Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,mass)

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

IzMahale
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 1:09 pm

Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,mass)

Post od IzMahale » Ned Feb 24, 2013 6:48 pm

Esselamu alejkum, pitanje je prvenstveno za brata Enesa, ali i ostalu mogu da doprinesu svojim iskustvima.

Zanima me koje organske bolesti je uvazeni brat Enes imao iskustva lijeciti a za koje je ispostavljeno da je uzrokovano sirom, urokom, massom?

Cesto se citaoci tema o lijecenju Kur'anom zbunjuju i kaze se ako su nalazi uredu, da onda bolest nije uzrokovana nevidljivim bicima, ali sam citala da ima velikih strucnjaka iz ove oblasti koji smatraju da su sve bolesti na koje medicina ne zna uzrok ili valjan tretman, ustvari uzrokovane dzinnima. Kakvo je vase misljenje brate Enese?

Ako moze komentar na hadis" da ce najvise smrti moga ummeta biti zbog uroka", a kad smo zadnji put culi da je neko preselio "zbog uroka" nego su to brojne hronicne bolesti?

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od EdinM » Ned Feb 24, 2013 9:50 pm

We Selam. Nisam bas strucan da kazujem o tome, ali sam nedavno imao u familiji sumnjiv slucaj (Allah najbolje zna), a i od jedne sestre u islamu sam isto cuo cudnu pricu, da joj je nena preselila, i da se cudno ponasala, zena znaci uredno klanjala, i odjedno se razbolila, zapostavila namaz, otisla u bolnicu tacnije psihijatriju koliko znam, i nije htjela izgovoriti sehadet. Koliko znam dzinni cesto opsjedaju osobe pred smrt, koji su na samrti i slicno tome, i pokusavaju da ih obmane prilikom sehadeta, ali Allah najbolje zna. Sto se bolesti tice prouzrokovane dzinnskim djelovanjem, prije svega treba znati da niti jedna bolest koju oni prouzrokuju ne moze se dogoditi bez Allahova dopustenja, ali sam djelomicno sigran da i oni mogu uzrokovati dosta tjelesnih odnosno organskih bolesti, ali sve je u Allahovim rukama. Selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od Haris » Pon Feb 25, 2013 9:01 am

Dovoljno ti je prljavštine koju unesu kada uđu u tijelo.. A svi mi pazimo šta jedemo, šta oblačimo, šta boravimo, i dođe neki šaban koji je bio ko zna gdje i prođe kroz organizam. Šta ti preostaje nego da oboliš.. A ako je bolest zarazna, ko zna da do jučer nije bio u nekoj osobi pa tebi nanio klica..

IzMahale
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 1:09 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od IzMahale » Pon Feb 25, 2013 2:04 pm

Hvala Edin i Haris, meni je jasno da izazivaju, i da se nisu zaustavili samo na epilepsiji :) citala sam iskustvo jednog brata sto lijeci Kur'anom da cak kod mladjih osoba izazivaju npr. Alzhajmerovu, i td. Bilo bi zanimljivo da se brat Enes ukljuci u diskusiju i kaze kakva su njegova iskustva, misljenja, citala sam npr. zanimljivo iskustvo sa zenom koja muca.

Mislim da bi to bilo korisno kako bi ljudi shvatili da se i organske bolesti uspjesno lijece Kur'anom.

sellma
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Ned Feb 05, 2012 7:39 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od sellma » Pon Feb 25, 2013 6:29 pm

selam!evo da ti odgovorim iz sopstvenog iskustva da sam se ja izlijecila od astme nakon visemjesecnog lijecenja kuranom.a bolovala sam dvadeset i kusur godina,od kada sam bila beba,skoro cijeli zivot.na rukji mi je bivalo kao da mi se nesto przi u plucima.pila sam lijekove svakodnevno cijeli zivot i nista nije pomagalo,od kada se lijecim kuranom nijednom nisam osjetila tegobe.ne koristim vise lijekove,a zaista je teska bolest.takodje znam za zenu koja je izlijecila stitnu zlijezdu.a citala sam za slucajeve da su se i ljudi koji su bolovali od kancera izlijecili kuranom.naravno sve ovo uz islamski nacin zivota,dakle nista bez namaza ,posta itd,sve sto treba da bude svakodnevica svakog muslimana i covjeka.HVALA ALLAHU!

sellma
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Ned Feb 05, 2012 7:39 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od sellma » Pon Feb 25, 2013 6:41 pm

ps.znam i covjeka koji boluje od epilepsije i lijeci se godinama,i hvala Allahu,kako su mi rekli neki njegovi rodjaci,napadi su mu se puno smanjili i mnogo je bolje kako fizicki tako i psihicki.eto nadam se da ti ovo nesto znaci,svaku srecu zelim...selam

