djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
emina3108
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Čet Maj 10, 2012 2:54 pm

djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od emina3108 » Pet Maj 11, 2012 6:41 am

Esselamu alejkum,

ovo pitanje sam vec postavila u rubrici u kojoj samo Enes moze davati odgovore, pa se nadam da ce insaAllah naci vremena da odgovori.
Medjutim, voljela bih ujedno znati da li je neko od vas upoznat sa ovim i sta bi iz svog iskustva mogao preporuciti.

Naime:
Kako pomoci mladoj, zenskoj osobi, muslimanki, kojoj su doktori vec odavno dijagnosticirali takozvanu „sizofreniju"? Ona cuje glasove i cesto se na sav glas svadja sa njima, nerijetko i citavu noc. Pati od velikog straha. Nekada je govorila da vidi i zmije. Dok je koristila tablete nekako se i moglo razgovarati sa njom, ali ih vec nekoliko godina ne zeli uzimati. Moram napomenuti da je uprkos tabletama cula glasove te joj one uopste nisu pomogle u rijesavanju problema. Cak stavise, imale su dosta negativnih efekata pa je djevojka spominjala da se osjeca kao da je pod drogom, t.j. da je izgubila osjecaje. Ona pati od jakih kompleksa manje vrijednosti, a tesko su joj padale poceste svadje izmedju roditelja. Njeno trenutno psihicko stanje je znaci imalo i pocetne uzroke kako u njoj samoj, tako i u njenoj okolini. Nije se osjecala prihvacenom i voljenom. Trenutno svaki cas ide na WC, prilikom cega ne zeli upaliti svjetlo, stalno pere ruke i slicno tome. Razgovor sa njom uopte nije moguc jer je skroz odsutna i u nekom svom svijetu. Pogled joj je zgrcen i poplasen. Plasi se ljudi i misli da svi pricaju o njoj i da je ismijavaju. Roditelji, sa kojima jos uvijek zivi, vjeruju u Allaha, ali ne obavljaju namaz. Na sva insistiranja i molbe da zapocnu sa namazom, jer su kuce u kojima se ne uci Kur’an poput groblja, oni ne reaguju, a djevojka trenutno nije u stanju klanjati. Situacija je ocajna, jer je ona veoma glasna, lupa vratima i vice, pa je postala ogromno opterecenje za majku, koja je puna 24 sahata vezanja za nju. Zive na Zapadu, gdje postoje korisne antipsihijatrijske inicijative ljudi koji su se uspjeli izlijeciti bez tableta farmaceutske industrije, a koje su dokazano stetne za ljudski organizam, tako da opcija ponovnog uzimanja tableta ne dolazi u obzir.
Kako da joj se pomogne? Kako nagovoriti roditelje da uvide da i oni svojim namazima i dovama mogu doprinijeti njenom ozdravljenu? Ona trenutno nije u stanju da se sama lijeci i situacija je postala vise nego nepodnosljiva...

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od Senad5 » Pet Maj 11, 2012 2:25 pm

Sihr priviđanja (obmane, iluzije)

Allah je u Kur’anu pored sihra rastavljanja, spomenuo sihr priviđanja i okarakterisao ga kao veoma veliki sihr:

Kur’an 7:116 ”Bacite vi” – reče on. I kad oni baciše, oči ljudima začaraše i jako ih prestrašiše, i sihr veliki prirediše.

Kur’an 20:66 ”Bacite vi!” – reče on – i odjednom mu se pričini da se konopi njihovi i štapovi njihovi, zbog sihra njihovog, kreću,

Kur’an 20:69 Samo baci to što ti je u desnoj ruci, progutaće ono što su oni napravili, jer je ono što su oni napravili samo varka sihirbaza, a sihirbaz neće, ma gdje došao, uspjeti.”

