enese pomozi, molim te!!!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

sultana
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 11:16 pm

enese pomozi, molim te!!!

Post od sultana » Ned Feb 01, 2009 11:24 pm

Brate Enese,
postoji li ikakav način da se izliječi osoba koja ne vjeruje da je opsihirena. Može li se izliječiti ako mu se daje naučena voda i ulje?
Pomozi molim te, hitno je!!!1

sultana
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 11:16 pm

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od sultana » Pon Feb 02, 2009 8:38 am

[quote="sultana"]Brate Enese,
postoji li ikakav način da se izliječi osoba koja ne vjeruje da je opsihirena. Može li se izliječiti ako mu se daje naučena voda i ulje?
Pomozi molim te, hitno je!!!
Braco i sestre ako i vi nesto znate molim vas da mi pomognete!

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od Enes » Pon Feb 02, 2009 9:09 am

Moze se pomoci al u vecini slucajve teze ide, jer osoba odbija da ista uradi svjesno a tesko je nesto postici ako se ne radi redovno.
al u svakom slucaju moze biti pomaka u smisl da dajuci vodu na koju je nauceno da se mao promjeni stanje pa da osoba prihvati lijecenje.

sultana
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 11:16 pm

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od sultana » Pon Feb 02, 2009 9:28 am

Hvala ti puno brate na pomoći.

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od Ernest » Pon Feb 16, 2009 6:25 am

Pozdrav sestro. Ocigledno je da se ta zena poigrava sa tvojim muzem. Izlijecenje na daljinu nije moguce. Sto se tice krstenja, to je jedan od nacina prizivanja sejtana na sebe. Zbog cega? Allah s.w.t. kaze da nema drugog Boga osim Njega, da Njemu ne pridruzujemo nikoga, da nema sina a u samom cinu krstenja cini se posprdavanje sa Bogom (sto rezultira prizivanju sejtana) kada se zavedeni krsti u ime oca, sina i svetoga duha. Tvoj muz je hriscanin kao i ti, a mozda ti je u njegovom odlasku od tebe Allah s.w.t. neko veliko dobro dao. Zadnji poslanik s.a.w.s. je poslan svim ljudima pa i tebi. Doslo je vrijeme kada i tebe sestro mozemo otvoreno pozvati da se vratis Bogu s.w.t. tj. Islamu. Umjesto da vratis sebi nevjernika gledaj da zastitis sebe molitvom Allahu s.w.t. dok i tebe neko ne postavi neku slicnu magiju. Vjernici su visoko iznad spletkarosa i njihovih magija i visoko su iznad nevjernika i njihovih spanskih serija i visoko su iznad njihovog jadnog i bijednog zivota i visoko su iznad njihovog haram novca i onoga u sto ga trose.

bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od bjela ruza » Uto Feb 17, 2009 6:04 pm

Draga sestro mina123,

Kao sto vidim iz tvog teksta ti si jedna vjernicka dusa i mozda te Uzviseni I Milostivi Gospodar odabrao zbog tvoje cestitosti i poboznosti i odlucio da te izvede na pravi put. Nekada nam se desi nesto zasto smatramo da je lose, ali nakon izvjesnog vremena uvidimo da je u tom iskusenju Bozija mudrost i da je to pozitivno za nas. Ti podigni ruke Bogu i zatrazi da te uputi na pravi put i da ti olaksa, a on je Onaj koji se odaziva molbi onoga koji moli. Samo budi hrabra i istraj u poboznosti i molitvi, rezultat ce sigurno doci makar to i potrajalo neko vrijeme.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od Haris » Čet Feb 19, 2009 9:07 pm

mina_123 napisao:Dace Bog Jedini I Svevisnji....jer citajuci o tim magijama i cudima, a i na osnovu izgleda i ponasanja mog muza zakljucih da je njemu zivot u opsnosti...i ja bih zelela da mu pomognem kako znam i umem...uz pomoc Njegovu...ne bih zelela da me neko pogresno shvati, ja mislim da je Bog jedan jedini...tako sam vaspitana, i nikada ljude nisam delila po nacionalnosti ili veroispovesti...volim svu bracu i sestre, bez obzira na veroispovest koji velicaju dragog nam Boga...i molim se za sve moje prijatelje koji nisu hriscani, kao sto se i oni mole za mene u ovim veoma teskim trenutcima u mom zivotu
Amin

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od meli » Čet Feb 26, 2009 8:29 am

