pomozite

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Edina36
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Nov 06, 2006 8:40 pm
Lokacija: norveska

pomozite

Post od Edina36 » Pon Nov 06, 2006 9:08 pm

Sellam svima!!!

Trazim savjet ili pomoc od onih koji imaju iste probleme ili simptome kao ja.Prije skoro 7 godina pocela sam osjecati psihicke teskoce kao bol u prsima,nesvjesticu,lupanje srca,probadanje na lijevoj strani,bol u stomaku,tjeskobu i nemir,losa koncentracija,zamrlost citavog tijela,losa zelja da bilo sta radim,probleme sa disanjem,gubim snagu i nemam osjecaj u nogama.Cesto zelim biti sama u sobi i spavati da se nikad ne probudim,sve je crno u zivotu bez radosti mada imam sve i nebi trebala imati razloga za to.Medicina je potvrdila da sam fizicki zdrava osoba.Dobila sam dijagnozu panicni napadi i bipolarni tip depresije.Koristim antidepresiva ali nemogu reci da mi sta pomazu.Cesto se pitam dali je mozda nesto drugo u pitanju.molim sve koji sebe vide u ovom mom objasnjenju da mi odgovore,daju savjet sta da radim.

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Uto Nov 07, 2006 6:53 pm

Prije svega da poselamim sestru i da joj zaželim sve najbolje u buducim danima koje ce uciti o lijecenju Kur'anom a cije upute može naci na forumu i kontaktirati Enesa za pregled . Sestro moras prije svega da se povratis vjeri ,Allahu dz.š. jer Allah dz.š. kusa svoje robove koji žive životom ne obazirujuci se na svog Gospodara,znaci moras (muslimanka si) da se vratis namazu, postu,dovi puno Allahu dz.š. za lijek ,znaj da je Allah dz.š. milostiv i da uistinu se odaziva molitelju robu svome.

emina
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 8:54 pm

Post od emina » Uto Nov 07, 2006 9:20 pm

Allah da ti olaksa , samo u Allahu je spas

Edina36
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Nov 06, 2006 8:40 pm
Lokacija: norveska

Kemo

Post od Edina36 » Sre Nov 08, 2006 8:29 am

Hvala brate Kemo na tako lijepom savjetu.Enesa sam zamolila za pomoc ali jos nisam dobila odgovor.Nadam se da ce uhvatiti malo vremena i odgovoriti mi.

reihana
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Okt 16, 2005 2:11 pm

Post od reihana » Pet Dec 01, 2006 12:03 am

Evo da te razgovorim malo i ja sam imala iste simptome strah me je spopadao od cega sam zapadala u jos teze stanje hvala Allahu bila sam u vjeri ali nisam mogla da se snadem i nisam znala sta me je ovo sad spopalo doktori mi isto nisu mogli nista otkrit.Ostavi podhitno tablete i zanijeti da se lijecis odvoji svaki dan vrijeme okreni se svome gospodaru uci ili slusaj sa ;slusalicama na usima; zikrove,Rukju uci suru Al-Baqara suru As-Safat ;Jasin sve se moze trazi od Allaha da ti podari snage da ti se povrati sreca da te kutarise sejtanske vesvese i povrati ti srecu.Samo je puno vazno da se sama natjeras da izades iz tog hala misli koje ti nedaju da mislis na Allaha moras da zaboravis da ih zamijenis sa spominjanjem Allaha kad god ti doce tuga zamjeni je sa srecom nedaj se sejtanu gusenje relaksom ako boli neka boli ignorisi pa sejtan kad vidi tebe da se boris da nema fajde pocet ce po malo popustat inshallah.Ne zaboravi sve se moze i nemoj da ti sejtan kaze kako cu sad sve ovo da ucim malo pomalo i naviknut ces se ja znam sestru koja je Allahovom voljom se izlijecila znala je svaki dan slusati nekad 3-4i do 5 puta suru Bakara kupati se piti naucenu vodu uz sve ovo. sve se moze kad se hoce inshallah.Allah se brine o iskrenim robovima svojim. Da ti Uzviseni olaksa i ucvrsti te u njegovoj lijepoj vjeri u kojoj nam je dao rijesenje za svaki problem.Posebno obrati paznju da ti je namaz kako treba ako neznas prevod sura potrudi se koliko mozes da naucis bar El-Fatiha i maljih sura eto toliko da te Allah izlijeci i olaksa ti sto prije.

