ubiti sihirbaze

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

ellma
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Mar 29, 2006 2:58 pm

ubiti sihirbaze

Post od ellma » Ned Jul 09, 2006 12:07 pm

pitam se zasto se ne donese neka odluka i da se pocnu ubijati sihirbazi eto bar u bosni da se donese takav zakon jer stvarno ih ima previse i njih uopste nije briga ni za koga osim za sebe :cry:

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Post od lavica21 » Ned Jul 09, 2006 8:32 pm

hehe sreco moja
Ja se pitam sto se krije , ja znam jednu sihiribasicu , komsinca mi ,sve parove koje ona zna su se razveli odjednom ili imaju neke velike probleme, i mnogi znaju da ona to prai ali zasto sute, , zasto??? to treba da se zna ,svak treba da zna i ,oni sto znaju su se usutili i otisli iz grada , kako sebicno
Ja sam jedva mamu nagovorila da kaze nekima, jer to nije trac to je da pomognes nekome , treba svak da se kloni ti ljudi ..
Jel grijeh to nekom reci ? jer ja mislim da nije , ja mislim da je grijeh znati a sutati

ellma
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Mar 29, 2006 2:58 pm

selam

Post od ellma » Ned Jul 09, 2006 8:49 pm

ma ja znam ima profesor u medresi u novom pazaru necu da kazem njegovo ime,eto profesor a bavi se sihrovima,ima ih na sve strane,tako to ide babo mu sihirbaz pa i sina nauci tome,ili mama sihirbazica pa cerku nauci tome.i eto u kakvom svijetu mi zivimo,ma treba ih ubit a ne cutat,kolko imamo mi stete od njih,naravno trebamo se lijecit,jer eto svi imamo iskusenja i neki se okrenu sihrovima i pocnu pravit kontre a neki se lijece ispravno,ELHAMDULILLAH.al opet mislim da bi trebali poceti ih ubijati pa bi ih manje bilo i rijetko ko bi se usudio vise to pravit.za kradju se sece ruka a za sihr glava :wink:

sennad
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Jun 04, 2006 9:44 pm

Post od sennad » Ned Jul 09, 2006 10:01 pm

Samra napisao:hehe sreco moja
Ja se pitam sto se krije , ja znam jednu sihiribasicu , komsinca mi ,sve parove koje ona zna su se razveli odjednom ili imaju neke velike probleme, i mnogi znaju da ona to prai ali zasto sute, , zasto??? to treba da se zna ,svak treba da zna i ,oni sto znaju su se usutili i otisli iz grada , kako sebicno
Ja sam jedva mamu nagovorila da kaze nekima, jer to nije trac to je da pomognes nekome , treba svak da se kloni ti ljudi ..
Jel grijeh to nekom reci ? jer ja mislim da nije , ja mislim da je grijeh znati a sutati
Kako ćeš dokazati da ti je neka osoba napravila!!! To je teško izvedljivo!!!!

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Post od lavica21 » Ned Jul 09, 2006 10:30 pm

Sihiribasice su cudne osobe , meni je ta komsinica dosla u auto sjela i trazi nesto po autu , nije nista mogla naci da uzme i pita daj mi zvaku i ja joj dadnem a ona je sacuva i ponese kao da je poslije pojede.Dosla kod mene ostavila svoje papuce neke i ponijela moje kao zamijenila a podpuno drugcije papuce ...Kad dodze moli te da jedes ,daje ti neke predmete , baci nesto na tebe ,donese cokoladu kojoj je papir malo zapaljen... One su glupe i lahko ih je prepoznati .Ti reci ta i ta je sihiribasica a nije tvoj problem hoce li neko povjerovati ,Allah dz.s je dao svakom pamet i svak moze skontati jer sihiribasice su providne .
A i ti seko Ellma nemoj kriti njegovo ime ,mozda spasis nekog ,al ipak sve je u Allahovim s.w.t rukama.

