Strah

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Mu'minka
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 8:29 pm

Strah

Post od Mu'minka » Pon Jun 27, 2005 8:07 pm

Esselamu Alejkum svima prisutnim na ovom forumu…

Kao prvo prezadovoljna sam sa ovom stranicom I sa podrskom sto jedni drugima daju ovdje na forumu.Da Allah dz.s nagradi brata koji void ovu stranicu I dam u inshallah ovo upise u dobar rad I dam u dobro I ovoga I onoga svijeta. Jas am istom novi clan na ovom forumu pa sam sjedila I citala postove pa me najvise pogodijo zadnji post od brata koji opisiva o antidepresentima. Ja sam naime I sama nekad to trosila ili pokusavala, ali me je posve pravilo losim pa sam prestala. Naime odlucila sam da se javim ovdje na forum I da napisem malo o sebi pa mozda mi ko da dobar savjet. Ja sam inace u Bosni bila jako ucevna osoba I pre samoga rata sam se pripremala u mederesu.Medjutim zaratilo se pa od toga nebude nista. Kroz rat kao I svi drugi sam prosla kroz sve bas od samog logora do stradanja jednog od roditelja mi, ma svasta nesto. Naime odkako sam dosla u USA pocela sam da patim od stresa zivota. Nisam nikad imala odmora non stop sam od skole do posla kuci sve je na meni bila I famelija, I braca I mati a sem toga sam bila upisana na fakultet I jos radial puno vrijeme da bi sebi mogla da platim studije. Sve u svemu durala sam nekako.Udala sam se prije 5 godina I opet u nasa iskusenja nastavila se. Medjutim dok god skolu nisam zavrsila ni taj stress nije poceo da opada. Poslije sam rodila I posto sam imala tezak porod I posljedica nekih opet se moj stress poceo da vraca nazad. Prosle godine sam dozivjela prvi panicni napad kako ovdje ovi doktori opisuju. Jas am mislila da sam vidjela zadnju minutu svoga zivota od bolova koje sam osjecala I doslo je do toliko toga da nisam vise mogla ni da disem kako treba gubila sam dah, znoj me hvatala, nesvestilo mi se srce mi je lupalo kao ludo, I nakraju mi se sve tjelo ukocilo. Hitna je dosla po mene I nakon citave noci provedene u hitnoj na pretragama raznim kao rekli su mi da sam imala panicni napad od silnoga stresa. Doktori su me odmah stvili na xanax ali nisam mogla da ga trosim jer kad sam pocela da ga pijem nisam mogla da ustanem iz kreveta kako sam slaba bila , pa sam ga prestala. Doktorica mi je nudila da mi mjenja tablete ili da idem kod psihijatra.Naime ja sa odbila I jedno I drugo, I ovo sam sve shvatila kao Boziju kaznu jer tako mi je Allah dz.s dao dar za ucenje Kur’ana I za vjeru I ljubav za to, no medjutim ja sam okrenula glavu od svega toga bila, bila sam samo musliman u srcu I ime sam nosila to je sve. Jas am zvala jednog imama u Bosni I on nam je pogledao I rekao da je sve cisto jedino da se pazimo jer imamo jako hasumnog naroda oko nas I jako dosta imamo neprijatelja. Medjutim , ja sam okrenula da klanjam redovno I ucim Kur’an redovno, da klanjam nocne namaze, I malo po malo elhamdulillah moji panicni napadi prestase. Sad problem je kod mene sto sam ja majka kod kuce sa svojom bebom I trenutno ne radim. E sad poslije ovih napada u meni je ostao tako neki strah da strahujem kad moram da odem kod nekoga ili negdje sama sa djetetom, iz straha sta da nedaj Boze dobijem taj napad opet sta bi onda .Pogotovo kad moram da odem kod nekog od nasih uvjek me neki znoj I lupanje srca hvata jer pomislim nedaj Boze da ga dobijem ovdje I sami znate kakav je nas narod odmah bi bilo eno je poludjela. No medjutim sama sebi pokusavam da kazem da se samo oslonim na Allaha dz.s I da sve sto se dogadja I biva je njegovom voljom I njegovim odredjenjem.Pa ako mi je sudjeno da ga opet imam taman da jest ako nije zasto onda da panicim bez veze. I elhamdulillah polako jacam korak po korak , ali jos uvjek po malo u meni ima straha. Jas am mislila da odem kod doktora da mi da kakav lijek za fobiju ili nesto slicno sad kad sam procitala od brata tekst, sad me strah nema od toga nista.Uzdati se u Uzvisenog I njegovu moc, pa sta mi god bude propisano. Naime ja bih zeljela samo da upitam dali je ko prolazijo kroz slicno ili dali ko ima slicnog straha kako da ga se oslobodim. Jeli ima sta posebno da mogu da sebi ucim, da bi se oslobodila ovoga straha. Ako ko zna neki nacin sta I kako bi mi moglo pomoci oko ovoga , zahvalna bi bila kad bi mi se ko javijo.Unaprijed se zahvaljujem I molim Allaha dz.s da nas sacuva sve I jedno od sejtana I njihovi prljavi poslova, I molim Allaha dz.s da nam svima da sabura da ustrajemo na njegovom putu I da umremo kao muslimani.Da vam Allah dz.s da inshallah svako dobro I ovoga I onoga svijeta, I vama I vasoj familiji.Amin

