Efektivnost crnog miska

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

boja duge
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Jul 03, 2006 9:45 pm

Post od boja duge » Pon Jul 10, 2006 6:35 pm

daneS napisao:es-selamu alejkum.
Tamo gdje sam ja bio,tj moj put je bio put ovih Evlija..
ovo je govor prošlog vremena,pa te pitam zašto nisi više na tom putu, odnosno, zar je moguće biti na put,u pogotovo takvom, pa kao više nebiti,"đe je ba zapelo"?
Brate tamo gdje sam ja bio..snosise Prakticiro sam 10 godina!! sad zadnjih 5 godina sam se povukao...zapelo nije ngdje..fala

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Uto Jul 11, 2006 10:33 am

es-selamu alejkum

boja duge,ja još neznam gdje si bio i šta si prakticirao!
jest,zanima me,šta si ti to prakticirao i zašto više neprakticiraš,našao si grešku u tome ili si "dotakao dno"

boja duge
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Jul 03, 2006 9:45 pm

Post od boja duge » Uto Jul 11, 2006 10:56 pm

[quote="daneS"]es-selamu alejkum

boja duge,ja još neznam gdje si bio i šta si prakticirao!
jest,zanima me,šta si ti to prakticirao i zašto više neprakticiraš,našao si grešku u tome ili si "dotakao dno"[/quot





Prakticirao sam ovo ..Evlija moze cuti ono sto drugi ne mogu ili vidjeti ono sto drugine vide, ne u snu, nego u budnom stanju. On moze znati stvari koje drugi ne znaju..
Kad sam dosao do 5 Stepena...Vidio sam ono Sto drugi Ne vide..

Da ukratim kad se Pravilono Prakticira Islam svaki Dan ucis Ajete..Na Primjer neki uce 100 Puta Ihlas na Dan neku Uce 3000 na Dan..!!Prvo se pocinje da vidu Zvjezdice male zrna sibice..I to raznobojne..Pocinju da se Vide Linije ..Nur kao oblaci..Posle Pocinjes polahko da vidis nevidljivi svijet..otvarati se Manevy..Mislim da me sad Razumijes..

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Sre Jul 12, 2006 5:50 pm

Es-Selamu Alejkum We Rahmetu Allehi We Berekatuhu

Brate to sto si ti vidijo nije nista drugo do sihr, varke, i to nema veze sa evlijema niti sa islamom.

boja duge napisao:
Da ukratim kad se Pravilono Prakticira Islam svaki Dan ucis Ajete..Na Primjer neki uce 100 Puta Ihlas na Dan neku Uce 3000 na Dan..!!Prvo se pocinje da vidu Zvjezdice male zrna sibice..I to raznobojne..Pocinju da se Vide Linije ..Nur kao oblaci..Posle Pocinjes polahko da vidis nevidljivi svijet..otvarati se Manevy..Mislim da me sad Razumijes..
Halali brate ali Niko te ovdije nije razumjo brate.


Uzvišeni Allah, veli: “Reci: “Ja ne mogu ni samom sebi neku korist pribaviti, ni od sebe kakvu štetu otkloniti; biva onako kako Allah hoće. A da znam gajb (pronicati u tajne), stekao bih mnogo dobara, a zlo bi bilo daleko od mene; ja samo donosim opomene i radosne vijesti ljudima koji vjeruju.” (El-E’araf, 188)


...............................................................................................


Da li je Poslanik, s.a.v.s, poznavao gajb (neviđeno) i da li i danas ima ljudi koji poznaju gajb?

