SAMOLIJECENJE

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: SAMOLIJECENJE

Post od EdinM » Uto Jan 08, 2013 2:13 pm

Brate nemam vremena da ti trazim jer sam i ja to kopirao sa jednog foruma koji se bavi tematikom lijecenje Kuranom, tako da nisam ja izvor tih informacija...Selam

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: SAMOLIJECENJE

Post od kenan79 » Uto Jan 08, 2013 2:42 pm

EdinM napisao:Brate nemam vremena da ti trazim jer sam i ja to kopirao sa jednog foruma koji se bavi tematikom lijecenje Kuranom, tako da nisam ja izvor tih informacija...Selam
Brate moj, nemoj da onda postavljas neprovjerene informacije, posebno ne ovog tipa. Sta da neko klanja taj namaz, Allah najbolje zna je li ima takav namaz a ja ne znam i nisam cuo nikad, i ti sanjas ko ti je napravio i gdje ej sihr? Uslovno kazem TI.

I to ti recimo bude majka. Sta bi ti uradio? A ne znas je li taj san od sejtana/dzinna ili nije, ne znas je li taj san ista znaci i je li pouzdan. San nama obicnim ljudima nije nikakav izvor u serijatu, posebno ne sa ovako opipljivom stvari kao sto je sihr, tako da je bolje toga se kloniti. Allah najbolje zna.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: SAMOLIJECENJE

Post od Haris » Uto Jan 08, 2013 8:56 pm

Hvala Allahu kad je omogućio da danas imamo dostupne zbirke Buharijine, Muslimove sa svim dodatnim objašnjenima, ili Kur'ane u štampanoj formi. Prijašnje generacije su pisale sebi, ili pamtili a nama fino oštampano, čitko, pa ne moramo mislit jel ovo slovo ili ono..

Ako ufatiš prebirat Buharijinu zbirku, pretražiš poglavlje namaza pa ako nađeš nešto slično onda plasiraš, ako ne nađeš, šuti.. Jer ko uvede nešto u praksu da je hajr, on i oni što ga prate će imat nagradu, a ako je anti-hajr onda i on i oni što ga prate zglajzaju. Posebno što mi se sviđa kod Buharijinog sahiha je to što određeni hadisi imaju objašnjenja u fusnoti, kako koji mezheb prihvata neki propis, šta kaže Ebu Hanife, šta kaže Šafija i td.

A što se tiče namaza, nemaš pravo da uvodiš, i izvodiš ništa. Ako je išta definisano u Islamu, to je namaz kao najvažniji stub.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: SAMOLIJECENJE

Post od EdinM » Uto Jan 08, 2013 10:59 pm

Doticni je pitao da li postoji takav namaz i ja sam odgovorio da sam cuo da postoji i kopirao ovo sa foruma koji se bavi istom tematikom. A Allah zna najbolje, tako da i ako neko klanja ovaj namaz s pravim i iskrenim nijetom u srcu nije nase da rasudujemo od koga ce da bude san od Allaha ili sejtana, jer Allah samo to zna. Tako da ne mozes upucivati samo kritiku na mene, jer sam u prethodnom postu rekao da bih volio da i Enes pogleda taj post...Znam da ne mislis nista lose, a tako nisam ni ja mislio...Selam i svako dobro