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od EdinM » Pon Feb 25, 2013 6:52 pm

Hvala i zahvala pripadaju Allahu dz.s, neka je salavat i selam na Muhameda a.s, njegovu porodicu i casne ashabe. Dovoljnu milost nam je Allah dragi dao s najboljom uputom tj casnim Kur`anom, i sljedjenjem sunneta poslanika Muhameda a.s. U Kur`anu se objavljuje ono sto je lijek i milost ljudima. Ponekad lijekovi su bespotrebni, a covjeku treba samo da se prihvati vjere i Kur`ana. Kad insan klanja 5 dnevnih namaza (najbolje u tacno vrijeme), on je na neki nacin siguran, pun je nade u Allahovu milost, manje se i boji za bolesti svakakve, odrzava svoju kondiciju i zdravlje cvrstim i zdravim. Trebamo samo poraditi na sebi i sebe promjeniti, i onda cemo vidjeti Allahovu milost prema nama, mada je gledamo svakim danom, samo smo ponekad slijepi. Trebamo se mi svi zahvaliti na uputi i sto smo muslimani, to bi nam bilo dovoljno, u ovom losem vaktu za zivot, a posve i teskom :)

IzMahale
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 1:09 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od IzMahale » Pon Feb 25, 2013 8:42 pm

Sellma, da te Allah nagradi sto si podijelila iskustvo, to je divna vijest, masaAllah...na koji nacin si se lijelcila Kur'anom, molim te opisi, mislim da su to vrijedne informacije, imaces nagradu svakoga onoga koji se okoristi. Hvala Allahu, zapocela sam post u namjeri da izadje kao nesto konstruktivno i molim Allaha da nagradi svakoga ko na konstruktivan nacin doprinese da se bolesni utjesi i uputi ka ispravnom lijeku. Da nam Allah dadne da nam Kur'an bude lijek.

Imamo znaci astmu-iz iskustva, izlijecenu Kur'anom.

Idemo dalje :)

IzMahale
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 1:09 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od IzMahale » Pon Feb 25, 2013 8:44 pm

EdinM napisao:Hvala i zahvala pripadaju Allahu dz.s, neka je salavat i selam na Muhameda a.s, njegovu porodicu i casne ashabe. Dovoljnu milost nam je Allah dragi dao s najboljom uputom tj casnim Kur`anom, i sljedjenjem sunneta poslanika Muhameda a.s. U Kur`anu se objavljuje ono sto je lijek i milost ljudima. Ponekad lijekovi su bespotrebni, a covjeku treba samo da se prihvati vjere i Kur`ana. Kad insan klanja 5 dnevnih namaza (najbolje u tacno vrijeme), on je na neki nacin siguran, pun je nade u Allahovu milost, manje se i boji za bolesti svakakve, odrzava svoju kondiciju i zdravlje cvrstim i zdravim. Trebamo samo poraditi na sebi i sebe promjeniti, i onda cemo vidjeti Allahovu milost prema nama, mada je gledamo svakim danom, samo smo ponekad slijepi. Trebamo se mi svi zahvaliti na uputi i sto smo muslimani, to bi nam bilo dovoljno, u ovom losem vaktu za zivot, a posve i teskom :)

da, bas tako

sellma
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Ned Feb 05, 2012 7:39 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od sellma » Pon Feb 25, 2013 10:44 pm

ma ja sam se godinu dana prenemagala da podjem kod ucaca,sve mi se nesto nije dalo,a znala sa da imam problema sa dzinima,jer sam bila upoznata sa tom materijom.godinama su me mucili u snovima,i puno toga.posla sam onog momenta kada nisam vise imala snage da ustanem iz kreveta,i kad mi se dunjaluk skroz ocrnio,udarci sa svih strana.isla sam redovno na rukje,u pocetku cak po tri puta nedeljno,mjesecima,a zatim npr jednom u mjesec ili dva.koristila sam terapiju koju mi je ucac davao,dakle,sto svi znaju,naucena voda,med i maslinovo ulje da se pije,zatim naucena voda da se kupam...slusala sam svaki dan na cd-u rukju godinu dana i vise bez prestanka,i ponesto iz kurana kako sam stizala ili sure koje narocito volim poput sure jusuf,bekara pred spavanje itd.namazi redovno,jutarnji i vecernji zikr,dove itd.u pocetku je bilo puno tesko,povracala sam mjesecima,narocito na namazu,snovi su me jos vise mucili,bolovi u tijelu,smrsala sam,a nakon nekog vremena postane lakse.najbitnija je volja.imam srece so mi je ucac blizu,znam da mnogi nisu u mogucnosti da podju kod ucaca,jer tako je lakse kad te neko usmjeri i drzi to pod kontrolom.ponovo kazem,kod mene je u pitanju star sihr,i nisam se mogla sama s tim nositi.nakon nekih godinu dana sam primjetila da sam par puta zaboravila uzeti lijek za astmu,a nisam imala problema sa disanjem.napravila sam eksperiment i prestala skroz sa lijekom.pokusavala sam ja ovo i prije ali nikad nisam mogla da izdrzim bez lijeka vise od 2,3 dana.ovaj put nisam imala nikakvih problema,bolest kao da je nestala,cak i pri fizickom naprezanju...zaista cudo...Allahu ekber!od tada je proslo dvije godine.ali i dalje se lijecim kuranom ,i dalje sam na terapji,jos puno toga je ostalo,i dzini su dalje u tijelu,navikli su se na mene sto cu :D nastavljam i dalje da se borim