Ja sam cula da su prije vjestice/sihiribasice ubijali ?
Seko mozemo mi njih ubiti , al Allah im je dao na ovom svijetu da zive do odredzenog vremena, mi cemo insAllah ozdraviti ,kutarisati se sihra jer Allah je dao za sve lijek (zato sto trpimo cemo nagradzeni biti), a sta ce sihiribazi ? Kako ce oni patiti na onom svijetu ?? Na kakvim ce oni zestokim mukama biti to samo Allah najbolje zna.

Selam

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: ubiti sihirbaze

Post od Senad » Pon Jul 10, 2006 7:40 pm

ellma napisao:pitam se zasto se ne donese neka odluka i da se pocnu ubijati sihirbazi eto bar u bosni da se donese takav zakon jer stvarno ih ima previse i njih uopste nije briga ni za koga osim za sebe :cry:

Esselamu alejkum!

Seke,,,,nije baš neki problem koje kakvi čarobnjaci i to što oni rade . problem je u čovjeku , kada mu je dobro nepristupačan je a kada mu bude loše onda svak mu kriv.

Uzmite ajete rukje i pročitajte prevod , razmislite i uvjertit će te se da je to samo čarolija , da je to lažno. Da će Allah s.w.t. uništit čaroliju, Drugo je pitanje sada što čovjeku teško pada da prakticira vjeru. Nemoj te misliti da su sretni oni koji ne prakticiraju vjeru , bez obzira što je njihova "sreća" vidljiva.

Svakim danom ako se pribiližite Allahu s.w.t koliko i jedan trun svatit će te da su ti čarobnjaci bezopasni. Lahko vi njih sa njihovim slugama možete NOCK OUT.


Svako dobro

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: ubiti sihirbaze

Post od elma np » Uto Jul 11, 2006 6:20 pm

8)
Poslednja izmena od elma np u Pet Jul 13, 2007 11:59 am, izmenjeno 1 put ukupno.

xxxfatimaxxx
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 3:37 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od xxxfatimaxxx » Sre Jul 12, 2006 1:52 am

Draga sestro,nisam se javljala dugo ,dugo vremena ali nikako nisam mogla da odolim tvojim izjavama :oops: .Kad bi se svi sihirbazi svijeta udruzili protiv tebe,ne bi ti mogli nauditi bez Allahove odredbe,prema tome shvati sihr je jedna vrsta iskusenja,kroz koje nas Allah kusa,i cime mi ili jos vise skrecemo sa puta ili elhamdullillah mnogima je bio presudan momenat za povratak Istini...I to sto pricas sestra ti pravi sihre,te kona...To su ipak teske rijeci,jer doista niko ti to ne moze reci ko ti je uradio,a mozda i nije niko od ljudi vec direktno dzinni.Sve da ti neko i kaze i ti povjerujes ne mozes nikad ni biti sigurna....a to sto bi ti ubijala sihirbaze....hmmm,pa zar doisto zelis da goris u Vatri ko sto ce i sihirbazi,zar je cilj poistovjetiti se sa grjesnicima ili grjesnicima pokazat na pravi put i biti primjer pravog puta...A to sto je Muhammed s.a.vs. bio opsihren,i zasto je Allah dz.s. stavio naseg poslanika na kusnju,nije nase da zalazimo u to i to kao laici komentarisemo,jer sigurno cemo se vise ogrjesiti nego sevapa zaraditi....Ipak to ubijanje sihirbaza,iznosenje da ti sestra pravi i poredjenje sa Sihrom naseg Poslanika su velike stvari.....Sellam mila moja i Allah ti se smilovo,da se izljecis i ustrajes na pravom putu...Amin

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Post od lavica21 » Sre Jul 12, 2006 2:24 am

Sestro xxxfatimaxxx ja nigdje nisam spomenila da bi ubila sihiribaze , rekla sam da ce oni dobiti sta zasluzuju od Allaha swt ...
Znam da su teske rijeci reci za nekog da je sihiribaz all nemogu se pravit blentava kad znam .Ima dosta dokaza a i ima dosta svijedoka , nebi nikad optuzila nekog bez dokaza jer to je VELIKA stvar.Spomenila sam komsinicu samo za primjer.:)
Sve je od Allaha ,Allah njbolje zna