Poslanik Muahmmed, s.a.v.s, znao je od gajba (o Džennetu, Džehennemu, Kijametskom danu, Dedždžalu i drugim predznacima Kijametskog dana, itd.), ono što mu je Allah, dž.š, otkrio. O tome Uzvišeni Allah, veli: “Reci: “Ja ne mogu ni samom sebi neku korist pribaviti, ni od sebe kakvu štetu otkloniti; biva onako kako Allah hoće. A da znam gajb (pronicati u tajne), stekao bih mnogo dobara, a zlo bi bilo daleko od mene; ja samo donosim opomene i radosne vijesti ljudima koji vjeruju.” (El-E’araf, 188) “Reci: “Niko osim Allaha, ni na nebu ni na Zemlji, ne zna šta će se dogoditi; i oni ne znaju kada će oživljeni biti.” (En-Neml, 65) Reci: “Ja vam ne kažem: ‘U mene su Allahove riznice’, niti: ‘Meni je poznat nevidljivi svijet’, niti vam kažem: ‘Ja sam melek’, ja samo slijedim ono što mi se objavljuje. (El-En’am, 50) U brojnim hadisima Poslanik, s.a.v.s, ističe da on ne zna gajb. Poznat je slučaj kada je Aiša, r.a, optužena za nemoral. Poslanik, s.a.v.s, nije znao za njenu nevinost dok nije došla objava. Dokaz da on nije znao gajb je i hadis Džibrila, a.s, kada ga je pitao o islamu, imanu i ihsanu. Kada ga je upitao u vremenu nastupanja Kijametskog dana Poslanik, s.a.v.s, je odgovorio da pitani ne zna više od onoga koji ga pita. Na kraju je Poslanik, s.a.v.s, proučio 34. ajet sure Lukman: “Samo Allah zna kad će Smak svijeta nastupiti, samo On spušta kišu i samo On zna šta je u matericama, a čovjek ne zna šta će sutra zaraditi i ne zna čovjek u kojoj će zemlji umrijeti; Allah, uistinu sve zna i o svemu je obaviješten.” (Vidi: Buhari, Sahihul-Buhari, “Kitabul-iman”, br. 43) Prema tome, tvrdnja da Poslanik s.a.v.s, zna gajb (mimo onog što mu je Uzvišeni Allah otkrio) nema utemeljenja u šerijatu. Što se, pak, ostalih ljudi tiče, oni od gajba znaju onoliko koliko je otkriveno u Kur’anu ili preneseno i zabilježeno Poslanikovom, s.a.v.s, sunnetu.

Novi horizonti

...............................................................................................



boja duge napisao: _________________
Sejh AbdulKadir El-Geylani..Sejh Rifai..Sejhi Disuki Sejh Bedevi..Sejh Naksibendi..Seidina Hizi..E-Sejh Abdul Djebar.. Abdul Kudus.. Abdul Alim.. Abdul Hakim.. Abdullah.. Seyfullah.. Omer-Veliyullah

Ove ljude sto citiras nisu mi poznati, ocito si jos uvijek u nekoj sekti.

Naprimjer reci da je Omer weliyullah u to samo pripadnici siitske sekte vijeruju.

A ovaj Naqsibendi kojeg spominjes isto je u nekoj sekti koja nema veza sa sunnetom.

boja duge
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Jul 03, 2006 9:45 pm

Post od boja duge » Sre Jul 12, 2006 7:46 pm

Yassin napisao:Es-Selamu Alejkum We Rahmetu Allehi We Berekatuhu

Brate to sto si ti vidijo nije nista drugo do sihr, varke, i to nema veze sa evlijema niti sa islamom.

boja duge napisao:
Da ukratim kad se Pravilono Prakticira Islam svaki Dan ucis Ajete..Na Primjer neki uce 100 Puta Ihlas na Dan neku Uce 3000 na Dan..!!Prvo se pocinje da vidu Zvjezdice male zrna sibice..I to raznobojne..Pocinju da se Vide Linije ..Nur kao oblaci..Posle Pocinjes polahko da vidis nevidljivi svijet..otvarati se Manevy..Mislim da me sad Razumijes..


Halali brate ali Niko te ovdije nije razumjo brate.


