Nocni namaz-Razgovor Dzina i Enesa

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Nocni namaz-Razgovor Dzina i Enesa

Post od sadaka » Ned Maj 17, 2009 7:11 am

Selam Allejkum

Pre nego sto pocnem objaviti ovaj razgovor ,zamolio bih Enesa da mi ne zameri ,ako slucajno u njegovorom razgovoru ,kad je on pricao nesto netacno napisem ,jer se bas njegovog razgovora ne secam se bas dobro u odnosu na razgovor dzina ,pa pokusacu.

Dzin: Nemoj vise ,dosta
Enes: Koliko vas ima.
Dzin: dva (pokazuje prstima)
Enes:Koliko vas je bilo.
Dzin: Sedam,petoro su izasli zbog njegove dobrote ,nisu hteli vise da ga muce.
Enes:Kad je bio prvi put kod mene?. (tada sam Ellhamdullah skoro dva meseca bio dobro)
Dzin:Ne ,drugi put .
Enes: Na Kosovu kad je bio .(tada sam bio kod jednog Ucaca rukje i bio sam opet dobro Ellhamdullah skoro dva meseca).
Dzin:Da.
Enes:Jesi li ti bio kod mene?.
Dzin: Da ,prvi i treci put. (ovo mi je cetvrti put ,kako sam bio kod Enesa na Rukju).
Enes: Gde si bio ,drugi put?.
Dzin: U setnju,i Mi imamo pravo da setamo.
Enes: Koliko dugo ste u njega?
Dzin: Dvadeset.....
Enes: Dvadeset godina.
Dzin: Dvadeset sedam godina.( Uvek sam razmisljao i pitao sebe ,kolikmo sam dugo pod sihrom ,pa sam vracao film u nekim scenama ,kad sam polazio u osnovnoj skoli .prvi ,drugi razred kad sam bio ,imali smo jednog strogog Ucitelja koji nas tuko a on je ziveo u susedno selo ,pa pre nego da pocne nasatava . Ja sam stajao na stepenistu i upirao pogled na mestu gde bi on trebao proci iz njegovog sela prema skoli , sa nadom da neci doci . I U prvom razredu ,mislim i u drugom bezao sam sa Skole ,nisam volio nikako ici ,samo sam ja to radio u citavoj skoli ,niko drugi ,pa sve sam mislio da je od tada pocelo sve to a Dragi Allah najbole zna.
Dzin: Ovaj me gleda ,kako se mucim ,ostavio me.
Enes: Ko?
Dzin: Dzin ,ovaj drugi ,pobego je preko reke.
Dzin: Dodzi ovamo . ( zove tog drugog dzina ,sto je pobego sa tog mesta ,gde se nalazi On.)
Dzin: Ja sam Musliman.
Enes: Kako se zoves?
Dzin: Jusuf.
Enes: Izlazi iz ovog coveka.
Enes: ( Poceo opet da uci Casni Kuran).
Dzin: Nemoj ,nemoj ,dosta.
Enes: Kako si usao u ovog Coveka?.
Dzin: Narodavac.
Enes : Po naredzenju drugog?
Dzin: Da.
Dzin: Sihir ,sihir
Dzin: Jabuka u grlo ( Uvek sam imao poteskoca u grlo, kad sam jednom slusao rukju i doslo mi da povratim ,okruglo ko lopta i tako jakm brzinom ,i kad sam otvorio oci da idem povratiti ,sihir m i stao u grlo.)
Dzin:Ovaj covek je mnogo dobar ,danas je video jednu zenu kako u kontenjeru trazi nesto jesti ,nije imao novaca i kad je otisao da zameni novac i kad je dosao da joj da ,ona je vec otisla( Imao sam samo 12 maraka , mislio sam necu moci ostatak novaca promeniti a tih 12 maraka trebalo mi ,mada je karta do Zavidovica kostala vise ,sve druge sv.franaka ,otisao sam kod taksista zameniti novac ,tada je bio 1.maj i n ije se moglo nigde drugde zameniti , i kada sam zamenio (nabavio) i dosao kod te zene da joj dam ,bilo mi je zao ,ona je vec otisla).
Dzin: Nocni Namaz ,Nocni Namaz je njega doveo (smatra se stime tu na Rukju)
Dzin: Ovaj covek ne slusa roditelje(nije poslusan).
Dzin: Roditelji njemu kazu idi kod doktora a On kaze Ne ,Ne ovamo je lek (misli se na (ljecednje s Casnim Kuranom) Uporan je.
Dzin: Roditelji su njemu ljuti ,svi su njemu ljuti ,samo Dragi Allah nije njemu ljut.
Enes:Izlazi iz ovog Coveka îli cu te strujom udarati.
Dzin:Nemoj ,nemoj strujom (poceo da urlauce sa strahom od struje).

