Upozorenje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Zaključana tema
Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Upozorenje

Post od Enes » Sub Avg 11, 2007 9:32 pm

Pretjerujete sa raspravama.
Ovdje nije naslov foruma pravne skole u islamu nego lijecenje Kur'anom.
ako nemate nista konstruktivno da kazete na tu temu, ne zapocinjite ostale raspreve koje zadiru u necije vjerovanje.
Imate foruma tipa islambosna, dzemat.org pa se tamo prepucajite!
Procitajte pravilnik foruma i pridrzajite se.

Sestra15
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:49 pm

Post od Sestra15 » Pon Avg 13, 2007 8:45 pm

Ebu Merjem napisao:zasto onda pljujes po Cancaru i Bugariju, tesko ti se kad te stigne moja dova, dzaba ti vlasi koji te sluze
Ebu Merjem
Posmatrač


Član od: 29 Jun 2007
Komentari: 9
Mjesto: Sarajevo
Upisano: Ponedeljak Aug 13, 2007 8:58 pm Naslov komentara:

--------------------------------------------------------------------------------

Svako uspostavljanje nereda na zemlji, svada, psovanje je jedan vid sihra, a upravo se Enes time bavi, jer pljuje po Bugariju
_________________
ebu merjem

Znaci, po gore navedenom moglo bi se zakljuciti da si ti opsihren? (da ne navodim ostale bljuvotine koje si pisao na ovom forumu)

P.S. Ja da sam na Enesovom mjestu, davno bi ti otisao bez mogucnosti povratka. (ali nisam) I ne samo ti, nego i ovi koji dijele savjete drugima a sami nisu u stanju da ih slijede.

talijan001
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 11:37 pm

Post od talijan001 » Uto Avg 14, 2007 6:28 pm

Enese nisam citao da si pljuvao po bugariju a ako jesi VOLIM TE brate u ime Allaha ponizavaj novotare gdje god ih nadzes i znaj da je Allah sa tobom dok se god boris za ovu vjeru nedozvoli im da se sire na ovom forumu i moje zadnje rijeci su proklet neka je svako ko poveca broj novotara svojim prisustvom u bilo kojem smislu

talijan001
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 11:37 pm

Post od talijan001 » Čet Avg 16, 2007 12:07 am

E EBU MERJEME DA MI JE SAMO ZNATI STA JE U TOJ TVOJOJ PRAZNOJ GLAVI. ČUJ TVOJA DOVA AKO GA STIGNE PA BOLAN JELA SE TO TI FURAS DA SI EVLIJA TO JE KOD VAS SUFJANDERA GLAVNA FORA SVE NEKE MUDIZE STA VI POZELITE ALLAH VAM ISPUNI. JESTE VI RAHAT OD PAMETI BLAGO VAMA VAS NIKADA NEBOLI GLAVA, NARAVNO KADA JE PRAZNA

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pet Avg 17, 2007 11:26 am

salam!

quote="Ebu Merjem"]zasto onda pljujes po Cancaru i Bugariju, tesko ti se kad te stigne moja dova, dzaba ti vlasi koji te sluze[/quote]

Subhanellah!Ebu Meryem ako ti stvarno ovako razmisljas, zamoli Enesa da ti prouci dovu-ruqyu,tebi je potrebnija.

Halali,iskren savjet.

white wolf
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 4:38 pm

Re: Upozorenje

Post od white wolf » Uto Apr 21, 2009 3:30 pm

da Allah dž.š.dadne pa da mnogi budu bar malo kao Bugari,ali neki mu nisu ni do koljena,ali ipak misle da imaju pravo da govore,protiv nekoga i o onome o cemu neznaju nista...da Allah dž.š. sačuva....

white wolf
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 4:38 pm

Re: Upozorenje

Post od white wolf » Pon Maj 04, 2009 4:16 pm

Pojasni ne kontamm........zapravo me i ne zanima....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Upozorenje

