Sura Hud...

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
AJDA
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Mar 08, 2012 5:49 pm

Sura Hud...

Post od AJDA » Čet Mar 22, 2012 10:41 am

Selam,
Znam da se u islamu snovi ne tumace po sablonu...ali sinoc usnih jedan jako kratak i jasan san..
Sama sam...sjedim u nekoj nepoznatoj prostoriji i samo cujem da mi neko ponavlja "Uci suru Hud"!
I ranije sam znala sanjati da ucim pojedine sure..ali to su uvijek bile sure koje poznajem.Suru Hud na zalost ne znam...Ako ima neko ko bi mogao da me uputi-Allah mu se smilovao i hajr mu podario..
Ako i nema..hajr..Allah najbolje zna..

zaraX
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Feb 11, 2012 11:39 am

Re: Sura Hud...

Post od zaraX » Čet Mar 22, 2012 10:04 pm

Salam aleikum,

Ja mislim da ne treba slijediti snove za znati sta treba uciti nego Poslanika saws,
jer tako nesvjesno mozes zastraniti a da i ne primjetis. Jer i sheytan prokletnik se uplice u snove.
Prije spavanja uciti Mulk, Sudzud, petkom -Pechina, za zastitu od zla Ajetul Kursiju, tri zadnje sure............itd.Sve nam je to preporucio nas Poslanik Muhamed alejhi selam.E sad sigurno da i u suri Hud ima neko dobro i ne skodi da je ucis ali nemoj se puno hvatati za snove.

Selamet.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: Sura Hud...

Post od Senad5 » Sub Mar 24, 2012 10:17 am

Zašto da se ne hvata za snove, dobri snovi su od Allaha, posebno još ako su vjerski. Nadahnuće je moguće od Allaha, bilo u snu ili na javi.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sura Hud...

Post od Haris » Sub Mar 24, 2012 12:13 pm

Ovdje je riječ da se ne treba uzimat šablon za tumačenje kao što je tumač snova zbog toga što se isti san može protumačiti različito za dvije osobe, vjerovatno ovisno o imanu insana.

Generalno učenja sura ne mogu naškoditi ni u kakvom snu, niti bilo kojem slučaju, pa ako ne znaš učit Kur'an, barem slušaj tu suru..
Čitaj njen prevod i sl., obrati pažnju na prevod, također zbavi sebi tefsir, možda ima neko skriveno značenje koje ti može pomoći u nečemu što ne možeš rasudit ili slično.

AJDA
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Mar 08, 2012 5:49 pm

Re: Sura Hud...

Post od AJDA » Sub Mar 24, 2012 8:21 pm

Hvala svima za odgovore...
Hajr...Svako od vas je u pravu na neki nacin.
Citala sam prevod, nije mi bas previse povezano sa mojom sadasnjom situacijom.Malo sam se pobojala (jer govori i narodima koje je Allah dz.s. unistio jer su skrenuli s pravog puta-ili nisu htjeli da slijede poslanike s.a.v.s. ) a ja sam planirala otici na rukju.Ne znam koliko je to slijedjenje "pravog puta".Halalite sto ovako pisem, ali zaista sam za rukju cula tek prije nekih mjesec dana.
Eto vidis hajra sto sam pitala...Tefsir mi je kod mame kuci.Moracu moliti da mi ga posalju...nije mi palo na pamet da pogledam sta pise za suru Hud.
Allah vas nagradio..

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sura Hud...

Post od Haris » Sub Mar 24, 2012 10:06 pm

Imam ja tefsir u PDF od Ibn KEsira.. ;)

Evo postavio sam na upload,

Samo da napomenem, sura Hud je od 583 strane PDF dokumenta, tako da kad otvoriš gore gdje se upisuju stranice upišeš 583 i prebacit će te odmah. Poslije ću postavit link.

Načitat ćeš se, pozamašno je.. :D

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sura Hud...

Post od Haris » Sub Mar 24, 2012 10:45 pm

Evo ga dole na dnu stranice: http://www.lijecenje-kuranom.com/hadisi

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: Sura Hud...

Post od Senad5 » Pon Apr 16, 2012 4:14 am

AJDA napisao:a ja sam planirala otici na rukju.Ne znam koliko je to slijedjenje "pravog puta".Halalite sto ovako pisem, ali zaista sam za rukju cula tek prije nekih mjesec dana.
Rukja je ljekovito učenje Kur'ana. Kur'an svakako jeste pravi put.


Sura Hud - Ajet 108. Reci: ”O ljudi, Istina vam dolazi od Gospodara vašeg, i onaj ko se
uputi Pravim putem – uputio se za svoje dobro, a onaj ko krene
stranputicom, krenuo je na svoju štetu, a ja nisam vaš odvjetnik.”


Pravi put je kao što vidiš Istina koja dolazi od Gospodara, a to je Kur'an.

Sura Hadž - Ajet 54. i da bi oni koji su znanjem obdareni spoznali da je Kur’an istina
od Gospodara tvoga, pa u nj povjerovali i da mu srca njihova budu
sklona. A Allah će vjernike, doista, na Pravi put izvesti.

Odgovori