trazim pomoc i misljenja

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

ado
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 4:44 pm

trazim pomoc i misljenja

Post od ado » Sre Jun 12, 2013 12:27 pm

Selam svim dobrim dusama koji ovo citaju!
Neznam ni ja kako da pocnem ali pokusat cu,imam problem vec duze vremena ,moj problem pocinje po rastavi braka.Imao sam jako lijep zivot,prelijepe dvoje djece i zenu koja je je bila puno mladja od meni,imali smo jako razlicitih misljenja i puno mijesanja njezine matere u nas zivot,svadjali smo se stalno ali samo zadnju godinu naseg zajednickog zivota,ja sam bio taj koji je radio i po 15 sati dnevno da bih zadovoljavao normalne potrebe za zivot a najvise potrebe moje bivse zene koju samo osudjujem zasto sto nije dovoljno bola iskusna i ne odgojena od strane njezine matere jer joj je otac umro prije par godina i ja sam zakljucio da je to poslo sve nizbrdo od smrti njenog ocas.Naravno njezina mater se priblizava njoj i mojoj djeci i odvodi ih po 5-6 puta na godisnje odmore i iskoristavanjem u svakom smislu,ja naravno ostajem da radim i tako ravnodusno dajem novac i svoju djecu da oni svi idu na more pa cak i po 2 mjeseca,bio sam toliko zasljepljen da jednostavno nisam mogao da to sve vidim.Mi zivimo u Auatriji i ja i moja bivsa zena sa djecom,naveo bih i ovo da ta moja bivsa zena nije radila niti jednog jeditog dana u nasem zivotu ,ja sam taj bio za sve a ona je hodala i samo sa svojom mamom uzivala u svemu sto joj je pravilo zabavu,alkohol,uzivanje a ponajvise trosenje para,mogao bih da pricam danima o tome ali cu navesti jedno da nisam osjetio da je izgubila ljubav prema meni ma koliko se mi svadjali.
2009 godine nekom kratkom svadjom dolazi do rastava braka,ona odlazi kod svoje mame koja je veoma blizu nas,odvodi mi djecu za koju sam ja toliko vezan,zabranjuje mi da vidim djecu,prica naokolo kako sam je je ja ostavio itako slicno,ja radim i dalje i sve to gutam i mislim da li je to sve moguce,zasto dragi boze mene to mora zakaciti,ja ostajem u stanu sam ona i dalje tjera po svome,polako gubim nadu za sve,dolazi do suda mi se rastajemo,stanje sa djecom se smiruje pocinjem da ih vidjam,dolaze postaje normala,placam za njih oko 500eura mjesecno,ona pocinje da mijenja muskarce mladje od sebe ,njoj je 32 godine a mladici su po 20,21 godinu cak i po 18 god,naravno sve me to boli,moji osjecaji se prema njoj prelijevaju u mrznju,ja samo zelim svojoj djeci dobro a za nju sam izgubio svaku ljubav,njezina mama kroji njenu sudbina pa se i sa njom svadja pa se mire kao kakvi cigani,ja naravno trazim utjehu u svemu tome i kako ono treba da bude nalazim utjehu u kocki,pocinjem da gubim mnogo novca,zivaca,neispavanosti,suza puno toga loseg,pokusajem traziti izlaz iz te cijele situacije shvativsi da je to pogresan put,i dalje radim normalno i jedino to mi je jos ostalo,pokusav traziti pomoc u vjeri medjutim kad kod nesto zapocnem odvrati me nesto ili mi krene na bolje ja onda zalutam u sasvim nekom svom svijetu,
