Savjeti - Samolijecenje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od kamilica » Čet Mar 28, 2013 10:47 am

selam alejkum prvi put pisem,pa me ove bobice interesuju,ako su tako djelotvorne,dze li se moze u bosni i u kojim mjestima se mogu nabaviti u nekim ducanima ili samo privatno kod ljudi koji lijece ucenjem kuranom,rukijom,ili kako,pa bih volijo imati malo opsirnije pitanje. SELAM:

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Pon Apr 01, 2013 12:00 am

Esselamu alejkum.

ljudi, evo jaaaaaako dobro predavanje od jednog rakija, ali na engleskom.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6ylrjxj3 ... vgZ8R0-7kA[/youtube]

ovaj ucac rukje prica o vrstama sihira, simptomima, nacinima samolijecenja i cak o tome kako u snu unistiti sahire.mashaAllah! hvala Allahu, Gospodaru svjetova. :)

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Pon Apr 01, 2013 12:01 am


Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Pon Apr 01, 2013 12:02 am

ne umijem da postavim video. nejse, enes, ce to srediti, inshaAllah. zaboravila sam kako. jos jednom cu pokusati.

kamilice, pitaj abdurezaka za bobice. on je u sarajevu, a na forumu imas njegov broj.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Pon Apr 01, 2013 12:25 am

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YmfEsmcf ... vgZ8R0-7kA[/youtube]

ovo je predavanje od istog predavaca, ali puno duze. isto je o sihiru i lijecenju. nadam se da ce koristiti mnogima.

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od kamilica » Pon Apr 01, 2013 9:31 am

umamah napisi mi broj telefona tog u sarajevu ABDUREZAKA nemogu naci njegov telefon,ili mi posalji u poruci,selam.zapravo prvi put cujem za njega ,ko je taj i ima cudno ime,jeli to neki arap,ili nas covijek pod tim imenom.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Haris » Pon Apr 01, 2013 12:38 pm

Kad stavljate video treba samo do v=NESTO_OVDJE, a ovo iza &list=.... obrisat. Inače neće radit. Znači samo ovo: http://www.youtube.com/watch?v=YmfEsmcfJTo

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Pon Apr 01, 2013 6:56 pm

kamilice, evo broja 061540208.

jedno od Allahovih 99 imena jeste i Er-Rezzak, a to znaci Onaj koji nafaku obilno daje. Abdurezzak bi znacilo - rob Onog koji obilno nafaku daje. imas slicna imena, poput Abdurahman - rob Milostivog.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Pon Apr 01, 2013 7:00 pm

u predavanju, ciji sam link postavila, taj ucaca rukje/raki govori o raznim vrstama sihra, kako se prave, tako da je, izmedju ostalog, pomenuo i sihr koji se pravi uz neciju fotografiju.

preporucila bih vam da vodite racuna o svojoj privatnosti i o tome ko sve ima vase fotografije. prosto iz predostroznosti. znam za onu 'kad je nesto kader...', ali da mi, ipak, svezemo devu a zatim se oslonimo na svog Gospodara.

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od kamilica » Pon Apr 01, 2013 8:53 pm

imali prevoda na bosanski,sta vrijedi snimak kad ne razumijemo,hvala ummah na tel selam

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od kenan79 » Uto Apr 02, 2013 5:53 am

Sredjujem video snimak sa predavanja u Zenici od mr Safeta Kuduzovica. Cim se konvertuje video, ide na upload na youtube i postavljam na forum inšaallah.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od kenan79 » Uto Apr 02, 2013 10:43 am

Kako sam i obećao

haman da imate problema sa bb codovima.
https://www.youtube.com/watch?v=Sr5V26ECCQs

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od EdinM » Uto Apr 02, 2013 10:48 am

Ima li ko kakvog lijeka za glavobolju. Satra me cudo :?

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Uto Apr 02, 2013 11:54 am

Esselamu alejkum.

zamolila bih bilo koga ko zna da ubaci prijevod u video na engleskom, ciji sam link vec dala, da mi se javi privatnom porukom, kako bi se sto prije preveo.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Uto Apr 02, 2013 12:12 pm

edinm, uradi hidzamu na glavi. moguce da su tu i stvaraju ti probleme. ako si u sarajevu, lako ti je naci ko ce ti uraditi hidzamu.

druga stvar, probaj da ucis sebi 18. ajet iz sure el-enbija. ja sam imala reakcije na taj ajet, i to bas u glavi. pa vidi pomaze li ti i javi. ili nauci sebi rukju na vodu i pij i kvasi glavu.

javi, molim te, sta ti je pomoglo za glavobolju.

na ovom video na engleskom, onaj ucac rukje je preporucio jednu rukju, a to je:

fatiha, ajetul kursij, ihlas, felek, nas, araf 117-122, junus 81-82 i ta-ha 69-70. svaka sura ili ajet se uci 11x.

preporucio je da se pomenuta rukja prouci nad sto vecom kolicinom vode, recimo 40 l. tu vodu koristimo za pice i kupanje. da objasnim ovo za kupanje. u stvari radi se o tome da 12 dana zaredom trebamo 1.5 l od te ucene vode politi po sebi, pa se potruditi da tu vodu izbacimo u bastu, iz postovanja prema kur'anu. mada, ne postoji dokaz da je stetno i da to ne uradimo. ali, zbog postovanja prema kur'anu, a drugi je razlog i da ne povrijedimo dzine, koji zive u cijevima, i koji nam ne cine zlo, amogli bi da nam se svete ukoliko ih povrijedimo. ako se propusti samo jedan dan, treba poceti iz pocetka dok ne ispunimo tih 12 dana polijevanja vodom.

posto ja ne znam kako bih mogla da proucim nad tolikom kolicinom vode, ja sam uzela 5 l one vode sto se kupi, samo zbog posude, i to mi je za polivanje. a staklena tegla, tj. oko 3 l vode u njoj mi je za pice. ta voda se treba koristiti i za prskanje kuce, coskovi, plafon, pod, vrata, prozori...

ista rukja se uci i nad maslinovim uljem i maze se tijelo, posebno mjesta koja nas bole i na kojima imamo neko kozno oboljenje. najbolje je pred spavanje da se maze maslinovim uljem.

ovako se radi kontinuirano...

puno je savjeta. nemam vremena da idem kroz sve, ali ovo je ukratko najbitnije. nadam se da ce ovaj video biti sto prije preveden, tako da sami mozete saznati preostale savjete.

Odgovori