Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Nebitno
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Nov 22, 2013 8:40 pm

Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od Nebitno » Pet Nov 22, 2013 9:36 pm

Esselamu alejkum we rahmetullahi

Da ne ulazim previse u detalje, sumnjam vec duze vrijeme da mi je napravljen sihr odgadanja udaje. Posto se na prvom mjestu u Allaha uzdajem, imala sam tu sumnju al sve sam mislila dok je Allah na mojoj strani, nemoze mi niko nista. I dalje tako mislim, da me nebi ko pogresno razumio. Desilo mi se prosle sedmice uvezi udaje nesto sto me navelo na to da se malo vise ovoj temi posvetim jer sumnjam u jednu osobu koja mi je taj sihr napravila (ako uopste imam sihr, i u to nisam sigurna), bojim se da sumnjam u nevinu osobu, jer mozda i nisam upravu, al eto, koliko god sebi sama zabranjujem da sumnjam bez dokaza, ta sumnja nikako da nestane.

Uglavnom naisla sam na knjigu "ostri mac u borbi protiv sihirbaza", procitala sam tu sve o sihru odgadanje zenidbe (udaje) i kako se lijeci od toga. Odlucila sam da pocnem lijecenjem (sama, bez da mi iko rukju uci, jer ovde nikog nepoznajem). Kad sam procitala kako se lijeci, mislila sam da meni to nikakav problem nece predstaviti, ionako klanjam svih pet namaza i trudim se da ispunjavam islamske duznosti. Medjutim, u ovo lijecenje ide i da se ne slusa muzika, ali zato da se slusa 1h ajetul-kursija non stop, i jedan sat sure ihlas, felek i nas isto tako bez stopa. I naravno da se vise zikr cini nego sto sam ja to u svojoj svakodnevnici radila. Napravila sam sebi dvije cd, i slusam to sad redovno od ove sedmice a muziku nisam nikako slusala.

Medjutim, odkad sam pocela tim lijecenjem, znaci samo namaz (i hvala Allahu opet ustajem i na nocni namaz) i slusanje i citanje Kur'ana, moje stanje se pogrsalo. Ne mogu ovo nikako da razumijem? I prije sam slusala Kur'an, suru al baqarah ili inace slusanje Kur'ana samo u vecim pauzama izmedju. Uglavnom odkad ovo radim, svako vece kad dodjem kuci ja placem, sto uopste nije tipicno za mene. Ne sjecam se kad sam zadnji put plakala bez razloga, a ove sedmice evo vec 4 puta ako se ne varam. Postala sam jako nervozna i nesretna. Onda prije sam isla svaki dan na trening, uvijek sam ja bila ta koja je drugarice zvala na treninge. Ove sedmice nisam ni jednom bila, cak sam lagala drugarice da nemogu, da se neosjecam dobro (dobro to i nije laz), nikako da se prepoznam u ovome. I nemarna sam postala, nista mi se neradi. Kad dodjem kuci samo hocu da placem i da spavam. A to uposte nisam ja, inace mi je zao gubit vrijeme spavanjem.

I veceras nesto razmisljam, htjela sam ovo lijecenje mjesec dana da probam, da vidim sta ce se desiti. Ali najradije bi sa svime prestala, jer osjecam se gore umjesto bolje. I to nemogu nikako da shvatim. Imali jos neko ovakva iskustva, i ako da, koliko je to kod vas trajalo?

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od maslina » Pet Nov 22, 2013 10:15 pm

Naravno da ce ti biti tesko i teze ako imas podstanare jer ce se oni odupirati i nastojati da te odvrate od slusanja Kur'ana. Ja bih ti preporucio sljedece:

1: poslusaj audio rukju koju mozes naci na ovoj stranici, pa vidi kako ces reagovati. Opisano ti je na stranici sta i kako: http://www.lijecenje-kuranom.com/audio

2. Probaj sa savjetom od "goluba".
golub napisao:ja bih ti preporucio dok ne odes do nekoga, ti u medjuvremenu sama radi na rjesavanju problema i slusaj ucenje. osim toga, ukoliko znas, a trebala bi znati, nauci sama sebi na vodu po 7x sure fatiha, ajetul kursiju (allahu la ilahe illahu...), ihlas (kul hu vallahu), felek i nas, pa tu vodu pij. osim toga isto to uradi i sa maslinovim uljem, pa se masiraj. isto tako uradi probaj sljedece, pa ih mozes i time lomiti i unistavati polahko, a to je da proucis bismilu, udahnes duboko na usta koliko god mozes i onda na nos izdahni koliko god mozes, i tako onda kada izdahnes drzi zrak 20-30 sekundi, pa onda opet ispocetka. nemoj se iznenaditi ako pocnes puno kasljati - to nisi ti, to su oni!
kada to probas, onda probaj i sljedece: zatvoris oci i zamisli sebe kako si u vatri, kako sva goris, od glave do pete, i pokusaj tu misao da zadrzis sto duze mozes. vidjet ces da ce ako Bog da imati efekta.
Eto. probaj pa javi kako prodje.

