Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od sarajevo.12 » Uto Mar 17, 2015 6:50 am

Eselamu alejkum zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi.Jel svijestan taj covijek sta kaze Allah dz za one koji uzmaju novac za ucenje Kurana kako ga ce prozivijet na sudnjem danu.Ucaci rukija govore za onaj hadis kad su asabi isli I uvece neke pitali ljude mogul zanocit I ovi ljudi ih odbiju I kasnije taj im se razboli I oni pozovu asabe I jedan od asaba kaze ja cu mu.ucit I ucio mu je fatihu I sa Allahovu pomoc ozdravio ondar im je dao stado ovaca I oni su dosli u medinu I pitali Poslanika as sta ce sa ovcama on je rekp nek.ste naplatili I daj te meni jedan dio.Muhamed s.v.a.s je mogo imat cio dunjaluk sve sto pozeli brda zlata .Vi 50km uzmate od ovi ovaca ucaci rukija su pravi lopovi vi zapocne posao I nece vise da radite na pocetku kaze bice sve uredu cim nisi dao koliko mu odgovara nece da javi ostavi covijeka na cidulju .

zegulja01
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 10:33 pm
Lokacija: svedska

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od zegulja01 » Uto Mar 17, 2015 3:59 pm

Selam!!
Pa ucac rukje ne uzima novac za ucenje, on uzima novac za onaj sat ili dva sto se bavio tudjim problemima umjesto da kopa svoju bascu, cuva stoku ...zar nisi mogao da napises da su to posteni ljudi (a ne lopovi )sto ostavljaju svoj posao da bi ucinili dobro djelo, pomoci dugom.Ti kao odvjetnik ovih sto im se uci rukja(mislim samo na ove sto placu za tih 50 km) ne kazes ni jednom: sram ih bilo! sto se malo sami ne potrude da obavljaju namaz, poste, uce kuran, zikre ,cine dobra dijela, pa im nece trebati ucac rukje a ni tih golemih 50km da plate,u tom slucaju mogu ih dati u vakuf u zekat udjeliti sirotinji i.t.d. Muhamed a.s nije moga imati cijeli dunjaluk ni brda zlata ni to sto pozeli mogao je imati samo onoliko koliko mu je uzviseni Allah propisao.

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od sarajevo.12 » Uto Mar 17, 2015 5:49 pm

Selam jel.Allah dz kaze ko spasi jednog covijeka od dusevne ili fizicke bolesti ko da je spasio cio svijet ako ubije jednog covijeka ko da je cio svijet pobio. Vidis ti meni nisi ni.ajet ni.hadis spomeno vezi ovog.Kad je doso Omer r.a kod Poslanika s.w.a.s I kad je vidio ga da spava na trnju ondar je zaplako Omer r.a I reko mu Poslanice kad ove vidim nevijernike kako.oni imaju a Poslanik s.w.a.s reko mu je.njima.je.dato ovaj svijet a nama onaj vijecni. Jel mislis da ce te to 50km spasit nece umiraces a smrti nema znaju.ucaci kad iza 12 uvece kad pocne zeldac.da.se prevrce Ti momak neznam koliko si mlad.ali vidim da si nezreo povedi svoje pacijente ja im ucim sve.dzabe I sihribaze povedi koji prave.sihr dacu ti tel da se nademo u sarajevo AkoBogda.

zegulja01
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 10:33 pm
Lokacija: svedska

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od zegulja01 » Uto Mar 17, 2015 7:30 pm

Selam!!
Sad zelis da ja ovdje diskutujem sa tobom ajete i hadise dok ja primjecujem u tvom pisanju da nazivas ucace rukje lopovima i samo dajem svoje misljenje na tvoje pitanje zasto naplacuju,sto ne mora biti tacno, ali ja tako mislim i tacka.
U mojoj poruci ti vidis sto zelis da vidis a ne vidis ono sto sam pisao,sad si na popravnom. Citaj ponovo :):). Pominjes moje pacijente hahah i da ih tebi dovedem na ucenje.
Kakvi moji pacijenti??? gdje sam to pomenuo ???da nisi mozda vidovit??? A sto se tice sihirbaza ja ti ih nemogu dovesti jer moj nacin razmisljanja vjerovanja, pogleda na zivot i ovaj i buduci ibadeta i.t.d. nema ama bas nista zajednicko sa njima.
p.s: nije dovoljno pisati treba nekad znati i sta pisati ,mozda neko i procita :)

