Audio rukja

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Audio rukja

Post od Ummah » Uto Feb 05, 2013 8:31 pm

gorane, sihiri uveliko uticu na medjuljudske odnose zato sto dzini uzivaju da prave nered i unistavaju covjeka, tako da nije cudo da je sve pocelo nizbrdo da ide. hvala Bogu da ste to stanje prepoznali i da se lijecite.

bol u glavi znaci da su 'oni' tu. odatle djeluju, a sama glavobolja je znak da ih je sura bekara uznemirila. najbolje bi vam, onda, bilo da uradite hidzamu na glavi, pored slusanja sure bekare i odlazaka na rukje.

u sarajevu je hidzama kod doktora omerhodzica, neurohirurga, cijena 80KM, kako sam cula. vjerovatno se moze naci i jeftinije, ali ljudi obicno vole kod specijaliste sve da obave. skroz je bezbolno. ja sam nasla jednu zenu koja to radi povoljnije, ali samo zenama jer je pokrivena, tako da vam nju ne mogu preporuciti.

sama hidzama nece rijesiti problem sihira, koliko ja znam, ali ce im 'pomrsiti konce' i popraviti zdravstveno stanje.

pustanje sure bekare u kuci, minimum jednom u tri dana, ima pozitivnog utjecaja na sve ukucane, tako da ce i supruga osjetiti koristi. pretpostavljam da se boji reakcija, pa zato izbjegava slusanje. na hajir...

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Uto Feb 05, 2013 8:48 pm

Hvala vam puno na informaciji, sam bih molio da mi objasnite sta je hidzama posto ja ne znam sta je to?Iskren da budem sve rukje slusam sam sa slusalicama posto supruga to ne smije jer se plasi da to radimo sami bez strucnjaka.Tako isto i rukju Beqare slusam ja, ali nadam se da to kroz mene djeluje i na ostale?Iskreno i danas sam je slusao oko sat vremena,ne cijelu posto sam toliko vremena imao.

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Uto Feb 05, 2013 8:52 pm

Hvala na odgovoru,mnogo mi znaci.Moja supruga ne smije to da radi jednostavno jer se plasi da ce se nesto lose desiti, tako da ja rukju slusam sam preko interneta. Mada planiramo otici do ucaca rukje ako Bog da uskoro. Jednostavno plasi se da to radimo kada smo sami i bez prisustva strucnog lica

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Audio rukja

Post od Ummah » Uto Feb 05, 2013 8:59 pm

http://zdravstvo.com/alternativna/hidzama/osnovna.html

sajt ovog doktora je prvobitno kenan79 pronasao, preporucivsi salihu. nadam se da cete pronaci sve odgovore na pitanja o hidzami. mozete i sami malo da istrazujete na guglu, a mozete se raspitati i radi li ko povoljnije.

mene je u pocetku bilo strah da uradim jer se bojim krvi, ali kada mi je 'milion' prijateljica kazalo da nista ne boli, odvazila sam se i, hvala Allahu, prezadovoljna sam. rijesila sam jedan zdravstveni problem, a mozda uz taj ocigledni (koji su, garant, prouzrokovali dzini) se rijesio i neki kojeg nisam bila svjesna. sve od tada preporucujem svima da razmisle o hidzami, i da je urade, naravno.

ja nastavljam sa hidzamom jednom mjesecno sve dok se ne rijesim sihra, ako Bog da.

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Uto Feb 05, 2013 9:06 pm

Hvala vam, ja sam smatrao da je to obred u islamskoj religiji (nije sramota pitati, vec ne znati). Razmislicu o ovome i jos se raspitati, imam kolegu koji je doktor pa cu malo detaljnije da vidim stav o tome u Banja Luci.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Audio rukja

Post od Haris » Sre Feb 06, 2013 6:11 am

Ako se ne varam, a to možda piše i na tom sajtu, hidžama datira od starih predislamskih arapa, a kasnije je nastavljeno kao korisna tradicija.