djevojka
pisem pomalo
Postovi: 40
Pridružio se: Čet Nov 07, 2013 1:03 pm

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od djevojka » Sub Nov 23, 2013 6:15 am

Ako imas podstanare nije cudno sto ti se to desava... Oni to tako i hoce da ti mislis da ti je gore, da gubis vrijeme jer to njima smeta.. I meni se desavalo isto jako cesto.. znala sam po cijeli dan plakati.. trenutno se lijecim hvala Allahu i opet mi se ponekad desi da se rastuzim bez razloga, ali mnogo rijedje nego prije.. I mislim da tu nema nekog pravila koliko to traje, mislim da to zavisi od slucaja do slucaja.. bitno je da ti ne odustajes.. kazu da je svaki pocetak tezak, pa tako i taj tvoj pocetak lijecenja, vremenom postane sve lakse i lakse..
da ti Allah olaksa...

Nebitno
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Nov 22, 2013 8:40 pm

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od Nebitno » Sub Nov 23, 2013 11:19 am

Hvala vam puno na odgovorima...

Probala sam neke vec savjete od "goluba"... mislim probala sam nekoliko puta to sa bismillom, da udahnem kroz usta pa da izdahnem kroz nos i da zaustavim malo zrak, svaki put sam pocela kasljati... probala sam i dva tri puta da sebe zamislim u vatri kako gorim, prvi put sam se drala u mislima, "prestani", drugi i treci put sam pocela da ko da placem al ipak nisam pravo plakala, nemogu to bas opisati..

malina jesil ti to radio? jer pitam se, dal bi tako isto osoba i reagovala koja nema podstanare u sebi? nemogu sad ove reakcije sa nicim da uporedim pa neznam jel to normalno il nije...

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od maslina » Sub Nov 23, 2013 11:24 am

to sto si osjetila kada si radila ovo sa disanjem - da kasljes, i to sto si osjetila kada si sebe zamisljala u vatri je cisti dokaz da imas podstanare i da ih ubijas time. Nastavi sto vise i sto duze da zadrzis misli da si u vatri, ne obracajuci paznju na reakcije. tako ih mozes unistiti/ubiti ili barem dosta oslabiti. poslusaj i ucenje rukje.
ne, osoba koja nema podstanare ne reaguje nikako i moze puno duze da zadrzi zrak od 20ak sekundi, a i zamisljanje da si u vatri ne predstavlja nikakav problem.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od EdinM » Pet Dec 20, 2013 10:34 pm

Selam. Da se nadovezem koliko god mognem i da pomognem. Sto se pitanja sihra tice to ti je kao jedna mala lopta tako reci koja je ispetljana da lakse pojasnim kao smot konca koji se spetlja sav, i kad lijecenje pocne naidje period kad je insanu lijepo i bude dobro, tad se npr odveze taj jedan cvor, zatim opet naidju teski trenutci pa se odveze jos jedan cvor i tako sve dok se ne raspetlja to. Moj savjet je da se ne posustaje i ne odustaje nikad, jer Allah sa svakom bolescu brise grijehe covjeka, a svako iskusenje koje vraca Allahu nije iskusenje vec blagodat. I borite se sa losim mislima, ucite ajetul kursiju zazmirenih ociju u sebi znaci, slusati redovno Kuran, a da ne napominjem koliko je bitan jutarnji i vecernji zikr. Zatim nauciti vodu,ulje,med itd itd...A ponajvise od toga doviti Allahu jer On lijeci. A ako detaljno neko zeli da razmjeni misljenje nek se javi na privatnu poruku pa cu rado prenjeti svoja iskustva inshAllah. Selam

Nebitno
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Nov 22, 2013 8:40 pm

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od Nebitno » Pon Jan 20, 2014 8:32 pm

esselamu alejkum svima

prvo zelim da se zahvalim svima koji su odvojile svoje dragocijeno vrijeme da bi mi dali savjete da mi bude bolje, da vas Allah nagradi.

Htijela sam da podijelim svama, da mi je puno bolje. Prestao je onaj plac, i "depresivna" faza, ako bi to mogla tako nazvat. Slusala sam rukju kao sto ste mi savjetovali, nisam nista posebno primjetila, vecinom sam zaspala. Znam, rekli ste mi da je i to znak, ali nisam sigurna dal je kod mene to stvarno zbog dzina il bi zaspala zbog umora ili sto nista neradim.

