ako imas pec u kojoj lozis, to spalis.
ako nemas onda negdje iskopas rupu u zemlji i to spalis tu i zagrnes taj pepeo u tu toj rupi.
Hamajlija- Trazim savjet
Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin
-
bratuncanka22
- Posmatrač
- Postovi: 3
- Pridružio se: Ned Mar 05, 2006 4:39 pm
Istihare
Selam
Jedno vrijeme sam imala potrebu da klanjam istihare namaz i namaz za ispunjavanje zelje,problem je sto nakon istihareta nikada nista nisam sanjala sto bi mi pomoglo u vezi moje odluke...klanjala sam vise puta.Sto se tice namaza za zelje,zanimljivo je da kad sam god to klanjala u dusi sam osjecala neki smiraj i kao da mi je nesto htjelo reci sve ove probleme ces ubrzo rjestiti,i hvala Allahu zelja mi se ispunila.No ipak sto mi istihare namaz uopste nije pomogao,dali je moguce da nesto nisam ispravno uradila ili san nije obavezan? jer moja majka kad god klanja istihra kaze da odmah tu noc sanja nesto sto joj uvijek pomogne u odluci.Bilo kako bilo,zahvaljujem se Allahu sto je saslusao moje molitve i ispunio mi ih
selam
Jedno vrijeme sam imala potrebu da klanjam istihare namaz i namaz za ispunjavanje zelje,problem je sto nakon istihareta nikada nista nisam sanjala sto bi mi pomoglo u vezi moje odluke...klanjala sam vise puta.Sto se tice namaza za zelje,zanimljivo je da kad sam god to klanjala u dusi sam osjecala neki smiraj i kao da mi je nesto htjelo reci sve ove probleme ces ubrzo rjestiti,i hvala Allahu zelja mi se ispunila.No ipak sto mi istihare namaz uopste nije pomogao,dali je moguce da nesto nisam ispravno uradila ili san nije obavezan? jer moja majka kad god klanja istihra kaze da odmah tu noc sanja nesto sto joj uvijek pomogne u odluci.Bilo kako bilo,zahvaljujem se Allahu sto je saslusao moje molitve i ispunio mi ih
selam
Salam aleykum!
Na pocetnoj stranici lijecenja kuranom ima opsirniji text o istihare salatu.San nije obavezan,niti je smisao istihare.Jer je Allah swta Taj koji obavjestava , ,ali je On Taj koji odredjuje i priblizava nesto ili nekog ili udaljava.Istiharom se moli srechan izbor u necemu ili da nam Allah swta nesto primakne ako je dobro po nas ili odmakne ako je od stete.
Iako se ne sanja nista treba je klanjati i to cesto, ocekujuchi da nam Allah swta primakne ili olaksa neko dobro.
Hajirli.
Na pocetnoj stranici lijecenja kuranom ima opsirniji text o istihare salatu.San nije obavezan,niti je smisao istihare.Jer je Allah swta Taj koji obavjestava , ,ali je On Taj koji odredjuje i priblizava nesto ili nekog ili udaljava.Istiharom se moli srechan izbor u necemu ili da nam Allah swta nesto primakne ako je dobro po nas ili odmakne ako je od stete.
Iako se ne sanja nista treba je klanjati i to cesto, ocekujuchi da nam Allah swta primakne ili olaksa neko dobro.
Hajirli.