Trazim pomoc - svi odgovori su dobrodosli

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
dejanmimi
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Jan 27, 2013 6:11 pm

Trazim pomoc - svi odgovori su dobrodosli

Post od dejanmimi » Pon Jan 28, 2013 9:37 am

Selam Alejkum..
Molim vas za pomoc.. ne znam kome se vise mogu obratiti.. Bila sam sa momkom u vezi, dogovorili smo svadbu, datum, sve.. Iz cista mira mi je poslao poruku da sve otkazuje.. Dosao je kuci, bio agresivan prema ukucanima, glas nije njegov, oci nisu njegove..

Majka i mama su posumnjale da mu je neko nesto "napravio". Mama njegova je otisla hodzi gdje je ovaj rekao da mu je bivsa cura napravila sihr.. da se to mora skinuti a da ga vodi nekom covjeku koji uci iz Kur'ana u Cazin.
Ja sam isla hodzi u Bihacu koji se isto bavi lijecenjem iz Kur'ana.. Ovaj mi je rekao da nam je napravljen ljubavni sihr od njegove bivse cure.. s tim da je zadnji put napravljeno na nas dvoje, a prije toga njemu samom dva puta - da ga ne ide nista u zivotu (ima saobracajne nesrece non stop, kicma mu je povrijedjena jer se zabio u drvo s namjerom da se ubije)..

Meni je hodza ucio i rekao da je dio toga skinut sa mene ali je problem sto mu niko ne moze pomoci ako se ne uci u njegovom prisustvu. Roditelji ga ne mogu dovesti u Bosnu, oni svi budu u Austriji. Ne zeli cuti ni za sta, ni za koga. Ni sa kim nerazgovara.. Kako da mu pomognemo, ne zeli ici nikome ko bi ga mogao izlijeciti....

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trazim pomoc - svi odgovori su dobrodosli

Post od Haris » Uto Jan 29, 2013 10:07 pm

Da li roditelji sarađuju? Da li oni pristaju da ide na rukju i da li ga pokušavaju nagovorit?

Ako je potvrdno, onda bi trebalo naći naučene vode te da oni koji imaju pristup (roditelji) njegovoj odjeći, krevetu, hrani, da mu pršću krevet gdje spava i odjeću koju oblači, a da mu ubacuju u hranu naučenu vodu bez njegovog znanja. Kada se in sha Allah stanje olabavi onda je moguće da se uspjedne nagovoriti na odlazak na rukju.

Ali on nipošto ne smije znati ništa od ovog.

dejanmimi
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Jan 27, 2013 6:11 pm

Re: Trazim pomoc - svi odgovori su dobrodosli

Post od dejanmimi » Sre Feb 06, 2013 8:26 pm

Haris napisao:Da li roditelji sarađuju? Da li oni pristaju da ide na rukju i da li ga pokušavaju nagovorit?

Ako je potvrdno, onda bi trebalo naći naučene vode te da oni koji imaju pristup (roditelji) njegovoj odjeći, krevetu, hrani, da mu pršću krevet gdje spava i odjeću koju oblači, a da mu ubacuju u hranu naučenu vodu bez njegovog znanja. Kada se in sha Allah stanje olabavi onda je moguće da se uspjedne nagovoriti na odlazak na rukju.

Ali on nipošto ne smije znati ništa od ovog.
znaju roditelji i saradjuju.. rade mu to sa vodom na koju hodza uci danima.. ali ne pomaze, nikakvog pomaka nema..
da li postoji neki ucac koji bi mogao preko slike ili na bilo koji drugi nacin da mu prouci bar da se smiri i da ga se da nagovoriti da ode kod hodze

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trazim pomoc - svi odgovori su dobrodosli

Post od Haris » Čet Feb 07, 2013 7:06 pm

U ovim problemima treba dosta sabura, teško jest i sporo ide kad čovjek odbija da mu se pomogne, a koliko on ima godina, valjda roditelji mogu da ga isforsiraju, imaju li kakav autoritet..

Što se tiče tih poslova preko slika, bolje se kloni toga..