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od kamilica » Sre Mar 18, 2015 3:44 pm

Pogledajte pojedine po bosni te nad ljekare ucace i razne hodze koje lijece njohovo imanje i vozni park ima postenih naravno ali ima ih pokvarenih ko jaje mucak uzeli bih covjeku veceru sa stola

zegulja01
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 10:33 pm
Lokacija: svedska

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od zegulja01 » Sre Mar 18, 2015 4:21 pm

kamilica ja sam reagovao samo na to sto on kaze da su ucaci rukje lopovi .sad ti pises ima ovakvih ima onakvih ali ima i postenih .ucac rukje je posten,to je uslov ,sto je veci iman veca je i sansa za uspjeh. sto je veca pokornost stvoritelju veca je sansa za uspjeh dakle ucaci rukje nisu lopovi. lopovi su oni sto se predstavljaju tako i prave smutnju a smutnja je jedan od tezih grijeha. sve sto sam htio reci je to:ja kazem ja sam hafiz (mada ja znam da nisam) i onda ce neki clanovi foruma zakljuciti da su hafizi lazci. zato sto ja lazem. ne ja sam samo lazac. a hafiz je. hafiz:)

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od kamilica » Sre Mar 18, 2015 7:11 pm

Uglavnom je udrobljeno trenutno stanje sve si reko tacno o ucacima rukije da ne ponavljam ali nisu svi ucaci rukije toliko ispravni koliko ih hvalis ja kazem ima ih koji su od svog zanata ispravni ucevni i iskusni i znaju svoj posao da rade uz pomoc allaha dz da bolesnoj osobi da pod pomognu da se izlijece ali ima ih brate dragi ovi pocetnici koji samo pricaju o novcu i koliko sta kosta kod njega ja mislim na te novokomponovane ucace al zna se u bosni ima pravih ispravnih ucaca poput karamijica drndica i jos nekih koji su ok

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od sarajevo.12 » Pon Mar 23, 2015 5:26 am

Selam sta je on reko ovde tacno kamilice jel ti znas da u bosni I hercegovini vecinom majke radaju sejtane jel ko ne prouci onu dovu za itimni odnos rada sejtana, jel znas sta je sihr iskusenje da bi covijek se vratio Allahu dz to se Allah dz smilio robu svom a vi od toga napravite bauk itd vi nemoze te lijeciti Allah dz lijeci I zato ljudima bude jos gore kad posijete ucace koji samo gledaju novac da uzmu od ovce ili ga proglase ludim itd kamilice ako hoces samnom da vodis tematiku prvo izbaci iz kuce tvI prestani jesti bijeli secer ja samo ovom reko sve povedi ucace I sihribaze I pacijente ja te cekam u seheru AkoBogda

zegulja01
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 10:33 pm
Lokacija: svedska

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od zegulja01 » Pon Mar 23, 2015 10:37 am

Selam!
Evo da ti objasnim sta sam tacno rekao,zasto pitas kamilicu??
prvo cu ti reci svoje misljenje i opet se vracam na prvu tvoju poruku.
dosao si na ovaj forum koji uredjuje jedena od malobrojnih ispravnih ucaca rukje sa prostora bivse juge,forum koji ima preko 2000 clanova od toga ima i dobar broj sto su dolazili do Enesa,ja jos nisam nasao komentar nekog od njih da kaze da Enes neradi ispravno ili da je lopov nedaj boze, ko sto ti rece, da su ucaci rukje lopovi,ali nikako da das dokaz a u islamu je uvjek dokaz i samo dokaz.Sto ne ides na druge forume ako znas da su neispravni ucaci pa im tamo skresi u brk sto mislis.i prozovi ih imenom i prezimenom i zasto mislis da su lopovi ali samo ako imas dokaz.Moje pitanje je: zasto ovdje?? a evo i odgovora zasto:
ja mislim da hoces da kazes da i ti lijecis pa ako neko zagrize ovu temu(kao sto sam ja) da ga pozoves da dodje ispravnom ucacu, tvojoj malenkosti,jer vec u dvije poruke pozivas me da dodjem do tebe da cu dobiti broj tel i da ces me cekati u seheru, da povedem ucace i pacijente i sihirbaze hahah pa ces ti to ko biva rijesiti, jer ti to znas naj bolje :) zna onu staru poslovicu tandara mandara hahah.