Da bih malo pricu skratio kratko receno sve sto pocnem da radim krene dobro a zavrsi se jako bolno ili izgubljeno,evo me sad za kompjuterom i trazim pomoc od vas ili od bilo koga koji mi mogu ukazati na neko objasnjenje,nisam neki vjernik,neklanjam ali postujem dragog Alaha,nepijem ne pusim ne kockam neradim nista sto je lose ali ipak sve ide nizbrdo,
Znaci prestao sam da kockam vec 2godine,nepusim isto tako vec duze vremena,nepijem,u medjuvremenu sam poceo da radim sa autima rastavljanje auta slao u Bosnu naplacao se i tu sam izradjen od jedne osobe preko 18000eur,otvaram kafic radim super medjudim godinu dana propada i to,jako sam snalazljiv u zivotu tako da dolazim do nekih ideja jako lako i primjenjujem ih lako.pravim zivot od nule pa do 10 ali nakon izvjesnog vremerna sve tone i dolazim u situvaciju da nema sta da jedem,zalosno ali je tako.
Nakon ove moje kratke price pokusat cu da iznesem svoj problem u ovakvoj stavki
Pocinjem da vjerujem da mi je nesto neko napravio ili kako se to kaze nabacio,iako nisam se susretaao sa time u zivotu i iskreno receno nisam ni vjerovao da to moze biti sada kad sam malo vise citao i priblizio se nasoj dragoj vjeri osjetio sam da je to vrlo lako moguce da mi je nesto naudjeno,isao sam kod Efendije u Graz zove se Jasarevic mislio sam da mi on sta moze reci za moj slucaj nazalost samo sam bio u 2 minuta apserviran sa nekim zapisom da pijem u vodi da ga zapalim nakon 33 dana kao sto sam i uradio,rekao mi je da dodjem ponovo otisao sam opet ista stvar samo ovaj put da nosim zapis 99 dana kod sebe i poslije da ga zapalim,od zadnjeg puta kako sam kod njega otisao jos vise se moje stanje pogorsalo svaki dan novo iznenadjenje borim se koliko god mogu,placem ,ucim molim dragog Alaha ali nikavog poboljsanja,neboli me nista uzimam neke antidepresive inace nemog da zaspem,jako puno mislim,svaki dan se gomilaju racuni sve mi ide nizbrdo,neznam sta je to,ostao sam bez posla sada zabio sam se u kucu i neznam sta dalje,danas sam uzeo upaljac i zapalio onaj zapis koji m je dao Efendija zapalio i bacio niz rijeku,imam jednu prijateljicu koja me razgovori i pomogne inace moja bivsa djevojka je to ,zaboravio sam reci da dolazkom moje djece kod mene koja su svake sedmice tu njihivom izjavom da i mojoj bivsoj zeni isto tako ide kao meni,zivila je sa nekim momkom od 21 godinu zajedno nekih godinu dana on je Srbin i ima istetoviran krst preko cijelih ledja i to moja djeca gledaju i zive sa tim a moja bivsa shvata to kao moderno,ona nije takva nesto se i sa njom dogadja, zato molim sve dobre ljude i poznanike koji ovu moju dugu pricu citaju da mi kazi da li moguce da ovdje su sejtani u pitanju ili kako ja sumnjam u njezinu mater koja je sklona svemu,volio bih da grijesim ali kako to mogu da provjerim,zahvaljujem na svakom odgovoru i svima hvala i nak vas dragi Alah nagradi kao i mene i moju familiju!!!!

