Moze li neko pomoci

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Moze li neko pomoci

Post od sadaka » Pon Jun 08, 2009 9:00 am

Allejkum ve Selam Sestro

Evo ovde na forumu trazeci ,ima jednog Ucaca rukje i mislim da je ispravan i pouzdan ,posto ga nas brat AbuA..... ISTO UCAC RUKJE PREPURUCIJE.
SAMO NEZNAM NA KOM DELU NJEMACKE NALAZI SE I DALI TI ODGOVARA.
zOVE SE RIZAH 00491601712798.
SELAM ALLEJKUM I NEKA TI DRAGI ALLAH OLAKSA ,TO TI ZELIM IZ SVEG SRCA.
AMIN.
SELAM ALLEJKUM

be.ma
pisem pomalo
Postovi: 35
Pridružio se: Pon Apr 27, 2009 3:07 pm

Re: Moze li neko pomoci

Post od be.ma » Pon Jun 08, 2009 10:54 am

ima u svicarskoj jedan ucac rukje u cirihu. arap je. moras sa njim njemaci pricati

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Moze li neko pomoci

Post od evlad67 » Pon Jun 08, 2009 11:46 am

Selam,
skoro sam cuo da bas u okolini stuttgarta imaju nasi bosnjaci sto uce rukju, dervisi su navodno i cijena im je oko 200 eura sto uce!
Ja nisam bio kod njih, pa nemogu nista licno potvrdit! :(

selam
evlad67

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Moze li neko pomoci

Post od evlad67 » Uto Jun 09, 2009 10:23 pm

Selam,
koliko sam ih cuo da netreba uzimat za rukju naknadu, toliko sam isto cuo da je to uredu.
Ja licno mislim da je to ok, ja nemam problem licno sa tim oko placanja, pogotovu kad mi neko pomaze!

Selam
evlad67

be.ma
pisem pomalo
Postovi: 35
Pridružio se: Pon Apr 27, 2009 3:07 pm

Re: Moze li neko pomoci

Post od be.ma » Sre Jun 10, 2009 8:13 am

Za Amber. Zove se Abid, broj tel.: 078 817 85 78, Adresa.: Militärstrasse 51/ Eisgasse 6 8004 Zürich. Sve najbolje

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Moze li neko pomoci

Post od meli » Uto Jul 07, 2009 11:23 am

Skoro sam cuo da bas u okolini stuttgarta imaju nasi bosnjaci sto uce rukju, dervisi su navodno i cijena im je oko 200 eura sto uce!

Selam alejkum
Spored mene 200 eura za edna rukja e mnogu para. I nikoj ne garantira deka ke se izlecis od edna rukja,onda pa 200 eura.Treba da mislime i na tie sto nemaat tolku pari.
Sto ke pravat tie?
Da gi ostavime da ziveat so dzinovi zasto nemaat tolku pari? Toe ne e mislam vo red.
Bi pisala edno moe ubavo iskustvo, se nadevam nema da vi preci.
Decko mi ima sihr i nie bevme da mu cita AbuAmRibnFadL. Iako bese bolen ne ne odbi i mu citasa okolu 2 saata.Koga sakase decko mi da go pocasti toj rece: Drug pat nema vise da me vidite, jas go rabotam ova za ALLAH.
Toj sakase da dojde duri vo mojot grad za da mu cita na decko mi. Kakov covek???
ALLAH NEKA GO NAGRADI zatoa sto e takov kakov sto e.Sekogas ke bide prisuten vo moite dovi, toa e najmalku sto mozam da napravam za nego. ALLAH neka mu podari ubav dzenet, inshaAllah da mu bide Muhammed saws komsija vo ahiret. Jas NIKOGAS ne go zaboravam toj sto mi pomognal.Sto i da pisam e malku.Negovite dela zboruvaat poveke od mene.
A sto se odnesuva da naplatat, se slozuvam so Evlad67,pa to je normalno,moze nekoj da ti posveti 5-10min na eden, ali na 1000 luge pa na sekoj se cita skoro 2 saata,od sto ke zivee familijata na ucacot??????
Ne znaci deka ako nekoj naplaka ne e prav oca, spored mene ne treba da ima fiksna cena.Ima i siromasni luge na svetot.
Selam alejkum

Odgovori