda izbjegne neke velike neprijatnosti oko toga što se pojavljuju i koje žene dožive ako se bace tim putem. Krajnje na kraju insan ne štešti nikome nego samom sebi, jer ni meni, ni tebi njeni postupci ne pripadaju več njoj samoj. Ja nemam ništa od toga šta če ona činiti sa sobom, ali možda ona nezna. Možda zna, pa nemože. Možda ako pročita tudje iskustvo izbječi če ga sama.
Moje je bilo na tom polju katastrofalno što se tiče ovih veza. Zabrana je upravo bila sa ciljem štitenja integriteta mlade djevojke, da ne bude na kraju iskorištena, zabačena i da se osječa kao zadnje smeče sa muške strane. Ista stvar se dešava i muškoj polovini od strane žena. Omladina se onda baci u očaj, što nemogu ispoljiti tih ljubavnih iluzija iz filmova. Život nije takav. Takvi postupci jesu grijeh ali čovjeka ne izvode iz Islama i ne čine ga naravno nemuslimanom. Svrha je da osoba izbjegne kojekakva razočaranja na tom polju i naravno da ima neko poštovanje kao osoba. Hoču da joj kažem, da ništa ne gubi sa tim da če joj propisana nafaka stiči i da nema potrebe u bacanje u očaj za tim. I meni se je situacija svela na to da nisam više nikako ni ustajala iz kreveta i izlazila iz sobe. I ja sam propala u školi isto kao ona, ali sam nastavila elhamdullilah. Nemožeš svoje situacije promjeniti preko noči ali idealno je da se zapitaš kako možeš ovaj problem iskoristiti sebi u dobro. Neka joj ovaj problem da volju da se bori i da razmišlja, a ne da odustane. Vrata promjenama na bolje su otvorena do smrti. Pa neka počne več danas.

sara23
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 1:18 pm

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od sara23 » Uto Feb 28, 2012 10:01 pm

pa dobro tu sad ispada kao da je meni najveci problem i najveca muka to sto nemam momka. to mi je na kraju krajeva ono najmanje sto me zabrinjava. imala sam tog, bio je brak u planu al kad mi okrene ledja tek tako normalno da cu se zapitat sta tu ima ako izmedju nas nije bilo svadje ili slicnog i ako smo se slagali i dosli do zakljucka da smo spremni na to da se uzmemo. ja sam bila s njim, finu vezu smo imali ali ih nisam mijenjala prije njega ili slicno.

veci mi je problem to, sto vise nemam snage sto imam problema i ne znam vise kud. sto razmisljam da se ubijem jer ne vidim izlaza.

ja priznajem da ne postim ali nije da to ne zelim i nije da se nisam trudila vec imam bolest koja je hronicna i ja moram dovoljno da pijem, uzimam lijekove po potrebi i da jedem redovno. ja sam nakon dijagnoze postila i naskodila sebi s tim jer sam kasnila sa terapijom i izazvala s tom bolove. moram reci da sam tad bila mladja nego sad i nisam shvatila to sve ozbiljno. ovo sve ne uzimam kao izgovor.

ja ne kazem da sam vijernica kao sto si ti ali i ne kazem da nemam namijeru da mijenjam to. ali ja sad nemogu dalje sama i zato trazim pomoc.

nisu meni problem neki holivudski filmovi ili ljubavne scene koje ja ne dozivljavam vec sto mene ljudi gledaju pogledima koje nemogu da opisem, sto nemogu ni s kim jer postanem odvratna tokom razgovora ili jednostavno okrenem glavu i ne dodje to razmijene rijeci. ja odbijam gotovo sviju od sebe i sve sam vise i vise sama i ko to zeli? pogotovo u ovim godinama?