Uzvišeni Allah, veli: “Reci: “Ja ne mogu ni samom sebi neku korist pribaviti, ni od sebe kakvu štetu otkloniti; biva onako kako Allah hoće. A da znam gajb (pronicati u tajne), stekao bih mnogo dobara, a zlo bi bilo daleko od mene; ja samo donosim opomene i radosne vijesti ljudima koji vjeruju.” (El-E’araf, 188)


...............................................................................................


Da li je Poslanik, s.a.v.s, poznavao gajb (neviđeno) i da li i danas ima ljudi koji poznaju gajb?

Poslanik Muahmmed, s.a.v.s, znao je od gajba (o Džennetu, Džehennemu, Kijametskom danu, Dedždžalu i drugim predznacima Kijametskog dana, itd.), ono što mu je Allah, dž.š, otkrio. O tome Uzvišeni Allah, veli: “Reci: “Ja ne mogu ni samom sebi neku korist pribaviti, ni od sebe kakvu štetu otkloniti; biva onako kako Allah hoće. A da znam gajb (pronicati u tajne), stekao bih mnogo dobara, a zlo bi bilo daleko od mene; ja samo donosim opomene i radosne vijesti ljudima koji vjeruju.” (El-E’araf, 188) “Reci: “Niko osim Allaha, ni na nebu ni na Zemlji, ne zna šta će se dogoditi; i oni ne znaju kada će oživljeni biti.” (En-Neml, 65) Reci: “Ja vam ne kažem: ‘U mene su Allahove riznice’, niti: ‘Meni je poznat nevidljivi svijet’, niti vam kažem: ‘Ja sam melek’, ja samo slijedim ono što mi se objavljuje. (El-En’am, 50) U brojnim hadisima Poslanik, s.a.v.s, ističe da on ne zna gajb. Poznat je slučaj kada je Aiša, r.a, optužena za nemoral. Poslanik, s.a.v.s, nije znao za njenu nevinost dok nije došla objava. Dokaz da on nije znao gajb je i hadis Džibrila, a.s, kada ga je pitao o islamu, imanu i ihsanu. Kada ga je upitao u vremenu nastupanja Kijametskog dana Poslanik, s.a.v.s, je odgovorio da pitani ne zna više od onoga koji ga pita. Na kraju je Poslanik, s.a.v.s, proučio 34. ajet sure Lukman: “Samo Allah zna kad će Smak svijeta nastupiti, samo On spušta kišu i samo On zna šta je u matericama, a čovjek ne zna šta će sutra zaraditi i ne zna čovjek u kojoj će zemlji umrijeti; Allah, uistinu sve zna i o svemu je obaviješten.” (Vidi: Buhari, Sahihul-Buhari, “Kitabul-iman”, br. 43) Prema tome, tvrdnja da Poslanik s.a.v.s, zna gajb (mimo onog što mu je Uzvišeni Allah otkrio) nema utemeljenja u šerijatu. Što se, pak, ostalih ljudi tiče, oni od gajba znaju onoliko koliko je otkriveno u Kur’anu ili preneseno i zabilježeno Poslanikovom, s.a.v.s, sunnetu.

Novi horizonti

...............................................................................................



boja duge napisao: _________________
Sejh AbdulKadir El-Geylani..Sejh Rifai..Sejhi Disuki Sejh Bedevi..Sejh Naksibendi..Seidina Hizi..E-Sejh Abdul Djebar.. Abdul Kudus.. Abdul Alim.. Abdul Hakim.. Abdullah.. Seyfullah.. Omer-Veliyullah

Ove ljude sto citiras nisu mi poznati, ocito si jos uvijek u nekoj sekti.

Naprimjer reci da je Omer weliyullah u to samo pripadnici siitske sekte vijeruju.

A ovaj Naqsibendi kojeg spominjes isto je u nekoj sekti koja nema veza sa sunnetom.


Estagfirullah El-Azim El-Kerim

ERAHMAN ERAHIM

Yasin Buraz u kojem li ti Svijetu Zivis!!_??


Da nije mozda i Hajvaz Dedo za tebe kao Sektista bio.... ??

