dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Zabrinut64
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 6:23 am

dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Zabrinut64 » Ned Dec 18, 2011 2:59 am

Selam,
Nov sam na ovom forumu...al imam pitanje koje me muci vec odavno..prije nekoliko godina dobio sam na poklon jedan tesbih koji je navodno sa hadza a uz to dobio sam jos jedan brodic..od tog vremena pa do dana danasnjeg stvari lagano ali sigurno idu na gore..sve sto radim moram po tri puta raditi da bi bilo ispravno...potom se situacija pogorsala sa suprugom da bi jos vise skalirala u posljednjih par nedelja...sojecam se nemocan i premoren prazan emotivno i fizicki a u dushi osjecam da to nisam ja....neznam vise kud molim vas da mi o bjasnite dal je moguce da tesbih bude dio sihre i ako je moguce sta uciniti sa njim...zahvalan u naprjed za vas odgovor

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Haris » Ned Dec 18, 2011 7:27 am

Esselamu alejkum,

Teško je ovako reći da li postoji mogućnost da je to to.

Prije svega, ja to ne znam, zna Allah, i ti znaš kakvo je tvoje stanje sa vjerom. Nekad nije krivac sihr, krivac je neispunjenost čovjeka. Čovjek ako ne praktikuje vjeru, u jednu ruku nema svrhe na životu, luta kao izgubljen, ne teži nekom cilju.

Situacija sa suprugom, ako su to svađe, može također biti neprisutnost vjere u životima, nenaklonjenost jedno ka drugom onako kako Islam najbolje opisuje odnos supruga i supruge.

S druge strane, može biti neki problem ove prirode, ali to bi se prvo moralo provjeriti kod nekog pouzdanog učača rukje kako bi znali u kojem pravcu ići dalje.

Ja mogu preporučiti audio rukju http://www.lijecenje-kuranom.com/audio pa samo je potrebno uraditi po uputama sa linka.
Preporučujem da i supruga isto uradi. U svakom slučaju bolje je tražiti pomoć stručnog lica jer i samo učenje rukje je drugačije kada se uči uživo nego sa CD-a, računara i td.

Zabrinut64
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 6:23 am

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Zabrinut64 » Ned Dec 18, 2011 2:37 pm

Velika vam hvala na vasem savjetu pokusat cu da ucinim to sto ste mi savjetovali..Jos jednom velika hvala i neka vam je Allah na pomoci i da vas nagradi i na ovom i na onom dunjaluku.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Haris » Ned Dec 18, 2011 10:03 pm

Hehe, nema potrebe da me persiraš.

Allah swt i tebe da nagradi i pomogne.

Onaj dunjaluk se zove ahiret :P

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Senad5 » Sre Feb 08, 2012 9:24 pm

Moguće je jer sihirbaz veže džina za bilo koji predmet koji hoće. Tesbih ionako nije bitan jer može voditi u širk, kao što kršćani nose križ-krst. Poslanik Muhamed s.a.w.s je zikrio bez tesbiha koristeći prste.

Zemlja
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Feb 26, 2012 9:25 pm

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Zemlja » Sub Mar 03, 2012 1:27 am

Esselamu alejkum muslimani!

Sakupite 20-30 najvjestijih sahira sa dunjaluka sto ljudi sto djinna pa neka napravi svaki po 5-6 komada za mene. ja cu pred vama pojesti dok ne napunim zeludac a ostalo cu staviti sebi na krevet u jastuk pod prag..ma gdje god treba. pa da vidimo hoce li im se ostvariti. bujrum trazite pa mi javite mozemo zabiljeziti i kamerom ;-) sve sto cu uciniti je : "Bismi-l-Lahi, tevekkeltu ‘ale-l-Lahi, ve la havle ve la kuvvete illa bi-l-Lahi" !

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Senad5 » Sub Mar 03, 2012 5:25 pm

:lol:
Zemlja, ne budi nadmen jer i Muhamed s.a.w.s. je imao sihr i prolazio kroz mnoge džinske i ljudske napade. Moj ti je savjet da uputiš izazov prokletom Iblisu, pa nek te on malo prorešeta.

Danya
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 4:56 pm

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Danya » Sub Mar 03, 2012 8:05 pm

A sto je nadmen, jel`sto je rekao: "Bismi-l-Lahi, tevekkeltu `ale-l-Lahi, ve la havle ve la kuvvete illa bi-l-Lahi"?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Haris » Sub Mar 03, 2012 8:15 pm

Ne, nego što glumi kao da je on svemoćan i da njemu niko ništa ne može..

Zemlja
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Feb 26, 2012 9:25 pm

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Zemlja » Ned Mar 04, 2012 12:47 am

Es-selamu alejkum muslimani !!!