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Trazim pomoc - svi odgovori su dobrodosli

Post od sadaka » Pet Feb 08, 2013 7:54 pm

alejkum ve Selam sestro
Stvar je veoma ozbiljna to ne kazem zbog toga da bi ste se svi vi jos vise brinuli zbog toga, nego da on ako nije u stanju da ode u Bosni kod nekog pouzdanog ucaca rukije onda je najbolje da stupite u kontakt sa Enesom mozda bi on mogao doci u Austriji da njemu uci rukija InsaAllah.
Sestro nemoj da verujes u to sto su ti doticni rekli da je njemu bivsa cura napravila sihir ,znaj vjerovati u ovo sigurno nece biti bolje nego gore da ne dade Dragi Allah dz.s .Hodza koji uci rukiju ili ne mora da bude hodza vazno je da ispravan ucac on nece tebi rijeci ko je napravio sihir i kakav je sihir jeli je ljubavni ili neki drugi ,prvo on to ne zna ,drugo njega ne zanima za to i ne zeli ni da razmislja o tome sve dok ta osoba ne dodze kod njega ili on ode kod tu osobu da mu uci rukija pa onda kad pocne rukija i kad progovore dzini ako je sihir u pitanju ,ucac rukije znace sta je po srijedi i Allahovom voljom i pomocom bit ce InsaAllah najbolje Amin.
Ne smijemo zalaziti u ono sto po tom pitanju mozemo biti veoma odgovorni a i opasno po nama a to je kad sumnjamo u druge osobe jer i neke sumnje mogu biti grijeh.
Selam alejkum sestro InsaAllah da mu Dragi Allah dz.s olaksa Amin .

Bure
Mlađi član
Postovi: 76
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 10:01 am

Re: Trazim pomoc - svi odgovori su dobrodosli

Post od Bure » Pon Feb 11, 2013 7:37 am

Ija se sjecam kad sam ija tako razmisljao, da mi je samo saznati ko je bijo i zasto i tako dalje. To je totalno pogresno misljenje. Sa time se nije potrebno zamarati. Potrebno je shvatiti, da treba nastojati zivjeti po propisima Islama, sljediti Kuran Allaha dž.š i Sunnet nasog dragog poslanika Muhameda s.a.w.s.

Ali vecina ljudi trazi uvjek neki kraci put, da mu je neko brzo rjesenje da to prodje. Toga nema, treba se truditi u svim stvarima. Svi bi osli nekom hodzi ili neznam kome, da jim napravi neki zapis, dadne malo naucene vode i da to sve na brzinu prodje. Toga nema!

ahmed 22
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Feb 11, 2013 8:19 am

Re: Trazim pomoc - svi odgovori su dobrodosli

Post od ahmed 22 » Uto Feb 12, 2013 7:43 am

Sellam, ja vec godinu dana imam neke osjecaje o smrti, vise nezivim sretno, i nisam znao gdje ovo da postavim pa ostavi ovdje.
Vise moj zivot nije zivot samo me te misli proganjaju, mislim i ako neko moze preosjetiti smrt da nemoze toliko trajati.valjda nemoze, mlad sam momak...

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trazim pomoc - svi odgovori su dobrodosli

Post od Haris » Uto Feb 12, 2013 5:32 pm

Esselamu alejkum Ahmede,

Imaš jako lijepo ime. Ahmed - Muhamed. Imaš čast da nosiš ime Poslanika s.a.w.s.

Što se tiče smrti i mladosti, ne daj da te šejtan vara. To što si ti mlad, pretpostavljam 22 godine iz nicka, nemoj da te to prevari pa da sebi daješ oduška. Nama je smrt bliža od žile kucavice. Čak sam čuo, ali nisam 100% siguran u izvor, da melek smrti posjeti čovjeka 5 na dan u vrijeme namaza.

To što ti osjećaš može ukazivati na probleme prirode o kojoj govori forum, ali da bi mi bili sigurni, trebao bi uraditi test rukju ili posjetiti nekog ispravnog učača.
Istina, često se kod ovakvih problema javlja razmišljanje o smrti, pogotovo suicidne misli, nešto te tjera da izvršiš samoubistvo da se "riješiš muke".

Zbog toga, prije svega, savjetujem ti provjeru, pa ćemo ako Bog da dalje, korak po korak.

Test rukja se nalazi ovdje: http://lijecenje-kuranom.com/audio

Odgovori