Estagfirullah El-Azim El-Kerim
ERAHMAN ERAHIM

Dami dragi Allah oprosti ovom stosam uvezi Ajvaz Dede napisao..

Yasin buraz Pogledaj ovde...I dobro Rijec Po rijec citaj!!!
Lakse vako neg da ti neke Ajete Citiram..

http://www.angelfire.com/my/vilajet/selefi-evlije.htm

http://www.dzemat-oberhausen.de/pages/t ... sarani.php

din786
Mlađi član
Postovi: 70
Pridružio se: Sub Jan 07, 2006 8:05 am

Post od din786 » Sre Jul 12, 2006 11:39 pm

Bismillah,
Boja Duge, da li se ti smatras ili jesi ti Sufija?

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Čet Jul 13, 2006 4:26 am

Es-Selamu Alejkum We Rahmetu Allehi We Berekatuhu


Ja sam Musliman sto znaci na bosanskom: onaj koji se pokorova Allahu SWT, nisam dervis ili bilo sta je nazvano po nekom covijeku ili necem drugom.

Nego, de ti meni prokometiraj ovaj video. Halalite ostali koji su osjetlivi nemojte gledat.

I Jos ovo dali si ti vidijo taj Nevidljivi svijet kad bi se vrtio oko sebe ili onako, i zasto si napustio tu sektu? to me posebno zanima.


http://video.google.ca/videoplay?docid= ... 597&q=sufi

boja duge
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Jul 03, 2006 9:45 pm

Post od boja duge » Čet Jul 13, 2006 8:25 pm

Yassin napisao:Es-Selamu Alejkum We Rahmetu Allehi We Berekatuhu


Ja sam Musliman sto znaci na bosanskom: onaj koji se pokorova Allahu SWT, nisam dervis ili bilo sta je nazvano po nekom covijeku ili necem drugom.

Nego, de ti meni prokometiraj ovaj video. Halalite ostali koji su osjetlivi nemojte gledat.

I Jos ovo dali si ti vidijo taj Nevidljivi svijet kad bi se vrtio oko sebe ili onako, i zasto si napustio tu sektu? to me posebno zanima.


http://video.google.ca/videoplay?docid= ... 597&q=sufi


buraz ja nisam nigdje nista napustio..

Imas dosta Tarikata..na ovome Dunjaluku..i Dervisa..Koji Pomazu ljudima u vezi bolesti sihira..imas Tarikata ..Koji vrse neke Rituale..Bodu se nozevima i Iglama...

Prosao sam dosta Hodza Nasih.. Turskih.. i Arapskih..bio sam vise Puta u Turskoj 2 puta u Marokku ..Bio sam sa 2 Sejha iz Palastine..Tarikata i Sejhova imas kolko Zelis ..izpravni i neizpravnih i onih koji su sami sebe Objavili kao Sejh i Evlije..Primjer Abdul Baki iz Turske...
Ostao sam Kod Sejha Imenom IRAKI rodom Libanon zivi u Njemackoj...Koji je za mene bio jedan od naj Izpravnijih....On ne hukce niti se vrti u Okrug..

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Post od Mido » Čet Jul 13, 2006 8:55 pm

[quote]/Ostao sam Kod Sejha Imenom IRAKI rodom Libanon zivi u Njemackoj...
Poslednja izmena od Mido u Čet Jul 13, 2006 9:50 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Post od Mido » Čet Jul 13, 2006 9:00 pm

Mido napisao:
/Ostao sam Kod Sejha Imenom IRAKI rodom Libanon zivi u Njemackoj...
Gdje je u Njemackoj?Ako nije tajna.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Sub Jul 15, 2006 2:36 pm

es-selamu alejkum,

boja duge,sad te kužim./sve prođoh ali kući dođoh/

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Sub Jul 15, 2006 3:25 pm

Yassin napisao:Es-Selamu Alejkum We Rahmetu Allehi We Berekatuhu


Ja sam Musliman sto znaci na bosanskom: onaj koji se pokorova Allahu SWT, nisam dervis ili bilo sta je nazvano po nekom covijeku ili necem drugom.

