Kamene kugle

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Kamene kugle

Post od Enes » Pon Jun 12, 2006 9:39 pm

Posto je ovih dana aktuelno u bosni da se nalze piramide i kojekakve kamene kugle, evo prilike (da koga zanima) da pogleda neke fotografije.
Posto se te kugle nalaze u mjesu u kome se nalazim, nasao sam malo vremena da ih fotografisem i postavim na internet.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Post od Mido » Uto Jun 13, 2006 9:46 am

Sellamalejkum,bas lijepo sto si to usliko Enese,mislim s dobrom namjerom
kad si vec to stavio na ovu stranicu a sto nam malo nekaza koju pametnu od tebe u vezi svega ovog i,,kako to posmatrati iz nase tacke gledista" nas kao Muslimana.Malo da nam to opsirnije objasnis,te kugle stajale su tu i prije pa nista niko nije znao da kaze o njima.
Allah uzviseni te nagradio

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Uto Jun 13, 2006 7:30 pm

Kamene kugle su bile od nekakvog značaja samo je pitanje da li je u pitanju neki kult vjerovanja ili baš neka naučna misija koja je u to doba koristila kamene kugle kao pokretač možda prvih kamenih kamiona koji su prevozili blokove od piramida pa im ti okrugli kameni bijahu kao točkovi :D

http://www.alternativnahistorija.com/

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Jun 13, 2006 9:02 pm

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Mido sa aspekta nas koji ucimo rukju,postoje predanja da dzinni imaju svoje generale,i svoju teritoriju,i svoje tronove i prijestolja odkle bi ih njihovi podanici slusali.Ranije na ovom forumu je bilajedna prica koja se je desila u Makedoniji.Covek je izgubljen u shumi loveci ribe.zasao je duboko u shumu sa nekim drugovima.kako pricaju mjestani tog obliznjeg sela covjek koji je izgubljen imao je pistolj sa sobom te noci je upucao jednu zivotinju koja ih je cijelo vrijeme pratila,nakon toga je mladic zasao u jednoj od pecina tog mjesta i vise se nije mogao vidjet.Trazili su ga njegovi prijatelji ali nikako nisu mogli uc u neku od tih pecina.Culi su vrisku i pozive upomoc od njihovog prijatelja ali kada bi god krenuli ka pecini,odvracao ih je cudan prizor senki koji su ih tjerali dalje od pecine.Sutra dan sakupili se mjestani tog sela pozvali neke sihirbaze koji su navodno pricali sa dzinnima te pecine koji su im rekli da je ovaj koji je u pecini ubilo Poglavareva sina koji je uzeo formu te zivotinje,pa mu se sada sudi.Desavalo se da je taj mladic izlazio do pecine ali ne iz pecine govoreci da mu ne daju jer ce uskoro da pocne sudjenje.Allahu e`alem,Pozvali su i nas nekoliko brace da odemo ali historija tog sela nam nije dala da odemo vec smo samo preporucili da urade neke stvari koje su i uradili,stavili su zvucnike pred ulaz pecine i pustili Kur`an.trajalo je danima mozda 4 do 5 dana.pozvana je i policija naravno nije se ni ona usudjivala da udje u pecinu,Mladic se je jos jednom pokazao i rekao da ga vode u jednu od najdubljih pecina i da ce taj dan da mu se presudi,tako je i bilo sutra dan su ga nasli mrtvog u rijeci.Sto se tice ovih okruglih stijena,bio sam u jednom selu,tacnije u Planini Setali smo sa tim jaranom koji me je pozvao i tu sam sreo jednog covjeka kojeg su dzinni vec pobjedili i taj zivi njihovim zivotom jede sto oni jedu,zivi tamo gde oni zive i zacudio me prizor tacno poredjanih kamenja negde u paru kamenje negde u neparu mozda od po 100 metara kamen po kamen,setajuci pogledao nas je i rekao,ne idite ovamo ima gozba,vec idite okolo ovi su losi,a sve je to bilo napusteno i zapusteno.Zainteresovao sam se radi toga,napustili smo mjesto ali sam zatrazio od mog domacina da sutra opet prosetamo do onog mjesta gde nam je taj covjek rekao da ima neki skup,gozba.|Sutra dan smo krenuli i naisli na mjesta sa velikim kamenima oko tog kamena je bila crna zemlja wallahi we billahi, isli smo dalje naisli na jos slicnih mjesta,moj zakljucak je Allah najbolje zna,mozda su ove kugle prijestolja,tronovi na koja sjede poglavari plemena,jer dzinni imaju svoje granice,svoje teritorije,tako da nije ni cudno da je ovo njihovo djelo,znamo da su u mogucnosti da grade,imao argument Dzamiju Al -Aksa koju su sagradili kao zarobljenici Sulejmana alejhi selama,al ipak kazem ovo dosada nisam vidio.Allah najbolje zna sta je ovo.ovo su samo moja misljenja o tome.

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Sre Jun 14, 2006 7:02 am

Es-Selamu Alejkum We Rahmetu Allahi Te'ala We Berekatuhu

Subhana Allah, sve sto covijek ili dzinn gradi svojom rukom,
to je Allahovom voljom, nista sto je na dunjaluku nije slucajno.
Allah je Svemocan.

Ko je to uradio?
Kako su to uradili?
s kojim pomocnim alatima?
i kojim prevoznim sredstvim?

Jedino Allah SWT zna.