Oklagija
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jan 26, 2013 6:42 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od Oklagija » Sre Jun 12, 2013 3:47 pm

Selam Ado,

nisam bas neki expert na ovu temu, al nadam se da ce se neko drugi javiti na ovu temu koji ti moze dati par savjeta.
Dosta stvari(skoro sve) kojima si se bavio u zivotu nisu halal, tako se tih stvari trebas klonuti.
Kafici, alkohol... sve to vodi covjeka u propast...
Covjek jedno vrijeme misli da mu ide super jer su to sejtanska posla i tu se fino zaradjuje, al kad tad, to covjeka stigne...

Na ovom sajtu imas audio rukju koju mozes poslusati, imas sve upute kako se i sta radi, da ne trazis evo ti ovdje:
http://www.lijecenje-kuranom.com/audio

Mozes poslusati pa ces vidjeti ima li kakvih reakcija. Posto pises da si u Austriji, ako bi bilo reakcija, savjetovao bih te da potazis ispravnog ucaca rukje u tvojoj blizini koji uci ispravno. Ako nema bas niko, moj sajvet ti je da se javis bratu Enesu(broj imas dole na dnu stranice).
On je u Zavidovicima, a Graz i Zavidovici su par sati autom... Kani se "hodza" ili nana koji pisu zapise, daju hamajlije i ostale bakrace...
TO JE STROGO ZABRANJENO.
To ti nista nece pomoci, nego samo ti moze odmoci. Bas kako si gore pisao, kada ti je dao neke zapise, bilo ti je jedno vrijeme dobro pa se onda pogorsalo... Ova tema je inace obimna, a ja nisam toliko upucen da ti mogu u detalje objasniti, nego zelim samo da ti dadnem neke smjernice i da ne ides pogresnim ljudima.

Moj savjet ti je svakako da se klonis haram stvari i da se okrenes vjeri... Naravno, sejtan ce pokusavati na svaki moguci nacin da te ometa i da ti neke druge stvari gura u glavu da se tebi cini da su ti one vaznije... Iskreno se pokaj Allahu, klanjaj redovno, zikri, cini dobra djela koja su halal, jer nije dovoljno samo biti dobar u dusi i postovati Allaha(nemoj ovo pogresno shvatiti, zelim ti samo skrenuti paznju), a ove druge stvari ne praktikovati.

Nadam se eto da sam ti barem malo dao nekih informacija, a sugurno ce se jos neko ukljuciti u temu.

Selam jos jednom i da te Allah dragi uputi na pravi put kao i tvoju familiju.

ado
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 4:44 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ado » Sre Jun 12, 2013 6:06 pm

hvala puno pogledat cu to sve ali vjeruj mi da nemam vise ni snage ni razuma mislim da je i dragi Alah od mene okreno glava..
hvala puno

ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ProudMuslim » Sre Jun 12, 2013 6:17 pm

Dragi Allah nije od tebe okrenuo glavu, to je pogresno misljenje.. Bas sa tim te dragi Allah iskusava i unatoc svemu moras mu biti zahvalan, jer ti je dragi Allah dao sansu da se vratis na pravi put, put islama.. Nevjernike dragi Allahi ostavi neka zalutaju, a dobre ljude upucuje na pravi put.. Ne misli da te je ostavio.. Sad ti je sansa da se vratis vjeri pocnes klanjati uciti i zikriti... i zahvaljuj dragom Allahu na svemu, sto mislis da je dobro i slabo, jer On zna sta je dobro za nas, mi neznamo nista.

ado
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 4:44 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ado » Sre Jun 12, 2013 6:24 pm

Hvala na odgovoru sve je to ispravno i ja to znam ali nemogu nikako da to otpocnem krenem n
da uzmem abdest za namaz klanjat nesto me sprijeci non stop to tako,ja samo placem i trazim od dragog Alaha pomoc nista pa nista mislim da sam dosao pred zid imam osjecaj hocu da ekplodiram,ruzno je reci ali sam razmisljao i o samoubistvu medjudim nemogu to da uradim zbog djece i moram se boriti samo kako cu izdrzati neznam, a tebi puno hvala na savjetima selam

ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ProudMuslim » Sre Jun 12, 2013 7:35 pm

Jednom sam procitala post na forumu a neznam tacno od koga je bio, kad je napisao/la, da ih tuce nazad..znaci sejtan tebe moci, hoce da te skrene s pravog puta..muci te problemima, slabo ti je, neide ti,..itd samo da ne krenes pravim putem.. kad zalutas on je uspjeo i ostavi te na miru.. znaci sjeti se kad si ljen, neda ti se, nemozes..sjeti se da te hoce nadvladati, pa mu reci da si jaci, da ces ti njega muciti..pa upali kuran, pa uzmi abdest koliko god tesko da ti je, pa zikri.. neka ga boli..kad tebe boli neka njega jos vise.. meni je ovo pomoglo pa se sjetim pa kazes e nes ti mene negu cu ja tebe sad muciti :)