Simptomi sihra priviđanja

1. Otežana koncentracija i razmišljanje. Često gubljenje pamćenja, zaboravljanje. Velika nervoza i uznemirenost bez razloga. Problemi sa vidom iako su svi doktorski nalazi uredni. Na primjer osoba može osjećati kao da gleda kroz maglu, oči mogu trzati, igrati ili da peku odnosno gore.
2. Problem sa govorom odnosno teškoće u sastavljanju riječi. Strah od izlaska među ljude. Osoba je često zagledana u jednu tačku i veoma zamišljena.
3. Priviđanja na javi, odnosno osoba može čuti glasove kako je neko zove ili imati razna priviđanja da stvari vidi drugačije nego što jesu.
4. Veliki strah, napadi panike, ružne misli, lupanje i ubrzani rad srca, strepnja i zebnja što prati utrnuće tijela, posebno kože. U nekim slučajevima, osoba kad zatvori oči može vidjeti razne ružne (šejtanske) likove kako se stalno i ubrzano mijenjaju. Ovo je evidentno posebno u kasnim noćnim satima kada osobu može iz sna probuditi veliki strah koji prati utrnuće kože i osjećaj nečijeg negativnog (šejtanskog) prisustva.
5. Česta promjena razmišljanja, mišljenja i stava. Džini koji izazivaju priviđanja, nastoje da osobi život preokrenu naopačke tako da osoba čuje, vidi i čini pogrešno. Opsihrenoj osobi priviđanja izgledaju sasvim stvarna.
6. Veoma ružni i mučni snovi koji iscrpljuju energiju. Snovi koji uključuju razne životinje, posebno pse i zmije. Snovi gdje osoba sanja ruševine i napuštene kuće, nered, prljavštinu, kupatilo itd… Snovi mogu izgledati stvarnije od stvarnosti, a stvarnost kao da je nestvarna ili drugačija od normalne.
7. Paraliza u snu. Česti bolovi, žigovi, gušenje ili pritisak u prsima.
8. Stalno šejtansko šaputanje kako se osoba ne bi mogla koncentrisati (stalno je u mislima koje smatra svojima iako su te misli od šejtana), brige i ružne misli o umiranju, nesreći itd…

Kur’an 23:97-98 i reci: ”Tebi se ja, Gospodaru moj, obraćam za zaštitu od priviđenja šejtanskih, i Tebi se, Gospodaru moj, obraćam da me od njihova prisustva zaštitiš!”

Sve vrste sihra se uspješno poništavaju učenjem rukje liječenja Kur’anom na Arapskom jeziku, po tedžvidu, sa punim razumijevanjem značenja ajeta i sura. To je jedini ispravan i djelotvoran način u Islamu.

emina3108
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Čet Maj 10, 2012 2:54 pm

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od emina3108 » Ned Maj 13, 2012 11:58 am

Esselamu alejkum i hvala na brzom odgovoru!

Ipak, imam jos pitanja. Naime:

Djevojka je jednom, prije nego sto ce se bolest rasplamsati vodjena nekoj osobi, koja je za sebe tvrdila da lijeci Kur’anom. Medjutim, ispostavilo se da se ta osoba raspituje o imenu majke i datumu rodjenja i da trazi veliku sumu novca, pa je nakon prvog lijecenja toj osobi vise nisu htjeli voditi. Kada je djevojka pocela cuti glasove koji su joj prijetili i govorili ruzne stvari (prije nekih 10 godina) ucena joj je dva puta rukija. Posto nije pokazala nikakve reakcije, receno joj je da nisu u pitanju dzini, nauceno joj je na vodu i na tome se zavrsilo. Nakon toga su uslijedile terapije na klinici, velika kolicina lijekova i slicnog, ali nista nije pomoglo. Prije godinu dana je ponovo vodjena jednom drugom imamu na rukiju, medjutim, ni ovaj put nije pokazala nikakve reakcije, pa je i on tvrdio da nisu u pitanju dzinni, jer bi oni navodno razgovarali sa njim. Rekao je da bi mozda mogao biti i urok, te da se on znatno teze lijeci. Uglavnom, nije pokazao neko veliko interesovanje da bi joj dalje ucio rukiju, pa se na tome i zavrsilo.

1.)Ovdje na forumu sam medjutim procitala da se dzin uopste ne mora javiti, pa bih voljela znati, da li se po pitanju ove vrste bolesti u svakom slucaju radi o dzinnima? T.j. u cemu je razlika izmedju sihra i dzinnskog djelovanja i da li je to jedno te isto?

2.)Da li je ucac rukije, s obzirom na tezinu bolesti, u stanju da nakon prve rukije kaze da nisu dzinni u pitanju ili se rukija mora ponoviti vise puta?

3.)Kome pouzdanom se obratiti u Njemackoj, jer pretpostavljam da ce lijecenje dugo trajati?

4.)Da li joj se, ukoliko se odmah ne nadje ucac rukije, moze nauciti na vodu ili med? Da li dzinni u tom slucaju napadaju i osobu koja je naucila na vodu i med?

Nadam se da nisam postavila previse pitanja, jer joj zaista zelim pomoci, ali ne znam kome pozdanom da se obratim.

Mahsuz selam i da vas Allah nagradi!

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od Senad5 » Ned Maj 13, 2012 4:36 pm

emina3108 napisao:Esselamu alejkum i hvala na brzom odgovoru!