Esselamu Alejkum We Rahmetullah We Berekatuhu

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Jun 28, 2005 2:12 am

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Kao prvo molim Allaha da pomogne svima kome je pomoc potrebna,a zatim molim Allaha da te ucvrsti i pomogne kako tebe tako i tvoju familiju.Neznam dali znas za staru pogovorku Klin se Klinom izbija????Hvala Allahu sto si dobro i sto se je silam vratio u tvoje srce,nakon toliko iskusenja koje si pretrpjela.Allah je Sebi zabranio zulum pa ga zabranjuje i nama,tako da bi trebalo da zaboravis to da je ovo Bozja kazna tebi.Svaki covjek ima neprijatelja a taj je neprijatelj sejtan lanetullahi alejh i on je taj koji se uplice i zeli mijenjat zivote i oblike ljudi.ovo sto ti se desava je nista drugo do Weswese sejtanske,a znamo za ajet gdje ALlah dz.s kaze ,da su uistinu sejtanske spletke slabe,kao sto si i sama vidjela i osjetila ti strahovi,i taj strah koji si osjetila je jedna od mnogih sejtanskih pokusaja da te odvrati od islama.Allah dz.s kaze u Kur`anu o vjernici uistinu sejtan zeli da vas strahom odvede sa Allahovog puta,nebojte se njega vec se Mene(Allaha) bojte.Naime ako je nas strah od ALlaha veci nego strah od necega sto nas strasi onda cemo taj strah prebroditi lakse ili lako.Jer znamo daje taj strah pozitivan,ako se mi postojano budemo plasili nekog straha koji je negativan onda ce taj strah dominirati jer je nasao slabu tacku u nasim osjecanjima,pa ce to koristiti u svakom dijelu nasega zivota.Zato kazem suocavanjem sa tim strahom i ubjedjenjem da je taj strahi takva vrsta straha prolazna i ubjedjenjem da je Stvoritelj straha Taj koji ce te pomoci,negativni strah ce proci brze lijek,Klin se izbija klinom.Kada dodje napad straha,ili pocetak tog napada,zasto ne predjes na kontra napad???
Kontra napad je zikr,spominjanje Allaha dz.s,jer sam imao jedan takav slucaj,pa je urodio plodom,pa je i napad prestajao.Kada bi poceo napad,govorio sam osobi da zamisli dzehennem kaznu dzehennemsku,nevjernike koje ce se prziti u vatri,taj strah je spadao i osoba bi se vratila u normalu.Ta je osoba isla na mjesta koja su joj smetala,i elhamdulillah vratila se u normalu.Pisacu opet insaALlah ubrzo o ovome mozda i privatnom porukom.selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Uto Jun 28, 2005 12:24 pm

Selam alejkum

Samo ti obavljaj redovni namaz,redovni zikr,iscitavaj Kur`an i te misli sto ti se motaju po glavi o napadu ce vremenski same izlapiti insAllah...