ja ne znam sta se desava sa mojim zivotom, godinama vec. ako mi neko moze i zeli pomoci, ako je stvarno nesto u pitanju kao sto je crna magija nek to ucini. svijesna sam da cu i ja morat mijenjat neke stvari ali sad recimo kad podjem ucit nesto meni kao da se jezik zapetlja ili nemogu cisto da izgovaram i na kraju odustanem. pocela sam slusat rukju i ugasila sam nakon mozda 20tak minuta jer nisam mogla da je slusam u glavi mi se stvarale slike koje nisam mogla da trpim.

imaj ti svoje misljenje, hvala ti na tvojim rijecima ali ja najbolje znam kakva mi je situacija.

sellma
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Ned Feb 05, 2012 7:39 pm

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od sellma » Uto Feb 28, 2012 11:49 pm

selam alejkum sara!razumujem te u potpunosti,posto sam i ja tako nekako imala tesku mladost,a dobro je to sto si svjesna problema.ja sam se tek nakon saznanja da imam sihire posvetila vjeri i krenula ispravnim putem,pa sam pocela klanjati ,citati islamsku literaturu i vjerski se obrazovati.nema svako srecu da odraste uz islamski odgoj.ali,Allah dz.s. upucuje na pravi put onoga koga On hoce.tako sam ja svoju bolest shvatila kao opomenu,kao Allahovu neizmjernu dobrotu prema meni jer da nje nije bilo ja bih i dalje bila prazne duse.ti pocni lagano, znaci prvo namazi iscitavanje literature, i onda taj osjecaj posvecenosti Allahu i osjecaja da je jedini On vrijedan obozavanja,da je sve naspram Njega nista dodje sam od sebe.vidjeces kako ce sve depresije nestati i kakvu ces radost osjetiti.ali ovo je nesto na cemu moras da radis,trabas svaki dan vjerski da se obrazujes.onda polagano sve dodje na svoje u smislu da neces propustati namaz,doci ce ti zelja za postom jer neces moci podnijeti misao da si ostala duzna svome Tvorcu jer te On stvorio da bi Ga obozavala.drugo,obavezno podji kod ucaca da skines brigu i vidis na cemu si.moguce je da te sejtani odvracaju od vjere,ali to ne mozes znati tek tako,znaci idi i testiraj se,ne odlazi to,vec ovih dana.selam...

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od Mariam » Sre Feb 29, 2012 6:05 am

Selam alejkum,

potrebe da se pravdaš meni ili forumašima nema. Ja nisam uvjek živila tim načinom života. Pitanja su bila direktno za tebe da razmisliš, jer sama znaš svoje stanje najbolje i šta jesi, a šta nisi u mogučnosti. Ovo su bitni faktori, jer ukoliko se budeš liječila ovisi napredak od tvoga truda 90%. Ovo če ti i dobar učač reči, kao što je Enes rekao meni - da mi može pomoči 10% a ostalo je do mene i Allaha s.w.t. Drugi ti mogu dati samo savjete ali nemogu riješti tvog problema. Od tu ljudima treba kazati, da ukoliko žele izlelječenje morati če neke stvari promjeniti na sebi i da ne očekuju magičnog izlječenja preko noči. Ni ja nisam preko noči ali vremenom sam došla do saznanja, da se šejtan hrani i veže itekako na harame. Kada se ga zabarikadira ibadetom i šerijatskim pristupom životu, on se zguši a ti počneš primječivati reakcije koje mogu biti mnogo jake i težko podnošljive. Obično kontrolira emocije osobe, tako što se naseli u mozgu i samo Allah s.w.t zna kako onda oni djelju na čovjeka od tamo.

Drugo, da bi tačno se odlučilo da zaista imaš problema sa sihirom moraš otiči učaču rukje da ti uživo uči. Problem može biti urok, džinski dodir...nije uvjek sihir. Testirala si se, ukoliko nisi mogla da podnosiš učenja onda problem postoji. On če ti najbolje dolučiti kakve vrste terapiju treba da sprovodiš svaki dan i da se je doslovno držiš.

