Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Ummah » Pon Dec 17, 2012 12:05 pm

Esselamu alejkum, amellie. :)

e, to sto pisem je ironija, parodija, sarkazam... nazovi kako hoces. promatrajuci nase stanje i razmisljanje glede toga, samo govorim ono sto znam da vecina 'publike' misli i sto bi neko drugi rekao za neudate koje su presle granicu od 30 godina. mediokritetima je zena orudje za proizvodnju djece, hrane, sredjivanje kuce... tako da reflektujem kroz komentare takva razmisljanja. zeza. :D kontas? :D

sto se mene tice,ja sam zakleta singlerka, tako da si ti na redu. :P ako sta mogu da pomognem... :wink:

amellie
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Nov 27, 2012 9:21 am

Re: Samoliječenje.

Post od amellie » Pon Dec 17, 2012 12:07 pm

Selam,

Ma razumijem ja tebe potpuno...:)) kako ne..:)) Danas je teško naći pravog Insana za život, ja sam pokušala jednom...i drugi put neznam ni sama kad cu, mozda nikada, pogotovo nama u dijaspori..:)) Al hajde makar se možemo našaliti na naš račun..:)))

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Samoliječenje.

Post od Haris » Pon Dec 17, 2012 2:30 pm

Žalosno je ali sve je ispalo iz svojih tračnica. Nit su muškarci što su bili, ako su kojekakve sunetlije, vazdan se ne radi ništa, kaže dat će Allah.. Pa hoće ako izađeš zaradit, a glede žena, jedna, dvije svađe i one neće da trpe, hoće svoja prava. Allah je ženi dao prava, a nekad se treba i strpit. Današnji brakovi su više kao neka neozbiljna veza, prvi put se zakačimo oko toga ko će usisat kuću i hajmo razlaz.

Krivi su podjednako i jedno i drugo.

amellie
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Nov 27, 2012 9:21 am

Re: Samoliječenje.

Post od amellie » Pon Dec 17, 2012 2:38 pm

Harise, apsolutno se slažem sa tobom, smatram da žena treba znati gdje joj je mjesto, naravno da netreba ntiko nikoga ugnjetavat ali dok su šutile i bile "bez prava" nije bilo toliko rastava braka i problema...:)
U posljednje vrijeme sam čula toliko lijepih hadisa o ponašanju muškaraca prema ženama da kada bi se i oni malo držali toga svaka žena bi bila zadovoljna, kod nas je problem što vlada sindrom balkanaca i papučara, kojima je psovka i šaka od stol dokazivanje muškosti...:) Potpuni sam zagovornik da muškarac treba imati nadmoć nad porodicom ali isključivo da bi je zaštitio i opskrbio. Eto ja bi to!! :) A ja cu peglat, kuhat i prat nije nikakav problem.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Samoliječenje.

Post od kenan79 » Pon Dec 17, 2012 8:44 pm

Mašaallah, na koju stranu ova tema ode, ali neka tako valjda i treba. Sa samolijecenja, na prava zene i muskarca u braku... ne bih da spominjem sta je sve u medjuvremenu bilo.

Kaže Allahov svt Poslanik savs u hadisu kojeg je zabiljezio imam Ahmed: "Najbolji medju vama su oni koji su najbolji prema zenama."

Da Bogd'o muslimani uce propise braka, zivotopis Muhammeda s.a.v.s. i njegovo ophodjenje prema svim insanima i hajvanima i da njega uzmu za primjer u svom zivotu, bili bi najsretniji na dunjaluku, siguran sam i najnapredniji. Ipak, ovo je sve predznak kraja i zadnjeg vremena, kad nema vise emaneta, znanje polahko nestaje, a na dohvat ruke nam je, pa nam valja to i nogama i rukama grabiti da bismo se spasili.

Eto toliko od mene o ovoj temi.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Samoliječenje.

