ima li vise vrsta rukji

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

ima li vise vrsta rukji

Post od elma np » Čet Avg 10, 2006 3:09 pm

:roll:
Poslednja izmena od elma np u Pet Jul 13, 2007 11:50 am, izmenjeno 1 put ukupno.

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Čet Avg 10, 2006 3:13 pm

selam ja mislim koje hodza izabere koje on misli da su najbolje da djeluju na sejtana evo Enesova je najduza koliko sam ja slusala a imaju neki uce ezan ali obavezno imas ajetul kursiju i dzina kako koji izabere

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Čet Avg 10, 2006 3:25 pm

8)
Poslednja izmena od elma np u Pet Jul 13, 2007 11:50 am, izmenjeno 1 put ukupno.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Čet Avg 10, 2006 3:45 pm

selam za zana,´ja mislim da ima vise oblika rukji ali sajednicko im je isterivanje duhova iz tjela. ja ovo kapiram na ovaj nacin: ka sto npr.postoje razlicite vrste medicine ,Osnovna medicina,veterinarska med, interna med, urgentna med, sudska med, sportska med, psihijatrija ili neurologija, tako je i sa razlicite vrste rukji. ne znam ,ali ja ovako mislim, moguce je i da pogrijesim, ali moguce je i da je tacno.

sto se tice duzine rukje ili krace, ja na to ne vjerujem mnogo,jer poslanik s.aw.s je rkao (ne znam hadis u potpunosti) da "...najdrazi ibadet kod Allaha je onaj koji je malo ali koji traje..." -pa tako i sa rukjom: iako je kratka ti mozes da je neprestano cijeli dan ucis i da je ucinis duzom na papiru.
Ja npr.snimio sam 5 razlicitih sura ali su vrlo kratke (fatiha,kursij,ihlas,felek,nas).
slam

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Čet Avg 10, 2006 3:46 pm

selam za elma_np,´ja mislim da ima vise oblika rukji ali sajednicko im je isterivanje duhova iz tjela. ja ovo kapiram na ovaj nacin: ka sto npr.postoje razlicite vrste medicine ,Osnovna medicina,veterinarska med, interna med, urgentna med, sudska med, sportska med, psihijatrija ili neurologija, tako je i sa razlicite vrste rukji. ne znam ,ali ja ovako mislim, moguce je i da pogrijesim, ali moguce je i da je tacno.

sto se tice duzine rukje ili krace, ja na to ne vjerujem mnogo,jer poslanik s.aw.s je rkao (ne znam hadis u potpunosti) da "...najdrazi ibadet kod Allaha je onaj koji je malo ali koji traje..." -pa tako i sa rukjom: iako je kratka ti mozes da je neprestano cijeli dan ucis i da je ucinis duzom na papiru.
Ja npr.snimio sam 5 razlicitih sura ali su vrlo kratke (fatiha,kursij,ihlas,felek,nas).
slam

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Čet Avg 10, 2006 3:49 pm

8)
Poslednja izmena od elma np u Pet Jul 13, 2007 11:51 am, izmenjeno 1 put ukupno.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Čet Avg 10, 2006 4:32 pm

pa eto mislima da ima, al opet nisam siguran...to se razlikuje,kako ko...

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Čet Avg 10, 2006 8:36 pm

selam, e ovako ja slusam pa i vama dajem savjet ,posto nemogu doci kod Enesa ja pokusavam sama sebi nekako pomoci ,slusala sam rukje i od drugih i uce razliciti ali jest muzikaharam na isto se svodi ,ovako ja sama sebi pokusavam dati terapiju ,slusam pazljivo rukju i pratim na sta mi djeluje ,ispocetka sva me je uznemirila,jednu noc sam pustila rukju i zaspala budilo me je svaki put neki osjecaj vazduha iz pluca ,ja zakljucujem da mi je to vracalo snagu i stjerivalo sejtana ,onda sam sa foruma dobila savjete sta cu nauciti na vodu i to mi je odmah pomoglo ,isti osjecaj sam imala kao i sa rukjom ,onda sam gledala kad Enes na vide rukji uci nekoj zeni i drzi je za tabane dok uci ajetul kursiju ,ja pregledam jer dok slusam rukju pratim svoje tijelo ,i kad se uci ajetul kursija meni se pomjeri lijeva noga ,i irtira me ,a ja onda snimim samo ajetul kursiju i slusala je mjece dana i jos malo imam u lijevoj nozi neko trzanje kao da mije u misicu nesto sto se vrti ali se je smanjio trzaj ,pa sam onda primjetila kad slusam rukju kad enes uci dzina meni ide neka kiselin na vilici iz donjih zuba ,i ja onda pustim samo dzina da uci nesto petnaest dana i vjeruj te mi nestalo je toga osjecaja, nagnem se nad kopjuter dok uci dzin i pravo osjetim kako odlazi neka kiselina jer sam izgleda piopila dzina ,pa to je sad izislo ,i dale slusam pa koje mi zasmeta ja to odvojim posebno ili nadzem u kur'anu i pustam sve dok mi ne bude bolje ,to jos imam samo u nozi valjda treba jos uciti ajetul kusuju pa slusam ovu preko sija jer isto uce imaj sedam puta snimljeno, onda pustam ezan ,pa cijeli kuran i pratim ,sama sam pronasa sura zulzelah jer je nema u rukjama , ili ja sam primjetila i ta sura mi pomaze ,pa mulk ,sama sebi kombiniram rukju.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Čet Avg 10, 2006 11:12 pm