Ipak, imam jos pitanja. Naime:

Djevojka je jednom, prije nego sto ce se bolest rasplamsati vodjena nekoj osobi, koja je za sebe tvrdila da lijeci Kur’anom. Medjutim, ispostavilo se da se ta osoba raspituje o imenu majke i datumu rodjenja i da trazi veliku sumu novca, pa je nakon prvog lijecenja toj osobi vise nisu htjeli voditi. Kada je djevojka pocela cuti glasove koji su joj prijetili i govorili ruzne stvari (prije nekih 10 godina) ucena joj je dva puta rukija. Posto nije pokazala nikakve reakcije, receno joj je da nisu u pitanju dzini, nauceno joj je na vodu i na tome se zavrsilo. Nakon toga su uslijedile terapije na klinici, velika kolicina lijekova i slicnog, ali nista nije pomoglo. Prije godinu dana je ponovo vodjena jednom drugom imamu na rukiju, medjutim, ni ovaj put nije pokazala nikakve reakcije, pa je i on tvrdio da nisu u pitanju dzinni, jer bi oni navodno razgovarali sa njim. Rekao je da bi mozda mogao biti i urok, te da se on znatno teze lijeci. Uglavnom, nije pokazao neko veliko interesovanje da bi joj dalje ucio rukiju, pa se na tome i zavrsilo.

1.)Ovdje na forumu sam medjutim procitala da se dzin uopste ne mora javiti, pa bih voljela znati, da li se po pitanju ove vrste bolesti u svakom slucaju radi o dzinnima? T.j. u cemu je razlika izmedju sihra i dzinnskog djelovanja i da li je to jedno te isto?
We alejkum muselam.
U većini slučajeva se džini ne javljaju. Razlika je što je sihr napravljen od čovjeka ili žene koji traže pomoć džina da nanese određeno zlo ili učini određenu volju sihirbaza ili onoga koji kupuje sihr, na primjer da se nečiji brak ili porodica rastavi. U drugim slučajevima džini mogu i sami djelovati po svom hiru.
2.)Da li je ucac rukije, s obzirom na tezinu bolesti, u stanju da nakon prve rukije kaze da nisu dzinni u pitanju ili se rukija mora ponoviti vise puta?
Ako si išla imamu ili šejhu, oni to obično rade jedan put i gotovo. Svako može proučiti rukju ako zna učiti Kur'an na Arapskom, ali to nije za svakoga da radi jer je potrebno strpljenje, predanost, jak iman i određeni profesionalizam u tom recimo vjerskom poslu. U ovakvim slučajevima ti treba neko ko se profesionalno bavi rukjom liječenja Kur'anom, a hoće i doći u Njemačku. To je naš brat Enes Beganović.
Što se tiče tvog pitanja, rukja se svakako mora ponoviti više puta. Zato savjetujem ljudima koji se testiraju rukjom da to rade 15 dana, ujutro i navečer. Bez ikakvih prekida.
3.)Kome pouzdanom se obratiti u Njemackoj, jer pretpostavljam da ce lijecenje dugo trajati?
Enes Beganović. Pogledaj opet odgovor na drugo pitanje.
4.)Da li joj se, ukoliko se odmah ne nadje ucac rukije, moze nauciti na vodu ili med? Da li dzinni u tom slucaju napadaju i osobu koja je naucila na vodu i med?
Ne treba učiti sam već treba tražiti stručnjaka. Ovo ti je savjet sa najboljom namjerom.
Nadam se da nisam postavila previse pitanja, jer joj zaista zelim pomoci, ali ne znam kome pozdanom da se obratim.

Mahsuz selam i da vas Allah nagradi!
Nema problema, za to i služi ovaj forum. Selam.

emina3108
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Čet Maj 10, 2012 2:54 pm

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od emina3108 » Uto Maj 15, 2012 8:01 am

Esselam alejkum i jos jednom hvala na brzom odgovoru!

Slijede nova pitanja. :-)

1.) Zanima me kako najbolje da postupimo prema djevojci prilikom testiranja rukijom od 15 dana? Ima se snimljena rukija, medjutim ona ce zasigurno odbiti da stavi slusalice na usi da bi je slusala, a o uzimanju abdesta da i ne govorim. Moze se rukija pustiti i u stanu da se slusa, ali djevojka zbog rastrojenosti zivaca svaki cas napusta prostoriju pa bi prilikom toga rukiju slusala isprekidano.

2.) Da li Enes u odredjenim periodima posjecuje Njemacku i njemacke dzemate pa mu se narod onda obraca ili dolazi na licni poziv? Pretpostavljam da je veoma zauzet pa zbog toga prvo ovdje postavljam pitanje.
Kako je najbolje da mu se obratimo, a da ga ne ometamo? Telefonom? Privatnom porukom preko foruma? E-mailom?

