Razlika izmedju dzina muslimana i krscanina?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Razlika izmedju dzina muslimana i krscanina?

Post od evlad67 » Sre Apr 29, 2009 7:51 am

Selam aleikum,
posto sam vec vise puta cuo da dzin ili dzini koji opsjedne-u, udje u neku osobu nemora da bude uvijek musliman, nego moze da bude i krscanin, pa me interesuje ovo:
dali obe grupe dzina jednako reaguju na ucenje rukje, ili je mozda kod dzina-krscana neka druga reakcija????

Hvala
HMirsad

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Razlika izmedju dzina muslimana i krscanina?

Post od Enes » Sre Apr 29, 2009 10:00 am

Ovisno o sredini gdje taj covjek boravi.
ako zivi u sredini gdje nije nema puno muslimana, nema ezana, nema ucenja kur'na takav dzin kad dode na rukju se isprepada i vrlo cesto lako izade za par minuta.
no medutim ako se sihr ponovi dzini koji dolaze naredni put ili taj isti bude ponovo zaduzen, malo se bolje pripremi za situaciju u kooj ce se naci.
Svatite dzine koji ulaze u ljude poput nekih specijalaca koji imaju treninge da budu sto izdrzljiviji i sto bolje prikriveni tokom ''misije''.

mesiha
pisem pomalo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 11:15 am

Re: Razlika izmedju dzina muslimana i krscanina?

Post od mesiha » Sre Apr 29, 2009 10:22 am

uvijek me zanimalo sta je sa dzinima koji zive na zapadu,u Njemackoj,Svedskoj..gdje se ljudi obicno ne bave sihrima i sl? sta ti dzini rade? zapadnjaci i ne vjeruju u dzine,oni vjeruju u duhove/mrtve dushe

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Razlika izmedju dzina muslimana i krscanina?

Post od Enes » Sre Apr 29, 2009 11:16 am

To je pogresno misljenje da se na zapadu ljudi ne bave sihrom.
Ngdije ni jedna sredina nije cista u smislu da postoji samo jedna kultura i nacija.
SVe je to izmijesano.
Tako da u svakoj zemlji ima itekako onih koji spravljaju sihr i u prednosti su samim time sto ljudi odbacju postojanje dzina pa ima je posao olaksan.
Sve sto se desi, pripisuju, brzomtempu zivota, pa padaju cesto u depresije itd.
Stoji to da dolazi do depresija al ako se vratimo na pocetak kako dzin ulazi u tijelo, jeste tuga, depresija pa i sama radost i prepustanje strastima, cega na zapdo ne manjka ni u kom pogeldu.
RAzlika je i u tome sto dzin vrlo lako ude u osobu i vrlo lako odradi posao za koji je zaduzen jer svi odbacuju duhovnu stranu a pribjegavaju raznoranim medikametima i lijece ''dusu'' materijom.
Naravno da to ne ide.

Ukratko receno, ljudi na zapadu ne vjeruju u postojanje dzina i samim time se smtraju zasticenim.
Ako sam ja neznalica i ne vjerujem u struju da postoj, jer je ne vidim, nema miris ni okus, ne znaci da me ta struja nece udariti ako golom rukom dodirujem zicu koja je provodinik.nekada ce se netko nasaliti i nece upaliti prekidac pa ja mogu slobodno da se ponosim jer dodirujem a ne udara me struja.
Al ce entko nakon izvjesnog vremena da se poigra sa mnom pa ce pusiti ist te zice pod napodn ja uhvatiti i osjetiti ''slast'' struje.
E tako i na zapadu ne vjeruju al kad ih opali, vise puta zna biti kasno za popravni ispit.

bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: Razlika izmedju dzina muslimana i krscanina?

Post od bjela ruza » Sre Apr 29, 2009 11:44 am

Selam alejkum,

Ljudi na zapadu vjeruju u sve osim u ono sto bi trebali. Zastupljenost praznovjerja i kod obrazovanih ljudi je nevjerovatna. Iz licnog iskustva znam slucajeve univerzitetski obrazovanih osoba koje nose kamencice u dzepu jer vjeruju da im to daje snagu, drugi opet donose razne figure na posao eto ko biva one im donose srecu. Besplatne novine koje dolaze kuci kao i reklame su ispunjene oglasima vraceva i mediuma, postoje i televiziski programi gdje slusaoci zovu kao i u Bosni. Kod nas redovno ubacuju u postansko sanduce reklame vracara koji nude rjesenja za sve probleme u zivotu, da nije zalosno covjek bi se mogao smijati. U zgradi u kojoj radim, u prizemlju operira jedna sekta gdje ljudi dolaze na istjerivanje duhova. Svakog petka iza tri uvijek ista stvar neko pjevanje, vristanje, Bog zna kakvi sve rituali. Nikada nije bilo vise literature koja se bavi tematikom vradzbina i sihira i zapadnjaci to otvoreno kupuju a rado idu i kod astrologa i citaju horoskop umjesto biblije.

mesiha
pisem pomalo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 11:15 am

Re: Razlika izmedju dzina muslimana i krscanina?

Post od mesiha » Sre Apr 29, 2009 11:59 am

Ne samo to,cak postoje mediumi koji kontaktiraju duse umrlih.Ja sam gledala na emisiji kako ljudi sjede a covjek koji to radi opisuje stvari koje navodno vidja,pa kaze "pored mene je covjek duze brade,umro je od srca,zivio tu i tu,imao 3 djece" i onda se javlja zena i kaze da se radi o njenom ocu,kasnije joj otac navodno porucuje da je njemu dobro tu gdje je,i da ne zali za njim i onda idu dalje :lol:

ima i onih koji imaju probleme s tzv "poltergeist",,po noci cuju glasove i u kuhinji se case,solje same razbijaju.I to razni mediumi pokasavaju rijesavati

Cak je moja nekadasnja koleginica,koja je inace ateistkinja,jednom vidjela u sobi svog dijeteta jednu zenu kako ljulja dijete..kaze nije smjela uci u sobu vec je otisla u spavacu probuditi muza,kada je on dosao zene nije bilo nigdje..strasno :twisted:

Moze biti da ih dzini tu zafrkavaju i da se predstavljaju "umrlim osobama"

Odgovori