Drugi dan:

Dzin: ( Ustao na noge i poceo pesnicama na Enesa)
Enes: ( Uhvati ga za ruke i oborio na krevetu)
Enes:( Ucio suru En-Nas )
Dzin: Nemoj ,nemoj tu suru (Poceo da vice na glasu)
Enes:( I dalje je ucio tu suru)
Dzin: Dosta,dosta .Pricaj mi malo o Islamu.
Enes: (Citao je njemu Kuranske ajete ,koje ukazuju na kaznu onome ko pravi drugome zlo)
Dzin: Nemoj ,nemoj, dosta ,dosta (Viko je na njega da prestane)
Dzin: Sada je njemu bolje (smirio sam se malo i bio miran)
Enes: Bolje je njemu?.
Dzin:Da
Enes : Koliko dugo,dva dana ,i opet posle isto.
Dzin: Sada sam sam .
Enes: Gde je onaj drugi dzin?
Dzin: Izasao je sinoc ,posle rukje ,napustio me.
Enes: Ostao si sam?
Dzin:Da.Ja sam glavni.
Enes:Glavni.
Dzin:Da .Ja sam sve ovo organizovao.
Nakon ,neko vreme hteo je da bezi sa rukje preko vrata i da skace sa prozora ,ali mu Enes nije dozvoljavao ,sprecavao ga.
Dzin: Idem ,idem .
Enes: Iz Ovog Coveka.
Dzin: Ne .vani.
Enes :Neces ti vani ,izlazi iz ovog Coveka .(Dzin je pao pod )
Dzin: Dobro izlazim .(trazio posudze ,da bi izasao na usta)
Dzin: Ne mogu,nemogu (pokusavao je da izadze)
Dzin:Ne mogu ,jabuka je pravljena od velik metala ,tesko je izaci.
Dzin:Na prstu cu izaci.
Enes:Dobro ,otvoricu ti prolaz ,ne izadzes li .(Enes ga je uhvatio za ruku da mu na prst otvori prolaz ,on je stisnu palcave ,nije mu davao prst ,otimavao se Enesu i trajalo je malo dugo dok Hvala Dragom Allahu ,Enes njemu otvorio ruku i uhvatio za prst)
Dzin:Ne ,ne .gleda me sihirbaz ,ubice me.Ne pitas se gde cu sada Ja.
Enes: Ne zanima me gde ces ,izlazi.(Kad je poceo Enes da otvara prolaz na prst)
Dzin:Dobro Izlazim.Oprosti mi molim te Dragi moj Allah ,sto sam mnogo naneo stetu ovom coveku ,kajem se u Ime Dragog Allaha za sve lose sto sam naneo ovom coveku.
Dzin:Molim te Dragi moj Allah ,zastiti me od sihirbaza.
Dzin: Selam Allejkum (u tom trenutku sam u grlo osetio mnogo lakse i veoma veliku promenu) Ellhamdulah .Sva Hvala i zahvala pripada samo Dragom Allahu nikom drugom Ne.
Neka Dragi moj Allah da sve najlepse Enesu i njegovoj familji ,sve najlepse na ovom svetu i nagradi Dzenetom na onom svetu ,InsAllah da bude sto vise takvih ispravnih i pouzdanih Ucaca na ovim prostorima.
Posle toga sam otisao u Dzamiju u Zavidovici da klanjam dva rekata da se zahvalim Dragom Allahu sto me oslobodio dzina i olaksao.I kad se izasao iz Dzamije ,zvao sam svoju majku da joj javim i samo sto sam poceo razgovarati sa njom ,rasplakao sam se od velike radosti ,tekle su suze ko kisa i kada me posle toga i Sestra zvala i sa njom se rasplakao.

Istog dana posle podne dosao sam opet .Enes je poceo da uci vise od pola sata ,ali sam ja lego mirno bez nikak.vih ,trzavica i udaranja Ellhamdulah.
Kad sam otvorio oci .Enes mi posavetovao ,sada se moras cuvati i na vece se iskusenje nego do sada.
I Uvek se secam te reci i trudim se da budem bolji i pokorniji rob Dragom Allahu od juce.

