PITANJE ZA AbuAmRibnFadL

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

PITANJE ZA AbuAmRibnFadL

Post od MuzikaHaram » Sub Jul 15, 2006 8:16 pm

Procitao sam vas komentar o efektivnost "crnog miska"i medicinskog amonijaka.Bas interesantna Tema.
Prije nekoliko dana tesrtiro sam rukju na sebi.To sto mi je cudno je da dzin je uporan pa nece nikako da se javi bez obzira da svi znakovi ukazuju da zdin boravi u meni.Cak imam utisak i da cjeo dan slusam rukju ,ne bi se zdin javio.
Pa interesuje me koja vrsta miska je najefeknija za ubjegjivanj zdina po tvome iskustvu?? I gdje se mogu nabaviti to.


STO VISE OTKRIJEM INTRIGE DZINA TOLIKO JACE SAMOPOUZDANJE RASTE;STO VISE CITAM O DZINOVIMA VISE I VISE POZNAJEM SVIJET I LJUDE OKOLO SEBI;
PREPORUCUJEM SVIMA DA NABAVE LITERATURU O SVIJETU DZINA.

Sejo
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:22 pm

Re: PITANJE ZA AbuAmRibnFadL

Post od Sejo » Sub Jul 15, 2006 9:30 pm

MuzikaHaram napisao:Prije nekoliko dana tesrtiro sam rukju na sebi.To sto mi je cudno je da dzin je uporan pa nece nikako da se javi bez obzira da svi znakovi ukazuju da zdin boravi u meni.
.
Selam alejkum

Brate, ako moze opisi te znakove koji ukazuju prisustvo dzinna. Ko zna mozda ti isti znakovi mogu biti i kod osobe bez dzinna u sebi.

p.s. Ovo ne pitam da bih ja dao dijagnozu vec, kao sto ti rece:STO VISE OTKRIJEM INTRIGE DZINA TOLIKO JACE SAMOPOUZDANJE RASTE;STO VISE CITAM O DZINOVIMA VISE I VISE POZNAJEM SVIJET I LJUDE OKOLO SEBI

Selam alejkum

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Re: PITANJE ZA AbuAmRibnFadL

Post od MuzikaHaram » Ned Jul 16, 2006 10:32 am

Sejo napisao:
MuzikaHaram napisao:Prije nekoliko dana tesrtiro sam rukju na sebi.To sto mi je cudno je da dzin je uporan pa nece nikako da se javi bez obzira da svi znakovi ukazuju da zdin boravi u meni.
.
Selam alejkum

Brate, ako moze opisi te znakove koji ukazuju prisustvo dzinna. Ko zna mozda ti isti znakovi mogu biti i kod osobe bez dzinna u sebi.

p.s. Ovo ne pitam da bih ja dao dijagnozu vec, kao sto ti rece:STO VISE OTKRIJEM INTRIGE DZINA TOLIKO JACE SAMOPOUZDANJE RASTE;STO VISE CITAM O DZINOVIMA VISE I VISE POZNAJEM SVIJET I LJUDE OKO SEBI

ma problem je u tome da dzin se ne javlja nikako. ne znam sta mu je. a ovo s krupim slovima jednostavno proporucio bih svima da citaju o zdinovima. jednostavno kao insoiracija.

Hajro
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 10:01 am

Post od Hajro » Pon Jul 17, 2006 6:04 am

Eselamu Alejkum,
Koje simptome imas , brate ?

edenskivrtovi
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Uto Mar 28, 2006 10:04 am

Post od edenskivrtovi » Pon Jul 17, 2006 7:19 am

Pa zar niste negdje na forumu procitali da se u vecem broju slucaja dzin ne javi, mada mislim da se on ne javi u laksim slucajevima dok se u tezim se javi.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Pon Jul 17, 2006 9:11 am