Uglavnom sam na youtube pronasla slijedecu rukju i poslusla:
http://www.youtube.com/watch?v=5Ivo1MPAEhM

Dok sam slusala tu rukju imala sam kao svjetlucanje, kao neko puckanje oko sebe, tesko mi je to opisati, jer nisam to nikad prije dozivila. Najblize i slicnije sto poznajem tome je kad vatra pucketa kod salivanje strave (radila sam to jednom kao dijete). Uglavnom tek neko vrijeme nakon toga, vidila sam da pise ispod videa, da je to jedan simptom zaljubljenog dzina u insanu. I sad sam sigurna da imam takvog u sebi. Imam tu sumnju odavno, vjerujem u to da dzini postoje ali nisam htjela prihvatiti cinjenicu da je jedan bas u meni, u mom tijelu.

Ovaj moj dzin i prica samnom, svaki dan mi govori koliko me voli. A ja mu vecinom odgovorim sa "dobro, znam da me volis" ili "pusti me sad na miru". Ti odgovori su automatski, nekako nemogu te razgovore da kontrolisem. Jednom kad sam slusala tu istu rukju koju sam gori navela, rekao mi je, da me "ON" nece nikad voliti koliko me on voli, neznam na koga je mislio sa "ON".

Uglavnom neznam sta sad da radim? Navikla sam na ovog dzina u sebi, znam da je tu vec nekoliko godina iako mi je jos uvijek tesko to prihvatit. I nesmeta mi sto se tice vjere i ibadeta, dobro spavam, nikad se nesjecam sta sanjam, uvijek je tu prije spavanja i kad se probudim. Samo eto sto me sprijecava od braka i sto mi kvari ljubavni zivot, inace sam dobro, elhamdullilah.

I nisam sigurna, jeli sad ovde sihr odgadanja braka u pitanju il je to sami dzin koji nadje svoj put u ljudsko bice? jer za mene to nekako ide jedno u drugo.

Nebitno
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Nov 22, 2013 8:40 pm

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od Nebitno » Pon Jan 20, 2014 10:28 pm

Upravo sam Jos jednom poslusala rukju koju sam gori navela. Primjetila sam da ta rukja iako je kratka na mene najgore djeluje.. nikako nemogu da SE opustim dok je slusam, sva sam strahom ispunjenja, nikad tih 15 minuta da prodju, jednostavno mi SE zeludac preokrene i dodje mi da pocnem jako da vristim...

volim podjelit ova osjecanja ovde, mozda se neko u oveme prepozna.. :)

Nebitno
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Nov 22, 2013 8:40 pm

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od Nebitno » Uto Jan 21, 2014 2:46 pm

sinoc poslje nego sta sam slusala rukju.. uzela sam jos jednom abdest.. uzela sam parfem od bijelog miska koji imam i time naprskala odjecu u kojoj spavam, isto tako sam sebe time namirisala i klanjala sam vitre.. legla sam da spavam i zaspala sam uceci sure felek nas i ihlas plus moleci dragog Allaha da mi da izlaz i da mi pomogne.. vecernji zikr sam vec prije toga ucila.. i trebam napomenut da uvijek kad zavrsim sa vitrima molim dragog Allaha da me probudi na nocni namaz i to vecinom tako i bude.. mislim svaki put se probudim ali nekad i nastavim da spavam..

tako da sam se probudila jutros u pola pet i klanjala nocni namaza.. poslje sam legla da spavam jos dva sata.. kad sam u 7 ustala sjecala sam se svog sna.. neznam dal sam ga sanjala prije nocnog namaza ili poslje ali sjecam se tog sna, a eto tek sinoc sam napisala da se nikad nesjecam sta sanjam.. zadnji san kojeg se sjecam bio je prije dvi il tri godine..

Nebitno
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Nov 22, 2013 8:40 pm

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od Nebitno » Uto Jan 21, 2014 2:47 pm

