Ucac Ruk`je u New Yorku

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Jessar
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Sep 27, 2011 3:49 pm
Lokacija: Boise, Idaho, USA

Re: Ucac Ruk`je u New Yorku

Post od Jessar » Pon Okt 17, 2011 6:39 pm

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Harise, htio sam reci da ima pojedinaca koji uduplaju cijenu. Ne kazem da ne trebaju raditi i zaraditi. Kao sto rece jedan profesor u svom odgovoru na pitanje koliko se smije zaraditi u preprodaji: " Jel i prodavac i kupac imaju razum?"
Zelio sam ukazati da onima kojima je potrebno ulje ne razmisljaju : Sto skuplje to bolje. Takodjer da ne nasijedaju na "reklame" pojedinih stranica koje uz usluge rukje prodaju takve preparate.
Rukja nije biznis niti odobravam one koji "tarifiraju" rukju.
Ako nisu spremni to raditi u ime Allaha, za hajr/sevab, neka se i ne bave time ili neka se bave onoliko koliko im nece ugroziti njihov primarni posao i izvor finansijskih sredstava za zivot. Medjutim, ne kazem da im je zabranjeno da i uspostave cijenu.....ali mi nikako onda ne sjeda u logiku "Bismillahi erkike"

Onima koji se lijece, ako zelite nadoknaditi ucacev trud budite skromni i razumni. Ako dajete i date....ne pogovarajte. A oni koji uzimaju, "poklon konjima se ne gleda u zube"

Mea elfi selameh

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ucac Ruk`je u New Yorku

Post od Senad » Pon Okt 17, 2011 7:23 pm

Mislim da se može poštom slati ulje ćurokota iz BH za USA. Ako bude to ferceralo
ja to mogu slati skoro upola cijene koja je tamo. A plaćanje preko PAY PAL

Jessar
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Sep 27, 2011 3:49 pm
Lokacija: Boise, Idaho, USA

Re: Ucac Ruk`je u New Yorku

Post od Jessar » Uto Okt 18, 2011 4:29 am

Senade, mogu nabaviti ovdje ulje mozda cak i jeftinije nego u Bosni. Međutim, nek nabavi svako sebi.
Sto se tice pošte, ne znam da li bi se mogla tečnost uopšte slati poštom. Da li dozvoljavaju iz bezbjedonosnih razloga?
Nabavljam po 30$ pola litra, tako da ne mislim da bi ti se bas i isplatilo.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ucac Ruk`je u New Yorku

Post od Haris » Uto Okt 18, 2011 4:53 pm

Preporuči i daj informacije drugima o nabavci tako da se mogu i oni snaći.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Re: Ucac Ruk`je u New Yorku

Post od Nihad » Čet Okt 20, 2011 5:59 am

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu
Zahvala Allahu s.v.t. pripada neka je salavat i sellam na Allahovog Poslanika Muhammeda s.a.v.s
Na pocetku zelio bih sve da poselamim na stranici i one koji me znaju i one koji me ne znaju.Vecina ovdje na forumu me poznaje.Nisam dugo bio na stranici i ovom forumu mozda vise od 2 god ali se nesjecam tacno koliko dugo sam bio odsutan.Allah je dao da tako bude da veceras navratim.Malo sam prelisto postove vidim ad su mnogi pobrisani a i vidim da ima i onih koji me prozivaju,ali nece ad se izjasne o kome se tacno radi nego onako kao lisica okolo dok ne zgrabi svoju zrtvu.
ja necu nista okolo da pricam nego zelim da otvoreno pozovem brata JESSARA da se izjasni na koga tacno ciljas.Da li ti ciljas na moju stranicu www.slatkisunet.com .Da li ja to "nemam razuma u cijenama" kako si naveo ili kupac ili prodavac?
zalis se na cijene curukotova ulja kako pojedinci naplacuju za litar 65-70 dol imasli ti gdje jeftinije kazi mi pa da nabavim jeftinije.Sta ti mislis da kompanija www.sweetsunnah.com daje besplatno ulje ili ga daju po cijeni kakvoj tebi odgovara.otidzi na njihovu stranicu pa pogledaj koliko to isto ulje koje ja prodajem koliko kosta na njihovoj stranici.isto tako vezano i za medove i ostale produkte.Vecina vas misli kako neko zaradzuje na ovome i pretjeruje a neznate stvarnost.
zamolio bih te da se izjasnis ako si na mene ciljo bujrum,mozes da me nazoves na tel 1-224-875-1970 ili privatnom porukom li ces da vodimo raspravu ovdje na forumu da vidimo ko ima "zdrav razum".ako si mislio na nekog drugog onda nemoj brata ogovarati nazovi ga pa ga posavjetuj ako imas dobar bratski savjet ,ako nemas onad povuci jezik jer jezik zna napraviti veliko zlo.Allah te nagradio bujrum cekam odgovor ili poziv svjedeno..