Hajro napisao:Eselamu Alejkum,
Koje simptome imas , brate ?
nema najveceg simptoma na svijetu da covjek ne moze se"koncentrisati"subhanallah!znaci najveci problem je taj.najgori problem ne znam da ima,sa psikhicke stane.ne znam kako da se izrazim na najbolji nacin tako da je shvatljivo za sve..jednostavno hocu da se transformisem na nesto drugo,boljeg covjeka ali dzin ne da jer se adaptirao on na ovu prirodu na koju je danas. neko od nas sigurno je primjetio kako mu se pojavi jedna vrsta mutnje isprijed ociju na kratko,pa kad mu progje nakon nekoliko sekundi primjeti da je to sbog dzina.....bas zbog svega ovoga i pitao o onim mirisima ili aromima[misk]. kad smo kod miska,sjecam se da sam prije 5 ili 6 god citao puno o jednom obliku terapije koja se zove aromaterapija.
nek se slobodno, bez stida,javr oni koje imaju slicni problema.
we aleikum selam
we aleikum selam

Hajro
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 10:01 am

Post od Hajro » Pon Jul 17, 2006 9:31 am

Selam,

koje su psihicke ?

Imam i ja neke wesvese pa tako bih uporedio sa vama.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Pon Jul 17, 2006 11:05 am

Hajro napisao:Selam,

koje su psihicke ?
Imam i ja neke wesvese pa tako bih ih uporedio sa vama.
we aleikum selam
ja psihicke probleme nazivam one vrse sumnje[vesvese]koje ne daju covjeku da se koncentrise i da lijepo na miru se vrati sebi,drugim rijecima "ozbiljnost".kao da mi nedostaje ozbiljnost.a inace nemam zdravstvenih problema el hamdulilah.
we aleikum selam

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Pon Jul 17, 2006 2:05 pm

Vesvese mislim da ima gotov svako ko je opsihren. Umišlja neke stvari bez podlage i razloga ili je taj razlog beznačajan.
Npr. ako je čovjek oženjen zbog najmanje sitnice sumnja da ga žena vara itd. pa konstantna ljubomora bez razloga..
Nemože se koncetirat na poso koji radi...pa sve ispada pogrešno. Ako več počne nešto radit nemože to završit...
Ja sam primjetila da se rado pojavljuje da gotov svaki opsihreni vidja džinna u ogledalu, kako se ogleda. Neki nepodnose ogledala ili svog odsjeva. Kod mene je to bilo u oba slučaja. Najgore je bilo kad sam htjela sebi da gledam u oči, odma bi osjetila nekakvu mutnju u glavi, tako nisam podnosila da vidim svoj odjev u bilo čemu.pa nisam smjela ni gledati u slike ljudi, životinja, kipove..odma mi se čini da su živi, da se miču.Vjerovatno iz toga izvire da se skloni to iz kuče

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Pon Jul 17, 2006 2:45 pm

leyla napisao:Vesvese mislim da ima gotov svako ko je opsihren. Umišlja neke stvari bez podlage i razloga ili je taj razlog beznačajan.
Npr. ako je čovjek oženjen zbog najmanje sitnice sumnja da ga žena vara itd. pa konstantna ljubomora bez razloga..
Nemože se koncetirat na poso koji radi...pa sve ispada pogrešno. Ako več počne nešto radit nemože to završit...
Ja sam primjetila da se rado pojavljuje da gotov svaki opsihreni vidja džinna u ogledalu, kako se ogleda. Neki nepodnose ogledala ili svog odsjeva. Kod mene je to bilo u oba slučaja. Najgore je bilo kad sam htjela sebi da gledam u oči, odma bi osjetila nekakvu mutnju u glavi, tako nisam podnosila da vidim svoj odjev u bilo čemu.pa nisam smjela ni gledati u slike ljudi, životinja, kipove..odma mi se čini da su živi, da se miču.Vjerovatno iz toga izvire da se skloni to iz kuče
sigurno zbog portrete kao sto si lijepo primjetila i je haram drzati to u kuci.nadam se da danas si zdrava jel? bas sam se zacudio kad sam procitao onaj prvi dio vaseg komentara kako nisi podnosila gledati u samu sebe. bas bila bi lijepa ideja da sva iskusta i dozivljaje koje su u ovom forumu nalaze da se isstampa jedna knjiga iz teme natprirodne moci.
oni koji zive u evropi poznate su im dokumentarce i emisijie koji se emituju svaki dan na tv.o problemima ljudi ili natprirodne pojave. oni koji zive u svedskoj,ima jedna vrsta emisije mislim da je cetvrtkom o dzinima [ali oni ne znaju odakle te pojave] i zove se "DET OKÄNDA"na kanalu 4 SVT. danas znam da,nestati bez ikakvih tragova je od dzina!
we aleikum selam