dosla mi je jedna cura na vrata jer sam joj nesto prodala..prvo sto sam primjetila, bila je jako ljepa...tu negdje mojih godina, mozda godinu, dvi razlike.. smedja duga kovrdzava kosa, na pola svezana... imala je fin ten i zutu, uz tijelo, haljinu do koljena na sebi.. lijepo na sminkana.. bila je bosa, nije nosila obucu.. stvarno preljepa cura.. mislim da nije nasa, mozda albanka, ciganka il srpkinja.. pozvonila mi je na vrata i rekla kako treba da joj posaljem tu stvar sto je od mene kupila, rekla mi je na koju adresu da posaljem.. ali nacin na koji mi je rekla nije bio ljubazan.. vec nekako sva u zurbi i vise nekako ljuta, agresivna.. poznajem adresu koju mi je navela, tu sam isla u srednju skolu... skontala sam da ta djevojka radi u toj mojoj srednjoj skoli.. htjela mi je da obijasni gdje se nalazi ta skola, ali rekla sam da netreba, znam gdje je to mjesto.. nisam joj rekla da sam isla tu u skolu.. citav razgovor je protekao napet, bila je preljepa na izgled ali je bila teskog karaktera i tacno sam primjetila kako ona osjeca neku dal ljubomoru dal mrznju i odbojnost prema meni i zbog toga je pricala samnom sa nekim ponizenjem... da bi se ja tako osjecala.. ali neznam zbog ceka je imala takav stav prema meni..

stvar koju sam joj prodala je neka daska od drvata i ima jos nesto od metala na njoj, nemam pred ocima kako tacno to izgleda, nisam je vidjela u snu, ali znam da mi je ta cura objasnjavala sta ce sa tim metalom i drvetom da radi... toliko je bilo kopmlikovano da je nisam mogla pratit.. samo znam da sam bila iznenadjena kad mi je rekla sta ima u planu sa tom daskom, jer nije je htjela koristit zasta stvarno sluzi.. rekla sam joj da cu joj poslat tu dasku i napravila je prvi korak da krene, bila je vec sa jednom nogom stala na stepenicu prema izlazu da ide.. ali me je u citavom razgovoru opominjala kako je vazno da joj stvar posaljem na tu adresu i ngidje drugo i to je rekla i kad je krenula jos jednom.. kad u to vrijeme ide jedan momak.. taj momak je isto nasih godina, bio je razvijen i ima tetovazu na jednoj ruci.. nosio je farmarice na sebi i neku majcu sa nekom slikom, kratkih rukava.. dosao je sa namjerom kod mene, ali njih dvoje su se poznavali.. tako da je stao kod nje i nesto su pricali izmedju, i ona je rekla, zavisi dal ce mi spustit cijenju.. bila je prica opet o toj daski... rekla sam da nema o cemu da pricamo, cijenju ne spustam... rekla je da onda dasku nece uzeti, sva je se naljutila i otisla..

taj momak je stajao ispred mene i sad i on sav ljut, jer ja mislim ona je htjela nesto napravit sa tom daskom za njega.. rekla sam mu da treba da me shvati, prdoala sam joj tu stvar vec za odredjenu cijenu i ona je kupila za tu cijenu i sad kad je se on pojavio hoce odjednom da joj spustim cijenju.. rekao mi je da me razumije i da ja nisam kriva..nacicemo neko rijesenje, rekao je.. pitao me je gdje mi je brat, dali moze do njega brzo.. rekla sam mu da je u sobi i usao je kod njega u sobu.. otvorila sam vrata od bratove sobe i vidim kako taj momak sjedi na krevetu i gleda u mene.. izraz njegovog lica je testko pretumacit.. nije bio ni sretan, ni tuzan.. ni ljut.. ni pravo zabrinut... izgledao je nekako kao da razmislja o necemu gledajuci pravo u mene.. on ima smedju kosu i plave oci.. gledali smo jedno u drugo.. ali ne na nacin kao kad se zaljubljeni gledaju, nego neznam ni ja kako to da opisem... kao da znamo oboje nesto al nece niko da kaze.. i tu je se zavrsio san...

licno nepoznajem ni curu ni momka koji su mi se pojavila u san, niti nekoga na koga lice... i ta soba od brata ne lici na sobu koju moj brat stvarno ima... kao sto sam navela, taj san je se desio ispred mojih vrata.. ali zgrada u kojoj zivim zapravo neizgleda bas isto kao u snu.. cini mi se da sam u snu zivila na visoj etazi, mozda 3. il 4. sprat i dug hodnik.. a zapravo nemamo dug hodnik u zgradi..

znali iko barem jedan dio pretumacit ovog sna? jer nekako za mene taj san nema nikakve veze, nemogu nista sa nicime da povezem...

zegulja01
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 10:33 pm
Lokacija: svedska

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od zegulja01 » Uto Jan 21, 2014 10:37 pm

Hm..sjecam se da bi u hercegovini rekli, san je klapnja a Uzviseni Bog istina.

lorica
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Mar 09, 2014 8:12 pm

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od lorica » Pon Jun 02, 2014 9:51 am

Selam alejkum jel ima neko da odgovara na poruke

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Moje stanje se pogrsalo odkad se "lijecim"

Post od Haris » Pon Jun 02, 2014 10:00 pm

Samo pitaj lorica. Možeš otvorit i novu temu..

Odgovori