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Dali ste vie ocata koj lekuva od sihr?Izvinete sto ve prasuvam,no vcera se registrirav i neznam koj e.Jas sum od Makedonija.
Imam eden GOLEM problem.Odev so eden decko koj zivee vo Makedonia no e goranec,od Kosovo mislam.Odev so nego dve godini.Mnogu se sakavme i bevme nerazdelni.Bese mnogu lubomoren sto ne smeev da odam na svadba kaj moi bliski .Sekogas mi velese ima zlobni luge,ke ti napravat magii i ke ne razdelat.Jas nikogas ne veruvav vo sihr.Negovite roditeli ne davaa da odime zasto jas bev turcinka, a negovite sakaa goranka za nevesta.Se karase so niv i bese spremen se da ostavi se za mene.No letoto vo avgust bese na odmor vo Kosovo i koga se vrati mi se sluci nesto cudno.Mi velese deka e najdobro da se razdelime zasto jas ke bidam posrekna so nekoj drug.Se sokirav.Rekov vo ova ima nesto natprirodno.Mi velese deka ako ostanel so mene deka treba cel zivot da odi po lekari.Mi bese mnogu tesko,zasto ne ocekuvav nesto takvo od nego,bese premnogu lubomoren.Mnogu go sakav i uste go sakam,no ne znam sto da pravam.Mi se javi posle dva meseca zasto sakal da me vidi.Koga se vidovme mu rekov da odi kaj oca koj sto e negov bratuced (ucel vo Arabija ) i mislam deka lekuva luge od sihr.Mu rekov imas nesto vo tebe sto si takov.Koga bese kaj ocata,toj pocna da mu cita Kuran i mojot decko pocnal da se gusi,da se davi i imal naponi za povrakanje.Mu rekol na ocata ne mi citaj Kuran zasto ke umram i togas prestanal.Za nova godina mi se javi i se sprostivme.Sega seuste odime,no kako da odam so drug covek.Veke ne e ni gram lubomoren i kako da mu e seedno dali odime ili ne.Mnogu mi e tesko.Neznam sto da pravam,no premnogu go sakam.Nemozam da go nateram da odi kaj ocata za da go izvadi cinot.Koga i da spomnam za oca toj se luti i pocnuvame da se karame.Se plasi da odi zasto se custvuva loso koga slusa Kuran.Sekoj den placam neznam kako da mu pomognam nego,a i sebe,zasto ne mozam bez nego.Mnogu e bolen.Ima postojani bolki vo zeludnik.Znam deka e napraveno od negovite roditeli,zasto tie voopsto ne me sakaa.

Ve molam dajte mi nekoj sovet samo nemoj da kazete da go zaboravam zasto toa e lesno da se kaze , no tesko da se napravi.Ako mojot um saka moeto srce ne dava.Ve molam dajte mi sovet kako da go nateram da odi?

Dali znaete da mi kazete dovi koi ke mi pomognat da go nateram da otide da se izleci.Klanjav hacet namaz i sekoj den kazuvam dovi.Citam i yasin sure so niet da odi da se izleci.Sakam da bide regularno kako sto kazal ALLAH,a ne so drug sihr da go izlecam zasto podobro mi e da se skaram so nego,otkolku da go napravam toj grev.
Dali e moralno da se najde mestoto na sihr za da se izleci zasto mestoto e sigurno vo Kosovo,a jas sum od Makedonija.
Imate li nekoi upatsva kako celosno da se izvadi cinot i nikogas da ne vleze.Jas se molam sekoj den i cvrsto veruvam vo ALLAH i inssallah so izin od ALLAH ke se izleci.ALLAH e GOLEM i nema da dade tie losi luge da izlezat po svoe.
VO IME NA ALLAH POMOGNETE MI
NIKOGAS NE MI BILO VOLKU TESKO

ALLAH neka ve nagradi
Inssallah ALLAH neka vi otvori cenletski vrati
Ako moze odgovorete mi pobrgu

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od Haris » Čet Feb 26, 2009 12:54 pm

Alejkumu-Selam sestro i dobro dosla na forum.

Koliko sam razumio ovdje, problem sa momkom koji ima sihr a ne zeli da ide kod nekog ucaca. Dok je ucena rukja javljalo se gusenje, davljenje i nagon za povracanje.

Procitaj temu Samolijecenje, tamo je sve objasnjeno, te bi najbolje bilo da se pusta Kur'an u prostoru u kojem on boravi i kada je tu i kada ga nema, te da mu se daje naucena voda a da on ne zna za to.