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Pon Jul 17, 2006 4:50 pm

Selam Alejkum!
O pojavama i učincima tokom ove bolesti bi se dalo napisati ogromno stvari. Opet svako je individualan i ima specifične probleme. Stvari opisane na ovoj stranici pod simptomima nisu baš na široko pojasnjene.
Tu ima od fizičkih bolova, duševnih, psihičkih pa do tog da džinn preuzme skroz tvoje tijelo pod svoju komandu, teoretički postaješ neko drugi nisi ti.
Jesam i primjetila da u tom razdoblju nisam mogla gledati ljudima u oči. Posebno ne učaču. U pogledu ima nešto posebno, izražava nešto i nisam podnijela da me ko gleda u oči. Haman bi mislila da ču svisnut na licu mjesta, jer udara nešto iz tudjih očiju vani. Opet ovisilo je i od osobe. Moj otac npr. jer klanja njegovog pogleda nisam podnosila a nekad ne i dodira. Sva bi se ježila od neke muke. A što se tiče neiskrenih ljudi, neklanjača itd..to je več druga priča.
Sasvim o tim stvarima i o simptomima samim dalo bi se raspravljat ogromno. Pa čak i knjigu napisat.
Nisam još sasvim ozdravila ali je puno bolje. Treba puno vremena i strpljenja. Pomoču učenja napreduješ milimetar po milimetar ali zasigurno.
Selam Alejkum!

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Pon Jul 17, 2006 9:17 pm

leyla napisao:Selam Alejkum!
O pojavama i učincima tokom ove bolesti bi se dalo napisati ogromno stvari. Opet svako je individualan i ima specifične probleme. Stvari opisane na ovoj stranici pod simptomima nisu baš na široko pojasnjene.
Tu ima od fizičkih bolova, duševnih, psihičkih pa do tog da džinn preuzme skroz tvoje tijelo pod svoju komandu, teoretički postaješ neko drugi nisi ti.
Jesam i primjetila da u tom razdoblju nisam mogla gledati ljudima u oči. Posebno ne učaču. U pogledu ima nešto posebno, izražava nešto i nisam podnijela da me ko gleda u oči. Haman bi mislila da ču svisnut na licu mjesta, jer udara nešto iz tudjih očiju vani. Opet ovisilo je i od osobe. Moj otac npr. jer klanja njegovog pogleda nisam podnosila a nekad ne i dodira. Sva bi se ježila od neke muke. A što se tiče neiskrenih ljudi, neklanjača itd..to je več druga priča.
Sasvim o tim stvarima i o simptomima samim dalo bi se raspravljat ogromno. Pa čak i knjigu napisat.
Nisam još sasvim ozdravila ali je puno bolje. Treba puno vremena i strpljenja. Pomoču učenja napreduješ milimetar po milimetar ali zasigurno.
Selam Alejkum!
a koliko godina ili mjeseci je proslo od svih tih dozivljaja,ne bih te tjerao, jer i ja imam jednog brata koji je imao slicne probleme sa male razlike. on bi lezao npr.cjeo dan. roditelji bi ga zvali al dzaba.ustao bi nocu da jede a danju lezi,izolirao bi se od svjeta i nemao bi volje ni za sta.ne bi govorio ni sa kim a i kad bi progovorio ponekad izgovorio bih jednu jedinu rijec ili bi je ostavio u polovini i usutio bih.´svaki dan ista pjesma. al kad Allah hoce nekome pomoci "ozenio" bi ga. danas je on ozenjen i ima jednu divnu kcerku koja se bas danas rodila!
we aleikum selam

