Nizama Al-Raissa

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Nizama Al-Raissa

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Mar 29, 2009 1:41 pm

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu sestro vjernice

Mozda si cula,a mozda i procitala nacin na koji mi upozoravamo na sihirbaze.Na primjer zasto sishirbaz trazi sliku,zasto ime majke,zasto neku tkaninu,majicu itd.Kada sihirbaz sakupi dovoljno informacija o osobi koja mu je dosla trazit pomoc,on te informacije da svojim slugama dzinnima,koji to odrade za njega,pa mu daju informacije,sta se tacno nalazi u kuci,sta stoji na polici,sta je jeo,sta je obukao itd.Onda se oni vrate te mu lijepo referisu o onome sta su sakupili te prema tim informacijama sihirbaz zadobije povjerenje kod svog pacijenta rekavsi ,"eto sve mi je pogodio".Isti je slucaj i sa tim televiszikim vracevima Allah im spletke njihove unistio,kada se covjek javi,sihirbazica koju si gledala na tv-u poslaje svoje radnike da prikupe informacije kako bi zadovoljili svog naredbodavca i za neku kontra uslugu,a ponekim dzinnima se svidi raspored(gdje nema islama) u kuci pa tu i ostanu.a onda kada se udomace pocnu napadat vlasnike tih kuca,te im u toj situaciji dosapnu za tu sihirbazicu da kod nje zatraze pomoc,te osim novca od svake emisija tv sihirbazica zaradi koju marku i sa strane,Imamo primjer u Kur`anu koliko brzo mogu oni, dzinni, donijet informacije,pa procitaj suru Neml-kada Sulejman alejhi selam,trazi od Ifrita i pita ga za koliko vremenski moze donijet prijesto Kraljice Sabe u jegov dvorac...Ifrit jedan od dzinna rekao mu je za koliko ..tako da dzinni veoma brzo predju relacije,i veoma brzo sakupe informacije..Njihov cilj, Sihirbaza,sestro vjernice,i takvim emisijama je da udalje od Allahove vjere,time sto ce obmanjivat i nudit lazna obecanja,njihovim nacinom odvracanja mogu samo naudit onim sa slabim imanom koji su cijeli zivot proveli u gafletu i nemaru ,pa kada ih strefi nesto ove vrste oni za zastitnika traze sejtane i voditelje ovakvih emisija..prodj se tih kanala i neka ti to sto si gledala samo ojaca ubjedjenje u Allahovu Milost...selam alejkum we rahmtullahi we berekatuhu

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Nizama Al-Raissa

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Mar 29, 2009 2:04 pm

Selam alejkum we rahmtullahi we berekatuhu Sestro vjernice


U Albaniji se skoro Pojavila Prorocica,Koja kaze da je Novi Poslanik koju je Allah poslao da izvede ljude iz tmina Kufra na Svjetlo Imana,ali je ona nista drugo do Dedzalil-kojem je sejtan oduzeo pamet,pa joj je sejtan takav neki moc govora dao da nikome ne da rec sta,ona je poslanik i krscanima i jevrejima i muslimanima kako kaze,al nista drugo nije do Iblisova vosjka..evo sajta pa vidite tu debelu prorocicu...Na jednoj od slika vidi se nekakva svjetlost,za t svjetlost kaze da je dzibril...nisam puno razumi jer ona govori na albanskom jeziku..al ono sto sam mogao razumit je prava komedija..

http://www.youtube.com/results?search_t ... etja+&aq=f

num
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 8:57 am

Re: Nizama Al-Raissa

Post od num » Pon Mar 30, 2009 9:43 am

Selam alejkum!

Nadam se da mi sestra Vjernica i brat AbuAmRibnFadL nece zamjeriti sto sam ovo pitanje i odgovor prenio na: http://www.n-um.com/?q=node/2243 (malo sam promjenio i prilagodio tekst - bez zamjerke :D )

Inace smatram temu veoma vaznom, i ne mogu da shvatim da ljudi vjeruju u ove sarlatane. Gdje nema vjere, tu ima masa praznovjerja - rece jedan nas daija.

Selam!