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Uto Jun 28, 2005 5:35 pm

Esselamu alejkum

Pošto sam i ja bio žrtva sihra i napada straha dugo godina mogu ti preporučiti uz namaz, zikr slijedzenje Islamskih propisa čime bi se približila Allahovoj milosti da pokušaš ako nemaš da nadzeš prijateljicu muslimanku sa kojom češ da jačaš svoj iman tako što čete da pričate o Islamu i ispravnom načinu Islamskog života što če da vam jača iman i vjeru u Allaha čime se put šejtana sužava i obečani lijek Kur'ana ispunjava, ja sam lično sa svojim prijateljima kroz forum i kroz dnevni život ojačao svoj iman i lijek od Allaha dz.š. je ubrzo došao hvala Allaha milostivom.

Mu'minka
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 8:29 pm

selam

Post od Mu'minka » Uto Jun 28, 2005 9:19 pm

Selam Alejkum

E dragi Allahu neznam sta se biva ali evo dva puta vec post pisem i oba puta kad postiram poruku me izbaci .Htjela sam da se zahvalim svoj braci na vasim odgovorima i savjetima, i da vas Allah dz.s nagradi i da vam dobro i ovoga i onoga svijeta inshallah. Necu da dugo pisem kad neznam ni hoceli ovaj post biti primljen pa cu pokusati opet kasnije.


Uglavno znaci elhamdulillah na dobrom sam, radim sve to sto ste mi vec preporucili i inshallah osjecam da mi iman jaca iz dana u dan.Elhamdulillah upoznala sam i par sestara koje su elhamdulillah jako pobozne i osjecam da svaki dan ja postajem bolja osoba i veca mu'minka jer sam snjima i druzim se i iz dana u dan ucim vise o svojoj vjeri i trudim se da se pridrzavam toga. Zaista nam nema lijeka boljeg od Allaha i nase vjere , pa molim Allaha dz.s da nas sviju uputu na jedini i pravi put i da nam pomogne da umremo kao dobri muslimani i pavi mu'mini .Amin
Moje je da ustrajem na tom putu kad me je Uzviseni vec okrenuo na njega, a ja cu da se trudim da budem jaca od ovih sejtana i njihovi nagovora.Molim Allaha dz.s da nas sviju sacuva i zakloni od ovi losi misli i losi sejtanskih nagovora.Amin

Esselamu Alejkum i ostaj te mi u Allahovoj milosti.Amin

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Jun 30, 2005 2:09 am

mvtk

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Kao prvo molim Allah da te zastiti i pomogne,Molim ALlaha da tebe i tvoju familiju sacuva od svake vrste sherra bio ljudski il sejtanski.

Cijenjena sestro,Allahova Milost je velika,pa moli Uzvisenoga Rabba za ono sto tebi treba,jer Wallahi nema molbe koje Allahov rob uputi Allahu a da je Allah ne cuje.Cak je i Allah ljut na Njegove robov koji ga ne mole.Allah ne sikusava Svojega roba onoliko koliko nemoze da izdrzi,vec ga iskusa onoliko koliko moze izdrzat,ali u svakom iskusenju ima nagrade.Kaze ALlahov Poslanik saws."Koga Allah voli stavi ga na kusnju."Pokusaj sto vise zikriti u dva perioda,jer u jednom snu Resulullaha saws;Kaze Resulullah saws.Da su jednog covjeka iz njegovog ummeta opkolili sejtani,pa je dosao njegov Zikr,rastjerao sejtane i spasio ovog covjeka.Glavni nacin slabljenja sejtana je ZIKR-SPOMINJANJE ALLAHA-zamisli o hadisu gdje Resulullah saws kaze:Ne recite "sejtan bio umanjen"jer se tada sejtan uzoholi i pocne se uzdizat i rast pa postane kao velika kuca,vec recite "Bismillah"izgovorom Bismillah vi sejtana umanjite tako da postane manji od musice;Sve ovo govorim kako bih uputio prvo sebe pa onda ostalu bracu i sestre na vrijednost zikra.....Jer se odredjenim zikrom u odredjenom vrijemenu stice Barijera,Pancir, koji nas stiti od svega vanjskog sto je sher/zlo za nas.

