Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,mass)

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

IzMahale
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 1:09 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od IzMahale » Sub Mar 02, 2013 10:08 pm

Enes napisao:Trazite dlaku u jajetu....postajete opsjednuti sa svijetom dzina i za sve detalje u zivotu, traziti krvica u njima.Vrlo pogresno.
Žao mi je što sam ostavila takav dojam. Nije mi bio zaista nijet. Željela sam da razvijem konstruktivan dijalog, da cujem iskustva drugih kao i vase iskustvo,a da na koncu podijelim i svoje. Zao mi je sto mnogi lijecnici Kur'anom ljude upucuju doktorima i njihovim lijekovima, te samo ako nalazi pokazu da je covjek zdrav a on se osjeca bolesnim,da dodju na rukju. Željela sam da kroz pisanje na forumu omogucim ljudima koje su doktori otpisali sa neizljecivim bolestima (nikada ne zaboravite postovani forumasi da "neizljecive" bolesti ne postoje), da pomognem da im se upali sijalica kao sto je meni hvala Allahu, i nisam mogla a da to ne podijelim s drugima. I meni su doktori dijagnosticirali "neizljecivu" bolest, ali me je hvala Allahu Allah uputio pa sam odlaskom na rukju 'sasvim slucajno', sa clanom porodice radi njegovog problema, sa znala istinu. Zato sam zeljela da kazem da ako neko ima ili su vam rekli da bolujete od neizljecive bolesti da najvjerovatnije imate problema sa 'podstanarima' i bolje je dok jos niste zatrovani lijekovima javiti se na ucenje Kurana/rukje ili samolijeciti se.. Nikako ne smatram da su oni svemu uzrok, i ne znam na osnovu cega ste to zakljucili. Ja sam svoju poruku prenijela,ko je razumije,shvatice, i zao mi je sto niste nasli razumijevanja za moje pisanje stoga vas selamim i kako ne bih dalje bihuzurila, napustam forum. Esselamu alejkum

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od Enes » Sub Mar 02, 2013 10:21 pm

Samo da si procitala simptome i ono sto pise o sihru na glavnoj stranici, nevezano za forum, vidjela bi da je puno toga vec tamo spomenuto, od impontencije, krvarenja, spontatnih pobacaja itd.
Nije ovo nista licno, nego samo mala smijernica da se odredene stvari ponavljaju i da ne citate puno toga sto je vec napisano.
Razumijem zelju da se svijet promijeni ali usitinu to ne ide tako lako.

Odlazak za svaku sitnicu kod ucaca rukje dovodi do toga da ljudi koji usitninu imaju ozbiljnih problelam ne mogu da dodu do istih.Ili dovode do toga da mnogi ucaci pocno prakticirati grupnu rukju, li svode rukju na ucenje od 15tak min, sto itekako nije ni blizu kvalitetu pojedinacne rukje.

S toga je bolje da svako prvo ide do ljekara, napravi osnove pretrage koje moze zavrsiti za dan dva pa tek onda da ide do ucaca rukje.Desi se da nivo zeljaza u krvi pada i dovodi do ceste nesvjestice a da ljudi koji imaju probem i sa sihrom ne zele da idu ljekaru pripisujuci to sve prisustvu dzina u tijelu.

Zato je potrebno problemu pristupiti sa znanjem a ne osjecajima da zelis nekom pomoci a da svojim postupkom upravo dovodis osobu u suprotnu situaciju.

U ovoj temi i smjer kojim je krenila, dajem kratku smjernicu da se ne desi, da se tema obrise pa se onda trazi krivac, ko je i zasto je pobrisao moju temu, moje postove itd.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od Ummah » Sub Mar 02, 2013 10:24 pm

Esselamu alejkum.

izmahale, ne napusatj forum. nema razloga. enes iznio svoje misljenje, a ti iznijela svoje i...tako to ide, draga moja. nista strasno u enesovom komentaru. prosto razlicita misljenja. forumski dijalog je raznovrstan, ne klimas uvijek glavom i ne ocekujes klimanje od drugih.

odmah da ti kazem da te u potpunosti razumijem i znam o cemu pises jer slicno razmisljamo.kako se i meni desilo da ljekari nisu rijesili neka stanja, vec lijecenje kur'anom, i ja, kao i ti, prije svega kod bolesti koje naidju prvo pomislim na njihov utjecaj. s druge strane razumijem i ostale koji drugacije misle. nas su nasa licna iskustva navela na ovako oformljen stav i ne vidim u tome nista lose.

tvoj bjeg sa foruma je reakcija jedne osjetljive osobe, koja je pazljiva i boji se da ne uvrijedi nekog. to su nase tipicno zenske osobine. i sama sam imala namjeru da se iskljucim nakon nekih kritika, pa sam skontala da je bolje da samo iskljucim neozbiljne komentare i drzim se korisnog.

a sada ostani i napisi sta korisno kad saznas. evo od mene info da je Allah Dragi dao da uz rukju izlijecim jedno kozno oboljenje dlana i tabana, koje se manifestovalo crvenim tackicama i jakim svrabom.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od Ummah » Sub Mar 02, 2013 10:27 pm