Post od meli » Čet Jul 09, 2009 9:14 pm

Selam alejkum
Jas ne veruvam deka Enes bi go storil toa.A ako go storil,sigurno go napravil za odbrana na nasata vera.Pa sto mislite vie deka Enes ne e covek?Pa i toj ima srce,ne e od kamen.Za se ima granica.A ti sestro Ebu Merjem,kako mozes da bides toliko nezahvalna.Kolku Enes se trudi za site na NAS, a ti duri go vregas.Ne mozam da veruvam koliko nezahvalan narod postoi.Go osnovase ovoj forum za NAS, za da ni pomogne.Se trudi da go izleci sekoj od sihr.Ti ne znaes kako e koga nekoj e pod dejstvo na sihr.Nekoj da ti go unisti zivotot,da bides razdelena od licnosta sto ja sakas zbog sihr.ALLAH i da nikogas ne ti dade.Zahvali mu se na ALLAH sto postojat takvi luge kako nego.A ti uste ke go kolnes?Imas li ti cuvstvo na sram?Ma tebe ti treba doktor,iskreno ti velam.Mislis deka ALLAH ke ti ja ispolni dovata?Ma nego nas dragi ALLAH go cuva.
Neka nas dragi ALLAH go osvetli patot na Enes, AbuAmRibnFadL i site ucaci na rukja
Neka ALLAH GI NAGRADI i im podari ubav dzenlet
Amin
Selam alejkum

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Pravila i temelji dijaloga

Post od mesha » Pet Okt 22, 2010 7:06 am

nek ovo vazi za sve , za bilo koju temu i bilo kog ucesnika u nekoj raspravi, postacu ovdje ovaj mali tekst, jer ljudi ne citaju bas dugacke postove, pa koga zanima ostatak, neka pogleda link.

Pravila i temelji dijaloga

Ograničavanje teme dijaloga. Dijalog se mora odvijati oko određenog pitanja, jer mnoštvo od njih bivaju jalova rasprava koja nema ograničenu tačku kod koje se završava. Kao što treba biti na najljepši način oko određenog pitanja na kojeg će se usmjeravati rasprava i kojeg neće preći dijalog dok se ne upotpuni.

Diskusija u osnovama prije ogranaka. Diskusuje se vode oko temelja ograničene teme prije njenih ogranaka, jer rasprava oko ogranaka prije dogovora oko temelja, smatra se jednom vrstom bezvrijednog raspravljanja osim u određenim situacijama. Ukoliko se zadovolji sa temeljom sigurno će se zadovoljiti i sa njegovim ograncima, dok će u protivnom rasprava biti bezvrijedna i jalova.

Dogovor oko osnove kojoj se vraća. Učesnici u dijalogu se moraju dogovoriti oko temelja kojim će se vraćati ukoliko se pojavi razilaženje. Kao što je vraćanje Kur`anu, vjerodostojnom sunnetu, usaglašenim prihvatljivim pravilima ili onome na čemu su bili predhodni sljedbenici.



Osobine učesnika u dijalogu
............

ostatak na

http://el-asr.com/tekst/ahlak/edebi-me% ... g-dijaloga

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Pravila i temelji dijaloga

Post od sadaka » Sub Okt 23, 2010 9:28 am

[quote="mesha"]nek ovo vazi za sve , za bilo koju temu i bilo kog ucesnika u nekoj raspravi, postacu ovdje ovaj mali tekst, jer ljudi ne citaju bas dugacke postove, pa koga zanima ostatak, neka pogleda link.

Pravila i temelji dijaloga

Ograničavanje teme dijaloga. Dijalog se mora odvijati oko određenog pitanja, jer mnoštvo od njih bivaju jalova rasprava koja nema ograničenu tačku kod koje se završava. Kao što treba biti na najljepši način oko određenog pitanja na kojeg će se usmjeravati rasprava i kojeg neće preći dijalog dok se ne upotpuni.