Evo oruzja koje ce ti koristiti insaAllah
Stavi desnu ruku sebi na glavu i reci:

Bismillah 3x
E`uzu bi izetillahi we kudretihi min sherri ma edzidu we uhaziru 7x

Reci poslije sabaha i aksama

E`uzu bi kelimatillahi tammati min sherri ma khaleqa 3x

Bismillahi llezi la jeduru me`asmihi shej`un fil erdi we la fis-sema`i we huwes semi`ul alim 3x

SubhanAllahi we bi hamdihi adede halqihi we rida nefsihi we zinete arshihi we midade kelimatihi 3x

Redidtu billahi rabben we bil islami dinen we bi muhammedin nebijjen salallahu alejhi we selleme 3x

Estagfirullahel azimu llezi la illahe illa huwel hajjul kajjumu we etubu ilejh 3x

Ja Hajju ja Kajjumu bi rahmetike estegis aslih li she`ni kulle hu we la tekilni illa nefsi tarfete ajni 1x

Allahumme ente rabbi la illahe illa ente khalqkteni we ene abduke we ene ala ahdike we wa`dike mesteta tu e`uzu bike min sherri ma sana tu ebu`u leke bi nimetike alejje we ebu`u bi zenbi fagfirli fe innehu la jagfiru zunube illa ente

Allahumme inni es elukel dzennete Allahumme edzirni minennar 7x

HasbiAllahu la illahe illa huwe alejhi tewekeltu we huwe rabbul arshil azim 7x

Poslije svakog sabaha i aksama prouci po 3x ihlas,3x Feleq 3x En Nas i jednom Ajetel kursiju
dok ces poslije podneva ,ikindije i jacije prouciti samo po jednom Ihlas 1x Feleq 1x Nas 1x i 1x Ajetel Kursiju

Sve te ovo prouceno cuva do drugoga namaza

Prouciti kada se osjeti napad il pocetak napada

La illahe ilallahu wahdehu la sherike lehu lehul mulku we lehul hamdu we huwe ala kulli shej`in kadir 100x

subhanAllahi we bi hadmihi 100 x

Estagfirullahe we etubu ilejhi 100x

La haule we la kuwete ila billah 100 x

Ebu - Hurejre saopćava, Allah bio zadovoljan s njim, da je Allahov Poslanik, Allah mu se smilovao i mir mu podario, kazao: "La ilahe ille-l-Lahu vahdehu la šerike lehu, lehu-l-mulku ve lehu-l-hamdu ve Huve ala kulli šej in Kadir"
- Ko bude izgovarao nema boga osim Allaha Jedinoga, Koji Sebi ravnoga nema, Njemu pripada sva vlast i zahvalnost, i On je ponad svega - dnevno po stotinu puta, vrijedit će mu kao da je oslobodio deset robova, bit će mu upisano stotinu dobrih djela a izbrisano stotinu hrđavih, a bit će i toga dana zaštićen od šejtana sve dok noć ne nastupi. Osim toga, niko ne može učiniti nešto vrednije od toga osim onog koji više puta izgovori ove riječi!