3.) Posto vec odavno pretrazujem teme o lijecenju "psihoza", nabasala sam u Njemackoj (a postoje inicijative sirom svijeta) na raznoraznu literaturu i udruzenja oboljelih koji su se uspjeli "otrgnuti" psihijatriji i njihovom lijecenju izricito tabletama. Naime, izlijecili su se vise-manje sami, shvatajuci psihozu kao simptom nekih stvarnih problema koje imaju, interpretirajuci ono sto im psiha tim zeli reci, te je integrisati u svoj zivot da bi je na kraju zauvijek otklonuli. Medju tim inicijativama postoji i mreza onih, koji cuju ili su culi glasove. Razliku izmedju "zdravih" i onih koji to nisu prave time, sto se prva grupa ne boji glasova pa i dalje mirno zivi s njima, a druga, oboljela grupa, ih se boji, tako da nastanu veliki strahovi, panika kao i pogorsanje stanja.
Evo kao primjer jedan link na engleskom i jedan na njemackom od udruzenja Hearin Voices Network:
engleski:
http://www.hearingvoicesusa.org/
njemacki:
http://www.stimmenhoeren.de/

Imam i neka pitanja (za one koji imaju iskustva sa lijecenjem Kur'anom) po pitanju jedne vrste joge, naime Kundalini joge, ali cu ga postaviti kao zasebnu temu.

Mahsuz selam!

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od Senad » Uto Maj 15, 2012 3:11 pm

Selam

NAjbolja opcija je da dođete u Bosnu na mjesec dana i da se parkirate u blizini nekog od učača (tj nađete sješat). Obzirom daje Enes vazda zauzet . Imaš NIsada u Gradačcu i Mehmedaliju u MAoči .

Sve druge opcije mogu biti samo pogoršavajuće. Njoj treba neko uz nju da je prisutan 24 h da joj pomaže oko tih terapija. To je tipičan slučaj opsjednutosti i treba se dobrooznojiti d ase to bar koliko toliko smiri.

Sve druge opcije joge i bioenergije mogu je samo odvesti u ponor!!

selam

emina3108
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Čet Maj 10, 2012 2:54 pm

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od emina3108 » Uto Maj 15, 2012 3:56 pm

To bi zaista bilo najbolje rjesenje, samo se kod putne agencije moram informisati da li smije letjeti avionom, jer postoji mogucnost da bude glasna. Jedino da joj se "podvale" neki lijekovi za smirenje, jer ih svjesno nece uzeti.

Imas li podatke od te dvojice ucaca koje si naveo?

P.S. Ma kakva kundalini joga, isprepadala sam se da me je strah zaspati. ;-)

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od Senad5 » Uto Maj 15, 2012 5:04 pm

emina3108 napisao:Esselam alejkum i jos jednom hvala na brzom odgovoru!

Slijede nova pitanja. :-)

1.) Zanima me kako najbolje da postupimo prema djevojci prilikom testiranja rukijom od 15 dana? Ima se snimljena rukija, medjutim ona ce zasigurno odbiti da stavi slusalice na usi da bi je slusala, a o uzimanju abdesta da i ne govorim. Moze se rukija pustiti i u stanu da se slusa, ali djevojka zbog rastrojenosti zivaca svaki cas napusta prostoriju pa bi prilikom toga rukiju slusala isprekidano.
U vašem slučaju testiranje nije potrebno jer već sve ukazuje da postoji problem sa džinima.
2.) Da li Enes u odredjenim periodima posjecuje Njemacku i njemacke dzemate pa mu se narod onda obraca ili dolazi na licni poziv? Pretpostavljam da je veoma zauzet pa zbog toga prvo ovdje postavljam pitanje.
Kako je najbolje da mu se obratimo, a da ga ne ometamo? Telefonom? Privatnom porukom preko foruma? E-mailom?
Mislim da je najbolje direktan kontak telefonom. Na ovo pitanje o dolasku u Njemačku ti samo on može dati odgovor.
3.) Posto vec odavno pretrazujem teme o lijecenju "psihoza", nabasala sam u Njemackoj (a postoje inicijative sirom svijeta) na raznoraznu literaturu i udruzenja oboljelih koji su se uspjeli "otrgnuti" psihijatriji i njihovom lijecenju izricito tabletama. Naime, izlijecili su se vise-manje sami, shvatajuci psihozu kao simptom nekih stvarnih problema koje imaju, interpretirajuci ono sto im psiha tim zeli reci, te je integrisati u svoj zivot da bi je na kraju zauvijek otklonuli. Medju tim inicijativama postoji i mreza onih, koji cuju ili su culi glasove. Razliku izmedju "zdravih" i onih koji to nisu prave time, sto se prva grupa ne boji glasova pa i dalje mirno zivi s njima, a druga, oboljela grupa, ih se boji, tako da nastanu veliki strahovi, panika kao i pogorsanje stanja.
Evo kao primjer jedan link na engleskom i jedan na njemackom od udruzenja Hearin Voices Network:
engleski:
http://www.hearingvoicesusa.org/
njemacki:
http://www.stimmenhoeren.de/
Najučinkovitije je liječenje Kur'anom. Sve druge alternative zadovoljavaju džine koji osobu na lijep način odvode u zabludu i tamu. Problem je što se džini privremeno povuku, utvrde i kasnije se stanje još pogorša. A to što se neki navodno izliječe yogom, zapisima ili hamajlijama, sve je to privremeno i određena taktika džina jer tad džini popuštaju mučenje jer osoba ide u stranputicu. Šejtani su veoma inteligentni i lukavi, i često obmanjuju na lijep način kada ne mogu na grub.
Imam i neka pitanja (za one koji imaju iskustva sa lijecenjem Kur'anom) po pitanju jedne vrste joge, naime Kundalini joge, ali cu ga postaviti kao zasebnu temu.