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Nizama Al-Raissa

Post od Enes » Pon Mar 30, 2009 10:02 am

ma ima njih jos osim nje.
Ona je poznata po tome da uzima ogromne svote novca, od dvije tri hiljede KM do 30 000 KM je informacija od ljudi koji su bili kod nje i koji su se meni pozalili na te cifre.
NEtko je jedan put upitao zasto uzima tolike novce?
ODgovorila je:
''Ja radim sa melekom pa on trazi te pare one meni ne trebaju nego ja to zbog njeg moram traziti?
Da nas Allah sacuva.
Ona je bar ''strucnjak'' u svojoj oblasti a ima milan tarot koji toliko ponizaje narod a taj narod id alej glup i zove li zove.
Gledam ti ja njev ovako ponekad navece bude na obn posljie 12 h.
Zove zene i ocekuje pare nek iz njemacke al nikako da ih dobije.
KAze on njoj:''Gospodo, pregdledjate crtani film ljepotica i zvijer 11 puta i doci ce pare!''
Zena par puta pita da upamti sve detalje, kako se zove crtani i koliko puta da gleda!

Drug primjer simpatica, zove netko i pita za ljubav.
KAze milna nema tu nigdje djevojke.Ovaj odgovara ma ima!
Ma dobro ima al ste se malo posvadali.
Pa jesmo.
E kaze milna: uzmi kozu ima ti negdje kod komsije nekog, pa je odvedi do te djevojke.Kad to uradis ljubv ce da krene.Jer ce se nju dojmit tvoje djelo sto si doveo kozu.
:mrgreen:
Itd i sl svega ima a nas narod zove li zove!

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Nizama Al-Raissa

Post od Senad » Pon Mar 30, 2009 2:04 pm

Esselamu alejkum

Nizamu sluge besprijekorno služe. Jedan od primjera je i ispovjest jednog momka koji radi kao obezbjeđenje.
NA kraju radnog vremena ponudila je dotičnog sa čašom viskija dok je ona već sama ispila više od pola flaše. KAko je on odbio uz obrazloženje da nepije na radnom mjestu ipak mu je ponudila na taj način što je ispred sebe nasula čašu viskija i tako da je čaša sama ( :evil: :twisted: ) krenula prema dotičnom i stala ispred njega za stolom gdje je sjedio. Normalno momak nije uzeo čašu viskija da popije ustao je iza stola i otišao.
Što se tiče Milana uglavnom većina tih poziva su iz susjedne kancelarije ili njegovi igrači . Istina ima i onih koji nisu zadovoljni šta kašike kažu :lol: pa se provaljuju na TV.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Nizama Al-Raissa

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Mar 30, 2009 4:32 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ne samo sto ne lijeci Ispravno,ona i oni slicni njoj razboljevaju sestro Vjernice,tako da slobodno mozemo rec da oni nisu lijecnici vec su uzrocnici Bolesti.Cvjeku dodje nekakav tezak period ,pa pomisli da mu je neko nesta napravio,al to bude plod nekog njegovog grijeha kojeg cisti na dunjaluku,pa za krajnju soluciju trazi utociste kod Allaha,dok prije toga cuo za za nekog koji pogadja sve,lijeci,garantuje.Prije nego udjete kod ovih osoba,on vas nazove imenom a prvi put se vidite..pa covjek kaze,vidi kako je on sposoban nit sam mu ime kazao/la a on vec zna o meni,cak vam i pogodi sta ste pricali putem,pa onaj koji je govorio lose ili nije vjerovao u tog "Lijecnika" kaze.. ti izlazi napolje,a ti ostani,pa ponovo onaj koji je sada ubjedjen da ovaj razboljevac zna ,kaze u sebi istjerao je njega jer je putem govorio lose o njemu,a nezna da su razboljevaceve sluge donijele informacije ko mu dolazi,odakle dolazi..Pa mu onda pocne pricat i da mu niko nista nije ucinio nac nekog ,da bi ga ubijedio da mu je bas taj covjek ucinio,a najcesce ovi razboljevaci kazu svojim pacijentima da im je neko iz blize porodice nacinio ,kako bi im poremetio odnos,bio sam ocevidac jedne svadje za koju nije bilo potrebe,momak ,hadzija sa 25 godina,klanja namaze,trudi se da zadovolji Allaha njegovim ibadetom ,optuzen je za sihr,taj brat je stanovao kod njegovih rodjaka koji su bili muslimani samo bajramom.Njegovi rodjaci su se svakodnevno svadjali,isli kod Razboljevaca,gatara,jedini koji je klanjao u toj kuci bio je taj brat..svaki sihirbaz ,gatar,razboljevac je isti odgovor dao ovom bracnom paru,da je hadzija napravio sihre. ZASTO,ZASTO SU SVI SIHIRBAZI UKAZALI NA HADDZIJU DA JE ON SIHIRBAZ ?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Nizama Al-Raissa

Post od Haris » Uto Mar 31, 2009 2:02 am

Prije neko vrijeme zatekoh se na kafi kod jedne gospodje i tako smo malo kafenisali, pricali, kada se na vratima pojavi neka zena koja navodno navrati ponekad da ogleda u fildzan. I ja ti tu sjednem i pratim ti ja to zbivanje, i na kraju dodje red hoce oni da se i meni ogleda, a ja zapeo ko sam vrag, necu i necu, i mole i kume i ovako i onako i da cuju sta ce bit, i hajd pristanem ja zbog njih da im se dusa zasiti, ali sam im naglasio da me i ne zanima bas i da u to ne vjerujem.

I tako teta iscita meni svasta nesto, pogodi te neke stvari iz proslosti, kakav sam kao licnost, sta mi se desilo, s kim sam se posvadjo, skim sam izmirio, gdje sam bio, radio, kako je proslo i td. itd i onda te neke stvari sto se ticu buducnosti kao da cu dobit posao, pa cu dobit pare, pa ovo pa ono, nabroja se ona svasta nesto tako, a ovi kao zadivljeni, kako to ona zna i moze i uzivaju u tome, a meni je samo Enes bio napameti tad :lol: :lol: :lol: :lol: rekoh u sebi "da bi Enesa ovdje da jednom pruci ajetul-kursiju onako kako on zna, da se ovi sejtancici razbjeze pa da joj propadne ogledanje" :lol: :lol: a vec sam ih bio namirisao da tu letaju okolo, ali to je samo zalosno da ljudi vjeruju u tako nesto.

Kao sto Enes jedne prilike rece, to se sve vrti u krug, da sam budala mogao bih se bavit time, samo vrtis u krug ono sto se vec desilo :lol: :lol: a ustvari i dodje tako

Eto da podijelim svoje iskustvo sa vama hehe :lol: :lol:

Selam

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Nizama Al-Raissa

Post od daneS » Uto Mar 31, 2009 11:44 am

es-selamu alejkum,

evo milana ,svaka mu čast, http://www.youtube.com/watch?v=WXUU6B1w ... re=related
smješno bi bilo da ga se stavi na nivo sihirbaza, ipak su sihirbazi ozbiljniji i koliko god nijekali respekta vrijedni.
u svakom slučaju neka nas Allah dž.š, nestavlja na kušnje sihra i neka nam KURAN luč vodilja bude.

smijeh je zdrav i uz milana vam je smijeh zagarantovan, a ovi što zovu neka im se smiluje Allah dž.š.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Nizama Al-Raissa

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Mar 31, 2009 11:55 am

selam alejkum we rahmtullahi we berekatuhu

Bice dovedena grupa prijatelja pred Allaha zbog njihovih grijehova,Pa ce Allah subhanehu we te`ala pitat jednog od njih,O robe moj zasto si ucinio taj grijeh,pa ce on rec,Gospodaru moj ja ga nisam ucinio svojom voljom,moji su me prijatelji naveli na to,pa ce Allah subhanehu we te`ala upitat drugog zasto je natjerao ovog prvog na grijeh ,pa ce i taj rec,Gospodaru moj nisam ja njega natjerao,nego su i mene natjerali pa sam i ja njega natjerao,a onda ce svi prijatelji rec u glas,Gospodaru nas sejtan nas je natjerao i naveo da ucinimo taj grijeh,pa ce Allah subhanehu we te`ala pozvat iblisa i reci mu,O iblis jesili i h ti natjerao da urade taj grije,a Iblis ce rec ,Gospodaru moj Ti znas da ja nikakve moci nisam nad njima imao,oni znaju ko sam ja i da me se trebaju kloniti,ja ih silom nisam natjerao na grijeh ja sam ih samo pozvao oni su mi se odazvali,ja sam im samo taj grijeh ucinio lijepim a oni su ga uradili,zato neka ne krive mene sami su krivi,ja sa njima nista nemam i odricem se onoga sto su oni napravili.Ne krivi nikog brate Musliman nisu oni krivi,oni su te samo pozvali ..Rekao je Resulullah saws ko ode gataru samo rad radoznaloosti nevjerujuci mu u ono sto gata,nece mu se primit namaz 40 dana....Sestro Vjernice ... Svi Sihirbazi su naveli na ovog iskrenog brata muslimana da je on Nacinio sihr,kako bi bracni par istjerao jedinu osobu koja je spominjala Allaha u toj kuci,koji je ucio Kur`an i bio prepreka da se taj sihr 100% prosiri i dobije onu jacinu ,namjerevanu za ovaj bracni par.Nakon svadje u kuci pozvao me je ovaj brat i rekao,sta je stvar,nakon razgovora sa njim,zatrazio sam da porpicam sa ovim bracnim parem na koliko su mjesta bili,koliko hamajlija imaju od svih sihirbaza,odgovorili su na pitanje pa sam im objasnio sta je cilj sihirbaza,Zasto su se svi urotili na hadziju,njima sihirbazima i njihovim slugama smetao je namazi ucenje Kur`ana u toj kuci a posto je ovaj bracni par bio opsihren smetao je i njima ,Ovog hadziju su istjerali iz njihove kuce,jer je otisao da sta zaradi u stranoj zemlji,nikog nije imao osim njih u tom gradu,dvije su se familije posvadjale tako da i dan danas ne govore jedno sa drugim,Bracni par se razveo sto je i bio cilj sihirbaza..eto kako se zavrsava suradnja i vjerovanje sihirbazima i koji su njihovi ciljevi.
selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Nizama Al-Raissa