A dosta mi je motivacije dalo i ovi klipovi sa youtuba, jako dobro snimito pa se isto kad nisam nesto u elementu ako se moze tako reci prisjetim tih klipova pa se prisilim i npr ustanem na sabah na vrjeme, proucim..itd .. (to neznaci da sam ja uvjek ok, i ja sam tako receno na pocetku puta, ali se borim)

Evo ti par klipova za motivaciju, pa ima ih jos mnogo.. ( Isto tako od dr. zakir naik, jako mi se svidjaju, ili od Nouman Ali Khan jako ljepo govori i predaje)

http://www.youtube.com/watch?v=I1tSkpbc774 Sejtan i alkohol

http://www.youtube.com/watch?v=pFD0bYv5RMA Sejtan i spavanje

http://www.youtube.com/watch?v=Jg8Noy1MWV0 Sejtan i wc

ado
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 4:44 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ado » Čet Jun 13, 2013 7:44 am

hvala lijepa na odgovoru probat cu sve sto mi moze pomoci
hvala svim dobrim ljudima za pomoc nek vas Alah nagradi!!

ado
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 4:44 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ado » Pet Jun 14, 2013 6:20 pm

Danas sam isao na Djumu sa jednim prijateljom vidio sam kako su svi sreti samo sam sebe vidio nesretnog,molio sam dragog ALAHA DA MI POKAZE PRAVI PUT I OSLOBODI ME OVOG TESKOG STANJA:Dosao sam kuci i placem ko malo djete ,pitam se dokle ce trajati taj sabur?????

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od Ummah » Pet Jun 14, 2013 8:03 pm

Esselamu alejkum, ado.

hajde, hajde, nije sve tako crno i nisu sve ladje potonule.

stvarno nisam znala kako tesko prihvatate razvod, vi muskarci, sve dok ne procitah razne price ovako preko interneta.

nemoj, molim te, da ocajavas. nisi na gubitku kada izgubis osobu koja te ne cijeni i ne voli onoliko koliko zasluzujes, a kada nije karakterna onda treba da ti je puuuno lakse da okrenes novi list.

pa sta ako ne ide posao? je l se ti to javljas iz somalije ili austrije? daj, pliiiz.:) nepokretan, hvala Allahu, nisi. a i da jesi, postoji nacin i tada da se ide naprijed. ne zali toliko sebe. svaki zid pred kojim stojis ima neka vrata, ili ceka da ih napravis. ha? zar ne?

prvo, sposoban si i dalje da radis. dobro, znam da si navikao da si gazda, ali pokori svoj ego i, uz zahvalu Allahu sto ti je sacuvao zdravlje, kreni da radis bilo sta sto nije haram.

eto, imas i tu prijateljicu. moze iz toga, ako je hajir po tebe, da se izrodi nesto lijepo i vrijedno, inshaAllah. ali, ovaj put ne zaboravi na propise svog Gospodara, pa ce ti dati samo dobro.

dalje, sta tebe briga je li njena majka umijesala prste ili ne? ne zamaraj se time. prepusti svoje neprijatelje Onome Ko sve zna i Ko je Pravedan. nevjerovatno je kako se sve u zivotu vrati,pa ce se vratiti i toj osobi. vidjet ces.

ado, to sto places je sasvim ok. bude lakse covjeku. istrese sve iz sebe. sada nisi u stanju da vidis mudrost i dobrobit iskusenja kroz koje prolazis, ali za koju godinu ces biti zahvalan svome Gospodaru na svemu.

meni, iz ugla posmatraca, izgleda sve kao plan Gospodara svih svjetova da te vrati na Pravi put, da te priblizi Sebi, da ti podari mir, koji nisi imao ni kad si bio sa njom, ali, nazalost, moramo ''preko trnja do zvijezda''.

i, ado, junace, namaz ti je oruzje u ovoj borbi protiv nevidljivog svijeta. ti si sad kao novorodjence. ucis se da hodas. nemoj da posustanes nakon samo nekoliko slabih pokusaa. budi spreman da padas, ali na kraju ces nauciti da hodas samouvjereno kroz ljepote islama, ispunjen ljubavlju prema Onom Ko te je stvorio, Ko te neizmjerno voli i Ko ti zeli samo dobro.