Rukja je u fundamentu dova Allahu s.w.t i učač uči odredjene ajete iz Kur'ana. To nije nikakav bau bau, tako da nema čega da se bojiš. Jedna od reakcija zna biti i strah. Svaki primjer je individualan zase. Neki se izliječe več nakon jedne audio rukje, drugim treba par godina.
Iz prve ruke što sam ja doživljavala simptomi na javi su (bez obavljanja namaza):
bezvolja za životom, crnogledost, ljenaluk (nesposobnost da normalno radiš i obavljaš svoje obaveze), razmišljanja o samoubijstvu, povučenost u sebe, izbjegavanje druženja sa ljudima, konstantna slaba volja i osječaš se da više nisi ti i da nemaš svoga života u svojim rukama.
Kad budeš počela klanjati ovi psihički simptomi če 100% nestati ali če se pojaviti drugi, fizički. Slabosti, bolovi u tijelu, ružne slike u glavi prilikom namaza, slušanja Kur'ana, zikra (ja sam vidjala masakrirana tijela), ružni snovi i napastovanje džina u snu (recimo ja sam imala spolna napastovanja), osječaj umiranja i gorenja iznutra, tresenje, zebnja, puhanje stomaka itd. Jednom me je jedan i ujeo i vidla sam tragove zuba na ruki. Ovo su klasični simptomi i neka te nebude strah! Džini najviše taktiziraju na tome da zastraše čovjeka da prestane. Ponavljam ti, nemoj da se jih bojiš i da se bojiš da tvoja situacija nema izlaza. Morati češ jih prokužiti gdje su najtanji i pružiti jim odpor. Allah s.w.t je na strani vjernika i dova njemu če ti najviše pomoči. Imaš Njega i nisi sama i zato možeš živiti dalje i možeš se boriti.
Imaš knjiga na ovu temu pa jih čitaj, da znaš čime se boriš i bodeš. Ako darneš u osje gnjezdo, ne očekuj da češ dobiti ljepote unazad. Njih to boli i ti češ tu bol osjetiti prilikom učenja Kurana i gledati če da te na sve moguče načine spriječe. Samo ne odustaj. Moraš da se boriš, da vratiš svoj život nazad u normalu. Ti si vlasnik svoga tijela i oni nemaju šta da borave u tebi. Počni sa dovom Allahu s.w.t i polahko se mijenjaj na bolje. Ukoliko ti bude zaista teško, imaš forum i ljude koju su prolazili kroz isto pa se javi da vidimo kako napreduješ i da te ohrabrimo.

sellma
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Ned Feb 05, 2012 7:39 pm

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od sellma » Sre Feb 29, 2012 2:47 pm

selam mariam!sve si lijepo opisala,vidi se da si borac,covjek ne treba nikad odustajati.poslije muke stize i olaksanje.sto je covjek veci vjernik,to su veca iskusenja,a Allah dz.s. nikoga ne opterecuje sa onim sto ne moze podnijeti.najbitnije je konstantno se obrazovati,znaci ako imas ovakvih iskusenja,pa treba ih apsolvirati da upoznas svoga neprijatelja.jeste lijecenje na pocetku tesko,valja izdrzati,a u tim momentima to se tesko i shvaca.poslije ovih dzina mene vise i nije strah nicega,i ne treba nikad da nas bude.postane ti ovo stanje kao dobro jutro.ali olaksanje stize,samo treba dova i sabur.a za saru poruka da ne odustaje,i,neka posjeti lijecnika kuranom.selam svima

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od sadaka » Sre Feb 29, 2012 7:10 pm

