Sta su iluminati

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Milka
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Sep 20, 2012 7:20 pm

Sta su iluminati

Post od Milka » Čet Sep 12, 2013 11:54 am

Sellam alejkum,

evo malo surfala i pronadjem neko znacenje iluminati ,i kako sam trazila nadjem to je neka grupa ljuti sta ja znam, neki kao novotari, da li neko moze detaljnije da mi objasni sta su zapravo iluminati , Allah vas nagradio...

http://www.youtube.com/watch?v=Bo6g6QosIkI

Pogledajte taj video ,ja sam se najezila...

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sta su iluminati

Post od Haris » Pet Sep 13, 2013 12:41 pm

Tačnu definiciju ti ne mogu dati jer ni ja ne znam objasnit, ali ako te baš interesuje pogledaj serijal od 52 epizode. Sve epizode su kraće 5-10 min tako da to ide brzo, a možeš gledat kad imaš vremena. Traje oko 8 sati ukupno.







Ovo su ti prve tri epizode, samo ideš zaredom.

U zadnjoj epizodi, jasno se kaže da ovo sve što se govori ne mora značit da je istina, i da oni ne tvrde da je istina išta osim ajeta koji se navode, a ko želi neka istražuje zbog sebe. U svakom slučaju zanimljiv serijal (barem meni).

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Sta su iluminati

Post od kenan79 » Pet Sep 13, 2013 1:34 pm

Dragi ljudi, pustite se iluminata, masona i ostalih tajnih drustava. Tacno je da isti postoje, tacno je da je to odabrana grupa ljudi u vecini slucajeva se radi o grupi finansijski jako mocnih ljudi koji "vedre i oblace" dunjalukom, navodno. La hawle we la kuwwete illa billahi. Ako covjek cvrsto prihvati ovaj aksiom u srcu onda ne postoje ni iluminati ni masoni ni džedaji ni anunakiji ni letece krave koje upravljaju svijetom, svjetskim krizama i ekonomskim tokovima, ratovima i mirovima, osim Allaha s.v.t. Prihvatite se vjere, ucite vjeru, zivite vjeru i nemate se sta sekirati za slicne gluposti, sta jedete, sta pijete, koliko nas truju... Sve to rade koliko Allah to dozvoli. Sve to je nesto sto je iskusenje jednom muslimanu. Ali ako se cvrsto drzite Allahovog uzeta nemate se sta brinuti.

Sto se tice Arrivals serijala nikad mi se nije dalo odgledati ga. Nekoliko razloga je tome bilo i to: gubljenje vremena, drugo ta i takva prica samo povecava frustraciju kod ljudi, pa onda moje misli odose sejtanu umjesto da mislim na Allaha s.v.t. da se divim onim sto je on stvorio..., trece odavno ne slusam, ne citam i ne pratim price o mega svjetskim zavjerama jer u 99% slucajeva takve price dolaze od ljudi koji otvoreno negiraju postojanje boga i na kraju i definitivno najbitnije zbog cega nisam i necu inšaallah odgledati navedeni serijal jeste sto iza tog serijala stoje šiije i njihova da'wa. O ovome sam cuo neki dan od daije Ebu Musaba Wajdi Akarija koji je spominjao sve karakteristike šija i njihovog iskrivljenog vjerovanja u predavanju koje zaista vrijedi pogledati gdje spominje i navedeni serijal kojeg zaista treba zaobici u sirokom luku.

Bujrum pogledajte i sami.


Bure
Mlađi član
Postovi: 76
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 10:01 am

Re: Sta su iluminati

Post od Bure » Pet Sep 13, 2013 5:51 pm

Bravo Kenane, potpuno se slazem sa tobom. I sam sa htjeo to napisati, da pustimo te i onakakve teme jer je najbitnije da slavimo Allaha s.v.t. Iluminati i ostala tajna drustva nas netrebaju previse zanimati.

Ja osobno necu ni da gledam neke filmove ili predavanja o Šijama i te raznorazne teorije, jer mi je dosta to da znam da nisu na pravom putu i cini mi se steta gubiti vrjeme u takve stvari.

Odgovori