Nastavak na moje predhodno pitanje-

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Nastavak na moje predhodno pitanje-

Post od taqwaluk » Pon Sep 12, 2005 9:30 pm

Es Selamu alejkum

Ovo je nastavak na pitanje da li su dzini ili ne...

Moram priznati nakon vaseg odgovora malo sam se zabrinula.Ne znam sta mislite imam velikih problema..da li to znaci da mene neki dzini prate cijeli zivot jer mi se desava ovo od djetinjstva :?

Sjetila sam se neceg iz djetinjstva..Jedno jutro cijela kuca (koja je tada bila u dogradnji tj..fasadu su radnici stavljali vani) je osvanula poprskana skrvlju tj..skele na kojima su radnici radili..I na vanjskoj cesmi bile su spustene dvije kapnice krvi niz pipu..To je tako bilo oko cijele kuce..Kao da je neko imao krvavu ruku i bacao tako je djelovalo..Nikada nismo saznali sta je bilo...Allah samo zna da li to ima ikakve veze..

Mati je isla raznim sihirbazima, neki su pisali zapise govorili da imamo zapise u fudamentu od kuce postavljeno itd..Jedna zena koja je salila kao strahu meni ( ali bez mog prisustva) rekla je da sam naisla na neko zmijsko kolo :shock: ..To je bio njen odgovor..Hvala Allahu ja ta gatanja nikada nisam voljela..Mati to nije radila vise jer nisam htjela da pijem to i da se stim umivam..

Nakon dugo godina poslije svega toga otisla sam kod jednog sihirbaza (naime mislila sam da je hodza)..Kada sam dosla kod njega rekao mi je: ja tebi ne mogu pomoci ne znam sto si dosla meni..a mojoj sestri za koju on nije znao da mi je sestra..usla je poslije kod njega i njoj je dao hrpu zapisa i njenom muzu.. :? Hvala Allahu pa me sacuva ali to mi je malo ostalo cudno... to je bilo prvi i zadnji put...

Razgovarala sam smuzem i imam njegovu podrsku hvala Allahu..Da vas Allah nagradi..amin Od kako smo procitali vas odgovor nadam se uz Allahovu pomoc da ce ovo biti lijek za mene..Iskreno da kazem mi vjerujemo u ovo obadvoje ali nas je malo strah..Mislim zato sto ne razumijemo dovoljno sve to SubhanAllah..

Slusala sam rukju danas i na samom pocetku sam osjetila da mi se ocni kapci pomjeraju..bilo je dosta intenzivno tako da sam se morala truditi da drzim oci zatvorene..palac u lijeve ruke se pomjerao i to isto vidljivo..na kraju najvise je ostalo oko ociju, nosa i usta..u jednom momentu imala sam osjecaj kao da mi neko zeli usta otvoriti..usta su mi se pomjerala sjedne strane na drugu i brada mi se tresla kao prilikom placa..kad je insan potresen i place ali drzi usta zatvorena..to je bilo intezivno cijelo vrijeme..Bila sam sama kuci, pa se nisam smjela opustiti, ali imala sam osjecaj par puta kao da cu se onesvjestiti..Najvise sam primjetila da se pojaca kada se uci sura El-Kafirun..sto me malo zabrinulo jer ta sira iskljucivo govori o nevjernicima :? mene interesuje jel se to ucenje odnosi na mene i moje vjerovanje ili..

Ponovila sam rukju dva puta..i oba puta isto je sve bilo..na kraju sam se osjecala iznemoglo kao da sam radila cijeli dan..cijelo tijelo mi je treperilo i nekoliko trenutaka je trebalo da mi brada se smiri..trebalo mi je vremena da se povratim..

Halali te mi, ja oduljih opet..mene interesuju cijene za ovu vrstu lijecenja..Jer nismo nesto snovcem a nebi da se osramotim da dam malo..da li ste vi vani ili u Bosni?..Kako znati naci pravu osobu?