Selam :D

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Sre Jul 12, 2006 9:34 am

xxxfatimaxxx napisao:Draga sestro,nisam se javljala dugo ,dugo vremena ali nikako nisam mogla da odolim tvojim izjavama :oops: .Kad bi se svi sihirbazi svijeta udruzili protiv tebe,ne bi ti mogli nauditi bez Allahove odredbe,prema tome shvati sihr je jedna vrsta iskusenja,kroz koje nas Allah kusa,i cime mi ili jos vise skrecemo sa puta ili elhamdullillah mnogima je bio presudan momenat za povratak Istini...I to sto pricas sestra ti pravi sihre,te kona...To su ipak teske rijeci,jer doista niko ti to ne moze reci ko ti je uradio,a mozda i nije niko od ljudi vec direktno dzinni.Sve da ti neko i kaze i ti povjerujes ne mozes nikad ni biti sigurna....a to sto bi ti ubijala sihirbaze....hmmm,pa zar doisto zelis da goris u Vatri ko sto ce i sihirbazi,zar je cilj poistovjetiti se sa grjesnicima ili grjesnicima pokazat na pravi put i biti primjer pravog puta...A to sto je Muhammed s.a.vs. bio opsihren,i zasto je Allah dz.s. stavio naseg poslanika na kusnju,nije nase da zalazimo u to i to kao laici komentarisemo,jer sigurno cemo se vise ogrjesiti nego sevapa zaraditi....Ipak to ubijanje sihirbaza,iznosenje da ti sestra pravi i poredjenje sa Sihrom naseg Poslanika su velike stvari.....Sellam mila moja i Allah ti se smilovo,da se izljecis i ustrajes na pravom putu...Amin
hmmm,draga seko,evo sta je problem kod nas vidis mi kazemo ko nam pravi zato sto znamo,ja zivim sa sestrom i ja znam sta ona radi,kao prvo ne nosi hidzab,drugo ne klanja,trece uci "dove" kojima razdvaja muza od zene,cetvrto ide na groblje,peto ima slova jevrejska i neke brojeve i sa tim moze bilo koga da omadjija za sta hoce,da joj da pare,svadja svoje drugarice sa njihovim majkama,pali odecu moje familije pa onda "uci dove" i pljuje na lijevu i desnu stranu,pa seko ja kad bih ti pocela pricat sta jos imala bih ti pisat i pisat danima,al seko draga ja znam da razlikujem sihirbaza od muslimana.ili tebi mozda ovaj opis moje sestre lici na muslimanku cednu finu dobru....????ALLAH NAS UPUTIO NA PRAVI PUT SVE NAS.I POMOGAO DA RAZLIKUJEMO DOBRO OD LOSEG.SELAM 8) :wink:

Eminaa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 9:31 am

Post od Eminaa » Sre Jul 12, 2006 2:18 pm

xxxfatimaxxx napisao:Draga sestro,nisam se javljala dugo ,dugo vremena ali nikako nisam mogla da odolim tvojim izjavama :oops: .Kad bi se svi sihirbazi svijeta udruzili protiv tebe,ne bi ti mogli nauditi bez Allahove odredbe,prema tome shvati sihr je jedna vrsta iskusenja,kroz koje nas Allah kusa,i cime mi ili jos vise skrecemo sa puta ili elhamdullillah mnogima je bio presudan momenat za povratak Istini...I to sto pricas sestra ti pravi sihre,te kona...To su ipak teske rijeci,jer doista niko ti to ne moze reci ko ti je uradio,a mozda i nije niko od ljudi vec direktno dzinni.Sve da ti neko i kaze i ti povjerujes ne mozes nikad ni biti sigurna....a to sto bi ti ubijala sihirbaze....hmmm,pa zar doisto zelis da goris u Vatri ko sto ce i sihirbazi,zar je cilj poistovjetiti se sa grjesnicima ili grjesnicima pokazat na pravi put i biti primjer pravog puta...A to sto je Muhammed s.a.vs. bio opsihren,i zasto je Allah dz.s. stavio naseg poslanika na kusnju,nije nase da zalazimo u to i to kao laici komentarisemo,jer sigurno cemo se vise ogrjesiti nego sevapa
zaraditi....Ipak to ubijanje sihirbaza,iznosenje da ti sestra pravi i poredjenje sa Sihrom naseg Poslanika su velike stvari.....Sellam mila moja i Allah ti se smilovo,da se izljecis i ustrajes na pravom putu...Amin

Esalamu alejkumu we rahmetullahi we berekatuhu.....