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Pon Jul 17, 2006 9:36 pm

Preporučujem ti brate da ako neznaš naučiš Kur'ansku sufaru i da obavezno učiš Kur'an čitajuči ga na Arapskom pismu, koristi misvak prije učenja Kur'ana ili ako nemaš može i kaladont i četkica, čitaj islamsku literaturu i druge pametne literature, polahko ako ništa malo i nazor, da razbiješ te prepreke i da znaš da mišiči rastu samo sa vježbom.

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Uto Jul 18, 2006 10:32 pm

Počelo je pretjerivanje. Dekoncentracija nije veliki simptom pogotovo ako on samo se javlja kao simptom. Nemojte sebi umišljati i pretjerivati. Ako nema nema. Haman da bi neki volili da imaju, subhanAllah. Hormoni poslije puberteta puno utiču na recimo čitanje. Čitaj malo medicinu. Sat vremena poslije ustajanja i poslije ručka čovjek slabo radi mozgom itd. Ne pretjerujte.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sre Jul 19, 2006 9:56 pm

Nedim napisao:Počelo je pretjerivanje. Dekoncentracija nije veliki simptom pogotovo ako on samo se javlja kao simptom. Nemojte sebi umišljati i pretjerivati. Ako nema nema. Haman da bi neki volili da imaju, subhanAllah. Hormoni poslije puberteta puno utiču na recimo čitanje. Čitaj malo medicinu. Sat vremena poslije ustajanja i poslije ručka čovjek slabo radi mozgom itd. Ne pretjerujte.

Esselamu alejkum!

Da nebi pretjerivali pa da moderatori opet počnu brisat . Tačna je tvoja konstatacija da su to hormoni, odnosno savremena medicina to kaže i to stoji.


I reci vjernicima neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; to im je bolje, jer Allah , usitinu, zna ono što oni rade.“ (En –Nur, 30)

Ovaj ajet je , lijek, uputa i objašnjenje za mnoge bolesti i još kada dodamo par ajeta i hadise koji govore o nekim drugim aspektima života riješili bi mnoge nedoumice i nejasnoće vezano za uzroke i poslijedice mnogih bolesti. Da se mi zadržimo na hormonima.
Hormoni o kojima ti govoriš to su dječački hormoni i nisu tako opasni u prvom momentu, Međutim hormoni postoje i kod odrasli osoba . Hormoni koji se javljaju kod , hajde da kažemo , osoba koje razmišljaju svojom glavom o ovo dunjalučkom životu, znači osobe koje su odrasle . Kod ovih osoba taj hormon postaje otrov, .
Spomenuti hormon kruži kroz ljudsko tjelo krvnim sudovima čovjeka koji po cijeli dan gleda u haram, raznorazni tabloidi, razgolićenost, fitneluk, osamljivanje sa onim koji nije mahrem, slike , horoskopi i slično tome. Mi danas susrećemo se sa svim ovim gore navedenim. Htjeli mi to ili ne prvi pogled postoji a drugog se čuvaju oni koji su bogobojazni, neki opet sve to gore praktikuju i opet uzme abdest i ode klanjat, subhanallah, neki opet to rade jer misle da je to normalno, to je bolest. Prije nego li počnem da pojašnjavam samo da navedem neke bolesti koje nastaju od ovog prekomjernog lučenja hormona (otrova), neprijatan miris, bubuljice po licu, bolovi u glavi, bolesti srca i krvni sudova, trnjenje (kočenje ) jezika, bolovi u zglobovima, slijepilo, slabost u nogama ,šlagiranje,, ludilo, gubljenje pameti-razuma i još mnogo toga.