Mahsuz selam!
To je jedna od najgore vrste yoge nesvjesnom prizivanja džina gdje čovjek dobije neke moći i pomoć džina, zauzvrat zavodi i poziva druge u tamu. Mora se znati da šejtan uljepšava budalaštine i besmislice da bi obmanuo mnoge i odveo u džehenem.
Selam i sve najbolje, da vam Allah što prije da olakšanje i lijek.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od Senad » Uto Maj 15, 2012 7:13 pm

emina3108 napisao:To bi zaista bilo najbolje rjesenje, samo se kod putne agencije moram informisati da li smije letjeti avionom, jer postoji mogucnost da bude glasna. Jedino da joj se "podvale" neki lijekovi za smirenje, jer ih svjesno nece uzeti.

Imas li podatke od te dvojice ucaca koje si naveo?

P.S. Ma kakva kundalini joga, isprepadala sam se da me je strah zaspati. ;-)

Emina to su komplexna dešavanja, njoj najviše može pomoć neko ko nije strašljiv, ko nije sujevjeran i ko se iole razumije u neke vjerske propise , obaveze.

To se može držat pod kontrolom svakako u početku je to pravi rat , Potrebno je mnogo razgovora sa dotičnom bez ikakvog prisiljavanja, VAžno je otpočet , to se neće tako lako ni smiriti ali isplati se sav taj trud jer je to jedino , riješenje,,,ispravni način liječenja. Koji podrazumjeva i kvalitetnu izhranu.

Neophodno je nahraniti nervni sistem, pospješiti regeneraciju cijelokupnog organizma, dnevne doze vitamina kako kroz pčelinje proizvode tako i voće i povrće, Velike količine naučene vode treba da pije, da se kupa , Obavezno pored meda ubaciti matičnu mliječ , polen i propolis u izhranu.

Pokušaj da odradiš prvo rukju sa njom pa ćemo kasnije razraditi strategiju , inšaAllah ona bi uz jednu permanentnu terapiju primjenom sinergije za 9 mjeseci bila preporođena naravno da se i ona potrudi i d a ne odbija preporuke.

ZAista neko mora sa njom d a radi 24h dok se neke stvari ne rasčiste, Obavezno težiti ka tome da se nađu sihiri i unište.

Nisada ef. 061 888 913 Gradačac

Mehmedalija ef. 061 289 888 Maoča D.

emina3108
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Čet Maj 10, 2012 2:54 pm

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od emina3108 » Sre Maj 16, 2012 10:11 am

Molim Allaha da vas nagradi na vasem trudu, ne znate koliko ste mi sada nade ulili da ce se problem insaAllah rijesiti! Zahvaljujem Svevisnjem koji me je uputio na vas i ovu stranicu. Toliko godina patnje i obracanja pogresnim osobama iz neznanja, a sada gajim veliku nadu da ce se djevojka uz Allahovu pomoc izlijeciti.

Da li biste preporucili da joj se do odlaska u Bosnu ipak pusta rukija i sura El-Bekare u kuci?

Sto se njenog odlaska u Bosnu tice, najvjerovatnije ce je pratiti majka koja je za nju ionako vezana puna 24 sata. Kao sto sam vec gore navela, majka joj trenutno ne klanja (iako zna klanjati), vjeruje u Allaha, svjesna je toga da postoji svijet dzinna i poznaje koliko-toliko vjerske propise. Da li mi Senade, mozes tacno objasniti na koje propise mislis da bih je mogla malo pripremiti?
Inace je prilicno jaka osoba i nije plasljiva kao ja. :-) Vec sam joj rekla da mora teziti pridrzavanju serijatskih propisa u sta spada namaz i hidzab, a da isto vazi i za njenu kcer.

Drago mi je da spominjete zdravu ishranu, kojoj, elhamdullilah, roditelji vec odavno posvecuju veliku paznju.

Eh, sto se pronalazka sihra tice, osjecam neku zebnju da sam i ja neznajuci mogla imati neke veze s tim, a Allah najbolje zna. Naime, davno nekada, kada jos nisam praktikovala islamske propise, na casovima umjetnosti smo pravili ljudske skulpture. Tada mi je ona bila model za skulpturu za koju sam cak dobila i odlicnu ocjenu. Istesala sam je od kamena, nisam rezbarila lik, ali se po citavoj vanjstinji moglo poznati o kome se radi. Tu skulpturu je njen brat drzao u svojoj sobi, a u to vrijeme su se druzili sa osobama cija se majka i rodbina dicila tim da znaju praviti sihre, pricati sa mrtvima itd. Niko to tada nije uzimao zaozbiljno. Uglavnom, skulptura je najednom nestala i nikada nije pronadjena. Vazno ja da napomenem da se cak razmjenjivala i odjeca sa tim "prijateljicama". Sjecam se jednom da mi se zalila kako se osjeca cudno kada obuce jedan dzemper, a za koji znam da ga je sto posto davala na nosenje tim djevojkama. Tada je jos bila zdrava, a bolest (t.j. glasovi) se pojavila kada ta familija vise nije bila u Njemackoj. No, ni tada je nisam uzela za ozbiljno jer sam znala da je inace bila plasljiva u nekim stvarima.
Sumnja je krupna stvar pa je zbog toga uvijek odagnam od sebe i ne bih voljela nikoga nepravedno optuziti. To bi bio veliki grijeh. Vjerovatno se radi o nekoj sasvim trecoj stvari, ali posto sam se sada toga sjetila, htjela sam to i vama da saopcim. Stan su do sada vec dva puta mijenjali, pa ne vjerujem da se radi o sihru koji je podmetnut u stanu, ali vi se ipak vise razumijete u to.

Sta ako se sihr ne bude mogao pronaci?

Ali, elhamdullillah, ja sam vec od radosti zbog mogucnosti njenog ozdravljenja poletjela! :-) Da vas Allah nagradi!

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od Senad5 » Čet Maj 17, 2012 4:08 pm

emina3108 napisao:Molim Allaha da vas nagradi na vasem trudu, ne znate koliko ste mi sada nade ulili da ce se problem insaAllah rijesiti! Zahvaljujem Svevisnjem koji me je uputio na vas i ovu stranicu. Toliko godina patnje i obracanja pogresnim osobama iz neznanja, a sada gajim veliku nadu da ce se djevojka uz Allahovu pomoc izlijeciti.
Esselamu alejkum, da te Allah nagradi na iskrenosti. Ovaj sajt i jeste napravljen od ljudi koji hoće da drugima u ime Allaha pomognu. Mnogi bi se više okoristili i riješili tegobe kada bi bili iskreni i aktivnije javno sudjelovali. Time bi doprinijeli i sebi i drugima.
Da li biste preporucili da joj se do odlaska u Bosnu ipak pusta rukija i sura El-Bekare u kuci?
Ne može škoditi, ali čovjek može pomisliti da će tako riješiti problem i ne odlazi učaču rukje. Mnogo je takvih koji su pomislili da će riješiti sav problem ako sami sebi nešto prouče ili puste učenje sure Krava. Rukja je prvenstveno za testiranje, a neki misle da se mogu tako i sami liječiti. Ne kažem da nema mogućnosti samoliječenja ali u težim slučajevim je bolje tražiti pomoć stručnjaka.
Opet ću reći, možeš puštati rukju i suru Krava ali time i možeš dodatno pogoršati stanje. Ovdje nema crno bijelih razlika, svaki slučaj je poseban kao što je i svaka osoba posebna.
Sto se njenog odlaska u Bosnu tice, najvjerovatnije ce je pratiti majka koja je za nju ionako vezana puna 24 sata. Kao sto sam vec gore navela, majka joj trenutno ne klanja (iako zna klanjati), vjeruje u Allaha, svjesna je toga da postoji svijet dzinna i poznaje koliko-toliko vjerske propise. Da li mi Senade, mozes tacno objasniti na koje propise mislis da bih je mogla malo pripremiti?
Inace je prilicno jaka osoba i nije plasljiva kao ja. :-) Vec sam joj rekla da mora teziti pridrzavanju serijatskih propisa u sta spada namaz i hidzab, a da isto vazi i za njenu kcer.
Znaju oni vjerske propise. Svrha ovog sajta je prvenstveno da se čovjeku pomogne na najbolji način. Ljudi koji obole od džinsko-šejtanskog uticaja ili dodira, u većini slučajeva nisu u stanju vršiti vjerske dužnosti dok im se stanje ne poboljša.
Sada u ovom trenutku vam je najvažnija vjera u Allahov lijek i da na tome ustrajete strpljivošću i predanošću. Jer teži slučajevi mogu tražiti i duže liječenje, a čovjekova priroda je nestrpljiva pa bi čovjek htio što prije da se riješi svog problema.
Opet ću reći, što je jača vjera u Allahovo liječenje, brže će doći do ozdravljenja jer Kur'an je lijek vjernicima. Nekad čovjek misli da su vjernici samo oni koji klanjaju, znaju propise vjere, poste i uče Kur'an. Ali, Allah je u Kur'anu rekao u slučaju vjernika iz faraonovog naroda koji je krio svoju vjeru. Vjera je ta koja je početak i djela koja prate tu vjeru. Znači, vjernik može biti onaj koji vjeruje ali zbog određenih razloga ne vrši vjerske dužnosti, a što ne znači da jedan dan neće početi i ispunjavati vjerske dužnosti, odnosno činiti ibadet svog Gospodaru.
Eh, sto se pronalazka sihra tice, osjecam neku zebnju da sam i ja neznajuci mogla imati neke veze s tim, a Allah najbolje zna. Naime, davno nekada, kada jos nisam praktikovala islamske propise, na casovima umjetnosti smo pravili ljudske skulpture. Tada mi je ona bila model za skulpturu za koju sam cak dobila i odlicnu ocjenu. Istesala sam je od kamena, nisam rezbarila lik, ali se po citavoj vanjstinji moglo poznati o kome se radi.
Slike i kipovi privlače šejtane, to je poznata stvar. Isto tako blokiraju pristup melekima koji ne ulaze u kuću u kojoj su postavljeni kipovi-figure i okačene slike životinja i ljudi.
Tu skulpturu je njen brat drzao u svojoj sobi, a u to vrijeme su se druzili sa osobama cija se majka i rodbina dicila tim da znaju praviti sihre, pricati sa mrtvima itd. Niko to tada nije uzimao zaozbiljno. Uglavnom, skulptura je najednom nestala i nikada nije pronadjena. Vazno ja da napomenem da se cak razmjenjivala i odjeca sa tim "prijateljicama". Sjecam se jednom da mi se zalila kako se osjeca cudno kada obuce jedan dzemper, a za koji znam da ga je sto posto davala na nosenje tim djevojkama. Tada je jos bila zdrava, a bolest (t.j. glasovi) se pojavila kada ta familija vise nije bila u Njemackoj. No, ni tada je nisam uzela za ozbiljno jer sam znala da je inace bila plasljiva u nekim stvarima.
Nestanak skulpture upućuje da je mogla biti iskorištena za veoma jak sihr. A samo Allah zna sve tajne nebesa i zemlje.
Ko se diči vještinom pravljenja sihra da ljudima nanese zlo i tvrdi da razgovara sa mrtvima, pa mogu ti reći da on ne razgovara sa mrtvima već sa džinima. I sihirbazi su na stranputici, njih čeka vječna patnja u džehenemu jer je sihr kufr i fesad. Kufr je nevjerstvo a fesad pravljenje zuluma, t.j zla i nereda na zemlji.
Sa sihirbazima je zabranjeno imati imati bilo kakve povezanosti i kontakta, jer ko njima ide porekao je ono što je objavljeno poslednjem poslaniku s.a.w.s.
Allah u suri 37 "Redovi" kaže:
22. Sakupite nevjernike i one koji su se s njima družili i one kojima su
se klanjali
23. mimo Allaha, i pokažite im put koji u Džehennem vodi

Što je bilo prošlo je, niste znali ali sada znate. Ko se pokaje Allahu i ustraje da ne griješi i čini dobra djela, pa Allah je svakako Onaj koji mnogo prašta i koji je Samilostan.
Sumnja je krupna stvar pa je zbog toga uvijek odagnam od sebe i ne bih voljela nikoga nepravedno optuziti. To bi bio veliki grijeh. Vjerovatno se radi o nekoj sasvim trecoj stvari, ali posto sam se sada toga sjetila, htjela sam to i vama da saopcim. Stan su do sada vec dva puta mijenjali, pa ne vjerujem da se radi o sihru koji je podmetnut u stanu, ali vi se ipak vise razumijete u to.