pored namaza, drzi se i kur'ana. polako se rjesavaj svega sto njih jaca, a tebe slabi - npr. muzika i slicno tome.

bit ces ti dobro, inshaAllah. hoces, hoces.:)))

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od Ummah » Pet Jun 14, 2013 9:42 pm

e, svaki insan na dunjaluku je imao te dane. kad je osoba pod sihrom i sl., emocije su daleko jace, bilo pozitivne ili negativne. znam da ti je tesko, ali za sve postoji lijek.

meni je u jednom od teskih perioda pomoglo jedino ucenje i slusanje kur'ana, kao i zikr. znala sam se danima buditi sa tegobom u prsima i bez volje da pricam, idem bilo gdje, uradim bilo sta. i, shvativsi da mi dzinni serviraju raznorazna stanja i emocije, pocnem sa zikrom. sto bih otvorila oci, pocela bih sa zikrom. jedino tako bih uspijevala sebi da olaksam. nakon konstantnog zikra, mozda tek nakon sat vremena, nestajalo bi te boli i tegobe. ni sama vise ne znam sta sam sve zikrila, sve sto je pohvalno.

prvo bih hiljadama puta molila Dragog Allaha za oprost, pa bih govorila po 100 i vise puta ''la havle ve la kuvete ila billah'', ''ina lilahi ve ina ilejhi radziun'', donosila bih isto toliko puta salavat na poslanika...itd. kad bi me malo proslo, ustala bih da obavim svakodnevne aktivnosti i pri tome bih u svakoj prilici grabila da sto vise zikrim npr. junusovu dovu ili sta drugo. i tako sam prezivljavala i prezivjela.

probaj i ti tako. bit ce bolje, inshaAllah.

a znaju i na uspjeh i nafaku da ''udare''. meni se cijeli zivot posao maltene sam nudio, ''padao s neba'', a kasnije nekad, nakon sihra, ni pored silnih kvalifikacija i radnog iskustva - nista. naisla je samo blokada, ni lijevo ni desno, vjeruj. i...skontam i opustim se. kad god sam na neuspjeh reagovala bez boli i panike, ravnodusno, s puno povjerenja da moj Gospodar tako dredjuje, a On zna sta je najbolje, odjednom bi se desilo nesto lijepo, neki znak koji bi me dodatno umirio i ''utoplio'' dusu i srce.

nije materijalno vrijedno tvog zdravlja, a s obzirom da si u zemlji koja je prosperitetna, ne moze doci do dna, brate ado. ne moze, shvati. jake drzave pomazu svoje gradjane. jedino se ne moze pomoci onima koji ne zele pomoc i sami sebe u ''vatru'' bacaju, a ti nisi, hvala Allahu, od tih.

nevjerovatno koliko pominjanje naseg Gospodara pomaze.

ado
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 4:44 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ado » Sub Jun 15, 2013 9:24 am

eh ovaj tvoj odgovor mme je jako obradovao vrlo jasno sazetoi promisljeno receno,ja shvatam da nemoze preko noci nista,trpim vec duze vrijeme ,ponosim se jedino sto sam sigurno dobar otac prema mojoj djeci,cinio sam dosta loseg u zivotu sam sam svjestan,rado bih ja to pvratio u bolje mezutim nemoze,sve u svemu kratko receno dusa mi je prazna skroz do maksimuma,nemam zadovoljstva nemam radosti,nisam za interesovan ni za sta pa cak ni za ljubav mislim od zenske strane,hvala bogu dao mi je dragi Alah neku ljepotu samog sebe da privlacim zenski svijet medjutim odbijam se sam od njih nezelim imam osjecaj da sam sam sa svojom mukom samo sebi na teretu,zalosno ali tako,evo sad sjedim i pisem ovo i razmisljam kako da platim djecu morao sam da ih platim do 10 juna,nemam nista nikakve mogucnosti,bivsa zove trebaju pare a ja u plac i razmisljanje,sam sam uvijek bio na zadnjem mjestu valda cemi dragi Alah obasjat svijetlost i unatrasnje zadovoljstvo,hvala puno na pomoci i nek te dragi Alah nagradi sa onim sto on smatra sta je dobro a i menu kao i sve ostale dobre ljude!!!!