Selam Allejkum

bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: Nocni namaz-Razgovor Dzina i Enesa

Post od bjela ruza » Ned Maj 17, 2009 1:00 pm

Masaallah da te Allah s.w.t.. ucvrsti u vjeri i da ti svako dobro i da izlijeci sve pacenike od sihra. Isto tako da allah nagradi brata Enesa koji se bavi ovim nimalo lahkim poslom.

Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Re: Nocni namaz-Razgovor Dzina i Enesa

Post od Dado » Pon Maj 18, 2009 10:18 am

Selam alejkum svima,

jedno pitanje za brata sadaku, koje si ti godiste? interesuje me zbog toga jer je dzin progovorio da je vec 27 godina u tebi sto je veoma dug period. E sad ako imas 30 godina a dzin u tebi 27 godina, znaci da si imao 3 godine kad je usao u tebe. E sad moje pitanje za sve, moze li dzin da udje u djecu/male bebe? Pitam zbog toga jer sam jednom gledao emisiju "Islam q/a" na ISLAM CHANNEL-u (preporucujem :) ) i jedan shejk (mislim da se zvao Abu Hanifah) je odgovorio bas na ovakvo jedno pitanje, da je po njemu nemoguce da osoba ispod 18 godina moze da oboli od sihra...sto mi je onako malo bilo cudno.

Hvala unaprijed za odgovore, da vas Allah swt nagradi svakim dobrom,

We Selam.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Nocni namaz-Razgovor Dzina i Enesa

Post od sadaka » Pon Maj 18, 2009 12:34 pm

Selam Allejkum

Prvo da se zahvalim na lepoj zelji Sestri bjele ruze ,koji mi zeli,isto i ja tebi Sestro zelim iz sveg srca isvim drugim,da Dragi Allah olaksa kao sto je i meni.
Pa Brate Dado Ja sam 74 godiste,sada imam 35 i vratimo unazad 27 ,to bi doslo davne 82, kad sa ja bio drugi razred u osnovvnoj skoli.
Selam Allejkum.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Nocni namaz-Razgovor Dzina i Enesa

Post od Enes » Pon Maj 18, 2009 5:22 pm

svi mi mozemo da obolimo do sihra i dzina pa tako i mala djeca.
jest da je to dosta rijetko al se desaje i to.
To sto taj sejh ne vjeruje da se moze desiti djetetu do 18 godine (ovo je mozda tvoja napomena,jer po islamu punoljetan se ne postaje sa 18 godina nego kad se polnoo sazrije),mnogi sejhovi po jordanu ne vjeruju uposte da dzin moze uci u covjeka.
Sta sad?
mnogi ne vjeruju u postojanje dzina(ljudi vjeruju u boga al ne vjeruju u dzine i sihr), sta sad?

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Nocni namaz-Razgovor Dzina i Enesa

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Maj 29, 2009 12:11 pm

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Brate dado,dzinn ulazi u djecu ali im nestvara probleme vrste kao i starijim osobama,vec samo ulijeva strah.Pa vdis djecu koja se nocu bude uz plac,ne spavaju..ne jedu..Ova vrsta dzinna stagnira i bude tu u nekom zadnjem planu,pa kad dijete odraste onda dzin povecava svoje aktivnosti..cesci slucaj je da bracni parovi koji su imali problema sa sihrima ,da i njihova djeca obole isto kao i oni,ili im Dzinni koji us u njihovim roditeljima posalju nekog iz svoje familije u djete tako da mogu kontrolisati scijlu porodicu..Duga je ovo prica neka Musliman i Bajro17 dopune

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Nocni namaz-Razgovor Dzina i Enesa

Post od bajro17 » Pet Maj 29, 2009 12:23 pm

normalno da moze cak to moze da bude nasljedno da tako kazem jer se prenose s koljena na koljeno jer dzin kola ljudskim tjelom kao sto kola krv znaci da on zna kada ces se djete roditi odprilike tako da odmah salje nekoga u napad ja mislim da je to skroz rijedak slucaj da to tek pocinje od onog trenutka kada djete krene razlikovati koja mu je desna a koja ljeva ruka to jest kada vec treba da obavlja namaz i da se navikava na njega

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Nocni namaz-Razgovor Dzina i Enesa

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Maj 29, 2009 4:47 pm

Bravo Bajro 17 svaka ti cast,to care..

Odgovori