Toliko

Da vas Allah nagradi vas i vasu familiju Dzennetom firdews..amin

weselam

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Sre Sep 21, 2005 12:50 pm

Selam alejkum
Tvoj uvod, mogu da kzem, je zalosta. Iz razloga sto ve ukazuje na problem koj traje dugo i pojseca me na jedan slucaj u mojo familiji sto je i bio moj razlog da krenem sa ucenjem rukje.
Isto tako, na osnovu tog mog iskustva mogu da kazem da ako se odlucis na borbu protiv toga, moras da ima dosta, odsta snage i podrske i strpljenja od tvojih bliznjih.
To sto je rekao neko da ima sihr u fudamentu, moguce je ali nije ni to problem da se nemoze rijesti.
Kako sam rekao da me to posjeca na slucaj u moj o familiji, isto tako su joj govorili svi i jedan efendija da joj ne moze pomoci.
Kad sam krenuo sa ucenjem toj zeni, kroz nekih par mjeseci ucenja rukje, skoro svakodnevno po 10 p anekad i vise sati (u to vrijeme nisam ni stigao da radim nista drugo) ti dzinn koji su je napadali su rekli da nema stvari da je oni nisu mogli uraditi samo ako su htjeli i da su oni bili profesori drugim dzinnima koji su radili u mom mjestu boravka pa i na dalje.
Ovo hocu da kazem da taj ''efendija'' ti nije moga pomoci, sto dzinni koji njega služe, nisu ni priblizno jaki da se suprostave onima koji uznemiravaju tebe i tvoju porodicu.
Sto se tice tvoje rekacije na suru kafirun, to se odnosi na njih, da to njih najvise pogada.
Sto se tice placanja, ne znam kako da ti na to odgovorim.
Mnogi ucaci rukje, danas na zalost traze ogromen sume novca po rukji.
Imam informacija da neki traze i cife od 1000 KM.
Moj misljenje jeste da je to ne skromno i da tu nema bogobojaznosti.
To mogu ''opradati'' samo ako neko od tilj ljudi je uvrijedio ucaca rukje i slicno pa da iz toga razloga trazi velike svote novca.
S druge strane, niko nece zaliti da da i veliku svotu novca da ima garanciju da ce se rijesiti problema pri toj rukji.
Realnost je malo drugacija, rijetke su situacije kada se problem rijesi samo jednom rukjom.
Uvijek je potrebno vise rukji da se prouci pa nekada i 10 tak.
Isto tako, neka niko ne misli da ako plati 1000 KM da ce mu taj neko drugi rijesti problem!
Niko nikom ne resava problem ni u stvarnom zivotu, svako se mora zauzeti za sebe.
Trebate da shvatite ucace rukje kao ljekare, koji vas saslusaju, daju vam neku dijagnozu pa propisu terrapiju.
Vi koristite terapiju i mozete ocekivati napredak, ali ljakar vam da terapijui platite njmu 1000 KM i ocekujete da ce on umjesto vas trositi vasu terapiju????
S druge strane opet, koliko dode bolesnika kod ljekara i ocekujete da vas se ljekar sjeca i svakog detaljo vama kao i vi sto pamtite???
Da zakljucim, da niko nece raditi dzaba, moze neko posvetiti paznje vam 5, 10 minuta, jednom, ali na stotine ljudi, pa svaki od vas zahtjeva u prosjeku 1 sahat, sta miliste od cega ce zivjeti porodica covjeka koji uci rukje?
Znaci, moze se uzeti za rukju ali da to ostane u okviru normalnog.
Negdje je neko skoro pitao (mozda ista osoba kojoj odgovoaram na pitanje) da li je dovoljno 50 eura da se da za rukju?
Naravno da je dovoljno, pa cak i pola te svote novca je fina nagrda onom ko uci rukju, a pogotovo kada je uciio rukju 10tak minuta, to jeo onda i previse a da i ne govorimo vecim ciframa.
Treba shvatiti da nije svako iste finansijiske situacije i da ne treba niko da se mjeri prema drugima, nego prema svojim mogucnostim. Najljepsa nagrada jeste fino ponasanje i shvatanje ozbiljnosti namjere jednog ucaca rukje.

Odgovori