Neka neko doda jos nesto, mada je sustina objasnjena na gore navedenoj temi.

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od meli » Pet Feb 27, 2009 11:35 am

Fala za porakata.Izvinete mnogu ako zgresiv nesto vo pisuvanjeto.Jas sum medicinska sestra i sega go minam stazot i koga imam 5 min vreme idam da pisam.Sihrot e napraven od negovite roditeli.Mnogu go kontroliraat sega zasto znaat deka mnogu me sakase i se plasat da ne se sprostime.Kako jas ke mu pustam Kuran koga jas ne odam kaj niv?A da mu dadam ucena voda????Neznam.Sekogas jadese kaj mene doma,ama sega cuvstvuvam deka se plasi od mene i mi rece deka ne sakal da jade.A koi dovi treba da se citaat na vodata?

ALLAH neka ve nagradi

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od meli » Pet Feb 27, 2009 1:47 pm

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Dali ste vie ocata koj lekuva od sihr?Izvinete sto ve prasuvam,no vcera se registrirav i neznam koj e.Jas sum od Makedonija.
Imam eden GOLEM problem.Odev so eden decko koj zivee vo Makedonia no e goranec,od Kosovo mislam.Odev so nego dve godini.Mnogu se sakavme i bevme nerazdelni.Bese mnogu lubomoren sto ne smeev da odam na svadba kaj moi bliski .Sekogas mi velese ima zlobni luge,ke ti napravat magii i ke ne razdelat.Jas nikogas ne veruvav vo sihr.Negovite roditeli ne davaa da odime zasto jas bev turcinka, a negovite sakaa goranka za nevesta.Se karase so niv i bese spremen se da ostavi se za mene.No letoto vo avgust bese na odmor vo Kosovo i koga se vrati mi se sluci nesto cudno.Mi velese deka e najdobro da se razdelime zasto jas ke bidam posrekna so nekoj drug.Se sokirav.Rekov vo ova ima nesto natprirodno.Mi velese deka ako ostanel so mene deka treba cel zivot da odi po lekari.Mi bese mnogu tesko,zasto ne ocekuvav nesto takvo od nego,bese premnogu lubomoren.Mnogu go sakav i uste go sakam,no ne znam sto da pravam.Mi se javi posle dva meseca zasto sakal da me vidi.Koga se vidovme mu rekov da odi kaj oca koj sto e negov bratuced (ucel vo Arabija ) i mislam deka lekuva luge od sihr.Mu rekov imas nesto vo tebe sto si takov.Koga bese kaj ocata,toj pocna da mu cita Kuran i mojot decko pocnal da se gusi,da se davi i imal naponi za povrakanje.Mu rekol na ocata ne mi citaj Kuran zasto ke umram i togas prestanal.Za nova godina mi se javi i se sprostivme.Sega seuste odime,no kako da odam so drug covek.Veke ne e ni gram lubomoren i kako da mu e seedno dali odime ili ne.Mnogu mi e tesko.Neznam sto da pravam,no premnogu go sakam.Nemozam da go nateram da odi kaj ocata za da go izvadi cinot.Koga i da spomnam za oca toj se luti i pocnuvame da se karame.Se plasi da odi zasto se custvuva loso koga slusa Kuran.Sekoj den placam neznam kako da mu pomognam nego,a i sebe,zasto ne mozam bez nego.Mnogu e bolen.Ima postojani bolki vo zeludnik.Znam deka e napraveno od negovite roditeli,zasto tie voopsto ne me sakaa.

Ve molam dajte mi nekoj sovet samo nemoj da kazete da go zaboravam zasto toa e lesno da se kaze , no tesko da se napravi.Ako mojot um saka moeto srce ne dava.Ve molam dajte mi sovet kako da go nateram da odi?