Edina36
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Nov 06, 2006 8:40 pm
Lokacija: norveska

odgovor

Post od Edina36 » Pet Dec 01, 2006 9:46 am

Draga reihana,drago mi je da si procitala to sto mene muci i nasla malo vremena da sve to podjelis samnom i sa svima onima koji se nalaze u slicnoj situaciji.Ja duboko vjerujem u Allaha,obavljam svoje namaze redovno hvala Allahu.Radim sve to sto je tvoja prijateljica radila i nadam se uz Allahovu pomoc da cu uskoro biti bolje.Moram reci da me ova stranica jako promjenila i zahvaljujem se zbog toga svima koji su se javili i dali mi savjet.Moji problemi nisu nestali,ali u vjeri Allahovoj lakse prolazim kroz sve to.

reihana
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Okt 16, 2005 2:11 pm

Post od reihana » Pet Dec 01, 2006 3:26 pm

Sto se tice mene ja sam mala pono problema u obavljanju bilo kog ibadeta pritiskalo me je,gusilo,lupanje srca itd kazem ti nisam mogla da se snadem misla sam da je to ipak neka bolest kad bi stala klanjat pocelo bi me jako gusiti i tako da nisam mogla da se skoncentrisem na namazu sto je jako vazana terapija u lijecenju onog ko je pod uticajem bilo koje vrste sejtanskog napadanja.Tako u tom stanju sam bila vrlo podlozna sejtanu da me gurne u sve vece stanje depresije koja je nema sumnje prouzrokovana sa sihrom jer ja nikad nisam bila osoba koja se plasi neceg vesela svi su problemi poceli preko noci.Tu je obaveznobiostrah
koji je dolazio od sejtana a sve sam misla da je normalno da me je strah jer mi se cinilo cesto da cu pasti i kad sam vidila da ne padam da nemam nikakvu bolest itd onda sam se odlucila oduprijet sejtanu i tad je doslo do promjene moga stanja vratila mi se moje pamet pocela sam da mislim svojim mozgom a ono sto mi je dolazilo od sejtana trudila sam se koliko sam mogla da zamijenim spominjanjem Allaha i hvala Allahu puno mi je lakse i kutarisala sam se onih briga koje mi nisu dale mira da budem normalan insan.Znam kako ti je pokusavam da ti objasnim kako da napravis prekretnicu tvog stanja ova vrsta sihra je teska zato sto svako misli da si psihicki obolio ineznaju koliki je napad izvrsem na mozak oboljele osobe i zato savjetujem sve kojiko god da te vesvese bile teske mi moramo da oslobodimo svoj mozak i to cemo postici inshallah sa lijecenjem kuranom i ucenjem dova da Allah ulije strah u sejtana i onemoguci ga da vrsi bilo kakvu vrstu pritiska na nas.Da nam se Uzviseni Allah smiluje.

Edina36
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Nov 06, 2006 8:40 pm
Lokacija: norveska

odgovor

Post od Edina36 » Pet Dec 01, 2006 6:39 pm

Nadam se da ce svakog dana biti bolje,evo hvala Allahu vec par sedmica nisam zapala u depresiju,pocela sam se radovati svakom iducem danu,sto prije nije bilo moguce jer sam znala da ce biti kao i prosli,pun tuge i zalosti.I ja sam nekad bila jako vesela osoba za svaki problem sam nalazila neko rjesenje ali kao sto ti rece sve dodje preko noci.Odrasla sam bez oca sto mi je jako nedostajalo sve ove godine.2000 godine umro mi je svekar,iznenada,neko koga sam jako cjenila i postovala i tad vec samo nekoliko dana poslije poceli su moji problemi,strah od smrti,napadi,panika da bi se sve to vremenom pretvorilo u depresiju.Tako eto moj zivot traje vec godinama,obilazeci doktore i psihijatre.Dosla sam sebi i skontala da sam ja sebi najbolji psihijatar i da je vjera najbolji antidepresiv.Potrudila sam se za par sedmica da naucim sufaru tako da sad u nedelju ako Bog da idem u mekteb da me efendija malo preslusa.Nadam se i iskreno zelim da cu uskoro poceti uciti Kuran,unatoc mojim problemima i jakim depresijama uspjevam da sve to pobjedim.

Odgovori