ruzne misli

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
kaputic
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 12:30 pm

ruzne misli

Post od kaputic » Uto Jul 30, 2013 12:05 pm

Da li ružne misli u Allahu, mogu dolaziti vjernicima samo kada ih sejtan zeli odvuci sa pravo puta ( koliko sam cuo to su vesvese imana ) ili mogu i nevjernicima ? npr neke sirk misli da psujemo sto ne treba ili nesto slicno sto je zabranjeno.

Allah nek vas nagradi .

Milka
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Sep 20, 2012 7:20 pm

Re: ruzne misli

Post od Milka » Sub Avg 03, 2013 11:40 am

Citao sam na vise stranica ,i dokaza, to je prilicno normalno kod istinskih vjernika, tj. sejtan zavodi na ruzne misli o Allahu, takodjer i ja sam jednom imao isti problem, bolje rec predje u naviku samo da psovka o Allahu kad zamislis ,a zapravo nemas namjeru da izgovoras i iskazujes mrznju o Allahu.
Meni se desavalo jedno vrijeme zamisljam te najteze psovke o Allahu ,a nemam namjeru da izgovorim, tj. sve sejtan to radi,a pogotov kad hocu da abdestim i klanjam namaz. To nije grijeh,al se trebas boriti protiv sejtana,zikri,uci,klanjaj itd. Ako se onaj koji opsuje naglas prema mrznju Allahu s.w.t., on postaje kafir, a ako ti same misli dolaze od sejtana, nemas se cega plasit, samo se bori protiv njega brate..

kaputic
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 12:30 pm

Re: ruzne misli

Post od kaputic » Sub Avg 03, 2013 4:10 pm

I ja sam to citao sve, al mi je problem dolaze mi i sirk misli u glavu i onda sam rastresen i mrzovoljan, nije mi ni do cega, i ako nesto uradim da cu nesto biti iako to nmg, al o5 to su neke uobicajene radnje, il kad ucim Kur'an ako nastavim da cu nesto bit sto nmg, i to me zabrinjava potpuno.

Tebi hvala na ovom odgovoru, da te Allah nagradi i da ti Dzennet ucini vjecnim prebivalistem. :)

Milka
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Sep 20, 2012 7:20 pm

Re: ruzne misli

Post od Milka » Sub Avg 03, 2013 9:12 pm

Nemoj se brate opterecavati, i meni je bio sirk u mislima, i bila mi je navika da se pomalo krstim, da nas Allah sacuva, Medjutim nisam ja to radio da budem krscan, nego inace navika i sejtan tjera i tjera,a to Allah inace nevoli, i on zna da ja to necu, da to sejtan radi, Ugl. nema veze Ti nemoj da prestajes biti musliman ,klanjaj,posti, itd. znaj da je Allah tobom zadovoljan , I ja kad sam to radio i meni nije bilo ni do cega, kontam sirk sam pocinio, pa onda mi mrsko klanjat, ti se toga brate ne plasi, al opet se bori protiv sejtana, pa ce to abd. proci.. Meni se to desavalo u pubertetu, medjutim nisu meni brate samo misli o Allahu,sirku,itd. bile nego RADNJE !

Nezznam brate jesi li nekada cuo za Opsesivno-Kompulzivni poremecaj, to je takorec navika da nesto radis, Zamislis da izgovaras neke rijec , meni je bila psovka Allaha, i ja nemogu da izdrzim da u sebi ili tiho izgovorim, tjera te i tjera, npr. uzmem abdest, i imam nenormalnu naviku da guram mokracu iz besike :mrgreen: , sam sebe nagonim u wc i onda vise puta abdestim, tako isti slucaj sa krstenjem (nedaj boze), non stop mi ta radnja se ponavlja,ubija me ,samo to radim, a ako ne uradim hoce mi dusa na nos izaci...
Ti se brate opusti i klanjaj redovno 5 dnevnih namaza, klanjaj nafile i sunnete obavezno, zikri puno, Uci Ajjetul-Kursij prije nekih radnji ,itd...
Allah najbolje zna, a na tone stranica ja samo to citao, i svakom vjerniku se to desi ,ali Allah ne kazni, i Ashabi su se takodjer pozalili Poslaniku s.a.v.s i on im je preporucio zikr, ucenje euze, itd.