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: SAMOLIJECENJE

Post od kenan79 » Sre Jan 09, 2013 7:40 am

EdinM napisao:Doticni je pitao da li postoji takav namaz i ja sam odgovorio da sam cuo da postoji i kopirao ovo sa foruma koji se bavi istom tematikom. A Allah zna najbolje, tako da i ako neko klanja ovaj namaz s pravim i iskrenim nijetom u srcu nije nase da rasudujemo od koga ce da bude san od Allaha ili sejtana, jer Allah samo to zna. Tako da ne mozes upucivati samo kritiku na mene, jer sam u prethodnom postu rekao da bih volio da i Enes pogleda taj post...Znam da ne mislis nista lose, a tako nisam ni ja mislio...Selam i svako dobro
Brate, zaista mi nije cilj rasprava, pametovanje ili ne daj Boze davanje kojekakvih fetvi, jer sam ja dzahil, neznalica i laik za takve stvari. Samo prenosim ono sto mi je jasno i pojasnjeno i sto znam, nista vise. Allah svt je taj koji najbolje zna. Zaista treba biti veoma oprezan kad se nesto tvrdi, govori i pise, jer ta tvrdnja, govor i pisana rijec moze biti uzrokom necijeg prihvatanja vjere ili necije propasti, a za to ce covjek odgovarati pred Gospodarem svjetova subhanehu ve te'ala. Moj cilj je bio da se provjeri ovo u vezi namaza, a citao sam od mr Zijada Ljakica da to nema utemeljenja, pa je bolje kloniti se toga. Jer kaze Poslanik s.a.v.s.: ''Ko se sačuva od sumnjivih stvari sačuvao je svoju vjeru i svoju čast, a onaj koji upadne u sumnjive stvari upao je u haram.'', isto tako Poslanik s.a.v.s. je rekao: "Što je dozvoljeno (halal) jasno je, a što je zabranjeno (haram) jasno je, a među njima ima nejasnih stvari koje mnogi ne poznaju. Ko ih se uščuva, taj je sačuvao svoju vjeru i čast, a ko se upusti u njih, zapast će u ono što je zabranjeno. Isto tako kao pastir koji čuva stado oko zabranjene zemlje, može časom da mu umakne stado i pase na njoj. Svaki vladar ima svoju, drugima zabranjenu, zemlju (ispašu), a Božija, zabranjena, zemlja jesu Njegove zabrane. U tijelu ima jedan organ, koji kada je dobar, bude dobro cijelo tijelo, a kada je pokvaren, bude pokvareno cijelo tijelo, taj organ je srce.'' (Muslim) Stoga je brate bolje se cuvati sumnjivih stvari, nego nekoga uputiti na krivi put.

Sto se tice toga da nije nase da rasudjujemo o tome jel san od Allaha ili sejtana, tacno je da nije nase, ali zbog toga mozes upasti u pogresnu sumnju ili ne daj Boze u veci grijeh, pa nekoga napasti, ogibetiti, potvoriti, ubiti i sl. Ljudi je svakakvih na dunjaluku, pa treba biti oprezan.

Sto se namaza tice, evo linka pa procitajte sta o tome pise ulema, ne ja jer sam ja neznalica. Allah s.v.t. najbolje zna i on je poznavalac nepoznatog.
http://www.zijadljakic.com/index.php?op ... &Itemid=44

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: SAMOLIJECENJE

Post od EdinM » Sre Jan 09, 2013 11:05 pm

Slazem se u svakom slucaju stobom brate. Ali sam i stavio mozda s razlogom da cujem vase misljenje o njemu kad je vec pomenut. No bilo kako bilo, slazem se treba se maknuti sumnjivih stvari. Selam

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: SAMOLIJECENJE

Post od samko » Sre Mar 13, 2013 1:29 pm

Sellam brate Denise,neka te Allah dz.s nagradi na trudu,savjetima.Zanimam me u samolijecenju kako covjek sam da spali sihr i istjera dzina iz njega?koje su najbolje metode?Evo napr: ja znam za El-Bekare,slusati tu suru ona tjera muci dzine i sihr pali u covjeku.ucenjem Ajetul kursije na vodu,na med,na ulje i mazati se sa tim.Kazu da je samolijecenje najbolje lijecenje,ima ljudi koji ne smiju na rukju,sta da oni rade da spale taj sihr?istjeraju dzina?za namaze znam,zikr,sto cesce uciti kur'an,nafile,dovit poslije noci,sve bismillom jesti raditi,pa ovo raditi sihr ce biti spaljen i sejtan ce napustiti tijelo Abd.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: SAMOLIJECENJE

Post od kenan79 » Sub Sep 28, 2013 6:16 am

Nekoliko savjeta od mr Zijada Ljakica

http://www.zijadljakic.com/index.php?op ... &Itemid=44
Ovdje je bitno napomenuti nekoliko stvari:

- da se ne stvara posebno i pogrešno uvjerenje prema ovim ajetima mimo drugih iz Allahove knjige Kur'ana, jer je čitav Kur'an lijek i rukja,

- stvarni uticaj prilikom učenja ovih ajeta dolazi sa strane toga što se u ovim ajetima govori o tevhidu, iskrenosti, podsticanju na Allahovu milost i Njegov Džennet, i upozorenju na Njegovu srdžbu i kaznu,

- najbolje je učenje ovih ajeta redosljedom kako je gore navedeno, tj. kako je došlo u Kur'anu, o bitnosti ovoga su imami i učenjaci ovog Ummeta govorili,

- najpreča i najbolja rukja je ona koja je prenešena od Poslanika, sallallahu alejih ve sellem, poput rukje učenjem Fatihe, Bekare, Ajetul-kursija, zadnja dva ajeta Bekare, sure Ihlas, Felek i Nas.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: SAMOLIJECENJE

Post od Senad » Uto Maj 06, 2014 7:14 pm

Selam

Ako neko od članova ima broj telefona od Abdu-r-Rezaka u sarajevu da napiše treba jednoj sestri iz Fojnice.