Enes napisao:Samo da si procitala simptome i ono sto pise o sihru na glavnoj stranici, nevezano za forum, vidjela bi da je puno toga vec tamo spomenuto, od impontencije, krvarenja, spontatnih pobacaja itd.
u pravu si. toliko je stvari u pitanju da nema potrebe da se sabiraju i...moze biti bilo sta...

izmahale, to ne znaci da ne mozemo da pisemo o necem drugom. raznih je topika.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od Ummah » Ned Mar 03, 2013 7:34 pm

Esselamu alejkum.

izmahale, hocu da se javis. moRe? hajde, hajde. cekam/cekamo te. sigurno citas postove. samo javi kako si i sta radis. :P

IzMahale
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 1:09 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od IzMahale » Pon Mar 04, 2013 5:28 pm

Ummah napisao:Esselamu alejkum.

izmahale, hocu da se javis. moRe? hajde, hajde. cekam/cekamo te. sigurno citas postove. samo javi kako si i sta radis. :P
Draga moja sestrice, da te Allah nagardi za brigu, da ,navratila sam da vidim kako deaktivirati racun :), to je bio moj prvi post, i nakon svega, osjceam se demotivirano za dalji ostanak na forumu, halala trazim od domacina i od ostalih, selam

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od Ummah » Pon Mar 04, 2013 7:49 pm

Esselamu alejkum.

izmahale, slicno sam se i ja osjecala jednom. pozeljela sam bila da odmah nestanem n e samo sa foruma, vec i sa interneta. vjeruj. a zna se desiti, sada puno manje, hvala Allahu, da lijem krokodilske suze zbog najmanje kritike, rijeci koje su izrecene onako usput i koje nemaju nikakvu tezinu tj. i nisu tako strasne. shvatila sam odavno da su to oni. vjeruj. sve pretjerane emocije - srdzba, strah, pretjerana tuga...sve.

ja sam se navikla na forum. nekad mi se cini da se vise nema o cemu pisati, ali desi se da imam neko pitanje i bude mi drago sto barem nekog mogu da pitam. takodje mi je drago sto na ovaj nacin, bez predstavljanja, mogu otvoreno da pricam i podijelim sve sto se desava a tice se teme lijecenja kur'anom. iz tog razloga je ovaj forum bitan.

mozda ce ti nekada trebati samo da znas da te neko 'cuje' i da 'cujes' neki savjet. uglavnom su to stvari koje vecinom svi znamo, ali su vrijedne podsjecanja i nekako postoje trenuci kad neko drugi kaze stvari tako jednostavne, ocigledne, odavno nam poznate, ali u tom odredjenom trenutku ih odjednom pocnemo shvatati puno bolje.

voljela bih kada bi ti ovu forumsku interakciju shvatila kao jedan mini dzemat, ili porodicu,i tada te ne bi ljutilo ako bih ja, npr., mozda nekada kazala nesto sto ti i nije bas po volji. ako me gledas kao sestru, a nekog od muskih clanova kao bracu, vidjet ces da te sitne razmirice nece toliko doticati. nekad ce ti mozda cak biti i smijesno.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od Enes » Pon Mar 04, 2013 9:21 pm

IzMahale napisao:
Ummah napisao:Esselamu alejkum.

izmahale, hocu da se javis. moRe? hajde, hajde. cekam/cekamo te. sigurno citas postove. samo javi kako si i sta radis. :P
Draga moja sestrice, da te Allah nagardi za brigu, da ,navratila sam da vidim kako deaktivirati racun :), to je bio moj prvi post, i nakon svega, osjceam se demotivirano za dalji ostanak na forumu, halala trazim od domacina i od ostalih, selam
Domacin ti nema sta halaliti.Shvati da si u skolu, ja nastavnik a ti ucenik. Nastavnik ono sto smatra da treba i da je najbolje tako i postupi.Ne znaci da je pametniji, ali i nastavnik je nekad bio ucenik i zna kako ucenik razmislja a sta mu zivot donosi. :wink:

IzMahale
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Sub Feb 16, 2013 1:09 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od IzMahale » Pon Mar 11, 2013 6:35 pm

Allah vas nagardio, ipak sam odlucila da se vratim, iduci nam put nemojte odmah zamjeriti ako nesto i ponovimo sto je vec bilo, mi smo malo osjetljiva populacija, moramo vise razumijevati jedni druge.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od Ummah » Pon Mar 11, 2013 7:26 pm

Esselamu alejkum.

drago mi je da si sa nama. kad god dosla dobro dosla. :)

merjema
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Jul 10, 2014 7:00 pm

Re: Koje organske bolesti mogu da izazovu dzini (urok,sihr,m

Post od merjema » Čet Jul 10, 2014 7:05 pm

Esselamu Allejkum,imam jednu molbu braco i sestre.Ja sam u procesu vantelesne ne mozemo da imamo djece vec ima tri godine,i kad sam trebala da krenem na proces pocne me gusiti,odem ja da snimam pluca dobro,srce ok,analize ostale ok i kazu mi da sam anksiozna..Dali i ljekove koje jos nisam pila,bilo je lakse sad opet dolazi.Molim za pomoc ako znate nekog dobrog efendiju za sihre molim vas hitno mi..

Odgovori