STRAH

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
TA HA
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Jul 03, 2009 7:19 pm

STRAH

Post od TA HA » Uto Avg 11, 2009 2:10 pm

ES-SELAMU ALEJKUM
PO PRVI PUT PISEM OVDJE PA CU ZA SAD SAMO TRAZITI SAVJET A TO JE:
MOJA HANUMA IMA VELIKI STRAH KAD POCNE DA SIJEVA I GRMI ODMA IDE POD DEKU I PREKRIVA SE DOK SVE TO NE PRODJE.
PA AKO NEKO POZNAJE KAKVU DOVU ILI NESTO IZ KU'RANA DA SE UCI DA SE PREBRODI TAJ STRAH.
SELAM ALEJKUM

selma_sa
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 2:14 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: STRAH

Post od selma_sa » Uto Avg 11, 2009 2:29 pm

ja na netu pronadjoh ovo:

58) DOVA - UČI SE PRI JAKOJ GRMLJAVINI
159.Kada bi Abdullah, sin Zubejrov, čuo grmljavinu, prekinuo bi razgovor i izgovorio ovu dovu: "Subhane-l-lezi jusebbihu-r-ra'du bi hamdihi vel-melaiketu men hifetihi"
-Slava Onome Koga grom slavi hvalom, a meleci iz straha prema njemu! ( MT )


DOVA pri grmljavini: Moj Allahu, ne ubij nas Tvojom srdžbom, ne uništi nas Tvojom kaznom. Slava o­nome koga grom veliča i hvali, a i meleki iz straha prema Njemu!

nensi
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 11:33 am

Re: STRAH

Post od nensi » Uto Avg 11, 2009 2:59 pm

TA HA napisao:ES-SELAMU ALEJKUM
PO PRVI PUT PISEM OVDJE PA CU ZA SAD SAMO TRAZITI SAVJET A TO JE:
MOJA HANUMA IMA VELIKI STRAH KAD POCNE DA SIJEVA I GRMI ODMA IDE POD DEKU I PREKRIVA SE DOK SVE TO NE PRODJE.
PA AKO NEKO POZNAJE KAKVU DOVU ILI NESTO IZ KU'RANA DA SE UCI DA SE PREBRODI TAJ STRAH.
SELAM ALEJKUM
DRAGI GOSPODINE OBRATITE SE NEKOM KO ZNA UCITI KURAN PA GA PITAJ DALI ZNA PRELITI ZRNO JER VAM TO POMAZE SALIVANJE STRAHA UZ UCENJE IZ KURANA ..

TA HA
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Jul 03, 2009 7:19 pm

Re: STRAH

Post od TA HA » Uto Avg 11, 2009 3:29 pm

DRAGI GOSPODINE OBRATITE SE NEKOM KO ZNA UCITI KURAN PA GA PITAJ DALI ZNA PRELITI ZRNO JER VAM TO POMAZE SALIVANJE STRAHA UZ UCENJE IZ KURANA ..[/quote]

SALIVALI SMO I STRAHU ALI NISTA NE POMAZE CEK JE DOTICNA OSOBA STO SALIVA OPRZILA HANUMU SA OLOVOM ALI ETO PRVI PUT CUJEM ZA TO NEKO ZRNO DE MALO POJASNI I DALI JE TO DOZVOLJENO POSTO IMA RAZLICITI STAVOVA

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Re: STRAH

Post od Yassin » Uto Avg 11, 2009 3:37 pm

Selam alejkum

Izvor : Novi Horizonti....Odgovara Prof. Dr. Sukrija Ramic

Pitanje: Željela bih da mi pojasnite islamski stav u vezi sa tzv. salijevanjem strave, praksom koja je u BiH vrlo raširena?
Odgovor: Salijevanje strave je pagansko vjerovanje i nema utemeljenja u šerijatu. Ne spominje se da je tako nešto postojalo u praksi Allahovog Poslanika, s.a.v.s, niti u praksi prvih generacija muslimana. Kod njih je postojala rukja (odučavanje), koja ima utemeljenje u šerijatu. Prema tome, salijevanje strave i tome slično je zabranjeno (haram). Posebno, u tom pogledu zabrinjava, što mnoge žene, kada salijevaju stravu, uče naopako kur‘anske sure što je najveći grijeh koji može izvesti iz islama. Učenje sura naopako pri salijevanju strave govori da su to džinovska i šejtanska posla. Zbog toga, savjetujem svim našim muslimankama da se klone salijevanja strave. Ukoliko su učile sure naopako, neka odmah prestanu i iskreno se pokaju Allahu, dž.š. Ukoliko svjesno to nastave raditi, neka znaju da tim svojim postupkom izlaze iz islama, a Allah, dž.š, najbolje zna.

mirela0407
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 9:48 pm

Re: STRAH

Post od mirela0407 » Uto Avg 11, 2009 10:05 pm

esselamu allejkum
imam sina koi ima 7 god. u zadnjih otprilike 2 mjes. skorom svake noci izmedu 12h i sabaha budi se uz plac ili nekad je to samo prica odnosno prica povisenim glasom u prici nista nije strano vec tu spominje inace nas roditelje ili mladeg brata muhameda ono sto sam ja pokusavala u takvim trenutcima da ucim su sure El-Fatiha ,El-Ihlas, El-Felek i En-Nas i u tim trenutcima pokusavam da ga razbudim sto nekad jako dugo traje na moj poziv on se nekad javi al opet nastavi sa tim pricama nekad je to stanje popraceno jakim znojenjem kad uspijem da ga razbudim natjeram i njega da i on te iste sure prouci al ni nakon toga nista bolje nije to njegovo stanje me jako plasi tako da nekad poslije nesmijem ni da zaspem zato molim svu bracu u ime allaha ako znaju na koji nacin mogu pomoci svom sinu i o cemu je tu rijec
esselamu allejkum