Diskusija u osnovama prije ogranaka. Diskusuje se vode oko temelja ograničene teme prije njenih ogranaka, jer rasprava oko ogranaka prije dogovora oko temelja, smatra se jednom vrstom bezvrijednog raspravljanja osim u određenim situacijama. Ukoliko se zadovolji sa temeljom sigurno će se zadovoljiti i sa njegovim ograncima, dok će u protivnom rasprava biti bezvrijedna i jalova.

Dogovor oko osnove kojoj se vraća. Učesnici u dijalogu se moraju dogovoriti oko temelja kojim će se vraćati ukoliko se pojavi razilaženje. Kao što je vraćanje Kur`anu, vjerodostojnom sunnetu, usaglašenim prihvatljivim pravilima ili onome na čemu su bili predhodni sljedbenici.



Osobine učesnika u dijalogu
............

ostatak na

http://el-asr.com/tekst/ahlak/edebi-me%C4%91usobnog-dijaloga[/quote]
Selam alejkum

Ovo si sve dobro napisao brate i postavio ovaj poucnoobavestajni link.
Ja mislim da ovo treba vise puta procitati svako od nas i o tome razmatrati ,bez obzira jel neko o ovome vec zna,nek se podseti mozda je nesto zaboravio ili zanemario.

Diskusije nisu iste na forumu i diskusije koje nisu na forumu,nego na jednom odrzanom skupu.

Diskusije ili sama komunikacija na forumu je teza i nije jednostavna ,nego sto je na nekom skupu koji se odrzava van ovog foruma na internetu.
Mi se ne poznajemo licno ,nego se poznajemo samo po nikovima(i to nije dovoljno da se cela komunkacija odvija i zavrsi na obostrano zadovoljstvo) i imamo uvek neki dojam ,da nas brat ili sestra ,zbog nekog neshvatljivog posta
ili pak je u pravu tome ,ali bez obzira ,nezelimo da to priznamo i zato imamo opet neki osecaj ,kao da on ili ona imaju nesto protiv nas ili nas mrzi a zapravo nije tako ,zato sva ova komunikacija i rasprava ponekad pada malo teze na nas.
Ovo je samo jedan od faktora ,zbog cega dolazi do nerazumevanja ili nekog spora.
Drugi faktor je sejtanova saputanja .

Moj savjet .
Ako vidite da vas nesto uznemirilo iz posta negativno ,koji je vas brat ili sestra poslala,ne odgovarajte odmah u tom datom momentu ,kada se u vas vec uzbuktala neka vatra na to.Dovoljno je samo da razmisljate o tome dobro ,bez obzira ,sto je to vas pravedno ili nepravedno pogodilo a odgovor moze da ceka.

Zamolio bih moderatore ,da ne brisu ov a dva zadnja posta ,jeste da su se odmkli doste od teme ovog topica ,ali opet imjua neke veze barem sa naslovom teme Neznalica :)
.

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Re: Upozorenje

Post od EMIRgr » Pet Dec 31, 2010 7:33 am

Es selamu alejkum

Ko stvara probleme...da ja to rjesim na svoj stari dobri nacin 8)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Upozorenje

Post od Haris » Pet Dec 31, 2010 10:14 am

Eselamu alejkum,

Šuti, ne pitaj ništa, sve mirno :P Probudit ćeš ih pa belaj.

Dobro došao nazad :mrgreen:

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Upozorenje

Post od sadaka » Sub Jan 01, 2011 2:38 am

Haris napisao:Eselamu alejkum,

Šuti, ne pitaj ništa, sve mirno :P Probudit ćeš ih pa belaj.

Dobro došao nazad :mrgreen:
Tako je brate Harise upravu si.
Evo ja se prvi probudih ali ne galamim :)
Dobar sam ja jel tako :)

Zemlja
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Feb 26, 2012 9:25 pm

Re: Upozorenje

Post od Zemlja » Sub Mar 03, 2012 1:07 am

Esselamu alejkum !

Do kada mislite zderat mrtvu bracu?!

Zaključana tema