Nogometas

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Nogometas

Post od Yassin » Sre Maj 02, 2007 5:05 am

Es Selamu Alejkum We Rahmetu-Llahi We Berekatuhu

Saudi Arabian Soccer Player Killed by Angel Of Death

U prevodu bi bilo ovako od prilike

Saudiski nogometni igrac Usmrtiliga meleci smrti

Inna lillahi we inna ilejhi radzi'un
Svi smo Allahovi i svi se njemu vracamo

O Allahu Smiluj nam se Kad nam dodze cas neizbjezni.

http://www.youtube.com/results?search_q ... eath+islam

Madzid
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 4:40 pm

Post od Madzid » Sub Maj 26, 2007 5:00 pm

Ja sam cuo da je taj igrac samo dobio napad i da je poslije pušten iz bolnice .tako mi jedan brat ispricao.

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Post od Sunna » Sub Maj 26, 2007 8:53 pm

Es-Selamu alejkum wrwb,

Skoro je bila tv-reportaza u vezi fudbalera koji umiru na stadionima u toku utakmica ili treninga. Njih oko 40 slucajeva, po Evropi i drugim kontinentima. Iznenadna smrt. Mnogi ostanu bez definisane dijagnoze smrti. Ta pojava je sad u fokusu.
A s Islamskog aspekta zar da nam to bude iznenadjujuce? Zar je nas Gospodar zadovoljan time sto silno vrijeme, novac, energija...se bacaju na sta?! Horde navijaca po kafanama ili na fudbalskim igralistima samo nered stvaraju. Cula sam da talijani govore da je za njih fudbal ko religija. Avion pao u Milanu ( ne sjecam se koliko je bilo mrtvih) a osoblje je bilo na utakmici...
Ne mogu sad pronaci hadis, pa po sjecanju cu reci, ko zna citirati bujrum i ispravite me:
Naseg Poslanika s.a.w.s. njegovi asabi su pitali u vezi sporta. On je preporucio plivanje, konjanistvo (jahanje konja), streljastvo (luk i strijela). A box je zabranio?!

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Ned Maj 27, 2007 6:43 pm

Esselamu alejkum!

Koliko samo ljudi umire od pretjeranog konzumiranja hrane, koliko ljudi samo troši novac na koje kakva ludovanja, koliko ljudi umire zdravi, koliko ljudi umire od gladi i koliko ljudi umire.........

Diagnoza smrti umrlih igrača je jasna , potrošili nafaku i THE END. Nemojte odmah praviti misterije oko smrti igrača, pa željezo i kamen puca kada se isforsira a kamoli čovjek,....lijepo Allah s.w. t kaže.. Jedite i pite ali ne pretjerujte...istinu je rekao uzvišeni, ovo se može primjeniti i na ostale aspekte života......umjereno ili srednji put.

Ono što hoću da kažem nemojte praviti misterije od tih fudbalera. Poznato je koliko samo podvala je bilo muslimanima kao iskopali neke košćure prvog čovjeka pa kojekakva čudovišta iz kaburova i nakraju ispadne fotomontaže. Smrt igrača prirodni slijed kao što sam rekao potrošili nafaku.

Niko od nas neće preseliti na ahiret dok ne protroši svoju nafaku na ovom dunjaluku bili bolesni ili zdravi a Allah s.w.t. najbolje zna.

Esselamu alejkum!

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Ned Maj 27, 2007 6:59 pm

Es-selamu alejkum!
Vidis Senade kako ti valja ono prepucavanje sa Emirom,vec si i engleski savladao :P

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Ned Maj 27, 2007 8:12 pm

Hafiz napisao:Es-selamu alejkum!
Vidis Senade kako ti valja ono prepucavanje sa Emirom,vec si i engleski savladao :P
We alejkumu selam bošnjače

Ovo je topic nogometaš pa nije lijepo baš ovako ubacivat , jest simpatično al :roll: :wink:

Znači hafiz i ti dobro si razumio moj i Emirov engleski tokom napada i odbrane . Vidiš ja sam mislio da se samo znam smijat na engleski .
U svakom slučaju hvala na koplimentu.

Eeeee moj bošnjače nije to prepucavanje nego borba za prava.

Allah s.w.t. zapovjeda da se svačije pravo poštuje. Instinu je rekao Uzvišeni Allah.

Ja baš hoću da mog hafiza pohvalim kako lijepo piše na topicu DA LI DŽINI MOGU IZVRŠITI UBISTVO tako nastavi, a ti mene preduhitri.
Bošnjače ti meni neodogoviri na pitanje ko održava tekiju od Čajlakovića u Torontu -obećo si .............

P.S. MOžda nebi bilo lijepo nastavljat ovdje pisat da se nebi pokvario topic nogometaš.




Esselamu alejkum!

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Pon Maj 28, 2007 5:47 pm

Es-selamu alejkum!
Pa sevab ti je Seno pohvali brata ,da se ne moram sam hvaliti!
Pokusat cu sad u petak na dzumu otici kod Nedzad ef. Hafizovica,mislim da on vodi zikrove pa cu bas pitati!
Ne ide to ovdje tako brzo ,svi su zauzeti ,sve je daleko,ogroman je Toronto,tako da ni meni nije lahko setati tamo -vamo ,ali mislim da cu dobti ubrzo neku informaciju pa cu javiti!

Odgovori