Reakcije na pijenje učene vode?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Reakcije na pijenje učene vode?

Post od Farshi_turaab » Pet Jun 19, 2009 10:50 pm

Halalite, ne znadoh gdje da stavim ovo pitanje, pa moradoh novu temu da otvorim.

Interesuje me otprilike kakve reakcije bi trebao insan koji boluje od sihra da osjeti prilikom pijenja naučene vode? Znam da je kod svakog insana to individualno, ali npr. da li je "kvrčanje" u stomaku i nadutost jedan od simptoma, i da li insan može da osjeti različite vidove bolova u tijelu kao posljedicu nezadovoljstva džina sa tim postupkom? Allah vas nagradio svakim hajrom. Selam

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Reakcije na pijenje učene vode?

Post od bajro17 » Sub Jun 20, 2009 7:55 am

moze da to bude ili da osjeti kako voda ima neki drukciji okus

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Reakcije na pijenje učene vode?

Post od Haris » Sub Jun 20, 2009 9:55 am

Meni je Enes rekao da moze biti podrigivanje, a za mucninu nesto nisam siguran, al vjerovatno je i to...

A Allah najbolje zna...

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Re: Reakcije na pijenje učene vode?

Post od Ernest » Sub Jun 20, 2009 9:09 pm

Vrucina u stomaku, nagon na povracanje, mantanje u glavi, poigravanje u stomaku itd.

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Reakcije na pijenje učene vode?

Post od bajro17 » Ned Jun 21, 2009 8:41 am

slicno kao kod rukje samo manji simptomi ali treba da se pije ta voda ili med jer se time muci dzin tako da lakse izadje jer njemu sve smeta na sto je prouce ili dovoljno da pojedes nesto sa bismilom i to mu smeta

Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Re: Reakcije na pijenje učene vode?

Post od Farshi_turaab » Pet Jun 26, 2009 12:30 am

Aha, da vas Allah nagradi. Predpostavljala sam da su svi nabrojani simptomi u pitanju, zapravo sve ono što se javi a što se inače ne javlja kod pijenja regularne vode, samo mi je trebalo da mi neko potvrdi :) Molim Allaha da nam svima da lijeka. Amin! Selam

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Povracanje kao reakcija na pijenje učene vode?

Post od evlad67 » Sre Jul 15, 2009 9:04 am

Selam aleikum,
evo da ne pravim novu temu zbog mog pitanja jer je nekako pozeano i sa ovom, pa cu ovdje nastavit!

Naime, ja dok koristim terapiju ponekad mi dodje da povratim, al nikad dovoljno da se to i dogodi, pa je moje pitanje : Dali se moze malo to "podpomoc" da tako kazem, taj nagon na povracanje prstom u usta, meni se cini da sam
i malo prst stavio u usta da bi onda i povratio, al onda se bojim da je to vjestacko povracanje i da nebi mozda imalo dejstvo jer nije mozda prouzrokovano djelovanjem terapije, pa kakvo imate iskustvo sa ovim ili sta mislite o ovome!!

selam aleikum
evlad67

bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: Reakcije na pijenje učene vode?

Post od bjela ruza » Sre Jul 15, 2009 1:59 pm

Selam alejkum,

Kada koristis terapiju (znaci kad uzmes nauceni med, vodu izmasiras se naucenim uljem i sta jos sve koristis) dok si pod abdestom sjedi i prouci sto vise mozes puta fatihu, bekaru, ihlas, felek i nas, zatim dozivaj Allaha s.w.t Njegovim lijepim imenima, pogotovo Ya Kudus, ya Selam, Ya Ba'is Ya Sabur. Ja kad sve to iskombinujem onda povratim. Jednom mi se desilo dozivajuci Allaha s.w.t. sa Ya Ba'is da je nesto toliko krenulo iz stomaka da sam mislila da ce mi sva unutrica izaci i posto sam bila sama zastala sam jer sam se pobojala sta ce se desiti a da sam imala snage da nastavim mozda bih se i kutarisala.

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Reakcije na pijenje učene vode?

Post od evlad67 » Ned Jul 19, 2009 1:53 pm

Selam aleikum,
Kada koristis terapiju (znaci kad uzmes nauceni med, vodu izmasiras se naucenim uljem i sta jos sve koristis) dok si pod abdestom sjedi i prouci sto vise mozes puta fatihu, bekaru, ihlas, felek i nas, zatim dozivaj Allaha s.w.t Njegovim lijepim imenima, pogotovo Ya Kudus, ya Selam, Ya Ba'is Ya Sabur. Ja kad sve to iskombinujem onda povratim. Jednom mi se desilo dozivajuci Allaha s.w.t. sa Ya Ba'is da je nesto toliko krenulo iz stomaka da sam mislila da ce mi sva unutrica izaci i posto sam bila sama zastala sam jer sam se pobojala sta ce se desiti a da sam imala snage da nastavim mozda bih se i kutarisala.
Cijelo vrijeme omisljam se dali da pitam ili ne, i opet nemogu da odsutim, zar ti citavu suru bekare proucis??????
A sto se tice terapije ja nekako neznam ni koliko da uzimam, mislim ulja, koliko se treba namazat nekako se bojim da ja to malo uzimam(med sam ured potrosio a ulja nisam ni pola flase!!!), i koliko vode na dan pit??? Cvjerovatno sto vise, jel tako??

Selam aleikum
evlad67

bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: Reakcije na pijenje učene vode?

Post od bjela ruza » Ned Jul 19, 2009 2:29 pm

alejkum selam,

Radi se o lapsusu, nije bekaru vec ajetul kursiju.

Ulja uzmes po potrebi koliko je dovoljno da navlazis kozu u predjelu gdje masiras. Ja vode uzmem po pola case kad hocu da zikrim, nekad to bude i zemzem. Mozes i sam sebi nauciti nemoras cekati samo od ucaca. Imas pod rubrikom samolijecenje sta se treba uciti, pa tako mozes imati uvijek dovoljno naucenog meda i ulja i vode za simultanu upotrebu.

Neznam da li imas priliku da kupis zemzem u zemlji gdje zivis ako si u zapadnoj Evropi mozes da narucis online preko http://www.jahida.com tu mozes nabaviti i curukutove proizvode i adzva hurme kao i pleyer sa komplet Kur'anom.

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Reakcije na pijenje učene vode?

Post od evlad67 » Pon Jul 20, 2009 7:24 am

Selam aleikum,
Allah dz.s. da te nagradi za tvoj odgovor, sada je malo jasnije, i hvala ti za link a neznam samo sta se uci na med jer mi ovo sto imam "izlazi" pa bi i sam mogo naucit al ako nadjem sta se uci, rukju neznam ako se to mora naucit!!
Vidjecu dali tamo kod opisa samolijecenja ima napisano pa cu sam onda!

Selam aleikum
evlad67

Odgovori