Da li je moguce postojanje...?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Da li je moguce postojanje...?

Post od Haris » Pet Nov 14, 2008 7:00 pm

Esselamu Alejkum braco muslimani,

Ja bih da Vam ispricam svoju pricu, a vi mi nakon kazite svoje misljenje o svemu tome...


Imam 20 godina i kao i svaki normalan mladic izlazim u grad u grad, druzim se, razmjenjujem misljenja i td. Naime, prije nekih 5 mjeseci samnom su se pocele desavati cudne stvari. Jedno vece u gradu sam osjetio mucninu u stomaku. Pomislio sam kako sam nesto ruzno pojeo pa da mi je zeludac pokvaren. Otisao sam kuci i strpio se te noci. Sljedeci dan sam uvidio da mi se isto desava... Svaki drugi dan kada bi izlazio, svaki puta mucnina u stomaku. To je trajalo i trajalo. Mislio sam proci ce.
Vremenom sam razmisljajuci o tome pomislio kako je to zbog djevojke sa kojom sam trenutno u vezi. Ispostavilo se da je to tacno. Svaki puta kada bih se trebao vidjeti sa tom djevojkom, ili ako je slucajno sretnem, osjetio sam mucninu, kao znak nervoze. Bilo mi je to cudno, zasto se to nije desavalo prije, zasto se desava sada. Trpio sam i trpio, svaki puta isto. Puno puta sam napustio drustvo zbog problema i vracao se kuci ranije... Ponekad sam ipak smogao snage da se sretnemo, ali sve je to bilo napeto.
Mislim, to je normalna reakcija na djevojku koju simpatises, leptirici, znojenje dlanova, ubrzano lupanje srca...
Ta djevojka me totalno postuje kada je ovo u pitanju i razumije me. Strpljiva je i ne primorava me na izlaske.

Vremenom sam se zbog svega ovoga poceo povlaciti u sebe, zatvarati... Slabije izlazim sa prijateljima, puno vremena provodim sam, stalno sam neraspolozen, nemam volje za izlascima, druzenjem, jednostavno osjecam se kao da mi nista ne ide u zivotu i td.

Izvinjavam se zbog predugackog uvoda, ali sam htio da budete bolje upuceni u pricu.

Kakvo je vase misljenje? Da li mi se desava nesto strano? Da li bih trebao posjetiti hodzu? Da li postoji mogucnost da se pojava izolovanosti od drustva bazira na postojanju sihira ili slicnoga?

Svaki vas komentar bi mi dobro dosao..
Ukoliko mislite da ova tema ne treba da bude prikazana na ovom forumu, uzmite za pravo da je obrisete.

Zahvaljujem vam se.

Allahimanet

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Re: Da li je moguce postojanje...?

Post od zara » Pet Nov 14, 2008 11:21 pm

Selam aleikum!
To s tobom nesto nije kako treba.Nadji ovdje audio rukju, zazmiri,i pazljivo slusaj.
Zapazaj da li ima promjena na tebi,trnjenje, bolovi u tijelu,mucnina, itd,javi kako ide.
Nemoj ichi nikome za koga nisi provjerio da uci halal.Izmedju toga da odes kome ne treba
i da uopste ne odes nikome, ovo drugo je bolje.Eto ti Enesa pa ga posjeti ako mozes.
Da ti Allah swta pomogne.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da li je moguce postojanje...?

Post od Haris » Sub Nov 15, 2008 12:35 am

Esselamu Alejkum,

Probao sam ovo. Po uputama sa stranice, legao, zatvorio oci, umirio se i fokusirao na slusanje...
Prve reakcije su bile da je nekoliko puta bljesnulo pred ocima, kasnije je lagano tijelo pocelo da trne, ruke i lice najvise, a kasnije vremenom mi je pocelo tijelo trzati, grcit se stomacni misici.. Tako su bili jaki udarci da sam osjetio kako me pomjeraju prema gore, kao da me pokusava dignuti sa zemlje. Ne znam da li je to umisljeno nakon prvog puta, ali pokusat cu ponovo pa cu vam javiti ishod.

Sto se tice ovog hodze, to je porodicni prijatelj tako mislim da mogu vjerovati :)

Hvala na uputstvu

Allahimanet braco i sestre.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da li je moguce postojanje...?

Post od Haris » Sub Nov 15, 2008 2:16 am

Jos jedno pitanje vezano za ovo...

Da li je ovo striktno da se radi 2 puta dnevno ili moze vise, cak sta vise da li je pozeljno vise puta dnevno?

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Re: Da li je moguce postojanje...?

Post od zara » Sub Nov 15, 2008 1:33 pm

Selam aleikum
Po ovome sto si opisao , moguche da ti treba rukja.Kao prvo ,moras klanjati na vrijeme sve salate a narociti
sabah i aksam ,i prouciti zikr .Prelistaj malo ovaj forum ima tamo , postavljen zikr za sabah i aksam.
Pustaj suru Bekare , svaki dan u kuchi,nauci na ulje maslinovo, na med , na vodu pa to pocni koristiti.
Svako slusa kad moze.Neka me dopune bracha, detaljnije.
Zatim kuchni prijatelji mogu biti zalutali.Nekada osobe zele da ti pomognu ali kako nisu upuchene pogresno te posavjetuju.
Pitaj ga prvo kako lijeci?
Posavjetuj se, ovdje pa onda prihvati ili odbij.
I radi puno istigfar-kajanje,tewba.
da ti Allah swta pomogne

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da li je moguce postojanje...?

Post od Haris » Sub Nov 15, 2008 2:57 pm

Ok zara, hvala na pomoci.

Odgovori