trazim pomoc i misljenja

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od EdinM » Pon Sep 16, 2013 7:16 am

Treba u tome svemu i razumjeti bolesnog svakako, jer on samo gleda kako ce da se izlijeci. Postepeno ce on sam da uvidi neke stvari kako i sta ide kad mu namaz udje u krv zanemarit ce bolesti klanjat ce radi Allaha s.w.t. A nista bolje za covjeka nema kad zavoli namaz i pocne se druziti sa namazom, Kuranom.

ado
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 4:44 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ado » Pon Sep 16, 2013 10:34 am

Edine hvala na podrzanom odgovoru,znao sam kad neko iznese nesto sto te boli i tisti i trazis pomoc da ti bude bolje, dobijas samo one odgovore kako je bitno ustrajati uz Alahovu pomoc,znam ja to i bez njih da je to tako ,evo kad ovo pisem upravo mi suze niz lice teku,sinoc sam proveo neko vrijeme u nafilama,klanjam svih 5 namaza,trazim i molim ko kakvo cigance,svaki put kad se ponadas na poboljsanje ono dodje kontrast i svaki put razocarenje,koliko jos u zivotu razocarenja ce biti,sta je sustina ovoga svega,jako cudno skim sam god pricao o ovakome necemu svi me smatraju nekim nenormalnim,u istinu njihov odgovor mi odzvanja u usima mozda su i u pravu,svi oni su koliko toliko sretni,vesili,familijarni ma koliko toga loseg uradili,stid me je sve da spominjem u kakvoj sam situaciji,ja cu klanjati svoj namaz isto kao sto sam ga klanjao i prije i pokusavacu da bude dragi Alah zadovoljan sa mojim djelima ali ipak mislim da ako covjek sam sebi ne pomogne nece ni dragi Bog,1000 dova,molitvi,kajanja,suza dnevni,svasta nesto lose,nema pomaka samo nizbrdo,sto nas narod kaze nema providna dana,tako se osjecam ja a moja dusa gore od svega toga....

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od EdinM » Pon Sep 16, 2013 2:48 pm

To tvoje nije nista brate kad usporedis sta su poslanici imali od iskusenja...Od Ejuba a.s do Muhameda s.a.v.s. To sto ti se desava je samo ciscenje od grijeha koje si do sad radio i treba da budes zahvalan Allahu sto si se vratio pravom putu i sto ti je poslao uputu. A to sto ti sve ide niz brdo i nije tako crno, vec su ti to jako veliki pomaci jer se odmotava klupko jedno koje je svezano i kad god se jedan krug odmota tebi tesko bude, i tako sve dok se do kraja ne odmota...Ja kad bih ti pricao kroz sta sam prosao ti bi tek plakao, tako da ne trebas misliti nikad da je tvoj problem naj gori, jer vazda ima i gore. Ti samo ustrajan budi na pravom putu i drzi se Allahovog propisa i ne brini se, uz sabur ce i lijek doci. Selam

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od kamilica » Pon Sep 16, 2013 2:56 pm

ado jarane,prijatelju ali shvati vec jednom nisi ti jedini koji imas probleme,eh da si ti jedini na ovom dunjaluku pa hajd,ali zapamti jedno sto ti ja kazem narod i citav ovaj dunjaluk je u krizi,pogleadj malo oko sebe pogledaj sta se sve desava na ovoj danasnjici ,obolijo je narod ,ljudi se guse u problemima ,sve sama ubistva se desavaju ,pa saobracajne nezgode itd itd,ja ti kazem ko bratu sabur ,sabur sabur,i polahko stepen po stepen uz alahovu pomoc ces to savladati,i jos jedno nemoj da se jadis i pricas svakome svoje probleme danas nejmas ni dobrog prijatelja ,ni prijateljice sto se tice nista nije ni bolja famelija svaka cast pojedinima u fameliji ,jednostavno sabur sebi daj i polahko ce to proci,ok

ado
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 4:44 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ado » Sre Sep 18, 2013 8:23 pm

