??DZIN NE PODNOSI TOPLO

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

??DZIN NE PODNOSI TOPLO

Post od MuzikaHaram » Uto Jul 18, 2006 10:03 pm

Eselamu Aleykum!
Primjetio sam na neki nacin da dzinovi ne podnose bas hladne vode a ni tople.Ime razlike izmedzu mene i mog brata sto se tice kupanja.
Moj bratic npr ne vjeruje bas u to sto ja vjerujem pa ima obicaj da se kupa mlakom,blage vode a ja suprotno od njega podnosim toplo pa se kupam s'vruce vode[91-100st.celzijus]
selam

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Uto Jul 18, 2006 10:35 pm

Opet pretjerivanje. Prestanite sa tim.
100 stepeni celzijusovih ti prži kožu, tako da nemoj da pišeš svakakve stvari po forumu. Džini se okupljaju oko (stajaće) vode i ništa više.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Sub Jul 22, 2006 11:13 pm

Nedim napisao:Opet pretjerivanje. Prestanite sa tim.
100 stepeni celzijusovih ti prži kožu, tako da nemoj da pišeš svakakve stvari po forumu. Džini se okupljaju oko (stajaće) vode i ništa više.
brate nedime ja nista ne preterujem.svako ima pravo da misli na ono sto on smatra da je logicno.ipak mozda si u pravu kad kazed da preterujem jer prilikom pisivanja mozda sa pogrijesio sto je sasvi moguce umjesto da napisem 70-80 stepeni napisao sam kako sam napisao. s'druge strane ja ne pise nikakve kako ih ti nazivas"svakakve stvari" -srce je depo nauke" znaci ono sto osjetis u dusi je nemoguce ne je neistina.
ponekad treba gledati i sa ove strane,sa psiholoske,dusevne strana
selam

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Ned Jul 23, 2006 12:15 am

:wink:
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:46 am, izmenjeno 2 puta ukupno.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Ned Jul 23, 2006 8:23 am

selam
ja npr nemam tendenciju da bilo sta radim s lijevom rukom znaci ja sam desnjak. uvijek sam koristio desnu ruku sta god da radim,pijem s'desnom,pisem s'desnom,jedem s'desnom rukom,a kad se radi da popravljam bilo sta onda onda trijeba mi l lijeva ruka sto je normalno ali u 90% sluvajeva koristim desnu ruku.trudim se maximalno da ne dam priliku dzinu da me ne obmani. elhamduiliah nisam od onih koji su s'jednom rukom inace bio bih prisilen da koristim lijevu ruku umjsto desne.
sto se tice ucenja na samponu ili na vodi nisam imao priliku da ucim na samponu pa objasni malo detaljnije o tome ako je mocuce zana
selam

alanya
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:25 am

Post od alanya » Ned Jul 23, 2006 12:28 pm

esselamu alejkum

samo bih da se nadovezem na temu o ljevoj ili desnoj strani..
puno sam citala a tako su nas i ucili u mektebu da se desnom rukom jede i rade dobra djela, nap. nositi musaf, davati sadaku i slicno a ljevom rukom sve nelagodnosti, npr. ciscenje nosa, ciscenje nakon velike i male nuzde i slicno.. u desnoj ruci je bereket a ljevom rukom se sejtan l.a. koristi..
molim Allah swt da mi oprosti ako sam sta pogrijesila..

svako dobro

wesselam

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Ned Jul 23, 2006 1:16 pm

:?
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:44 am, izmenjeno 1 put ukupno.

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Ned Jul 23, 2006 1:23 pm

:?
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:47 am, izmenjeno 2 puta ukupno.

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Ned Jul 23, 2006 1:26 pm

:?
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:42 am, izmenjeno 1 put ukupno.

alanya
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:25 am

Post od alanya » Ned Jul 23, 2006 3:18 pm

pa mene to strasno zanima sta ko je lijevak jeli uvjek sa sejtanom
zana to je normalno ako je neko ljevak.. nisam mislila nista lose zbog toga.. nego bi takvi trebali da se uce da jedu sa desnom rukom, zbog toga sto je bereket u desnoj, i sto je muhammed saws jeo sa desnom rukom.. samo sam to htjela napomenuti, da se ne jede sa ljevom jer sejtan l.a. radi i jede sa ljevom.. i znas mozda si citala da desna strana ima prednost, napr. kod oblacenje odjece najprije desnu ruku/nogu obuces, kod gusula isto napr. operes desnu pa ljevu stranu, kod abdesta isto..
i nije takav uvjek sa sejtanom l.a. pogotovo mumin.. treba se truditi da se zivi po sunnetu i Kur'anu..
ako sam pogrijesila nek me neko ispravi..

wesselam

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Ned Jul 23, 2006 4:20 pm

zana napisao:oh oprostite pogrijesi ovu recenicu sigurno mi je sejtan na ruci jel sam upravo pisala s lijevom , hocu dakazem ,kad radim s lijevom ja se na brzinu trgnem pa upotrijebim desnu , evo bas mi se sad to desilo pisala sam s lijevom i odmah pogrijesim ali evo ispravljam s desnom eselamu alejkum
zana,pa i sama si primjetila da kad kod upotrijebis lijevu stranu pogrijesis na prvi potez,a ako ne na prvi onda na drugi ili na treci potez sigurno.
nema covjeka koji nije opsjednut dzinom samo neko vise neko manje.
ne znam koliko si upoznata hadisom o tome kad beba dodze na svijet,pa ukoliko prilikom intimnog odnosaa roditelji ne pocnu odnos u ime Allaha {eudzu bilahir minesh shejani radzim bismilahir rahmani rahim] onda ta i ta beba je sigurno pod uticajem dzina. a na jendom drugom hadisu se prenosi da"plac djeteta pri rodzenju je uticaj shejtana"
a ne kako nam savremena nauka puni glavu kojekakvim stvarima kao npr da.plac djeteta pri rodzenju je normalo. ili upotrebiti lijevu ruku je normalno. normalno je za nemuslimane a ne za nas.
ti se potrudi da koristis lijevu ruku sto vise.preporucio bih ti da ucis el felek i en-nas.
selam

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Ned Jul 23, 2006 4:44 pm

hteo bih u produzetku da napomenem vrijednosti koje imaju el-felek i en-nas kod ljudi:

"prije kad kod pejgamber a.s bi trazio zastitu Allaha protiv shejtana ucio bi bilo sta ali od momenta óglasavanja ajeta el-felek i en-nas nije ih vise upotrebljavao one ranije koji je imao obicaj da ih upotrebi"
[Tirmidhi,Ebu Hurejre]

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Ned Jul 23, 2006 4:58 pm

:o
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:41 am, izmenjeno 1 put ukupno.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Ned Jul 23, 2006 5:46 pm

salam aleykum!

Ima neke veze valjda lijeva strana sa boleschu.Sjecham se kad sam ja bila bolesna,naidjem pored kuche na radnju gdju su prodavali jeftino boju za zidove u kantama od 35 kila.I tako odlucim da kupim tu kantu.Prodavac mi je donio sa obje ruke i na moje cudjenje i njegovo :shock: , j sam sa lijevom rukom podigla tu kantu kao da je od jedne kile i odnijela je kuchi na trechi sprat, bez lifta.Covjek se nudio da mi pomogne , a kako sam ja to junacki sama nosila-lijevom rukom, samo je zapanjeno gledao u mene.Sutradan sam pokusala da pomjerim tu kantu u hodniku na drugo mjesto i jedva sam to izvela sa obje ruke.

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Ned Jul 23, 2006 5:59 pm

:roll: ,
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:45 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori