Crna Gora

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Crna Gora

Post od Dado » Pon Dec 22, 2008 8:12 am

Selam svima,

jedno pitanje za bracu i sestre u Crnoj Gori, jeste li culi za Vuja iz Podgorice, i za Edina (Hodzu) iz Starog Bara?

Naime pricala mi je sestra da joj je Vujo pricao kako kod nje kuci izgleda, gdje sta stoji itd. (sigurno radi sa dzinima), ali joj je i predvidio neke stvari koje su se stvarno dogodile. Kako se to moze objasnit, s obzirom da gajb zna samo Allah swt.?

Pitanje u vezi Edina: da li je ko imao kontakt sa njim? Cuo sam da uci rukju, ali sam isto cuo da pita za ime majke i za datum rodjenja, sto bi znacilo da je sihirbaz, ili ne mora da znaci ?!?!

Unaprijed zahvalan,
Selam,
Dado

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Crna Gora

Post od daneS » Pon Dec 22, 2008 9:43 am

es-selamu alejkum

odi do njih i uvjeri se sam,a ako nećeš onda ih zaboravi .

Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Re: Crna Gora

Post od Dado » Pon Dec 22, 2008 10:31 am

Selam alejkum Danese,

jesi li ti cuo za njih?

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Crna Gora

Post od daneS » Sre Dec 24, 2008 1:13 pm

es-selamu alejkum

da,čuo sam,od tebe ako se nevaram,a ti si od onoga ,a onaj od onoga i tako sve do onoga od onog tamo.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Crna Gora

Post od Haris » Sre Dec 24, 2008 3:27 pm

Dobro daneS, ne mora ni znacit da je tako. Ako mu nisi od pomoci bolje nemoj ni svakakve komentare davat.

Selam

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Crna Gora

Post od daneS » Čet Dec 25, 2008 11:50 am

ES-SELAMU ALEJKUM,musliman
neke komentare treba razumijeti,ružno je što si se meni obratio a neko ko treba odgovor, nedaješ .kažeš, nemora da je tako, pa kako je, ti kaži u njegovo ime jer se očituješ da znaš.?
najslabija varijanta je dijeliti trećem časove kulture a neprovjeriti gradivo.hvala ti moj UČITELJU/musliman/.a, za informaciju,kulturu učim od nekulturni i od teba upravo nešto nauči,hvala još jednom.

mir i svako dobro ti želim

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Crna Gora

Post od Haris » Čet Dec 25, 2008 1:03 pm

Ne bih da se raspravljam ni da pametujem i nemam to namjeru.
Samo kazem da nije lijepo od tebe da odgovaras tako: da cuo sam od tebe, otidji do njih i uvjeri se, i td.

Nemam odgovor na njegovo pitanje i ne zelim da "bubam" bezveze, pa zato i tebe upozoravam na isto.
daneS napisao:za informaciju,kulturu učim od nekulturni...
Da se primjetiti.

Ne bih da vise idemo offtopic.

Molio bih moderatore da obrisu postove ukoliko misle da treba.

Selam

Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Re: Crna Gora

Post od Dado » Čet Dec 25, 2008 3:43 pm

Selamalejkum danese i Muslimane,

ja sam pitao iz tog razloga, jer je Vujo mojoj sestri pogodio neke stvari koje su se stvarno dogodile nakon toga, i zato moje pitanje, odakle njemu to s obzirom da samo Allah swt zna gajb? Odgovor sam u medjuvremenu nasao na drugoj stranici, ako nije problem, postavljam link:

http://www.n-um.com/?q=node/1091
odnosno ako je problem evo samo odlomak tog teksta koji mi je dao odgovor:

"Ipak se desava da gatari nekad pogode nesto od onoga za sto budu pitani. Prenosi se od Aise, r.a., da je rekla: "Neki ljudi su upitali Allahovog Poslanika, saws, o vracarima pa je rekao: "Oni su nista". Pa su ljudi rekli: "O Allahov poslanice, nekad ono sto nam kazu bude istina". Allahov poslanik, saws, im odgovori: " To je rijec istine koju oni nauce od dzina koji je dosapne u uho svog susjeda (dzina), ali je izmjesaju sa stotine lazi." (n. op. dzini se penju do prvog neba i osluskuju sta meleci govore, od onog sto im je Allah swt prenio o onome sta ce se destiti u buducnosti, pa od toga nesto cuju dzini i prenose drugim dzinima i gatarima (koji to ljudima prenose pomjesano sa stotinu lazi), dok meleci ne primjete dzine koji ih prisluskuju, te ih pocnu gadjati sa vatrom)."

@Musliman: Postovanje tebi brate, bas tako kako si rekao: ako se nema odgovor, bolje cutati, nego pricati nepotrebno...

@Danes: Brate, sumnjam da ti je bila losa namjera, ali ne valja ti nacin kako se obracas ljudima na ovom forumu. Ako nemas odgovor na moj post SLOBODAN SI da ga zaobidjes...

Selam Alejkum we rahmetullahi we berakatuhu.
Dado

Odgovori