Zatim ko bude izgovorio: "Subhane-l-Lahi ve bi hamdihi"- Neka je slavljen Allah i neka Mu je hvala - stotinu puta na dan, bit će mu skinuti (umanjeni) grijesi makar da su veličine morske pjene

Ebu - Hurejre saopćava, Allah bio zadovoljan s njim, da je Allahov Poslanik, Allah mu se smilovao i mir mu podario, rekao: - Onaj ko ujutro i uvečer izgovara riječi: "Subhane-l-Lahi ve bi hamdihi" - Neka je slavljen Allah i neka Mu je hvala - stotinu puta na dan, značit će da je na Sudnjem danu pristupio s najvišom vrijednošću. Ravan mu je ili više posjeduje samo onaj koji ih je izgovorio toliko puta ili više od toga!

Ebu - Ejjub el-Ensarija saopćava da je Allahov Poslanik, Allah mu se smilovao i mir mu podario, kazao: - Ko izgovori deset puta "La ilahe ille-l-Lahu vahdehu la šerike lehu, lehu-l-mulku ve lehu-l-hamdu ve Huve 'ala kulli šej‘in Kadir ('ašere merarin, kane kemen e'ateka erbe 'ate enfusin min veledi Isma'ile)"
- Nema boga osim Allaha, Jedinoga, Koji Sebi ravnoga nema, Njemu pripada sva vlast i zahvalnost! On je ponad svega - vrijedno mu je koliko da je oslobodio ropstva četiri potomka Ismaila, a.s.!

Ebu - Hurejre saopćava, Allah bio zadovoljan s njim, da je Allahov Poslanik, Allah mu se smilovao i mir mu podario, kazao: - Dvije su riječi (sintagme) lahke na jeziku, teške na Vagi (Allahovoj) i drage Svemilosnom: " Subhane-l-Lahi ve bi hamdihi, Subhane-l-Lahi-l-'azim" - Slavljen neka je Allah i hvaljen neka je, Slavljen da si, Uzvišeni Allahu

Ebu - Hurejre saopćava, Allah bio zadovoljan s njim, da je Allahov Poslanik, Allah mu se smilovao i mir mu podario kazao: - Draže mi je izgovoriti riječi "Subhane-l-Lahi ve-l-hamdu li-l-Lahi ve la ilahe ille-l-Lahu va-l-Lahu ekber"
- Hvaljen neka je Allah i hvala Allahu, nema boga osim Allaha i Allah je najveći - nego sve ono što sunce obasja! ."Da li bi nekom od vas bilo teško da svaki dan zaradi hiljadu dobrih djela?" - Jedan od prisutnih upita ga: "Na koji način bi to neko od nas mogao učiniti?" Poslanik mu odgovori: - Izgovori stotinu puta riječ "Subhana-l-Lah..."- Neka je slavljen Allah i neka Mu je hvala, zaslužit ćeš hiljadu dobrih djela ili će ti biti pobrisano hiljadu ružnih, koje si počinio!

Džabir saopćava da je Allahov Poslanik, Allah mu se smilovao i mir mu podario, kazao: - Za onog koji izgovori "Subhana-l-Lahi-l-'azim ve bi hamdihi" - Slavljen neka je Uzvišeni Allah i neka Mu je hvala - bit će u Džennetu zasađena palma!

Abdullah, sin Kajsov, saopćava da je Allahov Poslanik, Allah mu se smilovao i mir mu podario, upitao ga: - Da li bi želio, Abdullahu, sine Kajsov, da te uputim ka jednoj od dženetskih riznica? Odgovorih mu: - Kako da ne bih, Allahov Poslaniče?! A on kaza: - Izgovaraj riječi "La havle ve la kuvvete illa bi-l-Lahi" - Nema pomoći niti moći mimo Allaha

Allahu su najdraže četiri riječi: "Subhane-l-Lahi, ve-l-hamdu li-l-Lahi, ve la ilahe ille-l-Lahu, va-l-Lahu ekber" - Slavljen neka je Allah, hvala Allahu, nema boga osim Allaha, Allah je najveći. Neće ti škoditi da počneš s bilo kojom od njih......hadis se nastavlja o imenima

