Jedno pitanje za onoga ko zna odgovor

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Jedno pitanje za onoga ko zna odgovor

Post od lavica21 » Sub Jul 15, 2006 2:04 am

Jedno pitanje za onoga ko zna odgovor :
Danas sam slusala Jasin , ucac je al-Efasy , mnogo volim da ga slusam , slusala bi ga cijeli dan , dok ga slusam toliko mi lijepo ko da sam na drugom lijepsem svijetu , jednostavno prelijepo mi bude nasuze mi oci od lijepote .To netraje dugo i nebude svaki put kad ga slusam ... A kad slusam nekog drugog ucaca onda se naljutim neznam ni na koga ni sto , :twisted: i dodzu mi svi oni razni osjecaji koji pokazuju da imam dzina u sebi .
Nejasno mi zasto nekog ucaca volim slusati a nekog nevlim i nemogu ?? :oops: :oops:

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Sub Jul 15, 2006 3:02 pm

Psihologija: Svaki čovjek voli različito i svako ima svoje što mu je lijepo. Tako da ona narodna "o ukusima se ne raspravlja" ima svoje.

Islamski: Djela se broje prema nijjetu i imaj efekat na osnovu nijjeta. Tako od mnogih učača svaki je imao svoj nijjet. A onda to snimljeno služi tom nijjetu.

Radi toga sve to ima različit uticaj. Ako ti se sviđa Mishary Rašid el-Efasy, onda poslušaj i Fahd al Kanderija.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Jedno pitanje za onoga ko zna odgovor

Post od Senad » Sub Jul 15, 2006 9:31 pm

Samra napisao:Jedno pitanje za onoga ko zna odgovor :
Danas sam slusala Jasin , ucac je al-Efasy , mnogo volim da ga slusam , slusala bi ga cijeli dan , dok ga slusam toliko mi lijepo ko da sam na drugom lijepsem svijetu , jednostavno prelijepo mi bude nasuze mi oci od lijepote .To netraje dugo i nebude svaki put kad ga slusam ... A kad slusam nekog drugog ucaca onda se naljutim neznam ni na koga ni sto , :twisted: i dodzu mi svi oni razni osjecaji koji pokazuju da imam dzina u sebi .
Nejasno mi zasto nekog ucaca volim slusati a nekog nevlim i nemogu ?? :oops: :oops:

Jesil se testirala na džinsko šejtansko djelovanje- ako imaš reakcije
slušaj tog što ti je odvratan i strpise suru ta-ha, yasin, rahman , lijepo bi bilo da tačno u određeno vrijeme slušaš i bar svaki dan 7 dana a onda po svojim mogućnostima.

svako dobro

Easselamu alejkum

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Post od lavica21 » Pon Jul 17, 2006 6:50 pm

Selam
Znam ja da imam dzina a i isla sam na rukje .
Samo mi zanimljivo kako volim slusati jednog ucaca ,dzin se nejvalja , a drugog nevolim jer mi tesko i ruzno..

JezzakAllah hajren na odgovorima :)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Jul 17, 2006 7:34 pm

Samra napisao:Selam
Znam ja da imam dzina a i isla sam na rukje .
Samo mi zanimljivo kako volim slusati jednog ucaca ,dzin se nejvalja , a drugog nevolim jer mi tesko i ruzno..

JezzakAllah hajren na odgovorima :)
Neznam kod koga si bila na rukji, nisi imala priliku da budeš na grupnom učenju i sada recimo kada se svi saberete možeš primjetiti na osobama kako se mjenjaju kada se recimo šejh približava tom mjestu gdje treba da se uči rukja. Čak zna biti i tolika vriska da je za nepovjerova. Imao sam prilik to vidjet da kada završimo sa namazom , a džamija je udaljena nekih 100 metara od kuće šejha . Čim smo krenuli od džamije ispred kućew počela je vriska , nažalost uvjek je to izraženo kod žena :lol: :wink:
Kako to džini registruju to je nama nepoznanica, ako to preveli na ovo dunjalučki način onda tu vladaju zakoni fizike i hemije .


Mišljenja sam da ako je to upitanju džin ,i da je to njemu ružno i kao plašise tog čovjeka pa bolje mu je da se boji onoga koji ga je stvorio i da bude pokoran svome Stvoritelju.


Mnogo toga se dešava oko čovjeka po pitanju djelovanja neviljivih sila , neko o opaža i svjestan je a neko to prepušta ovodunjalučkom poimanju življenja.

Svako dobro

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Post od lavica21 » Pon Jul 17, 2006 8:24 pm

Allahu akbar !
Neka nebi ja volila cuti tu vrisku :) dalje od mene
Ne volim ni rukju gledati
hehe
Ja sam isla kod Karalica , nisam znala gdje mu je kuca al sto blize njegovoj kuci sve nerovoznija sam bila i ruzno mi bilo , a kad sam ga vidjela pocela sam plakati , nisam vristala :lol:
Ovaj dzin u meni je dugo vremena , odkako znam za sebe muci me , i nije htjeo da se javi prilikom ucenja rukje , zato sada pijem vodu koja mu puno smeta ... InsAllah doce i taj dan da ga se kutarisem.:)

Selam

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Re: Jedno pitanje za onoga ko zna odgovor

Post od MuzikaHaram » Pon Jul 17, 2006 9:38 pm

Senad napisao:
Samra napisao:Jedno pitanje za onoga ko zna odgovor :
Danas sam slusala Jasin , ucac je al-Efasy , mnogo volim da ga slusam , slusala bi ga cijeli dan , dok ga slusam toliko mi lijepo ko da sam na drugom lijepsem svijetu , jednostavno prelijepo mi bude nasuze mi oci od lijepote .To netraje dugo i nebude svaki put kad ga slusam ... A kad slusam nekog drugog ucaca onda se naljutim neznam ni na koga ni sto , :twisted: i dodzu mi svi oni razni osjecaji koji pokazuju da imam dzina u sebi .
Nejasno mi zasto nekog ucaca volim slusati a nekog nevlim i nemogu ?? :oops: :oops:
Jesil se testirala na džinsko šejtansko djelovanje- ako imaš reakcije
slušaj tog što ti je odvratan i strpise suru ta-ha, yasin, rahman , lijepo bi bilo da tačno u određeno vrijeme slušaš i bar svaki dan 7 dana a onda po svojim mogućnostima.
svako dobro
Easselamu alejkum
ja mislim da je senad u pravu. poslusaj onoga od koji se dzin javlja jer njegaon ne podnosi bez obzira na svega.
we aleikum selam

Odgovori