ja jos nisu udovi poceli da mi se tresu kao kod vas. ima samo 2 i po do 3 nedelje otkako sam poceo sa rukjom. kad pijem npr naucenu vodu dodje mi na gorko, ono kao pelim ,ali vrlo slabo, jos nisam uspio povratiti ili da padnem u trans. ne znam kako se ti osjecas pri slusanju rukje ali meni se nije jos dogodilo da povratim ili slicno,pa ne znam kakav je osjecaj.
interesuje me sta ako se onesvjestim i sam sam jer roditelju su na odmor a ja sam sam (?),citao sam negdje po forumu kako drug jednog clana ovdje koji je sluso rukju i pri tome se onesvjestio a bio je sam. tako nekoliko sati,subhanallah! ali poslije nekoliko sati je povratio "crno" kaze.
ali to sto sto ti "ide na nerve"kad ti se tresi noga nemoj se nervirat. preporucio bih ti, ako te nije strah,da gledas vise"video" rukje jer na ovaj nacin "osjecanja jacaju" voema brzo ali preko noci ne bi ti preporuci da to gledas! i citaj literaturu o svijetu duhova.
postavicu ovdje 6 vrste rvideo ukje pa razmisli o tome
sve dobro,selam

http://www.youtube.com/watch?v=YTEshwPppFM
http://video.google.com/videoplay?docid ... q=exorcism
http://www.youtube.com/watch?v=t9Tg9kn9hZ0
http://video.google.com/videoplay?docid ... q=exorcism
[url]http://video.google.com/videoplay? ... q=exorcism
http://video.google.com/videosearch?q=exorcisme[/url]

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Pet Avg 11, 2006 6:00 am

mogu simptomi biti razliciti
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 1:48 am, izmenjeno 1 put ukupno.

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Pet Avg 11, 2006 3:09 pm

8)
Poslednja izmena od elma np u Pet Jul 13, 2007 11:52 am, izmenjeno 1 put ukupno.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Pet Avg 11, 2006 6:08 pm

I ja takodje ne mogu nikako da povratim al imam nekaki nagon na to ponekad al ne svaki put ali taj nagon je slab, nije dovoljno jak da bi ga povratio; Moguce je da moj djin izuzetno jak pa mu je krivo da popusti :)
Al subhanallah(!)kad vidim "ponasanje djina" na video rukji onda je to meni krivo.
Jeste da ponekad covjeku dodje neki strah iznutra,narocito kad kasno navecer ,al kad pogledam to ponasanje djina, kao kod neke razmazene djece onda naucim mnogo o panasanje odraslih .To sam vec otkrio u prvoj rukji gore(www.youtube.com/watch?v=YTEshwPppFM).
Naime brat moj,njegova kcerka kad se iznervira ponasa se upravo ovako kao ova djevojcica u bjelo pokrivena. Pravo da vam kazem ja to mnogo ucim od ponasanja djinova a i od odgovora postavljenih od strane ucenjaka.
Evo subhanallah prije nekoliko minuti dok sam rucao imao sam namjeru da postavim jedno voema vazno pitanje al zaboravih!
Ja imam utisak da rukja nesto bolje utice kad se uci na prazan zeludac, mislim da ujutro su vece sanse da se povrati, al nisam siguran to je samo moje misljenje. Al bas bih hteo da znam postoje li vrijeme npr kad je najbolje uciti rukju odnosno da djinovi djeluju. A koji misk upotrebljavate vi elma i zana....
sleam

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Pet Avg 11, 2006 7:13 pm

8)
Poslednja izmena od elma np u Pet Jul 13, 2007 11:53 am, izmenjeno 1 put ukupno.

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Pet Avg 11, 2006 7:27 pm

selam ja neznam kako da nadzem misk jeli to ima u svakoj parfumeriji ,i kako se jos drugacije zove ,ja nasle neki deozodorans pise musk ,jeli to ili je drugacije ,pomozi mi Muzika haram kako da nadzem

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Pet Avg 11, 2006 7:51 pm

:oops:
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 1:46 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori