Cancar

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Zaključana tema
AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Maj 23, 2007 11:09 am

Selam alejkum Hasime,hajde da ja i ti popricamo argumentima o Cancarevom poslu,o tome kako on radi i sta radi.Enes je iznio samo svoje misljenje o Cancaru koje je procitao kod Bosnica.Ovako cemo.Ti pitaj Cancara o njegovom poslu,i jel istina da za pomagace koristi dzinne muslimane,i jeli istinit intervju njegov sa Bosnicem kojeg je prenio Enes.Necemo pricat napamet.Ako si za izvoli.Cak i pozovi Cancara da direktno debatujemo ovdje na forumu,obavijesti ga o glasinama koje se sire o njemu,pa se nadam da ce imat razlog da odbaci sve glasine i uvjeri nas u suprotno sa argumentima koje posjeduje.Selam alejkum

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Sre Maj 23, 2007 4:59 pm

es-selamu alejkum,sbah_sa
šta si se našiljio i raspisao,pdakle si ako već navodiš da nekog moraš vidjeti sa njim pričati zatim donosiš zaključke,šta tu nije uredu sa tobom, nemaš samokontrolu ili ......?
ja skokno dao sarajeva da sa hašimom-v-h,popijem kahvu a on ko miš se sakrio možda se prepao da kahvu mora platiti.

ti se malo šepuriš kao mangup si neki,pa jarane ko god da jesi ja ti na crtu izlazim, samo nezaboravi i jarane da pozoveš, jer ja sam navikao da me više njih pokušaju u suprotno ubjediti i hvala Allahu dž.š,evo me i živ i zdrav.
Elhamdulillahi muvam se svugdje pomalo i evropa i ex yu,pa ostavi mi broj da ti se najavim kad sam u tvojoj blizini ili u grai pa da se "isprobamo"
pošto dijeliš lekcije na forumu ,volio bih da te lekcije slušam, i u facu da gledam
ili ako si u bosni što neskokneš do enesa,i kažeš mu ako imaš šta,
ako se odlučiš njemu kaži kad eto i mene :lol:

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Sre Maj 23, 2007 7:05 pm

Es-selamu alejkum!

Ma svakome ,ko je imalo pametan je jasno o cemu se radi! Ljudi su zaslijepljeni pojedincima i svaka rijec ih upali!
Znaci ako ne zakivamo u zvijezde pojedine ljude ,automatski smo din-dusmani vidite da nam rijeci iskrivljuju,a koliko su spremni na vulgarnosti i uvrede govori dovoljno kakvi su u stvari!
Nemam izun da navodim imena ljudi ,ali je istina da je jedan moj drug ,inace redovan u dzamiji i dobor posten mu`min,slusao predavanje Bugarija u Carsijskoj DZaimji u Sarajevu i naveo je jednu predaju za koju je rekao da je sahi, moj drug ode kuci i fino provjeri predaju i sutradan dodje Bugariju i pita ga zasto je rekao za predaju koja je slaba,daif ,da je sahi? Ovaj mu samo kratko odgovori da nije uopste spominjo tu predaju i produzi za svojim poslom,znaci ljudi su pokusali i direktno da neke stvari promijene ,ali od toga nema nista zato se i moze samo upozoriti ,bar one koji ne znaju ,da se klone pojedinaca ,ako sebi zele dobro!
Sto se tice pacijenata pa koliko je samo ljudi doslo meni na lijecenje ,kazu bili su kod Bugarija pa im rekao da je sv e zavrseno ,pa bili kod Cancara ,pa im rekao da je sve zavrseno ,a u stvari samo jos gore, mozda su dobri za egzibicije ,ali za lijecenje ne!

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sre Maj 23, 2007 7:16 pm

Selam alejkum

To sam te pecao i zelio da cujem od tebe sabahe...nije trebalo dugo da pokazes pravo lice.....Ti i Hasim ste radili u timu, samo sto tvoji postovi nisu trebali da izgledaju kao njegovi nego si trebao da ides okolo. Da li ste braca, prijatelji to ne znam, sad kad je Hasim ispao iz igre ti si poceo da tipkas njegovim tonom, a mozda cak sta vise i grjesim...Hasim je sam prvi spominjao tri oka i ja kao musliman ne bih bilo fino da ga odbijem...tako da sam to prihvatio.
Ne zelim da budem nefer prema tebi ako sam vec prihvatio njegov poziv pa tako da i tebi stojim na raspolaganju...mozete obadvojica zajedno doci.

Atifovce da ti nisi mozda od Hasima: familija, poznanik ?
Nema problema dobit ces jedno dobro djelo samo sto ces prije toga nama koji smo ovde na forumu pokloniti svojih dobrih djelo sto si se pretvarala kao druga osoba tj. muška...jer to se u islamu naziva laž i pretvaranje.

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Selam.

Post od Ernest » Čet Maj 24, 2007 5:40 am

Napadi bijesa, izgovaranje ruznih rijeci takodje mogu biti uzrokom dzina sejtana. Postoji i jedan hadis od Poslanika s.a.v.s. da je u tim trenucima potrebno zatraziti zastitu od Allaha dz.s. I ZA ONE KOJI SE, KADA GRIJEH POCINE ILI KAD SE PREMA SEBI OGRIJESE, ALLAHA SJETE I OPROST ZA GRIJEHE SVOJE ZAMOLE - A KO CE OPROSTITI GRIJEHE AKO NE ALLAH? - I KOJI SVJESNO U GRIJEHU NE USTRAJU (3, 135). Ocigledno da Hazreti Hasim i njegovi puleni nisu naisli na ovaj ajet. Njih Allahove rijeci ne doticu. Ali ZASTO Hazreti Hasim i ostali podrzavaju sihirbaze sam nam Qur'an opet kaze: ONI KOJI SE ALLAHA BOJE, CIM IH SABLAZAN SEJTANSKA DODIRNE, SJETE SE, I ODJEDNOM DODJU SEBI, DOK PRIJATELJE SEJTANOVE SEJTANI PODRZAVAJU U ZABLUDI I ONI NE DOLAZE SEBI (7, 201-202). Od ruznog govora je Hazreti Hasim ovde opominjan ali on sebi dosao nije. Sto se tice metode lijecenja sihrom ona se manifestuje na vise nacina: da sihirbaz, tj. ovi koje je brat Enes naveo, nakon sto se pomogne dzinom, sejtanom, obavijesti o mjestu sihra bolesnika ili nekog ko se brine o njemu, pa cak, mozda, i osobi koja je to spravila, sto bolesniku omoguci da dodje do njega, ponisti ga i ozdravi; da sihirbaz uz pomoc dzina ili sejtana dodje do sihra u vremenu dok je bolesnik kod njega. I U PRVOM I U DRUGOM SLUCAJU, MOZDA POVREMENO, ON UCI I NEKE KURANSKE AJETE I DOVE, PUSUCI PO BOLESNIKU, DA BI KOD NJEGA STVORIO UVJERENJE KAKO JE TO DOZVOLJENI NACIN LIJECENJA KURANOM; da sihirbaz propise bolesniku neke radnje, zrtve ili rituale u ime nekog dzina a koje u sebi sadrze ono sto je Qur'anom zabranjeno; da sihirbaz propise bolesniku izgovaranje nekih nerazumljivih sejtanskih talismana, dova i zastita, koje vode u apostaziju, ili mu spravi takav zapis koji on objesi na svoje tijelo, auto, kucu, krevet u kojem spava itd. Mozda to napise krvlju ili nekom necistotom.

sabah_sa
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 5:02 pm

Post od sabah_sa » Pet Maj 25, 2007 3:00 am

Merhaba danes
prvo biram s kim pijem kahvu.
drugo nepada mi na kraj pameti tebi da dajem broj telefona kosi pa ti?
trece da se muha zunzara bojim nosio bi sprej ili bi se da prosti p da muhe odu na to.
sto se tice enesa nemam namjeru da idem do njega niti po savjet niti da se s njim raspravljam ili bilo s kim.
a da ti odgovorim na par pitanja:
Ja sam iz Sarajeva,a posto nemas pojma o psihologiji da te malo prosvijetlim,tamo postoje metode za sticanje misljenja o necem ili nekom naj cesce je to anketa i intervju,u islamu je slicno.
A to sto si ti ko zeznut zaboli me caosak od stola,meni je bilo dosta cetnika u ratu i crta magarac da bi s nekakim ko je zacorio i ne vidi dalje od nosa raspravljo sta ko kom dodje,i jeli ovaj vaki ili onaj naki.
Ja u svom ovom pisanju nastojim da vam sugerisem na to da grijesite i da klevecete covjeka kojeg ja poznajem i s kojim pijem kahvu.A sto neki sebe smatraju za naj pametnije ko im je kriv,SKROMNOST i RAZUMJEVANJE to im fali.
Ima hadis koji parafraziram glasi: znanje je uskraceno dvojici onom kog je stid da pita i onom ko se uzoholi svojim znanjem.
sto se tice moje samokontrole ili cega drugog ja sa sobom nemam problema.
Sto se tice hasima to ces njega morati da pitas a mislim da ni on ne pije sa svakim kahvu a to sto si ti mis u svima vidis sebe,odi do enesa mescini da imas problema.lijeci se covjece.neznam na osnovu ceka ste vi gospodine danes zakljucili da se ja sepurim.bolje ti je pogledaj tj.procitaj sta pises i skontaces ko se sepuri.Ja nikom ne prijetim niti mi to treba.
Ja sam svijestan sebe sasvim dovoljno da takva osoba kakva si ti ne zasluzuje da popije kahvu sa mnom (biram drustvo za kahvu a ti se definitivno ne uklapas) a i bio sam u ratu pa mi je dosta nekih glupana koji nevide dalje od nosa.A man-glupe ako sta imas meni privatno da kazes to se posalje na privatnu poruku.A ne da svi vide kako si ti zeznut tebe se boje jadan nebio samo se Allaha bojim a ljude mogu da postujem ili ne moja stvar.


daneS napisao:es-selamu alejkum,sbah_sa
šta si se našiljio i raspisao,pdakle si ako već navodiš da nekog moraš vidjeti sa njim pričati zatim donosiš zaključke,šta tu nije uredu sa tobom, nemaš samokontrolu ili ......?
ja skokno dao sarajeva da sa hašimom-v-h,popijem kahvu a on ko miš se sakrio možda se prepao da kahvu mora platiti.

ti se malo šepuriš kao mangup si neki,pa jarane ko god da jesi ja ti na crtu izlazim, samo nezaboravi i jarane da pozoveš, jer ja sam navikao da me više njih pokušaju u suprotno ubjediti i hvala Allahu dž.š,evo me i živ i zdrav.
Elhamdulillahi muvam se svugdje pomalo i evropa i ex yu,pa ostavi mi broj da ti se najavim kad sam u tvojoj blizini ili u grai pa da se "isprobamo"
pošto dijeliš lekcije na forumu ,volio bih da te lekcije slušam, i u facu da gledam
ili ako si u bosni što neskokneš do enesa,i kažeš mu ako imaš šta,
ako se odlučiš njemu kaži kad eto i mene :lol:
Ja nemam potrebe da skacem do enesa posto sam procitao ono sta enes pise a i enes je procitao sta ja pisem,a posto je enes u bosni sto on ne skokne do cancara i raspravi se s njim ako ima kakvih problema u vezi njega.Procitaj malo bolje ovdje nisam ja tema ili enes vec treca osoba,koja nije u prisustvu.

Vidite gospodo koji uredjujete ovaj forum vi brisete neke koji vam se ne svidjaju a one koji javno prijete ostavljate zato sto vama imponuju ol vam se ulizuju nebi li ispali ko zeznuti i tako pokazali lojalnost.
Zalosno.
Ovo sam napisao samo da ne bude da je ko i mene otjerao danes/zalosno/sta sve ljudi sebi ne umisljaju,a mislio sam svakako prestati da pisem posto sam rekao sta imam.
Psi laju karavane prolaze.
Da car haje sto pas laje carstvo bi propalo.
Allahu na emanet i u pamet gospodo.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Maj 25, 2007 9:19 am

Rekao je Allahov Poslanik salallahu alejhi we sellem:Ne istrazujte mahane drugih ljudi,da vas Allah ne bi otkrio u vasim kucama sta radite.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pet Maj 25, 2007 10:35 pm

es-selamu alejkum,sabah-sa
što te paranoja uhvatila,kakve prijetnje ti spominješ,
ja ti odgovorio a ti ucvikao,ma ja mrava negazim a kamoli da se tu prijetim a pogotovo na forumu.slovima, fora neka sarajevska.
ti i hvalisanje, četnici rat i kojekakve bla bla,to mišu prvačićima pričaj.
možda si i bio ali iz rupe virio kako to drugi rade pa sad perjem se kitiš i takve znam.
nilo osim tebe i hašima nije napadao tu treću osobu sa kojom kahvu piješ!
nije vic alli priča je:nekako ovako,dobio babo batine i požalio se sinu,sin normalno heroj kao ti da pomogne i osveti babu ,krenuo sa babom do onog što ga istukao,pa kao "iskusan sa četnicima"doće i reče ,udari ga još jednom ako smiješ, i ovaj opet udari babu,zatim hrabri zaprijeti još par puta i normalno ovaj po babi,babo vidio koliko je sati reče sinu da ga više nebrani,
tako i ta "treća" osoba, ako je ovaj "napad" na forumu čitala sigurno bi kao babo odreagovala


sabah-sa, ja nikog nisam ubio, a iz tvog texta se nazire da si četnike tamanio
pa ako ti je to poruka meni,ja ti odgovaram,nebojim te se mišu.
te čaršijske fore tebi u tvojoj čaršiji mogu da prodajem
sabah-sa nemoj da se ljutiš što te mišu zovem,barem te osjećam kao nešto,

eh, sabah-sa,ja mislio da kahvu pijemo a ti meni tako,Wallahi bih ja kahvu platio ako je to upitno pa se ti toliko raspjenio.

ono dosta mi je četnika,nije mi baš jasno,ti ze zasitio!
sad bi malo promjenio,nema veze ja bih ti opet na kahvu došao,hvalisavče.

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Ned Maj 27, 2007 4:10 am

Es-selamu alejkum!
Naj vecu zabunu unesu ovi sto pokusavaju da kao brane neke ljude,pa samo izvrcu tudze rijeci da bi se kako ulizali tim pojedincima,evo moje komentare namjerno izvrcu ,ne znam sta je cilj!
Drago mi je da sestra osjeca poboljsanje i nadam se da ce se to sve hajirli i zavrsiti!
Sto se tice Cancara ,bar ja sam istakao daiam kontakt sa dzinnima ,sto on i ne krije,eh ako to neko odobrava to je baska!
Nego su pojedini ,zeleci nesto da postignu ,izvrnuli neke komentare i ispada da smo rekli svasta nesta ,ali ko ima vremena nek procita sve pa nek prosudi!

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Selam.

Post od Ernest » Ned Maj 27, 2007 3:20 pm

Selam. Draga sestro, obzirom da i ja lijecim migrene kao i sinuse akupresurom i dovama htjedoh ti reci par savjeta. Prije svake lijepe radnje potrebno je uzeti abdest. Nemoguce je da imas migrenu a da nemas sinuse. I sinusi i migrena su bolovi izazvani zacepljenjem krvnih sudova. Ta zacepljenja pomenuta osoba pokusava razbiti ukljucivanjem blage struje na krvne sudove. Medjutim pritisak prsta na zacepljenja i trljanje nad krvnim sudovima je mnogo efikasnije. Obzirom da ti ta zacepljenja ne umijes pronaci uradi sledece. Dlanovima prelazi praveci kruzne pokrete iznad obrva pa prema usima. Onamo dje osjetis najveci bol tu pritiskaj najace. Najveci bol osjetices od iznad obrva na njihovim krajevima pa prema usima tj. iznad njih. Prilikom masiranja ne smijes utrljavati kozu. Nakon sto zavrsis masiranje izuci nad maslinovim uljem sto vise dova i pomazi se. Bol u glavi je usko povezan sa bolom ispod vrata sa lijeve tj. desne strane. Ti sigurno imas probleme sa bolovima u gornjem dijelu ledja, cim kazes da ti trne ruka. Pohvalicu se pa cu ti reci da bih te izlijecio 100% za sat vremena. Mozes doci u Podgoricu necu ti nista naplatiti. Pozdrav.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Maj 27, 2007 9:47 pm

Rekao je Resulullah saws:Dvije stvari s kojima ljudi cine kufr su:omalovazavanje porijekla i naricanje za mrtvim.Muslim

Od IbnMesuda se prenosi da je Resulullah saws rekao:Hocete li da vas obavijestim sta je to el-adhu?To je prenosenje tudjeg govora.To je el-kale,koja puno prica i zavadja svijet.Muslim

Ebu Malik Es'ari r.a prenosi da je Resulullah saws rekao:Cetiri su stvari u mome ummetu iz predislamskog doba(dzahilijeta)koje oni nece napustiti:ponos zbog plemenitog porijekla,klevetanje,ogovaranje i omalovazavanje porijekla,trazenje kise preko zvijezda i naricanje.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Maj 29, 2007 10:05 pm