Covjece ja nemam ni pacijente ni ucace ni sihirbaze a imam tv i jedem secer i imam iskrenu vjeru u Jednog i Jedinog Gospodara svjetova i Vladara sudnjeg dana Milostivog i Samilosnog.

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od kamilica » Pon Mar 23, 2015 11:53 am

Sta je sa ovim sarajevom 12 pa se covjek natovarijo na mene jarane sidzimi sa ledza zabolime za tvojim misljenjem i nekakvim secerom i tv prema tome idi brate negdje drugdje pa bacaj svoje bombe i bombice znaju se u bosni i hercegovini njih na desetine koji uce na pravedan nacin rukiju ko sto rece i beganovic je jedan od njih ispravnih prema tome care nije tebi mjesto ovdje procitase te ljudi

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od sarajevo.12 » Pon Mar 23, 2015 5:43 pm

Selam jel znas sta.je bijeli secer da je uzrok mnogi bolesti a znasli sta je tv Moj.amida je bio hafi ramehtil I kad je donesen u selo prvi tv 1960 kaze on vise meleka nema u kuci gdje ovo dode selam

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od sarajevo.12 » Uto Mar 24, 2015 6:24 am

Selam molimte iz mog drugog posta ima dosta pitanja pod pitanja siri tema odgovora a vi niste to negledate a za one ovce stado sto vi kazete da je Poslanik s.wa.s reko daj te I meni to ja sam cito drugi hadis gdje kaze kad.je bila bitka I.Muslimani zarobili dosta plijena Poslanik sw.a.s je imo ovaca toliko ko da moze stati izmedu dva brda I vidio je jedan momsk nako cudeci staoI ondar mu je Poslanik s.w.a.s reko svidatise goni sve kuci Poslanik s.w a.s.je dijelio.A za rukiju Asabi su ucili Fatihu samo dali znas zasto samo fatihu?

bosniak
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 8:58 am

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od bosniak » Sub Mar 28, 2015 7:08 pm

Nije problem što uzimaju ali nek se koncentrišu malo više na pacijenta, uče po 30 40 minuta i onda čovjek ode niti zna šta mu je, a Bog zna hoće li se ikad izliječit, naročito teži slučajevi. Da se skoncentrišu na recimo jednog pacijenta pa mu dadnu terapiju toliko i toliko toga, radi to i to i vidimo se opet za sedmicu ili petnaest dana, i onda mu uče po 3-4 sata više bi hajra bilo, da tako prate napredak svakog pacijenta ne bi se dešavalo da ljudi idu tamo, vamo, pa im često još gore bude, i dosta njih izgubi nadu pa se i prestane liječit. Da se ovako radi niko ne bi žalio dati koliko god treba.

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od sarajevo.12 » Pon Mar 30, 2015 5:36 am

Eselamu alejkum mi se svadamo raspravljamo a nas Gospodar kaze drzite se uzeta.Nasi neprijatelji su ujedinjeni nas neprijatelj je sejtan .Dali ko zna.o svrabrzu veliki svrabez I crvenilo po tijelu selam pisite

sarajevo.12
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Ned Mar 08, 2015 7:51 am

Re: Zasto ucaci rukija uzmaju novac od ljudi

Post od sarajevo.12 » Uto Mar 31, 2015 12:03 pm

Selam zasto nesmijete ostavir kometar jel dotle doslo

Zaključana tema