Autor knjige hadzi Mustafa Cajlakovic

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Autor knjige hadzi Mustafa Cajlakovic

Post od Mido » Sre Mar 29, 2006 5:55 am

Knjiga,,Veliko Sunce Bica Tvog"Autor je Mustafa Cajlakovic.
Sadrzaj knjige je slican dvjema knjigama koje se ne preporucuju za citanje.Rubrica na ovom Forumu,,Knjige koje se nepreporucuju".
Zanima me dali isto vazi iza ovu knjigu.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Sre Mar 29, 2006 10:47 am

mislim da sam imao priliku prelistati tu knjigu i da se u njoj nalaze razne dove.
da li ima stavri koji nisu ok, to ja ne bih znao reci

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Mar 29, 2006 11:35 am

U Tvom Pitanju je odgovor Mido


Mido
Zanima me dali isto vazi iza ovu knjigu.

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Sub Apr 08, 2006 12:41 pm

Ja sam imao mali uvid u knigu i nisam mogao da uočim igdje izvore za te dove, tako da ne vidim zašto bi se trebalo uzeti kao ozbiljno. Naprotiv, mislim da takvo "gradivo" treba u širokom luku zaobići.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pon Apr 10, 2006 8:17 pm

Salam aleykum!

Ja sam tu knjigu kupila po preporuci neke sestre sto ih prodaje, i tako bez ikakvog poznavanja autora sam je procitala.
To je neko olako i povrsno shvatanja vjere.Sve u stilu ako kazes ovo i ono biche ti to i to.Koristenje Kur ana kao formule za dobivanje necega.
Pa si zdrav poslije 7 dana ucenja neke dove, oslobodjen od sihra za nekoliko dana itd.Svi koji se lijece a i oni koji lijece znaju da je stvarnost nesto sasvim drugo.Da su potrebne nekad mjeseci ili godine da bi se neko izlijecio i da taj sto lijeci je Allah swta. pa da covjek mora sam puno da radi na sebi da bi dobio Boziju milost.
Takve knjige daju tu neku iskrivljenu sliku o islamu , bez ikakve podloge u sunetu Poslanikovu savs.

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Post od Mido » Uto Apr 11, 2006 8:16 pm

Dobio sam info da Hadzia Cajlakovic ima jos jedno izdanje pod naslovom
,,Rahmanovo Osvajanje".Ocigledno da je Hadzija dosao do zakljucka da je ,,Bosnjama" lakse citat neke nepotvrdjene Dove nego da izvrsavaju propisane Farzove i Sunete.A uzviseni Allah swta ce svima nama sudit za nasa djela i nedjela.

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Ned Jun 18, 2006 12:04 am

Ta knjiga je da Allah sačuva. Nosite to iz kuća što dalje. Pročitao sam samo jednu priču i jednu dovu. On je živio u svijetu džina i jedva se kutarisao. U knjizi postavlja dove samo sa transkrpcijom što mu je džin govorio da pomažu. U knjizi otkriva kako je živio i "ganjao" cure. Sve sami sihr. U najmanju knjiga je sumnjiva i oni sa skromnijim znanjem je ne trebaju ni čitati.

Odgovori