Neka ti Allah olaksa brate, i ucini te zadovoljnim, ako si istinski vjernik i ti znas da nisi jaci i bolji od Allaha, i nemozes biti, i znas da je Allah jedini bog niceg se nemoj plasiti, sejtanu je krivo :roll:
Neka ti Allah dz.s. takodjer podari dzennet :wink: Insh'Allah

kaputic
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 12:30 pm

Re: ruzne misli

Post od kaputic » Sre Avg 14, 2013 12:53 am

I meni je to problem, ruzne misli mi dolaze i sto se tice radnji. Al o5 to su neke svakodnevne radnje, kao npr hodanje ili nesto, ili kad zelim da se informises o necemu bas o ovim ruznim mislima, ili kad hocu klanjat, ili kad se hocu nekome javit na fb ili bilo sta slicno. Sve mi dolazi sirk u mislima, tacnije, ako to uradim da cu bit nesto sto ne mogu a zna se sta se ne moze biti, nadam se da razumijes sta sam htio reci.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: ruzne misli

Post od EdinM » Uto Avg 20, 2013 12:01 pm

Najbolja zastita od crnih misli jeste stalno biti pod abdestom i iskrenim nijetom se pouzdati u Allaha Svevisnjeg. Izgovarati dnevne dove za zastitu i zikriti sto vise. Kad je srce i jezik zaokupljeno dragim Allahom, nikakve misli nas ne mogu skrenuti sa Allaha, a kad je zaokupljen dunjalukom normalno da se o glupostima razmislja. Samo sebi postavite u glavu da smo od danas do sutra, da zivimo prolazan zivot, i da moramo da radimo za ahiret. Nema moci niti pomoci mimo Allahove.

bosniak
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 8:58 am

Re: ruzne misli

Post od bosniak » Uto Avg 20, 2013 9:12 pm

Selam alejkum,

ja sam imao ružne misli pa sam otišao da mi se prouči rukja i ustanovilo se da imam džina u sebi, pa bi i tebi savjetovao da uradiš isto.

Fenixcg
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Mar 03, 2014 9:54 pm

Re: ruzne misli

Post od Fenixcg » Pon Mar 03, 2014 10:02 pm

I meni se desava ista stvar. Ne znam da li se radi o opsesivno kompulsivnim poremecajima. Prije 7 godina mi se desio isti slucaj (psovke upucene Bogu), i brzo nestao, da bi se pojavio ponovo prosle godine u augustu mjesecu i nazalost jos uvijek me prati. Trudim se ignorirati ali ne znam sta se desava s mozgom. Pogorsava mi raspolozenje i cini nesretnom osobom. Plasim se da moze prerasti u nesto ozbiljnije i pitam se zasto se to bas meni desava :/....

almir1111
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Jan 17, 2014 7:58 am

Re: ruzne misli

Post od almir1111 » Čet Mar 06, 2014 5:15 pm

Nisi jedini, i ja sam isti.
ja sam bio na 5 rukji ukupno.U drugoj rukji prije 5 godina sam imao reakcije kao u hororo filmovima.
Ali ja se sjecam kad sam nna prvu rukju otisao poceo da se kupap vodom naucenom sve je otislo.E moj problem je sto sam odustao od borbe .Sada sam evo opet krenuo.Najgore su mi misli da nema Allaha, a on me stvorio.Sta god daa kayem sebi ono opet neki drugaciji pristup i opet mi dolaze misli da nema Boga.
A Boga ima, ja nemam sumnje u to, niti u vjeru, samo kad mi misli dodju neznam da li ja misim ili neko drugi
SELAM

Fenixcg
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Mar 03, 2014 9:54 pm