Isto je sa Bermudskim Trokutom, Sta se tamo desava, Samo Allah SWT zna.

Enese. Moracu ja navratit kod tebe da to pogledam :D

Ahbab
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 2:05 pm
Lokacija: USA
Kontakt:

Post od Ahbab » Uto Jun 27, 2006 8:24 pm

Isto je sa Bermudskim Trokutom, Sta se tamo desava


U Bermudskom trouglu je pitanje izviranja metana iz okeanskog dna. Vec je to dokazano.

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Sre Jun 28, 2006 3:38 am

Ahbab napisao:Isto je sa Bermudskim Trokutom, Sta se tamo desava


U Bermudskom trouglu je pitanje izviranja metana iz okeanskog dna. Vec je to dokazano.

A Allah Subhanahu We te'ala najbolje zna.

zlatan69
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Jun 18, 2008 8:30 am

Post od zlatan69 » Uto Jul 15, 2008 7:46 pm

Dzini(da nas Milostivi sacuva od zlih) je poznato da su fizicki jaci od nas,dasu dugovjecniji od nas,dasu brzi od nas,da mogu sto mi nemozemo ali oni nemogu sto mi mozemo.
Njihova atomska struktura je brza od nase jel su oni stvoreni od biti vatre a mi od biti zemlje pa stoga i razumljivo i onda zasto se cuditi ako ljudi pronadzu nesto a neznaju cemu sluzi ili je sluzilo i kako je napravljeno.
Pa oni egzistiraju oko nas,cak i sanama(karini)
Ako je prije treptaja oka pred Sulejmana a.s.jedan od njih donio citavo prijestolje zasto se cuditi okruglom kamenu.
Allahuealemu.
p.s.
Ima ga i u Kladnju na par mjesta.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Kamene kugle

Post od Senad » Pet Apr 24, 2009 5:38 pm

Putnik napisao:u kur'anu se ne spominje da je to bio dzinn koji je treptajem oka donio prijesto, nego onaj koji je iz knjige citao a mnogi mufesiri kazu da je ti bio covjek velikog naucnog znanja iz knjige ucenog, znaci hemija, fizika, struja itd, mi smo pametniji od dzinna.
Esselamu alejkum

Negdje sam pročitao ,Kardavi ima takav stav i kaže da je to čovjek sa znanjem-

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Kamene kugle

Post od bajro17 » Pon Apr 27, 2009 7:54 pm

a opet zna se da ja Sulejman a.s. imao vojsku dzina i zivotinja pa najvjerovatnije da je bio dzin

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Kamene kugle

Post od Senad » Pon Apr 27, 2009 9:30 pm

bajro17 napisao:a opet zna se da ja Sulejman a.s. imao vojsku dzina i zivotinja pa najvjerovatnije da je bio dzin
Esselamu alejkum

Bio mu je podčinjen i vjetar a i imao je vlast i nad životinjama.
Zašto kažeš da je najvjerovatnije bio džin :?:

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Kamene kugle

Post od bajro17 » Uto Apr 28, 2009 6:35 am

nije moguce da covjek tom brzinom ista donese pa makar imao veliko znanje a zna se da ima ifrita koji su jaci od 7 ljudi i da su brzi puno od nas

eott
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 5:39 pm

Re: Kamene kugle

Post od eott » Pet Maj 01, 2009 4:32 pm

Ovih kugli je prije 30-ak godina bilo na desetine hiljada, razasute po svijetu,znači danas bi ih trebalo biti...., ima dokumentarac o tome međutim niko od arheologa nema predstavu o čemu bi se moglo raditi.

mesiha
pisem pomalo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 11:15 am

Re: Kamene kugle

Post od mesiha » Ned Maj 03, 2009 6:09 pm

mozda su ove kamene kugle prenosile energiju kako to vjeruje Semir Osmanagic,jer on vjeruje da su postojale civilizacije s vecim znanjem nego sto mi danas imamo(a to valjda i Kuranu pise),i da mi o tome danas nista ne znamo,a zvanicni historicari to ne zele ni da istrazuju


jer kako inace objasniti piramide,stonehenge i sl? to dan danas niko ne moze izgraditi sa svom tehnologijom.Dakle vjerovatno nije istina da su piramide gradjene kao masovni grobovi faraonima i sl...radilo se o necemu drugom


inace u Iraku imaju crtezi iz vremena babilona koji prikazuju svemir,nasu zemlju.sunce,planete,i gle cuda....sve je nacrtano onako kako su naucnici dokazali da je(dakle zemlja ide oko sunca,okrugla je, a ne obrnuto kako smo vjerovali sve do nedavno).Dakle ocito da je znanje s vremenom izgubljeno,i da su prijasnje civilizacije znale vise nego sto mislimo.Na jos starijim crtezima imamo nacrtano nesto sto lici avionu,ima cak u jednoj pecini nacrtan dinasaurus ...a do njega insan

mi zaboravljamo da je 99'% nase historije zakopano u zaborav i da je prije svasta moglo biti a mi o tome pojma nemamo

Nunny
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Maj 27, 2009 1:08 pm

Re: Kamene kugle

Post od Nunny » Ned Jun 07, 2009 9:32 am

Allah najbolje zna sta je ovo i ko je to napravio ali mene je fasciniralo....
Enese jesi li nesto posebno ucio kad si to obilazio.... voljela bih to vidjeti ali ne bi bas voljela da zavrsim u nekom džinskom kolu...

Odgovori