nihadv
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Maj 03, 2014 7:38 am

Re: SAMOLIJECENJE

Post od nihadv » Sre Maj 07, 2014 11:17 am

Selam,

ovo je broj mobitela njegve žene kod koje se zakaže termin :
061/540-208

a ovo je njegov direktni mobitel :
062/279-851

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: SAMOLIJECENJE

Post od Senad » Sre Maj 07, 2014 4:34 pm

Hvala , da te Allah nagradi. (Y)

nihadv
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Maj 03, 2014 7:38 am

Re: SAMOLIJECENJE

Post od nihadv » Sre Maj 28, 2014 2:23 pm

Sellam,

imam nekoliko pitanja pa ako neko može da mi da odgovor, a radi se o mojoj mami.
Naime mama "navodno" boluje od depresija a zadnje dvije godine provela je više puta po nekoliko mejseci na klinici I Jagomiru, te sve moguce terapije je uzimala I konzumirala redovno, jedini rezultat nažalost toga jeste da je pokušala 3 puta da se ubije. Jednostavno dolazi u stanje bezvoljnosti, straha, potištenosti, panike I ima dana kada cijeli dan place.
Prije par mejseci uzeo sam je kod seb, bacilli smo tablete, okrenuli se namazu, kur'anu, rukji, voda i med, te super se osjecala 2-3 mjeseca ali prije par sedmica svi simptomi su se vratili. Istina, kada joj je dobor bilo prestala je sa rukjiom, vodom i medom.... te odmah smo se vratili da ponovo radi na tome, namaz ne propušta stim da ponekad obavlja lakše a ponekada baš teško, takođe konstantno ima problema sa spavanjem, nesanica, strah od izlazska i bezvoljnost.
Ucaci rukje su rekli da se radi o zastarjelom sihru, te me interesuje da li je to prava dijagnoza šta bi još mgli dodatno raditi da uz Allhovu pomoć ozdravi i da joj bude bolje.

Da vas sve dragi allah nagradi, unaprijed za bilo koji odgovor i savjet.

Sellam

mirza79
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 3:46 pm

Re: SAMOLIJECENJE

Post od mirza79 » Pon Jan 19, 2015 8:36 pm

selam svima,
ne znam da li postoji ovakav posta na ovoj stranici ali ako nema,
svi sto imaju problema sa zivcima(nerovoza, strah itd.) i depresijom neka procitaju tekst o telbini (hrana koja odnosi dio tuge)
http://www.n-um.com/?q=node/5849

jasmin hase
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 10:06 pm

Re: SAMOLIJECENJE

Post od jasmin hase » Čet Apr 02, 2015 11:04 am

Selam svima, molim Vas ako neko zna gdje mogu nabaviti list "sidra".
Živim u Sarajevu.
Prema islamskim predajama taj list pomaže u slučaju bolesti sihira naročito ako je riječ o bračnim problemima.
Unaprijed hvala.

Adna
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Sep 20, 2015 8:11 am

Re: SAMOLIJECENJE

Post od Adna » Ned Sep 20, 2015 9:09 am

Es'selamu alejkum ve rahmetllah ve berekatuh.

Da vas Allah subhanehu we te'ala pomogne i nagradi za rad i trud da pomognete drugima u nevolji,amin.
A Allah je iznad svega.
Ako neko zna kontakt tj.,broj od ucaca rukje u Becu,(mislim na posebno ucenje,ne grupno),
Nedavno sam klanjala istiharu da li da idem na rukju jer osjecam jake promjene kod sebe a inace sam
prije pet godina isla na grupnu rukju i bilo je reakcija,pala sam samo odjednom i ostala bez svijesti,
Nakon toga nisam vise isla na zalost na rukje to se nekako smirilo uz namaz,Kur'an,..
Tako da sam sada nakon istihare usla ovdje na forum i nasla broj,zapravo neko je pitao isto pitanje kao ja sada...
Ali vise ne mogu naci ovdje nigdje broj od brata koji mi je ucio rukju tu skroro prije mjesec dana,a trebam mu se javit za dalje lijecenje.
Imala sam broj tj.,poruku sa brojem i adresom gdje se nalazi ali sam je mahinalno izbrisala i sada nemam vise kontakt.
Brat se nalazi u 2.Bizirku,ako neko ima broj,ili neko ko je dao vec ovdje tada broj i adresu od brata molim vas u ime Allaha,zaista mi je HITNO da brata kontaktiram.
Allah vas svakim dobrom nagradio,amin.

Odgovori