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ucac Ruk`je u New Yorku

Post od Senad » Čet Okt 20, 2011 7:17 am

Jessar napisao:Senade, mogu nabaviti ovdje ulje mozda cak i jeftinije nego u Bosni. Međutim, nek nabavi svako sebi.
Sto se tice pošte, ne znam da li bi se mogla tečnost uopšte slati poštom. Da li dozvoljavaju iz bezbjedonosnih razloga?
Nabavljam po 30$ pola litra, tako da ne mislim da bi ti se bas i isplatilo.
Selam

RAspitao sam se glede ulja Bosna -USA problem je tečnost ako ide poštom .
Jasser ako nabavljaš po toj cjeni to je pristupačno. Ili posreduj pa uzmi nešto za to ili objavi javno gdje se može nabaviti u USA ili ako pratiš forum možeš na PP reći onima kojima treba da se obrate na neku adresu pa bi i tako imao hajr.

Trebalo bi vidjeti neku bosansku firmu u USA koja se bavi uvozom , MOgu iz Bosne uvesti ulja ćeurokota po povoljnim cjenama, U Bosni postoje dvije firme koj se bave cijeđenjem sjemena ćurokota, Uglavno je sjeme iz Egipta, Turske,i Sirije. Obzirom da ja radim apiterapiju ( liječenje pčelinjim proizvodima) sa onima kojima je potrebno između osalog prodajem i ulje ćurokota i pratim rezultate terapija. DO sad su svi zadovljni, učinak nevjerovatan.

Selamim te

Jessar
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Sep 27, 2011 3:49 pm
Lokacija: Boise, Idaho, USA

Re: Ucac Ruk`je u New Yorku

Post od Jessar » Pet Okt 21, 2011 9:09 am

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

@Nihad
Saburli - Hajirli
Niti ti, niti tvoja stranica nije bila predmet pisanja. Da bi se izbjegla bespotrebna rasprava poslao sam ti privatnu poruku. Džedel vodi nigdje.

Evo linkovi pa ko hoće nek poruči sebi ionako sam slab sa vremenom još da posredujem.... :D

Čorokotovo ulje 8oz / cca 250 ml 12.63$, free shiping, link http://www.supplementwarehouse.com/view ... uct=200246
Čisti med, 5 lb cca 2,5 kg 12.49$ bez poštarine link http://www.webstaurantstore.com/bulk-cl ... YCLOV.html

Lično kupujem lokalni med (za ishranu) koji dollar više. Jer lokalni med je od lokalnih biljaka da bi se izbjegle alergije na polen. To preporučujem i ostalima ovdje kojima je potreban da se i rukja uči. Plus je plus....

Neću obećati, ali ću te imati u vidu za uvoz-izvoz ako bude kome trebalo. Možeš na PP oko ponude na veliko za ulje. Za med sumnjam da se iz Bosne može biti konkurentan, i sam imam pčele tamo tako da znam kako se kreću cijene. Ovdje su cijene meda oko 3.5$ po kilogramu sa dostavom.

Mahsus selami

Mirza1026
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Apr 24, 2012 9:06 am

Re: Ucac Ruk`je u New Yorku

Post od Mirza1026 » Pon Jun 04, 2012 9:33 am

Sellam Alekum

Dali iko ima od vas informacije za brata Hafiza Mustafu koji je ucac Ruk'je u Brooklynu, New Yorku. Ja sam cito ove starije forume i video sam da je jedna osoba ostavila broj ovaj (917) 412-0597 ali otaj broj je bio postavijo neko 10/17/2011 god. Ja samo znam toliko sam video i cito po forum-a da se Ucac Ruk'je zove Mustafa da je iz Egypta, zivi u Brooklynu, New Yorku ali nisam siguran za ovaj broj (917) 412-0597 Molim vas ako ima tko od nove konktat informacije posaljite meni privatnu poruku ili ostavite na formu tako da i ostali koji trebaju pomoc mogu otog brata konktaktirati. Da vas ALLAH Dz. nagradi amin ya rabbi.

Saraj
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Sep 14, 2017 6:35 pm

Re: Ucac Ruk`je u New Yorku

Post od Saraj » Čet Okt 26, 2017 12:36 am

Es Selamu Alejkum,Iskreno Obracanje Allahu dz.s.je bolje OD bilo kojeg Ucaca Rukje.Iskreno pokajanje,i redovno obavljanje Namaza,To je zastita Najbolja.Rukja se moze slusati I u svojoj kuci.Na vodu.med,maslinovo ulje mozete I sami uciti.Iskreno I svim srcem,i vjerovati da ce pomoci.Kakvi gusteri,to je pogresno 100%.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Ucac Ruk`je u New Yorku

Post od Enes » Ned Jun 03, 2018 7:53 pm

Samo se nadam da ova serijatska rukja nije od onih koji, najblaze receno,kojima se REKETIRAJU bolesnici,pa im uzimaju hiljadama dolara za rukju od sat vremena.
Ukoliko se pokaze da jeste, onda ce svaki kontakt biti obrisan sa foruma.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Ucac Ruk`je u New Yorku

Post od Enes » Sub Jul 28, 2018 4:27 pm

We alejkumusselam,
to je uredno, da se plate troskovi ali i to treba objasniti ljudima, da dolazak kosta i da ne ocekuju previse od jedne rukje.
Ljudi koji su u problemima7opsihreni ne razumiju bas dobro kada im se govori pa treba dobro voditi paznju oko toga da ne bude da je neko nekoga prevario.

Odgovori