Da nas El-Velīj sacuva oholosti i nadmenosti ! Svi smo mi podlozni sihru. Harise! Najcesci sahir koji radi sihr je nas jezik,nase ruke, nas razum i bahatost koju spominjes. Harise tvoj savjet necu poslusat tj. izazvati prokletog iblisa jer svaki mumin mu je vec u ringu samo sto ti to jos..beli ne kontas. Sta ti mislis Harisone, da bi Gospodar ostavio ne zasticenog roba kojem je nijet da pokaze pred 10-15 ljudi da se sve desava Njegovom voljom, da bi me tu ostavio ljudima poput Harisa da mi se smiju?! Ne! Harisone moj dragi i voljeni. NE

Ponuda jos traje, bujrum nađite 20-30 sahira a svaki nek odradi najbolje sto umije. Ja jedem dok zeludac ne napunim i spavam na jastuku punom sihra....ali prije toga:

"Bismi-l-Lahi, tevekkeltu ‘ale-l-Lahi, ve la havle ve la kuvvete illa bi-l-Lahi" ! :-)

Divan li je Allah zastitnik:-)

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Senad5 » Ned Mar 04, 2012 11:44 am

Zemlja, što se bojiš uputiti izazov Iblisu? Nisi ti u ringu s njim, još ti mlijeko na ustima curi, tebe već mali džini driblaju kao loptu. Iblis i njegove vojske su zadužene za učenje i izvršenje svakog sihra, a mi ne znamo nijednog sihirbaza, tako da si došao na pogrešnu adresu. Traži od Iblisa da te ispita, ako misliš da si toliko veliki vjernik, pa misliš da si imun na sihr i džinske napade. Ti kad bi pojeo pun želudac sihra, umro bi na licu mjesta. Ova tvoja izjava pokazuje da si džahil, jer ako Muhamed s.a.w.s. nije bio imun na sihr i na džinske napade, pa tako nisi ni ti. A ti nisi bolji niti veći vjernik od Muhameda s.a.w.s.
Još trebaš u vjeri da učiš, za sada si u trenutnom ushićenju koje može tako i da naglo splasne. Kasnije će ti se biti kasno kajati.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od kenan79 » Ned Mar 04, 2012 12:26 pm

Zemlja napisao:Es-selamu alejkum muslimani !!!

Da nas El-Velīj sacuva oholosti i nadmenosti ! Svi smo mi podlozni sihru. Harise! Najcesci sahir koji radi sihr je nas jezik,nase ruke, nas razum i bahatost koju spominjes. Harise tvoj savjet necu poslusat tj. izazvati prokletog iblisa jer svaki mumin mu je vec u ringu samo sto ti to jos..beli ne kontas. Sta ti mislis Harisone, da bi Gospodar ostavio ne zasticenog roba kojem je nijet da pokaze pred 10-15 ljudi da se sve desava Njegovom voljom, da bi me tu ostavio ljudima poput Harisa da mi se smiju?! Ne! Harisone moj dragi i voljeni. NE

Ponuda jos traje, bujrum nađite 20-30 sahira a svaki nek odradi najbolje sto umije. Ja jedem dok zeludac ne napunim i spavam na jastuku punom sihra....ali prije toga:

"Bismi-l-Lahi, tevekkeltu ‘ale-l-Lahi, ve la havle ve la kuvvete illa bi-l-Lahi" ! :-)

Divan li je Allah zastitnik:-)
Da te Allah s.w.t. sacuva svakog zla i nesrece.
Ovakvim rijecima, ti druge pozivas u grijeh i pokusavas kaoo nesto da dokazes. Nije to lijepo, jer to nije od ISlama.
A sta, ako je tebi Allah s.w.t. i pored dove "Bismillahi tevekkeltu 'alellah, la hawle we la kuvvete illa billahi" odredio da te bas tih 20-30 komada sahira, koje ti izaziva, ubije? Sta onda? Ha? Deder se malo zapitaj sta pricas i ne baljezgaj svakojake gluposti, nego knjigu u sake i zagrij dobro stolicu. Od 2-3 knjige se ne skupi znanje.

Zemlja
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Feb 26, 2012 9:25 pm

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Zemlja » Ned Mar 04, 2012 4:15 pm

Es-selamu alejkum muslimani !

Senadeeee! Nisam ba ni jednom rek'o da sam imun na njihove napade, da nisam bio ili cu biti opsihren.
Senadeeee! Plaho sam frisak u islamu, ko puter tek obran, ma ko rosa jutarnja i jos mi kako velis curi ukusno mlijeko iz usta..kako li je samo ukusno pice mlijeko. Nek je 'uzvisen i hvaljen Allah!

Tako mi Allaha ja vas sve volim i samo se Allaha bojim.

"Bismi-l-Lahi, tevekkeltu ‘ale-l-Lahi, ve la havle ve la kuvvete illa bi-l-Lahi" !
U ime Allaha, u Allaha se pouzdavam, nema pomoći niti moći bez Allahove pomoći i moci.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Haris » Ned Mar 04, 2012 9:28 pm

Zemlja, selami te Harison i veli ti da malo pogledaš ko ti piše.. Senad5 ti je ponudio izazov sa Iblisom, malo brkaš.. ;)

Hajde, imamo drugi izazov. Svi mi vjerujemo da se sve dešava Allahovom voljom i određenjem, pa da nađemo 20-30 njih pa da noževima malo podbodu, u srce, bubrege, jetru, i tako, gdje stignu, pa da vidimo hoćeš li Allahovom voljom umrijet, ili Allahovom voljom preživjet.

Na kraju, šta god ti se desi, Allahova je volja, crko ti od sihra ili preživio. Zar ne? :-)

Zemlja
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Feb 26, 2012 9:25 pm

Re: dal je moguce da tesbih bude dio sihre

Post od Zemlja » Ned Mar 04, 2012 11:45 pm

Es-selamu alejkum !

Harise burazeru voljeni, fakat to nema veze sa sihrom.
Moja ponuda vazi samo za sihr. Kada napravide stranicu za fajt sa nozevima i sabljama mozda nesto i organizujemo, jer u prvom poluvremenu zivota sam bio dobar i sa nozem da Allah oprosti:(

Zaključana tema