Zahvala pripada Allahau swt,salavat i selam na Poslanika s.a.v.s., sestro slozila bi se stobom prvenstveno sto sam bila opsihrena kao i vecina nasih sestra i brace u dinu Islamu.Nije mi bilo vazno ko mi priprema sve te sihre,ma da sam mogla pretpostavit ili pak znati sto bi sestra Ellma rekla zasigurno koja osoba mi to sve radi. Dzini znaju najcesce da slazu na neku osobu, meni nije ni vazno bilo ko mi to sve radi nego da nadzem nacin kako da ozdravim .Elhamdullilah Allahovim emerom sam ozdravila,potrajalo je lijecenje.Istinski se pokajmo Allahu swt,kad sam ucinila Tewbu Gospodaru Svjetova .Osjetila sam olaksicu u prsima ,trebamo se pricuvati da se ne grijesimo dok se lijecimo.Sestro Ellma sve i da jest tako da ti sve to pravi tvoja sestra nemoj se bojati :Kad bi se svi sihirbazi svijeta udruzili protiv tebe,ne bi ti mogli nauditi bez Allahove odredbe,prema tome shvati sihr je jedna vrsta iskusenja.Treba svatiti da Allah swt poznaje nase stanje bolje do mi sami sebe. Bice hajr ins Allah sestro Ellma .

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Sre Jul 12, 2006 5:30 pm

ubije ih bog i njih i one koji im idu :P .
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:48 am, izmenjeno 1 put ukupno.

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Sre Jul 12, 2006 7:27 pm

zana napisao:za xxxfatimaxxx jest grijeh nekog optuziti lazni i to veliki grijeh ali kad covjek ima dokazee i to vise dokaza zasto sutiti s time podrzavas ubojicu i onda mu licis svako podrzavanje ubojstva je i samo ubojstvo,jes da ima i dobra strana da ljude pkrene molitvi ali ima ljudi koji se mole i nikog ne mrze a njima takvi zlobnici prave sihire , a muhammedu a. s. je pravit sihir iz zavisti i ljubomore kao sto sihirbazi tacniji naziv ubojice prve svakom. ta fatima njih podrzavas , jer neki ljudi od toga zive da bi duge ubijali , a to je veliki grijeh. cure dobro kazu bolje je ubiti jednog covjeka koji ubija masu neduzni , jeli bi ti podrzala zlocince u ratovima koji masovno ubijaju neduzni narod zbog nekog interesa ili zemlje ,a bog nas je sviju stvorio da zivimo i da se volimo a ne da ubijamo ,kad bio se svi ljudi slozili i ubili jednog da bi drugi bili mirni, onda bi svijet bio lijep i ruzicast , bez zavisti ,mrznje i ljubomore i svi bi ljudi bili kao u dzenetu,i na ovome i na onome svijetu , ali na zalost nije tako jedni ubijaju ,drugi ih podrzavaju kao i ti fatima jedni vole gledati patnje ljudi ,jedne boli dusa , zato jedni ubijaju jedni . i tako se vrtimo da nije takvih nebi mi sad bili na forumu da se lijecimo , dosta nam je razni bolesti jos nam je samo falilo ovo, posle rata i shokova, ovo je dokaz koliko se muslimani vole u bosni, jedni druge jedu za novce.
sestro slazem se u svemu sa tobom! a i takodje postoji ajet u kom pise da je sihirbazu dozvoljeno otkinuti glavu,moram naci taj ajet videla sam ga negde na ovoj starnici pa cu ga insallah stavit i ovde.