Post od Haris » Uto Mar 31, 2009 1:30 pm

Da, da, tako je. Znam ja da je moja krivnja za to, ali Boze moj :) Nema bezgrjesna covjeka. Isto tako sto sam probao alkohol prije neku godinu dana, dok jos nisam imao problema, pa i kasnije sve dok nisam saznao za svoj problem. Vidio sam da nije to to, i da nisam taj tip osobe. Ali uvijek je bila ajde popij jednu, uzivaj. Godinama nisam nikad ni kapi okusio u onom periodu kad se kao momcic i udje u te vode, nekih 14-15 god. Tada sam pio neke tablete svakodnevno tako da nisam smio, i kasnije kada sam prestao opet nisam htio, pa sam se na kraju i upustio u to da probam. A vjerovatno ne bih ni shvatio da to nije za mene da nisam probao, ali mi je dobro doslo, da ne bi otisao u kusnju kasnije da se uzmem u to, za nekoliko godina. Nije da opravdavam taj cin, ali vala nisam ni svijet unistio :D Kada se osvrnem na sve ljude koji godinama konzumiraju alkohol, onda kazem da je to moje sitnica sto sam nekoliko puta popio :) Ali iskreno se kajem zbog toga, i na jedan nacin bih volio da nisam nikad :)

mesiha
pisem pomalo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 11:15 am

Re: Nizama Al-Raissa

Post od mesiha » Sre Apr 01, 2009 10:03 pm

sto se tice Nizame Raisse,u novinama je pisalo,mozda je laz doduse,da se majka onog pjevaca ede majke objesila nakon sto joj je Nizama rekla da ce uskoro docekati dzenazu jednog sina.

da Allah sacuva i sakloni.amin

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Nizama Al-Raissa

Post od medina22 » Čet Apr 02, 2009 2:48 pm

Klonite se toga,to je opasno ja nebi smjela posjetiti tu zenu,da nas Allah sacuva toga.amin

i nisu oni nista posebni,svako moze stupiti u kontakt s dzinima i poceti suradjivati.U Norveskoj princeza norveske otvoreno prica o tome kako redovno vidja(po njenom misljenju andjele,t.j meleke) i kako preko njih moze da lijeci

mesiha
pisem pomalo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 11:15 am

Re: Nizama Al-Raissa

Post od mesiha » Čet Apr 02, 2009 3:53 pm

jel hadzi Ali ispravan?

http://www.alli-bih.com

mesiha
pisem pomalo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 11:15 am

Re: Nizama Al-Raissa

Post od mesiha » Čet Apr 02, 2009 4:13 pm

slazem se

pravi hamajlije i talismane ali isto tako govori o izvornom lijecenju Kuranom,govori o sihribasima,neispravnom lijecenju itd

pa ko ce znati :roll:


a vidim na slikama slikao se i s reisom :lol: :mrgreen:

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Nizama Al-Raissa

Post od Enes » Čet Apr 02, 2009 4:44 pm

Dobar plagijator i biznismen,
Evo preletio sam malo i recimo sto sam primjetio jeste da sve sto je na stranici je kopirano sa ove stranice pa cak i moji primjeri gdje sam ja ucio i ono sto sam ja napisao on prekipirao.
Valjda se jadnih zabunio pa veli sve je i on odnekuda to prepisao.
Doduse malo ima dotjerivanja prema onom sto njemu stima
Dakle lijecenje Kur'anom i ispisivanje hamajlija moze samo iskljucivo muska osoba u prisustvu oboljelog....i tako slicnih stvari.
Mislim da nije vrjedan spominjanja al eto nek nem netko napise o njemu sta i kako jer znam da ovdje dolazi ljudi koji idu i kod harica, klepica, al raise, azire itd.....

Odgovori