Re: ruzne misli

Post od Fenixcg » Pon Mar 17, 2014 11:41 am

Zanima me kako ste Vi kojima se desavaju te stvari, rijesili toga??

hasta_man
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Mar 30, 2014 1:58 pm

Re: ruzne misli

Post od hasta_man » Ned Mar 30, 2014 2:27 pm

esselamu alejkum svima

imam jedno pitanje, radi se o tom da mi se prije nedugo vremena desilo to da su mi dolazile misli da naudim sebi,te ruzne misli o Allahu i vjeri...razni oblici sumnji....do te mjere da bilo kakvo lijepo razmisljane o buducnosti izazivalo strah i beznadje u meni...te nisam znao o cem se radi...a onda sam trazeci na internetu uzroke takvog stanja nabasao na ovaj sajt...i procitao svega i svasta i mnoge price i iskustva ukazivale su na to da imam problemna sa Dzinnima....pa sam radio neke od testova izmedju ostalog i rukju sam slusao...a desilo se slijedece prilikom slusanja rukje:

-trzanje u mnogim dijelovima tijela
-jaka vrtoglavica
-neka neopisiva tezina u rukama kao da sam drzao tegove od 200 Kg

-onda dok slusam rukju npr stavim mobitel (posto slusam na mobitelu) sa desne strane, i sjedim u jednom polozaju, pojavi se osjecaj kao da se tijelo naginje na lijevo kao da se odmakinjem od izvora zvuka,a nije tako znaci nisam se pomjerio

-onda dok sjedim tako imam osjecaj kao da nesto se podize kao da hoce da ustane

-trzanje ocnih kapaka (bas osjetljivost sluha se pojavi)

-itd

Hvala Allahu poceo sam klanjati redovno,i te misli su se u dobrom dijelu malo smirile...sad cini mi se intenzivnije se javljaju kada hocu da klanjam ili neki hajr da uradim.Pijem i naucenu vodu, od te vode mi se nest previre u stomaku, te su neke fleke na obadva stopala se pojavile na desnoj nozi kao tri koluta a na lijevoj bas kao masnica, i na jezilu, na nogama su ubrzo nestale fleke a na jeziku je jos uvijek tu...pa me zanima znacenje toga!

Eh posto nemam bas neko znaje o ovom podrucju, te znam da zasigurno imam problem...zanima me ovi simptomi sto imam na koliki problem upucuju...te posto sam dobio savjet osim rukje da slusam ajete za spaljivanje....koliko je to preporuceno ili uopste dozvoljeno....

halalite sto sam oduzio, i masuze selam unaprijed!

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: ruzne misli

Post od kamilica » Ned Mar 30, 2014 3:31 pm

imas slicne reakcije ko i ja ne sve ali imas neke to sa rukama i ja imam u nogama neki teret ,brate nemoj da se mucis nadzi sebi u bosni imas pravi i postenih i dobri ljudi koji potpomazu u lijecenju sa rukjom,jos ako ti je slucaj frisak ma oticice to brzo ako ti je kao sto je kod mene mlo zastarijo onda ces se malo duze vrijeme muciti ko ja .ali allah najbolje zna sta ce biti i kako ce se sve ovo zavrsiti sa nama,u glavnom nisi jedini ima nas jos koji se mucimo godinama sa tom bolescurom,selam .

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: ruzne misli

Post od kamilica » Ned Mar 30, 2014 3:31 pm

imas slicne reakcije ko i ja ne sve ali imas neke to sa rukama i ja imam u nogama neki teret ,brate nemoj da se mucis nadzi sebi u bosni imas pravi i postenih i dobri ljudi koji potpomazu u lijecenju sa rukjom,jos ako ti je slucaj frisak ma oticice to brzo ako ti je kao sto je kod mene mlo zastarijo onda ces se malo duze vrijeme muciti ko ja .ali allah najbolje zna sta ce biti i kako ce se sve ovo zavrsiti sa nama,u glavnom nisi jedini ima nas jos koji se mucimo godinama sa tom bolescurom,selam .

Odgovori