Da krenemo redom; kada govorimo o džinima i šejtanima, šta je to njihova poslastica, novac, razgolićavanje , ogovaranje, psovanje, proklinjanje i zabranjen govor. Šta se kaže za muškarca i ž
enu- nemogu se osamiti pa tamam da se radi o podučavanju o vjeri i Kur'anu,. Koji je to razlog? Pa razlog je taj što je među njima :evil: :twisted: šejtan –džin treći i odmah tu dolazi do pojačanog lučenja hormona (otrova).
Došaptavanja i nagovaranja postoje, od koga , ko to nama došaptava, poslanik a.s. nas obavještava da su to šejtani i džini. Kod , prvog , znači došaptavanja i nagovaranja uči se poslanikova dova koja govori o tome da nas Allah sačuva od njihovog došaptavanja , nagovaranja i prisustva. Zašto je ovo bitno kao navod, iz mnogo razloga a jedan je od „bolest“koju navodi naš brat. Tamam započne da čita ono okrene se nešto, ili misli odoše negdje drugo. Zar to nije . Dekoncentracija.

Ako analiziramo hormon koji prouzrokuje ludilo onda će mo da navedemo primjer čovjeka koji je doveo svoje djete poslaniku a.s., sa bolešću ludila. Šta je poslanik a.s. uradio? Posadio je pored sebe to djete , udario ga po plećkama i učio dovu, između ostalog rekao je.......izlazi Allahov neprijatelju......ovdje se možemo zapitati , kome se to poslanik obratio sa tim riječima, odgovor je :evil: :twisted: šejtan-džin.

Idemo sa jednim primjerom iz savremene medicina . Naime radi se o neuropsihijatru koji u svojim terapijama koristi blud , onak malo za opuštanje bez obzira dali se radi o oženjenom ili neoženjenom. Znamo dobro da je blud zabranjen , Ako bi se pitali zbog čega je zabranjen uzet će mo samo jedan segment i to ovaj hormon o kojem govorimo , uzročnik mnogi bolesti ako se nešto čini legalno ili ilegalno- Ako je legalno a pretjerujemo pojavit će se bolest a uz tu pretjeranost uvjek se može naći pokoji :evil: :twisted: džinnčić –šejtančić.
Ako je upitanju ilelgala onda tu je bez sumnje upleten i džin-šejtan :evil: :twisted: .
CITAT:
Čitaj malo medicinu. Sat vremena poslije ustajanja i poslije ručka čovjek slabo radi mozgom itd. Ne pretjerujte.

Brate Nedime ja neznam šta ti smatraš pod ustajanjem. Prirodno je da čovjek rano ustaje, a ako čovjek rano ustaje što je nafake i berićeta to je u jutarnjim satima . O sabahu (jutro-zora ) mnogo se govori i u Kur'anu a i u hadisu. Poznato ti je da oni Allahovi robovi koji podučavaju Kur'anu vole da to rade poslije sabah namaza, jer se najlakše tad uči. Znači da savremena medicina što se tiče ustajanja nije upravu, a za podne (ručak ) možemo reći da je upravu jer i poslanik je odmarao poslije podne namaza( između podne i ikindije).

Što se tiče našeg brata koji ističe svoj problem bez sumnje neradi se tu o pretjerivanju. A uzročnik takvog stanja možemo reći da je hormon . Šta je uzrok prekomjernog lučenja hormona. Smatram da je čovjek glavni krivac prije svega, jer je dozvoli sebi da njegovim razumom vlada šejtan a svakako je jedan od uzročnika i džin-šejtan.

Na kraju svima bi preporučio da za svoje bolesti prvo posjete savremenu medicinu , praralelno ili poslije toga tražiti lijek , prije svega u vjeri i tradicionalnom načinu liječenja.

Svako dobro. Nadam se da nisam pretjerao sa ovim pisanjem i da neće biti izbrisano . Očekujem još komentara na ovu temu. Argumentovano pa makar se to nekome nesviđa.

Esselamu alejkum!

Odgovori