Selam alejkum sestro Mariam .
Dobro nam dosla na forumu jer sa ovakvim znanjem o Islamu i znanje koje imas o ovoj tematici Elhamdullilah potrebna si ovom forumu .Ti si veoma hrabra i iskrena osoba .Nekada i Iskrenost sa dobrom namjerom je mnogo bolja od slatkorijecivih rijeci i niskog tona ,ovo kazem zbog toga ako neko misli da u tvojim postovima nisi fina i blaga kada su u pitanju davati savjete ,utjehu ,podrsci itd, i zbog toga su mozda malo neprijatno iznenadzeni ,moj savjet je da se ne obaziru oko toga i ne osjete se povredzenim jer zaista za to nema potrebe a nema ni koristi nego naprotiv moze doci do mrznje ,zavisti,ljutnje ,ljubomore itd a sve to nikako nije dobro,nego se mora dosledno sljediti sve savjete koje ce dati neke bolje rezultate ukoliko ta osoba sa Allahovom voljom i miloscu bude strpljiva,ustrajna i nepokoljebljiva u svemu tome .
Da te dragi Allah nagradi kako na ovom tako i na onom svetu Sestro.
Amin.

sara23
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 1:18 pm

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od sara23 » Sre Feb 29, 2012 8:34 pm

mene je toliko strah da se lijecim jer ne znam ukoliko ce mene to kao osobu promijeniti, kad sam ja ja i kad ne vrijedjam nesvijesno druge onda sam zadovoljna sobom .. ne znam sad kako tacno da to obijasnim ali ne mrzim se takvu.

prije recimo trudila sam se da obavljam vijerske stvari, drzala se toga ali sam nasla neku "sredinu" kojom sam mogla da idem. ja ne zivim u Bosni i zemlja ova u kojoj sam ne prihvata Islam kao sto prihvata Pravoslavnu vijeru. narod se ovdje boji svega sto je povezano s nasom vijerom. al to je sad druga stvari ... ja sam tad citala Kuran, kad nesto nisam shvatila pitala sam roditelje ili nekog drugog. vremenom sam se pocela mijenjati i sad kad proucim nesto ili bolje receno kad podjem jedva izgovaram rijeci, izgovorim ih pogresno, padaju mi stvari na pamet koje su i bezobrazne i nenormalne i bolesne ali ja nemogu da izbacim to iz glave samo kad prestanem ucit dalje to nestane.

ja mislim ali ipak ne znam sigurno da je sihir u pitanju jer mijesto odakle je moj otac je naseljeno samo muslimanima, dosta njih su zavidni i osijetim njihovu mrznju. prije dok sam bila manja boravila sam cesto tamo, tad mi je nestajalo vesa sa strika. nazad godinu ili dvije, nisam sigurna, moja tetka je otisla nasoj toj kuci i kad su okopavali nasla je moju majicu pod zemljom razrezanu na stomaku i grudima i kao da je bilo krvi po njoj. u drugoj kuci smo imali podstanare godinama, samo za sigurnost jer mi nismo tu. ova zadnja koja je bila, bila je katolicke vijere i kad su mijenjali vrata nasla je ispod praga nokte, kosu i zapise. to su samo dva dogadjaja od tri, cetiri za koje znam, a znam da mi mama neke stvari nije ni ispricala da me ne plasi.

prije dvije godine otprilike mart, april nesto me je budilo iz sna znam da sam bila budna jer sam vidjela sve oko sebe jasno, vidjela sam svoju sobu, pogledala sam kroz prozor i vidjela da vijetar puse i cula sam muski glas koji me pita da li zelim poznansto sa sejtanom i ja hocu da odgovorim NE ali nemogu glasa pustiti i ja se hocu ustati al nemogu podignem se do pola ledja i kao da mi je ruka na grudima koja me vraca u krevet i ja sam se odupirala i hocu da kazem ne ali nemogu da izustim slovo jedva sam uspijela da disem. gledala sam oko sebe vidjela sam sve trazila nesto ali ni sama ne znam sta. to nije dugo trajalo i to me je pustilo jer sam u sebi i u mislima pocela da ucim jer nisam mogla na glas. tad me je to proslo i hvala Allahu od tad se to nije ponovilo. jedva sam zaspala ponovo i kad god se sijetim toga steze me u grudima, tesko mi bude nekako.

primijetila sam da otkako sam pocela pricati sa mamom o tom da osijecam promijene (primijetila je i ona sama) poceli su bolovi i kao da se osijecam krivom sto nekom odajem to. jucer sam imala poslje razgovora s njom toliki bol u ledjima koji je se sirio kroz cijelo tijelo da sam se jedva ustala i odma mi u misli doslo pitanje "sto sam joj rekla ista".