IzMahale
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 1:09 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od IzMahale » Uto Feb 26, 2013 11:58 am

sellma napisao:ma ja sam se godinu dana prenemagala da podjem kod ucaca,sve mi se nesto nije dalo,a znala sa da imam problema sa dzinima,jer sam bila upoznata sa tom materijom.godinama su me mucili u snovima,i puno toga.posla sam onog momenta kada nisam vise imala snage da ustanem iz kreveta,i kad mi se dunjaluk skroz ocrnio,udarci sa svih strana.isla sam redovno na rukje,u pocetku cak po tri puta nedeljno,mjesecima,a zatim npr jednom u mjesec ili dva.koristila sam terapiju koju mi je ucac davao,dakle,sto svi znaju,naucena voda,med i maslinovo ulje da se pije,zatim naucena voda da se kupam...slusala sam svaki dan na cd-u rukju godinu dana i vise bez prestanka,i ponesto iz kurana kako sam stizala ili sure koje narocito volim poput sure jusuf,bekara pred spavanje itd.namazi redovno,jutarnji i vecernji zikr,dove itd.u pocetku je bilo puno tesko,povracala sam mjesecima,narocito na namazu,snovi su me jos vise mucili,bolovi u tijelu,smrsala sam,a nakon nekog vremena postane lakse.najbitnija je volja.imam srece so mi je ucac blizu,znam da mnogi nisu u mogucnosti da podju kod ucaca,jer tako je lakse kad te neko usmjeri i drzi to pod kontrolom.ponovo kazem,kod mene je u pitanju star sihr,i nisam se mogla sama s tim nositi.nakon nekih godinu dana sam primjetila da sam par puta zaboravila uzeti lijek za astmu,a nisam imala problema sa disanjem.napravila sam eksperiment i prestala skroz sa lijekom.pokusavala sam ja ovo i prije ali nikad nisam mogla da izdrzim bez lijeka vise od 2,3 dana.ovaj put nisam imala nikakvih problema,bolest kao da je nestala,cak i pri fizickom naprezanju...zaista cudo...Allahu ekber!od tada je proslo dvije godine.ali i dalje se lijecim kuranom ,i dalje sam na terapji,jos puno toga je ostalo,i dzini su dalje u tijelu,navikli su se na mene sto cu :D nastavljam i dalje da se borim
Molim Allaha da ti dadne brz i potpun oporavak i ciscenje od grijeha insaAllah, lavica si prava :) selam ti od srca

IzMahale
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 1:09 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od IzMahale » Čet Feb 28, 2013 1:04 pm

" ...Imao sam jedan slucaj u sandzaku da je konstatovan tumor u glavi.sami dzinn koji je zaposjeo tu glavu priznao je da je on uzrocnik toga,da je stegnuo neki kapilar u kojem nije stizala krv ,te da je tu odradio veliki dio posla.Allahu hvala sa nekoliko rukji osoba se je osjecala bolje nije imala napada kao prije,cak kada sam napravio hidzamu na glavi na tom mjestu osjetila je osoba da su joj se oci otvorile i da je gledala nekom bistrinom sto do tad nije mogla,Hvala ALlahu osoba je ozdravila i taj tumor koji je bio u glavi smanjio se i ostala je samo neka tackica mala za koju su doktori rekli da je nemoguce u toliko brz period da se taj otok smanji.Ali Kader Allahov osoba je sada dobro,klanja namaz sto do tad nije mogla,kada bi isla na sedzdu osjecala bi toliki bol u glavi sto je ponekad zavrsavalo i nesvjesticom."

evo jos jedno iskustvo, rijec je o tumoru mozga, uspjesno lijecenom Kur'anom i hidzamom, iskustvo podijelio clan foruma AbuAmRibnFadL

IzMahale
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 1:09 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od IzMahale » Sub Mar 02, 2013 7:53 pm

