nekoliko zanimljivosti

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

nekoliko zanimljivosti

Post od bajro17 » Čet Jun 25, 2009 6:21 am

imam zelju da kazem nesto sto mirazgovaramo kad se sastanemo bude hodza i nas omladine pa smo razgovarali o nekim kur'anskim ajetima gdje Uzviseni Allah kaze:«I spomeni (Muhammede) kada reče tvoj Gospodar melekima: "Ja ću na Zemlji postaviti halifu." (Kur´an, sura El Bekare, 30. ajet)
ko je halifa? zar to nije Adem a.s. on je prvo bio u Dzenetu a Allah je odmah rekao:"Ja cu na zemlji postaviti halifu"
U suri (Al-Waqi'a, 75-82) se kaze: "I kunem se casom kad se zvijezde gube, - a to je, da znate, zakletva velika -, on je, zaista, Qur'an plemeniti u Knjizi brizljivo cuvanoj - dodirnuti ga smiju samo oni koji su cisti -, on je Objava od Gospodara svjetova. Pa, kako ovaj govor omalovazavate. Zar je citava korist koju uzimate iz ovog Qur'ana to da kazete da je laz?"
A vidi te da nas Allah obavjestava da ce Qur'an biti napisan da se nece non-stop uciti napamet jer mi nemozemo dodirnuti harfove koji nisu napisani eto ako mi jos sta padne na pamet da nadjem napisat cu vam ovdje

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: nekoliko zanimljivosti

Post od Haris » Pet Jun 26, 2009 8:53 am

Kur'an se pisao i u vrijeme objave. Zar si zaboravio da je Muhammed a.s. imao pisara koji je mucao? 8)

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: nekoliko zanimljivosti

Post od bajro17 » Pet Jun 26, 2009 8:55 am

boga mi zaboravih ja sam u dosta knjiga citao da je napisan poslje muhammeda sigurno su mi davali lazne informacije tako i hodze vele ko zna kakvu su skolu zavrsili :D

Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Re: nekoliko zanimljivosti

Post od Farshi_turaab » Sub Jun 27, 2009 10:17 pm

Heh, obojica ste u pravu :D samo što je brat bajro17 malo zaboravio :D Kur'an jeste pisan i za vrijeme Poslanika, saws, ali je sakupljen u jednu cjelinu tek nakon njegove smrti :)

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: nekoliko zanimljivosti

Post od bajro17 » Ned Jun 28, 2009 5:39 am

znam ja to ali sada me je nedavno udarilo auto boga mi pola se stvari ne sjecam vise pola sam brojeva zaboravio sto sam znao napamet

Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Re: nekoliko zanimljivosti

Post od Farshi_turaab » Ned Jun 28, 2009 10:55 pm

Heh, molim Allaha da ti olakša i vrati te u prvobitno stanje :) Amin!

Odgovori