Selam alejkum.Brizna ne brini za istinu,vec budi zabrinuta pored tolikih tekstova o sumnjivom nacinu rada cancara ti nakon svih tih tekstova otisla.A rekao je Resulullah saws."Prodjite se svega u sta sumnjate".Mi ne pricamo napamet ovo je Vjera Argumenata,zato je savrsena,te joj zato nemogu naci mahanu.U tvom tekstu ima tajno skrivenog nehotimicnog sirka u rijecima da si "naposljetku otisla da trazis pomoc od cancara".Tacno je da treba trazit lijeka, i da je Allah Velicanstveni dao lijeka,ali Allah Velicanstveni hoce od nas da se ne lijecimo zabranjenim i sumnjivim lijekovima,i oslanjanjamo na Njega.Jer lijek je u to dvoje.U tvom tekstu derogiras samu sebe rijecima"da je sve regularno po propisima,ali da ima drugu metodu".Rukja je nacin koji je koristio Resulullah saws,a ne koje kakvi laseri i operacije,cilj rukje je ubjedit dzinna na izlazak,a ne ubit ili unistit,i sam Resulullah saws je govorio prilikom rukje."Uhrudz ja aduww Allah"(Izlazi Allahov neprijatelju)jer u ovom poslu je najglavnija stvar ubjediti Kur'anom i ukazati da Allah Velicansveni lijeci.Nema ni jedne predaje da je Resulullah saws rekao,da te sure ucimo"Najmanje"70x i da se pljuvacka progune,to ne drzi,to je izmislio.Sto se tice procjena ko je kakav kaze Resulullah saws:Vjera je savjet"mi se savjetujemo pa Islamom procjenimo jel hajr il nije.Sto se tice prica o cancaru i njegovoj suradnji sa dzinnima,islamom je to zabranjeno,dok ga jedna grupa alima smatra bid'atom.Jer nema suradnje niti,zastite niti trazenja pomoci od stvorenja nego samo od Stvoritelja.Pricao mi je sejh koji me je ucio adabima rukje,da se jedan Jemenac koristio dzinnima muslimanima pri rukji,tako da ga je na kraju,njegov pomagac napao.Radilo se o tome da kada bi se god priblizilo vrijeme hadza ovaj bi jemenac,slao svog dzinna u ministarstvo hadza za jemen.Broj arapima za hadzdz je ogranicen,pa je jemenac uzimao vize kad je god htio i za koga je god htio.Desilo se da je u ministarstvu doslo do promjena kadra,pa je dosao covjek s jakim imanom bas za tim radnim mjestom.Kada je jemenac potrazio vizu,ovaj mu je nije dao,te je naredio svom pomagacu da mu cijelu kancelariju rasturi,letjeli su papiri,padale police,cjepale se zavjese,ali je taj covjek ostao pribran.Kada mu je jemenac ponovo naredio da mu da vizu,ovaj mu je rekao da se on boji samo Allaha,i da je njemu(jemencu)bolje da se osloni i trazi pomoc od Allaha a ne da se sluzi takvim nacinom.To je dzinn cuo,i uvidio da je radnik u pravu te je polako polako otkazivao poslusnost,da bi na kraju jemenca odveo u dalalet.Da ne duzim dalje,imao je u skoplju jedan brat koji je ucio rukju,sumnjalo se da ima dzinna pomagaca,sto se kasnije i otkrilo kao istina,na kraju je ostavio zenu sa dvoje djece pobjegavsi sa mladjom sestrom svoje zene.Opet kazem kao i na pocetku Brizna budi zabrinuta,jer cancar je bid'atdzija da ga Allah uputi insaAllah.Amiin.Zavrsicu ovaj komentar jasnim ajetom.Kaze Velicanstveni Zivi i Postojani Allah:"I bilo je ljudi koji su pomoc od dzinna trazili,pa su im tako obijest povecali:"(Dzinn - 6 -)Selam alejkum