Any disorder for which medical treatment doesn’t benefit at all or has only temporary effects, some of which are epilepsy, fits, depression, anxiety, sleeplessness especially during nights, having strange visions or hallucinations, forgetfulness, frequent migraines or severe headaches or stomach-aches, continuous fever for days, extreme weakness or tiredness in body, extreme anger or aggression against the normal nature, falling unconscious , multiple sclerosis, paralysis or pain or wound or scratch on any limb or entire body, chest congestion, breathing problems or asthma , excessive hiccups, burps, very frequent urinating or back-winds/gas so that one is not able to keep wudhu, and some time no urination at all for many days, strange skin diseases, itching in the places between thighs and belly during nights, sudden likeness and interest in/of bad habits like excessive smoking, alcoholism, sex, lust, excessive blood in stool, brain tumor and cancers, blindness, In Women: frequent abortions, irregular menstrual periods or excessive bleeding or severe back pain or abdominal pains during menses, In men: pre-mature ejaculation, no or less erection, sexual impotence in Couples and can only have sex when they visualize a specific person, etc. To summarize any medical disorder that cannot be explained or treated or occurs during a particular date or month or time could be a ‘Paranormal Disorder’ potentially caused by Jinn or Sihir.

IzMahale
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 1:09 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od IzMahale » Sub Mar 02, 2013 8:23 pm

IzMahale napisao:Any disorder for which medical treatment doesn’t benefit at all or has only temporary effects, some of which are epilepsy, fits, depression, anxiety, sleeplessness especially during nights, having strange visions or hallucinations, forgetfulness, frequent migraines or severe headaches or stomach-aches, continuous fever for days, extreme weakness or tiredness in body, extreme anger or aggression against the normal nature, falling unconscious , multiple sclerosis, paralysis or pain or wound or scratch on any limb or entire body, chest congestion, breathing problems or asthma , excessive hiccups, burps, very frequent urinating or back-winds/gas so that one is not able to keep wudhu, and some time no urination at all for many days, strange skin diseases, itching in the places between thighs and belly during nights, sudden likeness and interest in/of bad habits like excessive smoking, alcoholism, sex, lust, excessive blood in stool, brain tumor and cancers, blindness, In Women: frequent abortions, irregular menstrual periods or excessive bleeding or severe back pain or abdominal pains during menses, In men: pre-mature ejaculation, no or less erection, sexual impotence in Couples and can only have sex when they visualize a specific person, etc. To summarize any medical disorder that cannot be explained or treated or occurs during a particular date or month or time could be a ‘Paranormal Disorder’ potentially caused by Jinn or Sihir.
Svaki poremećaj/bolest/sindrom za koji medicinski tretman ne koristi uopće ili ima samo privremene učinke, od kojih su neki epilepsija, napadaji, depresija, anksioznost/tjeskoba, nesanica posebno tijekom noći, čudne vizije ili halucinacije, zaboravljivost, česte migrene ili jake glavobolje ili želučani/stomačni bolovi, kontinuirana groznica/temperatura povišena danima, ekstremna slabost ili umor u tijelu, ekstremni bijesne rekacije agresivnosti na „sitnice“, padanje u nesvijest, multipla skleroza, paraliza ili bol ili rane ili ogrebotine po udovima ili cijelom tijelu, gušenje u prsima, probleme s disanjem ili astma, prekomjerne štucanje, vrlo česte mokrenje ili vjetrovi tako da osoba nije u stanju držatiabdest, a nekad izostanak morkena po nekoliko dana, čudne bolesti kože, svrbež u mjestima između bedara i trbuha tijekom noći, iznenadni afinitet i interes prema lošim navikamapoput pretjeranog pušenja, alkoholizma, požuda, prekomjerna krvi u stolici, tumor na mozgu i rak, sljepilo, kod žena: česti pobačaji, nepravilne menstruacije ili pretjerano krvarenja ili jaki bolovi u leđima ili trbušni bolovi tijekom menstruacije, kod muškaraca: prijevremena ejakulacija, nemogućnost ili smanjena erekcija, seksualna impotencija (mogućnost spolonog akta samo pri vizuelizaciji određene osobe) itd. da sumiramo bilo kakvi medicinski poremećaji koji se ne može objasniti ili liječiti ili se javlja tijekom određenog datuma ili mjeseca su najverovatnije uzrokovani dzinima.

(preuzeto sa stranice braće koja se bave lijecenjem Kur'anom, podijeljena njihova iskustva)

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od Enes » Sub Mar 02, 2013 8:45 pm

Trazite dlaku u jajetu....postajete opsjednuti sa svijetom dzina i za sve detalje u zivotu, traziti krvica u njima.Vrlo pogresno.

Odgovori