Ja bih najvise volio prestati i klanjati i traziti pomoc nemam ja vise zivaca za ovo da me nema pomaka nikako,ovo je pusta budalestina ode ja na onu stranu gdje sam i bio tamo se osjecam sretniji nije to to sto sam ja zamisljo,sve gore od goreg ja to ovako komentarisem meni licno dragi Alah neda da mu ja budem rob nego sam ja njegov pokusni kunic niti sam sretan niti sam zadovoljan niti nista ugasila mi se svaka nada a ja odo psijahtru pa cemo vidjeti jesu li tablet bolji ljek od vjere,izgleda ko god trazi od dragog Alaha neku dobrotu mora cekati do kabura i to se zove sabur koji te unisti na ovome svijetu a na onome kako ce biti vidjet cemo,ja ipak mislim da nisam najgori a na ovome svijetu pa mislim necu ni sam da budem odoh ja tamo gdje sam sretniji kod Boga nema mjesta za mene,jer lopovluk,alkohol,blud,kradja,prevara i sve sto je lose bolje prolazi kod boga a ono sto je dobro ono neka ceka ako se slucajno ko smiluje da te bar imalo usreci,hvala lijepo za mene je ovdje kraj price

ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od ProudMuslim » Čet Sep 19, 2013 10:39 am

Vidis ado, svi ti hoce da pomognu a ti izbjegavas i pravis se zrtveno janje. jes tezko je sta si prosao, za neke nezamisljivo..za neke kap u more na ono sta su oni prosli.. De molim zamisli se i procitaj ponovo svoj zadnji post sta si napisao..jesi li uopsto svjestan toga?????
Dragi Allah upucuje koga hoce i kad hoce! Kako ti moze nampasti i da napises da si pokusni kunic??!!! Imaj sabura covjece, radi na sebi.. niko ti nece doci i pokucati na vrata i ponuditi sve na dlanu! Trudi se!
Alkohol droga i ostalo ne prolazi bolje kod dragog Allaha nego kod sejtana.. Dragi Allah iskusa ljude jer ih voli.. Jedan od ashaba se je jednom pobojao i zaplakao..i kad su ga pitali sto place odgovorio je da se boji da ga dragi Allah nije zaboravio jer ga vec tri dana nije izkusao.. tri dana???!!

Ti se malo zamisli nad sobom i svojim zivotem.. i da neznam kako patis, neka ti je u glavi da je samo veca nagrada kod dragog Allaha.. a sta i da patis npr 50 godina.. sta je to napram vjecnom zivotu u Dzennetu.. da nas dragi Allah uvede i ostanes vjecno i uzivas.. sta je 50 godina? Kao mala bocka igle kad ti uzmu krv kod doktora..

Sta je sa bracom i sestrama u Siriji.. kako pravdas njihov sabur??!!

Iskreno ti zelim oporavak i da se vratis na pravi put.. jer vratit ces se Allahu kad tad..nadam se da ne prekasno.

KLANJAJ COVJECE PRIJE NEGO STO TI BUDE KLANJANO!

Selam.

hasta_man
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Mar 30, 2014 1:58 pm

Re: trazim pomoc i misljenja

Post od hasta_man » Čet Avg 07, 2014 4:07 am

SELAM

citam ovo i halalite al suze me oblise od smijeha :)

Cuj moli ko cigance, pa ti si izgleda citav zivot bio ohol i nezahvalan i samostalan da nisi nikog nizasta molio.

Allah ti je pored toga sto si mu vecinu zivota bio nepokoran dao da uzivas i dao ti zdravlje!
Nisi ti iskren u svojim namjerama jer da jesi bilo bi pomaka zasigurno,klanjas da ti bude bolje zikris da ti bude bolje sve cinis samo da tebi bude bolje, Allah najbolje zna al cim bi ti bilo bolje ti bi starim stopama okrenuo,Islam je vjera koja se prihvata razumom i srcem.

Ne brinem se ja za tebe il ces uspjeti ili neces a tvoje iskusenje il je kazna ili uputa, al sve sto si napisao dosad dokaz je tvoje oholosti!

Mislis da si bio toliko dobar pa da ne zasluzujes to sto si fasovo jel?
Sjdi popricaj malo sam sa sobom, sagledaj svoj zivot, sam kazes da alkohol kocka itd ne valja, a sve si to cinio i ko zna sta jos, i imas jos drskosti govoristi da te Allah napustio!

Da te je Allah napustio, pustio bi te da radis to sto si i radio pa bi te na kraju u vatru uzarenu bacio.

Mozda sam malo pretjerao halali, al obrazuj se iscitavaj, shvataj!
Ima ljudi sa 100x gorim stanjem i iskusenjem pa ne jadikuju toliko i ne dovode u pitanje Allahovu s.w.t milost prema svome robu!

Nadam se da ce ti Allah s.w.t. ukazat na pravi put i postepeno u skladu s tvojom iskrenoscu u svemu ovom dati olaksanje i na krau izlijecenje. AMIN

toliko SELAM

Odgovori