Ako vam je neko potvrdio postojanje sihra, to što supruga ne smije, to nije ništa drugo do džinska posla. Vidjet ćeš kada se dogovorite o odlasku na rukju kod stručnog lica, bit će mali milion razloga samo da se ne ode :)

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Sre Feb 06, 2013 4:19 pm

raspitao sam se ja oko hidzame i kako i na koji nacin to funkcionise.Ali sto se tice odlaska kod ucaca, recimo moja supruga je za to, ni u jednom momentu nije nasla razlog da ne idemo osim sto smo sprijeceni jer imamo malog klinca kojeg ama bas niko nema trenutno da cuva

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Audio rukja

Post od Haris » Čet Feb 07, 2013 7:01 pm

Također, vezano za Klepića, bolje ti je da izbjegavaš jer kako mi je potvrđeno, nisu baš pouzdani u svojim poslovima. Mogla bi čovjeka više zabolit glava nego što imadne koristi..

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Čet Feb 07, 2013 7:45 pm

Pa iskreno, u jednu ruku tako je i bilo svaki sledeci put kada smo otisli bilo je cini mi se gore i gore a samo manje para u novcaniku

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Audio rukja

Post od Haris » Čet Feb 07, 2013 9:21 pm

Eto vidiš, evo tu je Enes, ima Almin u Zenici, ima Nisad negdje u Gradačcu i tako :) Ovisno gdje tebi odgovara..

Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Čet Feb 07, 2013 9:32 pm

Meni odgovara u Banja Luci :) salim se.Ma nisam ja znao dok sam isao kod Dzevada da uopste postoji ovakav nacin lijecenja koji je po meni jedini ispravan.Nego kod nas ti je ako ti se nesto lose iznenada i iz neobjasnjivih razloga desava, leti odmah kod hodze ili kakvog popa koji brzo lijeci.I ja sam naravno kao i svako ko je neobavjesten poletio kod Dzevada i tu sam se upecao...Iskreno ja sam i prvi put sumnjao da se bavi nedozvoljenim radnjama ali rekoh, ma neka mi samo pomogne. Recimo mojoj kumi koja je isla sa nama je pitao sta hoce da uradi, sto mi je bilo cudno jer je u pitanju odnos muskarac-zena, momku jednom koji mi je blizak dao je nesto da kadi nad slikom djevojke kako bi je vratio.I gle cuda iako naizgled nemoguca veza iznenada predje u romansu...doduse jako kratko sa losim zavrsetkom. On je sada covjek koji se ne trijezni i ujedno je ostao bez posla. Nevjerovatno!Sada taj kolega ide kod nekog Ahmeta isto u Jelahu pa cu bas pratiti situaciju, ali generalno gledajuci izgubio je razum

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Audio rukja

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Feb 14, 2013 1:45 am

Ako se ne varam, a to možda piše i na tom sajtu, hidžama datira od starih predislamskih arapa, a kasnije je nastavljeno kao korisna tradicija.
Kada se je Resulullah salallahu alejhi we sellem vracao sa Miradza,Meleki su mu rekli za Hidzamu i da se lijeci Hidzamom,to je dar Meleka ,Resulullahu salallahu alejhi we selem, da se lijeci Hidzamom.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Audio rukja

Post od Enes » Čet Feb 14, 2013 12:15 pm


Goran
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Re: Audio rukja

Post od Goran » Pet Feb 15, 2013 1:43 am

Trebao bi mi jedan strucan odgovor.Moze li da ako samo ja u kuci pored supruge i djeteta od dvije godine,slusam preko mp3 rukje ili sure, el bekare,el fatiha,univerzialnu rukju i rukju protiv sihra i crne magije sto sam skinuo sa you tube (izvinjavam se ako sam pogresno napisao imena) utice na dijete da unazad par noci cesto se budi i zacenjuje od placa iako u kuci niko to ne cuje kada ja slusam?Isto tako da li neko ima mozda da tako kazem neku snimljenu rukju koja se sastoji od pojedinih ajeta sura kako bi mi poslao jer obzirom da se nesto mnogo ne razumijem bojim se da ne grijesim?
Hvala!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Audio rukja

Post od Haris » Pet Feb 15, 2013 1:38 pm

Mislim da ti je ovo dovoljno.

http://lijecenje-kuranom.com/audio

Za dodatak, možeš još pronaći sure Rahman, Saffat, Feth, Džinn. To sve ima na youtube.

Odgovori