Sa'd, sin Ebu - Vekasov, pripovijeda da je neki beduin obratio se Poslaniku, Allah mu se smilovao i mir mu podario, rekavši mu: - Pouči me nečemu što ću izgovarati! Poslanik mu kaza: - Izgovaraj: "La ilahe illa-l-Lahu vahdehu la šerike lehu, Allahu ekber kebiren ve-l-hamdu li-l-Lahi kesiren. Subhana-l-Lahi Rabbe-l-alemine. La havle ve la kuvvete illa bi-l-Lahi-l-'Azizi-l-Hakim!"
- Nema boga osim Allaha Jedinoga, Koji Sebi ravnog nema, Allah je najveći veličinom; Hvala Allahu mnogo puta; Neka je slavljen Allah, Gospodar svjetova; Nema pomoći niti moći mimo Allaha Moćnog i Mudrog! Nato će beduin: - Ove riječi su za Gospodara moga, a koje su za mene (moje dobro)? Poslanik mu kaza: - Izgovaraj "Allahumma-gfir li ve-rhamni ve-hdini ve-rzukni"
- Allahu moj, oprosti mi i smiluj mi se, na Pravi put me usmjeri i opskrbu mi daj

Džabir, sin Abdullahov, Allah bio zadovoljan s njima dvojicom, saopćava da je Allahov Poslanik, Allah mu se smilovao i mir podario, kazao: Najbolja je dova "El-hamdu li-l-Lahi"- Hvala Allahu, a najbolji spomen Allaha je "La ilahe illa-l-Lahu" Nema boga osim Allaha

Trajno vrijedne riječi su: "Subhana-l-Lahi ve-l-Hamdu li-l-Lahi ve la ilahe illa-l-Lahu, va-l-Lahu ekber, ve la havle ve la kuvvete illa bi-l-Lahi"
- Neka je slavljen Allah, i neka Mu je hvala. Nema boga osim Allaha i On je najveći. Nema pomoći niti moći mimo Allaha!


Mu'minka
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Jun 22, 2005 8:29 pm

selam

Post od Mu'minka » Sre Jul 06, 2005 7:52 pm

Esselamu Alejkum cjenjeni brate AbuAmRibnFadL

Da te Allah dz.s dvostruko nagradi I da ti inshallah dobro I ovoga I onoga svijeta, za svako slovo napisano u ovom tvom tekstu.Elhamdulillah pa ima muslimana I brace kao sto ste I vi sami , pa su spremni da pomognu, ostalim bracama I sestramau nevolji, ako nikako drugacije, bar sa razumjevanjem , podrskom, I savjetima.
Sucur dragom Allahu , pa sam nasla ovaj sajt, da Allah dz.s nagradi sviju vas I vas rad na ovoj stranici. Ja sam sebi nabavila zbirku dova Hisnul-Muslim, I mnoge od ovih Dova I zikrova sam nasla tamo.Neke sam naucila napamet , a neke sam sebi zapisala pa ucim redovno dok ih ne naucim napamet. Inace imam knjigicu uza se I svaki put
Kad osjetim strah ili tjeskobu, proucim ih I elhamdulillah osjecam se mnogo bolje.
Zaista zikr I dova su najbolji lijek. Sto ti kazes brate Allah dz.s , se ljuti na one koji ga ne mole ni zasta, jer on je zaista Sveznajuci I Svemoguci, I kad ga najvise trebamo pomoc od njega je uvjek blizu.
Sebi sam kopirala ovo sve sto si mi napisao , I inshallah primjenjivacu ove dove svaki put kad budem osjecala potrebu za tim.

Jos jednom dragi brate nek ti Allah dz.s da sve ono sto od njega budes molijo, kad si odvojio vremena da mi napises ove upute I savjete.

Esselamu Alejkum I ostaj te mi svi u Allahovoj milosti do iduceg puta insallah.

Vasa sestra u Islamu
Mu’minka

Odgovori