NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

zegulja01
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 10:33 pm
Lokacija: svedska

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od zegulja01 » Uto Avg 05, 2014 8:58 am

Aman... aman. cuj punica sihirbaz, embargo, ubistva Muslimana, mahovina, esad cancar, citavo selo sihirbazi,blud... sta si zelio reci ovim porukama visegrade grade . Harise brate kakvo je to selo sihirbazovici:)

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od visegrad_1 » Uto Avg 05, 2014 10:07 am

Prvo se kaze selam pa ondar pricaj jel neznas nista ili glumis dajes problem reakciju resenje da I ti nelijcisi

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od visegrad_1 » Sre Avg 06, 2014 7:19 am

Selam kako ste evo nam opet poplave zasto zbog grijeha I to nepokrnost Allahu dz sirk I blud I sihribazi eto vidite kad se stiti sihribaz sta dobijes a blud dobro ovo braco I sestre procitajte Poslanik jr asabima reko nemojte ciniti blud jel on ima 6muka 3dunjalucke I3ahiritske ove dunjalucke gubis ljepotu lica nur brzo umires I trajno si siromasan aahiritske srdost I srdzba Allah dz tesko polaganja racuna Idzehenem to je to

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od Haris » Sre Avg 06, 2014 10:55 pm

Odnese sve usjela da Allah sakloni i sačuva :)

Ima nekih sela bave se svim i svačim, od poljoprivrede do čarolija :)

hasta_man
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Mar 30, 2014 1:58 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od hasta_man » Pet Avg 15, 2014 12:30 pm

SELAM alejkum postovani clanovi/ice foruma

Kao vecina vas visim na forumu tragajuci za savjetima i lijekom za mentalnu ili duhovnu bolest koja me snasla.
Svugdje se spominje RUKJA rukja rukja i rukja i rukja...koga god upitas sta ciniti odgovor je rukja, psojeti kazu nekog ko se bavi ispravnim lijecenjem. HELEM
Slucajno na youtube naletih na video u kojem se kaze da ce onaj citiram: "ko ne bude trazio da mu se uci rukja, tj da se uzda u Allaha uci u dzennet bez polaganja racuna"!
Naravno navedeno je nekoliko vjerodostojnih hadisa koji to potvrdjuju u videu.


Ta me informacija pogodila kao grom iz vedra neba, i pokrenula razmiljanje , te se insan dosjeti stvari kojih se prije nije htio ili nije znao sjetiti.

Allah uzviseni sve moze, i lijeci onog koga On hoce ako nevoljnik Ga iskreno zamoli, tako da ne vidim neku svrhu RUKJE. (ne negiram njenu ucinkovitost) ipak su to opet Allahove rijeci!
Al po meni je bitnije osloniti se na Allaha nego traziti pomoc od ljudi tj da nam neko uci RUKJU!

Tako dragi moji da sam odlucio bataliti sve i samo moliti Allaha za pomoc uputu i lijek.

Kako se lijepo kaze: Ono sto te zadesilo nije te moglo zaobici, a ono sto te zaobislo nije te moglo zadesiti, ipak sve se dogadja sa razlogom a Allah nije nepravedan prema svojim robovima...


MAHSUZ SELAM

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od Haris » Pet Avg 15, 2014 3:10 pm

Ja znam da Enes svakom govori (i ovdje na forumu, a bilo je i više osoba sa kojima sam dolazio njemu) da ne treba se odmah na prvu na rukju. Rukja je pomoć kad zagusti, kad više nemaš izlaza. Baš kao što Enes veli, kad zapadneš u snijegu, e on je tu malo da te pogura da kreneš, i onda ti sam.

Najbolja opcija je da čovjek radi na sebi. Treba vidjet dubinu u iskušenju. Ne samo formalno, eto obolio sam, daj 7 puta Fatihu, daj gutljaj vode, malo meda pod jezik, toliko puta taj zikr i to je to. Obično to nigdje ne vodi, iako je to neki plan i raspored. Treba prije svega vratit se u normalan život. Nastavit sa poslom, aktivnošću i svim ostalim što bi inače osoba radila da nije oboljenja. Pokušat ignorisat to sve što se dešava.

I iz iskustva znam, kad čovjek počne sve više ulazit u to, onda dolazi u mrtvo kolo. Vazda se vinta ista priča, ko je uradio, zašto je uradio, bojiš se svakog i svačeg, da mi neće ovaj ubacit u sok, da neće onaj, možda je ovaj, i to ne vodi nigdje, stalno se vrtimo u krug. Samo se ti trzni, budi svjestan da ti 100 sihrova naprave, ako ti nisu propisani, nema se šta bojat.

To što te zadesilo, nije te moglo obić, i obrnuto, treba istinski doživjet i shvatit i onda ide sve lakše. Ne samo riječima.

Odgovori