Namjerno povracanje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Glad
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 3:20 pm

Namjerno povracanje

Post od Glad » Sre Mar 25, 2009 3:45 pm

Sram me je i tesko mi je ovo reci i napisati. Ali nemogu da zivim dalje ovako zato molim vas pomozite mi.
Vec godinu dana ima kako ja redovno dobijem "napad gladi" i strpam sve sto je u kuhinji i u zeludac stane umene, nakon toga nasilu povratim. Pokusam svaki put da to neradim ali vecinom se nemogu susdrzati. Neznam vise sta da radim jako me je sram Allaha i naroda, krijem to od familije i prijatelja. Molim vas dajte mi savjet sta da radim da stim prestanem.

eott
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 5:39 pm

Re: Namjerno povracanje

Post od eott » Sre Mar 25, 2009 3:56 pm

Glad napisao:Sram me je i tesko mi je ovo reci i napisati. Ali nemogu da zivim dalje ovako zato molim vas pomozite mi.
Vec godinu dana ima kako ja redovno dobijem "napad gladi" i strpam sve sto je u kuhinji i u zeludac stane umene, nakon toga nasilu povratim. Pokusam svaki put da to neradim ali vecinom se nemogu susdrzati. Neznam vise sta da radim jako me je sram Allaha i naroda, krijem to od familije i prijatelja. Molim vas dajte mi savjet sta da radim da stim prestanem.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Bulimija

mesiha
pisem pomalo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 11:15 am

Re: Namjerno povracanje

Post od mesiha » Sre Mar 25, 2009 5:49 pm

idi doktoru,to se ne moze izlijeciti na samu ruku,trebas pomoc profesionalca..ozbiljno,nemoj se dzaba stidjeti jer to nije sramota

BozjiRob
pisem pomalo
Postovi: 46
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 4:59 pm

Re: Namjerno povracanje

Post od BozjiRob » Čet Mar 26, 2009 12:59 am

Glad napisao:Sram me je i tesko mi je ovo reci i napisati. Ali nemogu da zivim dalje ovako zato molim vas pomozite mi.
Vec godinu dana ima kako ja redovno dobijem "napad gladi" i strpam sve sto je u kuhinji i u zeludac stane umene, nakon toga nasilu povratim. Pokusam svaki put da to neradim ali vecinom se nemogu susdrzati. Neznam vise sta da radim jako me je sram Allaha i naroda, krijem to od familije i prijatelja. Molim vas dajte mi savjet sta da radim da stim prestanem.

Ne bi bilo lose posjetiti doktora bez daljeg cekanja da se iskljuci bulimija nervoza (nekontrolisani napadi gladi-impulsivno konzumiranje vecih kolicina hrane a zatim povracanje nakon kojega se tek smiruje) - ne trebate se stidjeti toga kao sto se ne bi trebao stidjeti neko ko ima diabetes. Sto se prije ustanovi - skorije izljecenje, ako Bog da! Ako se ne ode na vrijeme - nazalost zna biti intezivnije i opasnije. Nije preporucljivo tako nesto kriti od roditelja / svojih najblizih, kako bi oni mogli vas podrzavati u trazenju rijesenja . Simptomi koje ste opisali su jako slicni onima koji prate Bulimiju nervozu. To nije do vas. Kao sto rekoh - posjetite doktora, i da vam Dragi Allah podari skoro izljecenje!

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Namjerno povracanje

Post od Senad » Čet Mar 26, 2009 7:13 am

Esselamu alejkum

Duhovnu ravnotežu moraš izbalansirat. POred toga što je obaveza klanjati najbolji lijek je namaz i dova. Ukonponovat zikrove, OBavezno u terapiju uključiti post ponedjeljkom i četvrtkom.

RAzmišljati malo o uputama koje nam se daju a to je >>>>>jedite i pijte ali nepretjerujte, jer Allah nevoli one koji pretjeruju<<<<< preče je udovoljiti Allahu nego li svojim strastima
Jedna trećina želudca hrana, druga trećina voda , i treća trećina slobodno tj. zrak,

Uspostaviti pravilno disanje ili koristiti vježbe za disanje, rameni pojas i vrat masirati radi bolje cirkulacicje krvi do mozga

Pomozi sebi strpljenje, jer zaista je Allah na strani strpljivi,

POtrudi se, bi će ti mukotrpno nakon tri mjeseca staviti ćeš to pod kontrolu, nakon devet mjseci zaboravit ćeš da je ikako postojalo.

P.S.Bilo bi interesantno ako ti nije teško da slušaš rukju koju možeš ovdje skinuti http://www.lijecenje-kuranom.com/download/audio.html , da nam javiš imali kakvi reakcija i da još bolje sagledamo stanje da se otklone sumnje bar što se tiče te strane.


Esselamu alejkum

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Namjerno povracanje

Post od meli » Čet Mar 26, 2009 11:05 am

Selam alejkum
Voopsto nema od sto da se sramis.Jas sum medicinska sestra i po tvoeto kazuvanje se raboti za bulimija.Imas silna zelba za jadenje, a potoa ista tolu silna zelba za povrakanje.Te sovetuvam da odis na doktor kolku sto e mozno pobrgu.Ne se plasi,nemas nisto od sihr.Se raboti za medicnska bolest.Ako gresam nekoj poiskusen vo vrska so sihr neka me popravi
ALLAH neka e so tebe
Selam alejkum

Glad
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 3:20 pm

Re: Namjerno povracanje

Post od Glad » Pet Mar 27, 2009 8:24 am

Senad napisao:Esselamu alejkum

Duhovnu ravnotežu moraš izbalansirat. POred toga što je obaveza klanjati najbolji lijek je namaz i dova. Ukonponovat zikrove, OBavezno u terapiju uključiti post ponedjeljkom i četvrtkom.

RAzmišljati malo o uputama koje nam se daju a to je >>>>>jedite i pijte ali nepretjerujte, jer Allah nevoli one koji pretjeruju<<<<< preče je udovoljiti Allahu nego li svojim strastima
Jedna trećina želudca hrana, druga trećina voda , i treća trećina slobodno tj. zrak,

Uspostaviti pravilno disanje ili koristiti vježbe za disanje, rameni pojas i vrat masirati radi bolje cirkulacicje krvi do mozga

Pomozi sebi strpljenje, jer zaista je Allah na strani strpljivi,

POtrudi se, bi će ti mukotrpno nakon tri mjeseca staviti ćeš to pod kontrolu, nakon devet mjseci zaboravit ćeš da je ikako postojalo.

P.S.Bilo bi interesantno ako ti nije teško da slušaš rukju koju možeš ovdje skinuti http://www.lijecenje-kuranom.com/download/audio.html , da nam javiš imali kakvi reakcija i da još bolje sagledamo stanje da se otklone sumnje bar što se tiče te strane.


Esselamu alejkum

Hvala tako cu napraviti pa cu vam javiti kako mi je bilo.

Odgovori