Nego, de ti meni prokometiraj ovaj video. Halalite ostali koji su osjetlivi nemojte gledat.

I Jos ovo dali si ti vidijo taj Nevidljivi svijet kad bi se vrtio oko sebe ili onako, i zasto si napustio tu sektu? to me posebno zanima.


http://video.google.ca/videoplay?docid= ... 597&q=sufi
Brate, ovo nema veze sa sufizmom.

Braćo, ovo je tema o MISKU, a ne o sufijama i nekim drugim stvarima. Otiđite na neki islamski forum i raspravljajte, a ovdje dopustite ljudima koji imaju probleme da makar ovdje malo mira i utjehe nađu.

Vaši napadi na "sufije" i odbrana "sufija" nemaju nikakve veze sa sufijama pravim, a to će vam biti svakako rečeno na iole normalnom islamskom forumu.

Otvorite temu recimo na dzemat.org, a ovdje postavite link i kanite se više te teme na ovom forumu.

We selam

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Sub Jul 15, 2006 4:48 pm

Nedim napisao:
Yassin napisao:Es-Selamu Alejkum We Rahmetu Allehi We Berekatuhu


Ja sam Musliman sto znaci na bosanskom: onaj koji se pokorova Allahu SWT, nisam dervis ili bilo sta je nazvano po nekom covijeku ili necem drugom.

Nego, de ti meni prokometiraj ovaj video. Halalite ostali koji su osjetlivi nemojte gledat.

I Jos ovo dali si ti vidijo taj Nevidljivi svijet kad bi se vrtio oko sebe ili onako, i zasto si napustio tu sektu? to me posebno zanima.


http://video.google.ca/videoplay?docid= ... 597&q=sufi
Brate, ovo nema veze sa sufizmom.

Braćo, ovo je tema o MISKU, a ne o sufijama i nekim drugim stvarima. Otiđite na neki islamski forum i raspravljajte, a ovdje dopustite ljudima koji imaju probleme da makar ovdje malo mira i utjehe nađu.

Vaši napadi na "sufije" i odbrana "sufija" nemaju nikakve veze sa sufijama pravim, a to će vam biti svakako rečeno na iole normalnom islamskom forumu.

Otvorite temu recimo na dzemat.org, a ovdje postavite link i kanite se više te teme na ovom forumu.

We selam


We Alejkumu Es-Selam We Rahmetu ALlahi We Berekatuhu

krivoj osobi govoris, hehe, i meni je cilj da se ne pisu o sufijama ovdije jer to nije cilj ovog foruma, mozda si me krivo shvatio moj brate. Ja hocu da se prestane o tome pisat jer to ne vodi nigdje.

Procitaj jos jednom sta sam napisao na drugim temama

Borimo se da to nebude vise:)

DONKORLEONE
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Sub Jun 11, 2005 11:11 am

:lol:

Post od DONKORLEONE » Sub Jul 15, 2006 11:11 pm

:lol:

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Pon Jul 17, 2006 11:38 am

Nedim napisao:Eto Fadl je pojasnio, a drugo nisam mislio na da'wu negu u borbi protiv miska. Ok, reći ću inšaAllah šejhu pa da probamo. :D

Znači tek onda kada panu onda im približiti da udahnu? Jesam li dobro razumio? I to u slućaju da neće da priča i neće da se javi nikako?
selam
subhanallah!ma pojasnite malo opsirnije to sa mirisima.Mislim da,osim mene,ima puno onih ko hoce da znaju vise o tim mirisima.u kuranu stoji da kad sta god da radimo ili mislimo da to uradimo kako treba.ne bi bilo zgore da kome je poznato, da kaze nazive na latinskom kako se zovu i gdje se ustvari mogu nabaviti taj i taj misk.
we aleikum selam

Odgovori