Dali znaete da mi kazete dovi koi ke mi pomognat da go nateram da otide da se izleci.Klanjav hacet namaz i sekoj den kazuvam dovi.Citam i yasin sure so niet da odi da se izleci.Sakam da bide regularno kako sto kazal ALLAH,a ne so drug sihr da go izlecam zasto podobro mi e da se skaram so nego,otkolku da go napravam toj grev.
Dali e moralno da se najde mestoto na sihr za da se izleci zasto mestoto e sigurno vo Kosovo,a jas sum od Makedonija.
Imate li nekoi upatsva kako celosno da se izvadi cinot i nikogas da ne vleze.Jas se molam sekoj den i cvrsto veruvam vo ALLAH i inssallah so izin od ALLAH ke se izleci.ALLAH e GOLEM i nema da dade tie losi luge da izlezat po svoe.
VO IME NA ALLAH POMOGNETE MI
NIKOGAS NE MI BILO VOLKU TESKO

ALLAH neka ve nagradi
Inssallah ALLAH neka vi otvori cenletski vrati
Ako moze odgovorete mi pobrgu




Dali ke moze da mi odgovori Enes ako ne mu e tesko?Stvarno sum vo golema kasa.Porano ne veruvav vo sihr,a sega ce cudam kakvi zlobni luge postojat vo svetot.Kako voopsto ne se plasat od ALLAH?????????????
Nemozam mnogu mi e tesko.Mnogu go sakam.Mnogu e jako toa sto go cuvstvuvam sprema nego.Bevme skarani 4 meseci i se potrudiv da go zaboravam ,no ne mi uspea.Sega resiv da se boram za nego do kraj i INSSALLAH ke mi uspee.Seto ova me ubiva.Imam edna edinstvena zelba,a toa e da se izleci PO PRAV PAT.Ne sakam da se omazam za drug,a da mislam na nego.Toa e grev.Se potrudiv mnogu pati da mu kazam deka negovite roditeli ni napravija za da se razdelime,no toj ne veruva.Mi veli: Moze li majka da napravi toa na svoe sopstveno dete?No mene licno ocata koj sto e negov bratuced mi kaza deka tatko mu se falel deka ne razdelile.Sakam da go spasam , a usput i sebe.Vo zivotot se se slucuva, losi raboti i toa se nas ne ceka.Mene mi treba on za da mozam da izdrzam se drugo i ponatamu sto me ceka vo zivotot.Mi treba za da bidam jaka.Koga si so taa osoba sto ja sakas mozes da gi prebrodis site problemi i tazni momenti.
Sakam da mu pomognam.Jas sum i takva osoba sto sakam da pomognam,zatoa i odbrav da odam na medicina.Koga mozes da mu pomognes na nekoj POMOGNI MU,a ALLAH ke ti vrati za taa dobrina,zasto se sto se pravi vo zivotot i dobro i loso ke ni se vrati.Go molam ALLAH da im pomogne na negovite roditeli koi napravija sihr.Da im gi oprosti grevovite i da im dade poveke iman,merhamet i strav od NEGO.Neka ALLAH nasibi da se pokajat i da im otvori tevbe vrati.AMIN
Mnogu patam i ako mozete da mi pomognete za ovoj problem dobro ke bide.
ODNAPRED VI BLAGODARAM

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od Haris » Pet Feb 27, 2009 8:30 pm

Da, moze mu bilo ko napravit to pa cak i njegova majka.

Na vodu uciti Fatiha, Kulhu-valahu (Ihlas), Kul euzu bi rabil felek, Kul euzu bi rabi nas i ajetul-kursiju.
Poslije svake proucene sure, puhnuti u vodu, svaku od sura uciti po 3 puta.

Takodje se moze i med koristiti kao voda. Tvoja molitva (dova) nema efekta nad njim, jer on to mora obavljati i tu vodu piti ili med uzimati.

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od meli » Pon Mar 02, 2009 11:41 am

ALLAH neka te nagradi sto odvoi vreme za da mi pises.Dali mozebi znaes koj e AbuAmRibnFadL ????Dali e toj ocata od Makedonija koj leci od sihr.Ako e taka ke moze li da mi pises kade zivee i ako znaes mob pisi mi go sakam da stapam vo kontakt so nego.


M O L I M T E!!!!!!!!!!!!

HVALA

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od Haris » Pon Mar 02, 2009 3:04 pm

Selam

Nisam siguran odakle je brat AbuAmRibnFadL, ali sigurno da ce se on javiti kada procita post.
Mozes mu pokusati i preko privatne poruke, nadam se da se nece ljutit :)

Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Re: enese pomozi, molim te!!!

Post od Dado » Uto Mar 03, 2009 8:17 am

Selam alejkum,

bravo _Muslimane, i ja mislim da je brat AbuAmribnFadl iz Makedonije, citao sam takodjer na www.n-um.com sekcija sihr i dzini (ispade da sam ja promoter ovog site-a :) ) njegove slucajeve, a pise da su se zbivali u makedoniji.

We Selam.

Odgovori