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od Haris » Sre Feb 29, 2012 10:45 pm

Sve je moguće da imaš probleme jer i sama kažeš da te strah liječit, a ustvari strah je njih (džinne).

Kada se izliječiš bit će sve ok i nećeš druge vrijeđat, ustvari ćeš postat normalna..

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: da li je sihir ili je sve do mene

Post od Mariam » Sre Feb 29, 2012 11:24 pm

Ni ja ne živim u Islamskoj, več dominantno katoličkoj sredini...muslimane logično mrze (ali ne one koji piju, izlaze itd.), na fakultetu kod mene nema ni jednog uz to da je samo muška populacija na strojnoj smjeri :D Sa tim da sa muškarcima itako ne komuniciram, samo profesorima i ono što je nužno neophodno uvezi škole. Neko vrijeme mi je ovo bila ogromna fitna u životu. Posle kad si sam siguran u svojoj glavi, znaš kako se ponašati i razviješ svoj normalan odnos do okoline. Okolina ti postane u krajnoj fazi nebitna.

Deverati su definitivno, kad živiš u takvoj sredini i kako se obhoditi prema okolini...ali za tebe je najbitnije da nađeš samu sebe prvo ponovo. Ovo je i faza traženja vlastitog identiteta među okolinom, posebno ako odrasteš u drugčijoj sredini i upravo je ta okolina imala toliki jak efekat na tebe. Ja sam bila u nekoj sredini gdje sam se lovila u vjeri kao i ti sve nešto pomalo, pa je me je sihir prikladno samo gurno u zagrljaj Islama. Ja bi rekla snagom borbe do savršenstva imana. Sigruno ima neki džemat u okolini gdje si sama, pa polahko počni mijenjati svoje društvo. Ja sam svoje ostavila u ime Allaha, jer nemože se musliman biti uz nemoralnu omladinu i takvo društvo. Ne ide to.Sve če se poklopiti ne brini, tvoje oružje je dova, a Allah s.w.t se odaziva svojim robovima.

Hoče te promjeniti, več sam namaz če te promjeniti. Ali na bolje, samo na bolje. Ono najbitnije osječaš se ti srečnom. Možda se bojiš ekstremizma i da če te zvati "vehabijom" u tvojoj okolini. Šejtanska fitna vjeruj sestro, a i dženet se ne zaradi na podlagi ničega. Imaj na umu da je ovaj životni vijek mnogo kratak i da je sve samo iskušenje. Strpljen -spašen. Muslimani prolaze kroz ogromna izkušenja u životu. Svačije je shodno njegovoj snagi. A šta ti i vrijedi da te okolina voli, ako si sam nesretan? Ako imaš sve, a život ti je krenuo nizbrdo i osječaš se grozno. Zaista nema potrebe da se musliman pravda svojoj okolini.
U Bosni je sihir nevjerovatno razpostran. Ja nikada svoga našla nisam, mada od kad sam kročila prvi put u onu zemlju više nisam bila normalna. Sada možeš zaključiti gdje je tvoj problem. Imati češ raznih izkustava u toku liječenja. A kad dodje do izliječenja ti češ biti slobodna te depresije, glasova i vesvesa. Nema te čega biti strah. Možeš zamisliti kakav je užas džehenema, ako džine ovakvo Kur'an boli? Ja neču ni da zamišljam.

Odgovori