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Maj 30, 2007 12:40 pm

Selam alejkum sestro da ti Allah Velicanstveni pomogne.Wallahi ,sejtan lanetullahi alejhim je zakleti neprijatelj Allahovim robovima,ne bira nacin ni sredstva kako prevarit,i kako sprovest svoje zelje do zacrtanog cilja,a cilj mu je natjerati covjeka da pogrijesi.Covjek grijesi zbog neznanja,radoznalosti,zavidnosti i oholosti.InsaAllah si ti otisla iz neznanja.Neznam po koji put ponavljam ovu rijec"Da bi jedno djelo bilo prihvaceno kod Allaha,mora bit uz dva uslova"U Ime Allaha i da je po Sunnetu Njegovog Poslanika saws, hvala Allahu,i na milost Njegovu kojom je poslao Resulullaha saws,koji kaze :da naredjujemo dobro a odvracamo od zla,u protivnom dove kojima molimo nece nam bit primljene.Ima sejhova koji rade samo da bi dobili imena alima i lijecnika,a oni nisu to,ne odvode oni direktno u zabludu,vec indirektno,postepeno uvodeci svoje pacijente u njihov krug zelja i zabluda.Allah Velicanstveni kaze:Mi cemo vas dovoditi u iskusenje,malo strahom i gladovanje....da bi na kraju ajeta Allah rekao:a ti obraduj strpljive,koji kada ih kakva nevolja snadje kazu,mi smo Allahovi i mi se Allahu vracamo.Sestro moja Wallahi Allah ne iskusava svoje robove koliko oni nemogu da istrpe.Svako iskusenje ima svoj kraj,i u svakom iskusenju ima nagrade za muku koju trpimo,ako saburamo.Ejub alejhi selam je bio poslanik,nase boli nisu kao njegove,ali lijep je primjer za nas koji bolujemo,da se klonimo zabranjenih i sumnjivih lijekova i lijecnika.Allah jedini zna njegove(cancareve) nijete,ali je nasa duznost razotkriti nedostatke i sumnju.Allah Velicanstveni kaze:da kada nam dodje neka vijest,da je dobro provjerimo,kako ne bismo ucinili gresku onom o kom se prica,i onom koji je prica.I kao sto rekoh,vjera je savjet,a vjernici se savjetuju.Selam alejkum Allah te sacuvao svake vrste sherra,bio ljudski il sejtanski,molim Allaha da te izlijeci.Amin

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Sre Maj 30, 2007 11:06 pm

Ti si totalno pobrko loncice.
:D
Kao prvo, evo svi koji su bili kod mene na rukju a tu su na forumu neka kazu koliko sam trazio para za rukju(i jesam li uposte trazio naknadu)
A to sto sam napisao jesu moje rijeci ali ti si izvadio samo jedan dio, ne da mi se traziti, a ti daj link citave teme pa da se vidi sta sve tu pise.
Drugo, ja ne znam definiciju vehabizma, pa bih je volio cuti, mozda i jesam vehabija.
A dok je ne cujem, onda sam je klasicni bosanski musliman, koji klanja onako kako je klanjao njegov djedo, babo.
Trece, rasprava je krenila od toga da li hfz cancar ima direktnu vezu sa dzinima i ja tvrdim da je to istina a ti ga upitaj pa nam reci!
Niti sam igdje rekao da je hfz cancar sihrbaz a to sto ima direktnu saradnju s njima ne opravdam.
Koliko je ucinio za Islam, u to ne ulazim.
To sto sam naveo koliko trazi to sam cuo vise puta od ljudi koji su mu se obracali za pomoc, ali nazalost nemaju petlje da se jave ovdje na forumu i da to potvrde.
Istao tako sam rekao da nije kod svih isto, da ne trazi svakom tu cifru, ali to nitko nije haman zapazio.
to sto sam naveo, ne znaci da ja to radim, nego ima onih koji naplacuju tako rukju! Da li to ja opravdavam, ne.
Imas previse predrasuda o meni da bi realno sagledao situaciju....

Znaci da sumiramo jednom zauvijek i da se potrudis da das odgovor:
Pitanje oko kojeg je krenila rasprava jeste da li hfz cancar ima direktnu saradnju sa dzinima?
Kratko jasno DA ili NE?

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: BRACO I SESTRE, NADAM SE DA CETE BANOVATI SVE IP ADRESE

Post od Enes » Čet Maj 31, 2007 1:00 am

HAZRETI HASIM napisao:Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu !!!

Kako ste svi redom, jeste li se umorili od rasprave, da li Vam ja nedostajem:)?
Trebao si prvo procitati privatnu poruku prije nego si se javio sa komentarom:
BRACO I SESTRE, NADAM SE DA CETE BANOVATI SVE IP ADRESE

Zaključana tema