Post od Haris » Pon Dec 17, 2012 10:24 pm

Muškarcu je dat jedan stepen iznad žene i to je to. O tome i neki ajet govori. Ti svoje, ja svoje. Ako hoćeš da si ravnopravna, hajde samnom cijepat i slagat drva vani :) Žene su više emotivne i nisu za neke velike odluke. Odmah uzmimo što nije dato ženama poslanstvo, što žena nema pravo da se razvodi, osim da iznese pred kadiju ili već određenu osobu za to svoj slučaj ako je čovjek ugnjetava i otežava život.
Zato što žena u sekundi promijeni kijamet mišljenja.
Na facebooku čitam jedan status koji veli: "Žena sam.. Ne znam šta hoću, ali moram to imati" :D :D :D

Tako je to.

Evo šta brat Peza kaže o žeMskim :)


amellie
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Nov 27, 2012 9:21 am

Re: Samoliječenje.

Post od amellie » Uto Dec 18, 2012 11:57 am

:)

Jao teme...trebala bi nam jedna posebna za ove komentare, dakle slažem se da sve one koje su tražile ravnopravnost neka cijepaju drva, ja volim što sam žena fizički slabija, emotivno jača, tu smo da se nadopunjavamo svojim kvalitetama a ne da se natječemo tko je sposobniji..:)) Osobno bi ove udruge za ravnopravnost zabranila..:))))
Ali onako iskreno sa svog stajališta gledano, danas je teško i naći muškarca koji cijeni te vrijednosti kod žene, svrstavaju je vrlo često u manje sposobne ili što sam znala čut, žene bez karaktera, ako je kao takva spremna šutit kad netreba pružit jezik, ako je "pokorna" i podložna da joj muškarac bude oslonac. (govorim iz vlastitog iskustva). Dakle vrijednosti odlaze u krivom smjeru, nažalost. :(

salihp
Mlađi član
Postovi: 84
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:38 pm

Re: Samoliječenje.

Post od salihp » Uto Dec 18, 2012 9:20 pm

Ja samo želim da obavjestim svoju forumsku mamu da sam odlično uradio test i da ću je o rezultatima obavjestiti 24og ovog mjeseca. Bez brige majko, sin ti je pametan. :)

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Samoliječenje.

Post od Ummah » Uto Dec 18, 2012 10:14 pm

Esselamu alejkum. :)

ma znam ja koga imam. mashaAllah. :) ne bih te ni usvajala da nisam vidjela kvalitete.a i, sine, vidi se da si na mamu, forumsku. :D hajde, cekamo rezultat, onda. nastavi da ucis. :wink:

ostalima da kazem da je bolje da se ne ukljucujem u trenutnu temu - brak i ti nasi medjusobni odnosi. ako pocnem, bojim se da nikad necu stati.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Haris » Sre Dec 19, 2012 2:06 am

Evo sad udrite do iznemoglosti bez da vam iko išta kaže :D Pravila su jednostavna. Nema tuče.

amellie
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Nov 27, 2012 9:21 am

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od amellie » Sre Dec 19, 2012 9:01 am

Haris legenda...:) :) :) Jesil ti oženjen???

:)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Senad » Sre Dec 19, 2012 4:05 pm

Nepitaj te šejh Harisa da li je oženjen njegova sultanija je opasnakada neko pogleda ga još da pita za status :mrgreen:

amellie
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Nov 27, 2012 9:21 am

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od amellie » Sre Dec 19, 2012 4:45 pm

Uh izvinte molim Vas...nisam znala da je tako opasna...izvinjavam se..:))))

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od Haris » Sre Dec 19, 2012 9:15 pm

Hvala Senade ^^ :D

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Trajla baba be [Forumaši o muževima i ženama] :D

Post od kenan79 » Sre Dec 19, 2012 9:56 pm

Haris napisao:Evo sad udrite do iznemoglosti bez da vam iko išta kaže :D Pravila su jednostavna. Nema tuče.
Ejs, eno sad nema tuce, a ja taman htio da gledam jedan live fight, odmah na pocetku ti neka pravila uvodis, bas si bezze.

Odgovori