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: STRAH

Post od medina22 » Sre Avg 12, 2009 12:59 am

TA HA napisao:ES-SELAMU ALEJKUM
PO PRVI PUT PISEM OVDJE PA CU ZA SAD SAMO TRAZITI SAVJET A TO JE:
MOJA HANUMA IMA VELIKI STRAH KAD POCNE DA SIJEVA I GRMI ODMA IDE POD DEKU I PREKRIVA SE DOK SVE TO NE PRODJE.
PA AKO NEKO POZNAJE KAKVU DOVU ILI NESTO IZ KU'RANA DA SE UCI DA SE PREBRODI TAJ STRAH.
SELAM ALEJKUM

nije to nesto zbog cega odmah treba uciti,,vecina ljudi ima taj neki strah od sjevanja, gromova i sl

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: STRAH

Post od Haris » Sre Avg 12, 2009 6:56 am

nensi napisao:
TA HA napisao:ES-SELAMU ALEJKUM
PO PRVI PUT PISEM OVDJE PA CU ZA SAD SAMO TRAZITI SAVJET A TO JE:
MOJA HANUMA IMA VELIKI STRAH KAD POCNE DA SIJEVA I GRMI ODMA IDE POD DEKU I PREKRIVA SE DOK SVE TO NE PRODJE.
PA AKO NEKO POZNAJE KAKVU DOVU ILI NESTO IZ KU'RANA DA SE UCI DA SE PREBRODI TAJ STRAH.
SELAM ALEJKUM
DRAGI GOSPODINE OBRATITE SE NEKOM KO ZNA UCITI KURAN PA GA PITAJ DALI ZNA PRELITI ZRNO JER VAM TO POMAZE SALIVANJE STRAHA UZ UCENJE IZ KURANA ..
hmm.. to nije dozvoljeno?

nensi
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 11:33 am

Re: STRAH

Post od nensi » Sre Avg 12, 2009 9:11 am

_Musliman napisao:
nensi napisao:
TA HA napisao:ES-SELAMU ALEJKUM
PO PRVI PUT PISEM OVDJE PA CU ZA SAD SAMO TRAZITI SAVJET A TO JE:
MOJA HANUMA IMA VELIKI STRAH KAD POCNE DA SIJEVA I GRMI ODMA IDE POD DEKU I PREKRIVA SE DOK SVE TO NE PRODJE.
PA AKO NEKO POZNAJE KAKVU DOVU ILI NESTO IZ KU'RANA DA SE UCI DA SE PREBRODI TAJ STRAH.
SELAM ALEJKUM
DRAGI GOSPODINE OBRATITE SE NEKOM KO ZNA UCITI KURAN PA GA PITAJ DALI ZNA PRELITI ZRNO JER VAM TO POMAZE SALIVANJE STRAHA UZ UCENJE IZ KURANA ..
hmm.. to nije dozvoljeno?
Hvala bogu pojavijo se neko ko ima isto misljenje ko ja,posto sam i ja imao strah i sa prelivanjem zrna uspijo sam ga pobjediti,danas se nebojim nikog,osim svemoguceg MUSLIMAN ima pravo sto kaze da vam se salije zrno PO MOJOJ LOGIKI TO NIJE GRIJEH,posto grijeh ide iz usta ne u usta alajhmane..

Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Re: STRAH

Post od Farshi_turaab » Sre Avg 12, 2009 1:36 pm

nensi napisao: Hvala bogu pojavijo se neko ko ima isto misljenje ko ja,posto sam i ja imao strah i sa prelivanjem zrna uspijo sam ga pobjediti,danas se nebojim nikog,osim svemoguceg MUSLIMAN ima pravo sto kaze da vam se salije zrno PO MOJOJ LOGIKI TO NIJE GRIJEH,posto grijeh ide iz usta ne u usta alajhmane..
Aman ljudi hoće li ko da reaguje na sve ove postove do sad i da se ovo sankcioniše???

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: STRAH

Post od meli » Sre Avg 12, 2009 2:51 pm

Selam alejkum
Ma pustite ja ljudi moj :) .I nejze ne i je lako.
Selam alejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: STRAH

Post od Senad » Sre Avg 12, 2009 4:33 pm

Esselamu alejkum

Svako od nas ima svoju logiku, niko od nas nije na istoj deredži, blago li se onom ko ga Allah s.w.t. uputi u vjeru.
Da nije suprotnosti nebi znali praviti razliku. Pustite ga neka se istrese možda mu proradi razum pa zamoli Allah s.w.t. da ga uputi na pravi put .

tuznojeto
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 6:08 am

Re: STRAH

Post od tuznojeto » Sre Avg 19, 2009 8:33 pm

Sura ES-SEMS SUNCE strana 595 u Quranu ko ovu suru prouci 21 put spasit ce se od straha

Odgovori