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Sre Jul 12, 2006 7:30 pm

Eminaa napisao:
xxxfatimaxxx napisao:Draga sestro,nisam se javljala dugo ,dugo vremena ali nikako nisam mogla da odolim tvojim izjavama :oops: .Kad bi se svi sihirbazi svijeta udruzili protiv tebe,ne bi ti mogli nauditi bez Allahove odredbe,prema tome shvati sihr je jedna vrsta iskusenja,kroz koje nas Allah kusa,i cime mi ili jos vise skrecemo sa puta ili elhamdullillah mnogima je bio presudan momenat za povratak Istini...I to sto pricas sestra ti pravi sihre,te kona...To su ipak teske rijeci,jer doista niko ti to ne moze reci ko ti je uradio,a mozda i nije niko od ljudi vec direktno dzinni.Sve da ti neko i kaze i ti povjerujes ne mozes nikad ni biti sigurna....a to sto bi ti ubijala sihirbaze....hmmm,pa zar doisto zelis da goris u Vatri ko sto ce i sihirbazi,zar je cilj poistovjetiti se sa grjesnicima ili grjesnicima pokazat na pravi put i biti primjer pravog puta...A to sto je Muhammed s.a.vs. bio opsihren,i zasto je Allah dz.s. stavio naseg poslanika na kusnju,nije nase da zalazimo u to i to kao laici komentarisemo,jer sigurno cemo se vise ogrjesiti nego sevapa
zaraditi....Ipak to ubijanje sihirbaza,iznosenje da ti sestra pravi i poredjenje sa Sihrom naseg Poslanika su velike stvari.....Sellam mila moja i Allah ti se smilovo,da se izljecis i ustrajes na pravom putu...Amin

Esalamu alejkumu we rahmetullahi we berekatuhu.....

Zahvala pripada Allahau swt,salavat i selam na Poslanika s.a.v.s., sestro slozila bi se stobom prvenstveno sto sam bila opsihrena kao i vecina nasih sestra i brace u dinu Islamu.Nije mi bilo vazno ko mi priprema sve te sihre,ma da sam mogla pretpostavit ili pak znati sto bi sestra Ellma rekla zasigurno koja osoba mi to sve radi. Dzini znaju najcesce da slazu na neku osobu, meni nije ni vazno bilo ko mi to sve radi nego da nadzem nacin kako da ozdravim .Elhamdullilah Allahovim emerom sam ozdravila,potrajalo je lijecenje.Istinski se pokajmo Allahu swt,kad sam ucinila Tewbu Gospodaru Svjetova .Osjetila sam olaksicu u prsima ,trebamo se pricuvati da se ne grijesimo dok se lijecimo.Sestro Ellma sve i da jest tako da ti sve to pravi tvoja sestra nemoj se bojati :Kad bi se svi sihirbazi svijeta udruzili protiv tebe,ne bi ti mogli nauditi bez Allahove odredbe,prema tome shvati sihr je jedna vrsta iskusenja.Treba svatiti da Allah swt poznaje nase stanje bolje do mi sami sebe. Bice hajr ins Allah sestro Ellma .
ALLAH TE NAGRADIO SESTRO,DA TE ALLAH UPUTI NA PRAVI PUT.I SVE NAS TAKODJE.A OPET ZA TEBE ISTO PITANJE,KAD SVE CITAS VALJDA SI PROCITALA I OPIS MOJE SESTRE PA TE PITAM STA BI TI REKLA ZA TAKVU OSOBU???JEL CEDNA I FINA MUSLIMANKA ILI???

boja duge
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Jul 03, 2006 9:45 pm

sihirbaza

Post od boja duge » Sre Jul 12, 2006 7:56 pm

Ja bi se Izvinuo sto ovaku upadam..Kako godi gledam Sve se vrti o sihri bazi!!! A Slabo o prakticiranju Islama nasve Vjere Namaza!!!Ako neprakticieamo nasu Vjeru tj Islam,nece se niko moci zastititi..Mi se ovde izkupljamo da jedni Drugima Pomognemo Nadzemo Rijesenje..

Ko cini sihr Ima Allah koji ce ih da Kazni..

Odgovori