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od kamilica » Sub Jun 15, 2013 9:25 pm

selam ado ne kontam nesto uvezi placanja oko tvoje djece kazes bivsa zove i trazi pare za djecu a ti nejmas i odmah u plac,kazes zivis u austriji ,jesili ti jos u kakvom radnom odnosu ili si ostao bez posla ,ja mislim ko god na zapadu pa i u samoj njemackoj ako osoba ostane bez posla i ode na biro.arbaisamt nemoze vise placati za djecu jer dobivanja su manja te socijale ili sta primas u austriji,ja znam dosta ljudi po njemackoj kojima je puko brak da su ljudi placali za djecu dok su radili cim su ostali bez posla i prijavili se na biro -arbisamt vise ne placaju .zbog manjeg dobivanja.

ado
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 4:44 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ado » Pon Jun 17, 2013 4:39 pm

nije bas tako ali nema veze pozajmit cu ja para da joj platim halal bilo to je za moju djecu a tebi kamilice hvala najljepsa na savjetu nek te Alah nagradi .

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od EdinM » Pon Jul 01, 2013 9:35 pm

Kako si ti zaboravio na Allaha tako je i On zaboravio tebe. Sjeti me se sjeticu te se...Brate jedini i pravi savjet je taj da se vratis u vjeru i da pocnes sa praktikovanjem vjere. Rezutat mozda nece doci odmah ali docice aBd vidjet ces. Prije svega stat ces na svoje noge, smirit se, srediti se kao covjek i jos vise ojacati karakterom, tvoj iman ce svakog dana rasti. Gledaj to sve kao iskusenje koje ti je dragi Allah dao, kojim te zove sebi da Mu se vratis,pokajes, jer doista si zgrijesio negdje, nista nije bez razloga ali Allah zna najbolje. Da vjernici znaju kako dragi Allah cezne za njihovim pokajanjem, za njihovim vracanjem Allahu, o pa istopili bi se kao sto se zeljezo topi. Brate da ti Allah dragi olaksa, najbolji lijek u ovom tvom slucaju jeste 5 namaza, dova i sto vise se drzati suneta poslanika s.a.v.s. Nemoj traziti uzroke svog stanja, vec trazi oruzje promjene koje ce te vratiti na pravi put. Selam

ado
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 4:44 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ado » Čet Jul 04, 2013 7:55 pm

Edine hvala ti puno na jednom jako jasnom odgovoru,reci cu ti samo da sam za kratko vrijeme naucio sve farzove namaza i da ih klanjam vec redovno,prvo sam poceo sa nafilama pa sam svaki dan ucio iz interneta kako se klanja pa sam poceo da idem na dzumu sa jednim prijateljom i onda svaki dan sve vise i vise se interesovao za namaz i islam,gledao putem interneta razna predavanja svjetskih islamskih licnosti poceo da citam casni Kuran sa prijevodom nisam uspio jos sve procitati ali se trudim,Sabah namaz sam poceo sa 4 rekijata farz i sunet pa dalje ,evo sad ovo pisem upravo poslije klanjanja Aksam namaza,osjecam ispunjenost srca malo vise ali sam shvatio da je to moralo tako da bude da bih se ja najvjerovatnije vratio dragom Alahu,mislim da je tako to samo dragi Alah zna,tako da ga molim da me vrati na pravi put i najvjerovatnije kako toi Edine kazes ojaca moj karakter i put tamo gdje mi je i mijesto,toliko od mene za sad a tebi Edine svaka Alahova nagrada kao isvim ostalim dobrim ljudima ovog svijeta,Alah nek vas nagradi sve i mene uz vas.Posebno ti zelim reci da sam odlucio da postim casni Ramazan mjesec koliko mogu jer dosada nisam jos nikad u zivotu to probao ako mi dragi Alah dadne snage i moci ALAH EKBER!!!

Odgovori