Sta ako se sihr ne bude mogao pronaci?

Ali, elhamdullillah, ja sam vec od radosti zbog mogucnosti njenog ozdravljenja poletjela! :-) Da vas Allah nagradi!
Nema sumnje ako su ti ljudi sami priznali i dičili se time. Sve je jasno kao dan, a opet samo Allah zna jesu li ti ljudi napravili sihr ili je uzrok nešto drugo. Za sad je najvažnije da poradite na liječenju i da čvrsto vjerujete u liječenje Allahovim govorom. Na kraju je samo Allah taj koji odlučuje hoće li se osoba izliječiti ili ne. Selam i da vam Allah olakša i pomogne.

emina3108
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Čet Maj 10, 2012 2:54 pm

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od emina3108 » Pet Maj 18, 2012 7:38 am

Amin! Uz Allahovu pomoc, bice insaAllah lijeka!

Zeljela bih jednu stvar da naglasim jer vidim da narod posjecuje ovu temu, do sada je vec bila 242 puta citana, pa bih htjela da skrenem paznju na vaznost obavljanja NAMAZA, pogotovo kada se radi o ovakvim stvarima.
I sama sam imala nekoliko godina dzinnske napade, u prvih sest mjeseci svako vece prilikom spavanja. Sjedalo je nesto na mene i stiskalo me. Ako bih lezala na strani, pripilo bi se uz mene i zagrlilo me sa strane i jako pritiskalo, a ako bih lezala na ledima, dolazilo bi odozgo. Nista nisam mogla vidjeti, ali se osjecala velika prisutnost necega, cak je nekada komuniciralo sa mnom i putem misli. Nisam tada znala o cemu se radi, dobivala sam pogresne savjete da proucim tri puta sure Ihlas, ali da ga ne ucim do kraja (???) i puhnem niza se. Uglavnom, bila sam se vec navikla na sve to i dugo vremena sam samo spavala pri upaljenom svjetlu.
MEDJUTIM, cim sam stekla koliko-toliko znanje o islamu i pocela obavljati namaz, mislim da nije bila prosla ni sedmica dana, a da sam, subhanallah, usnila tako mocan san. Naime, sanjala sam kako se krecem u nekoj nepoznatoj prostoriji od coska do coska i da u svaki cosak pusem i na sav glas izgovaram Allahu ekber! Toliku sam snagu osjecala da sam puhala iz cijelih pluca izgovarajuci rijeci tekbira. Dugo sam tako puhala kad mi je najednom ponovo doletjelo ono sto me je stiskalo i ponovo me steglo. Ali, u istom momentu se nije moglo zadrzati na meni, vec se odlijepilo kao nesto sto se pod vakumom zalijepi pa ga covjek vuce dok se ne odlijepi. Tako i to "cudoviste" bi odlijepljeno od mene i poput rakete odlece u vasionu. Bas sam takav osjecaj imala. Iz sna sam se probudila smijuci se i govoreci: "E sad sam ti pokazala!" :-)
Nakon toga su uslijedila mozda jos dva pokusaja, ali se vise i ne sjecam kad je to zadnji put bilo...

Nakon tog iskustva savjetujem svima da niposto ne zanemaruju "moc" namaza.
Uz to naravno dolazi i konstantna nadogradnja jer musliman treba stalno da raste i da se razvija, t.j. da jaca svoj iman.

Eto, toliko od mene, pa se nadam da ce se neko uz Allahovu pomoc okoristiti ovom rubrikom.

Molim Allaha da ucvrsti nas iman i da nas sacuva od prokletog sejtana! Amin.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: djevojka oboljela od "SIZOFRENIJE"

Post od Senad5 » Ned Maj 20, 2012 12:01 am

Maša'Allah, lijepo iskustvo. Namaz je taj koji odvraća od grijeha.

Kur'an 29.45
Kazuj Knjigu koja ti se objavljuje i obavljaj molitvu, molitva, zaista,
odvraća od razvrata i od svega što je ružno; obavljanje molitve je
najveća poslušnost! – A Allah zna šta radite.

Tvoj slučaj jeste poseban, ali mogu ti reći da me dosta ljudi kontaktira i žali se na probleme sa džinima i sihrom iako obavljaju namaz i ostale vjerske dužnosti. To nije ni čudno kad se uzme u obzir da je i sam poslanik s.a.w.s imao sihr iako je obavljao namaz.

Odgovori