Kome da vjerujem da li imam sihr ili ne?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
seher-77
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 10:07 pm

Kome da vjerujem da li imam sihr ili ne?

Post od seher-77 » Sre Feb 25, 2009 10:31 pm

Esselamu alejkum,
imam jedno pitanje sto se tice sihra. Naime prosle godine je covjek nad meni, zenom i djetetom ucio rukju (jednom) i rekao nam je da je sad sve u redu da je sa nas sihr skinut. Vremenski smo primjetili da u nasoj familiji nesto nije u redu i nazovemo jednog covjeka koji je putem nasih podataka ustanovio da na nama ima sihr. Da bi skinuo sihr sa nekoga, da li je dovoljno jednom uciti rukju ili cesce?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Kome da vjerujem da li imam sihr ili ne?

Post od Haris » Čet Feb 26, 2009 4:36 am

Selam

Da li je dovoljno ili ne to sve zavisi od kompleksnosti problema. Nekad je dovoljna 1 rukja, dok se nekada mora vise puta uciti. Sve zavisi od situacije do situacije. Sto se tice ovog drugog dijela, o uzimanje podataka, svako iskusniji ovdje ce reci da samo sihrbazi traze podatke osoba.

Za pocetak procitajte ovo, moze biti od dobre pomoci. Nije svakom vjerovat.

http://lijecenje-kuranom.com/download/audio.html

seher-77
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 10:07 pm

Re: Kome da vjerujem da li imam sihr ili ne?

Post od seher-77 » Uto Mar 03, 2009 2:00 pm

Esselamu alejkum, hvala na odgovoru. Ja neznam sta vise da vjerujem. Bio sam kod covjeka koji je rekao da je nakon jedne rukje skinuo sihr sa mene. Poslije toga bili smo zena i ja kod jednog covjeka koji je jednu rukju ucio i nakon toga rekao da je skinut sihr sa nas. Skoro nam rece covjek, koji je klanjao istiharet da mi oboje imamo sihr. Kome sad da vjerujem?

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Kome da vjerujem da li imam sihr ili ne?

Post od Senad » Uto Mar 03, 2009 4:02 pm

seher-77 napisao:Esselamu alejkum, hvala na odgovoru. Ja neznam sta vise da vjerujem. Bio sam kod covjeka koji je rekao da je nakon jedne rukje skinuo sihr sa mene. Poslije toga bili smo zena i ja kod jednog covjeka koji je jednu rukju ucio i nakon toga rekao da je skinut sihr sa nas. Skoro nam rece covjek, koji je klanjao istiharet da mi oboje imamo sihr. Kome sad da vjerujem?
Esselamu alejkum

Daj nam ime tog koji je učio rukju i rekaoda je skinuo, a i tog što ste mu dali podatke pa rekao da nema shira.

Neznam zašto da vam neko drugi uči istiharu :roll:

seher-77
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 10:07 pm

Re: Kome da vjerujem da li imam sihr ili ne?

Post od seher-77 » Uto Mar 03, 2009 5:51 pm

Esselamu alejkum, puno hvala na odgovoru. Nek te Allah nagradi.
Meni je ucio Enes rukju a zeni je u Njemackoj jedan arap ucio rukju. Pitao sam gore dali iko zna kako lijeci sejh Ragib Burekovic, jer on je nama klanjo istiharet (rekli smo mu ime i prezime, datum rodjenja i gdje zivimo). On je nama rekao da nad mojoj familiji ima sihr. Ja neznam kolko da mu vjerujem i kako se njemu izkaza kod klanjanja istihareta da kod moje familije ima sihr. On kaze da je 7 noci klanjo istiharet za nas. Ja neznam kada se izkaze tako nesto i zasto se meni nije nista izkazalo kad sam ja klanjao istiharet.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Kome da vjerujem da li imam sihr ili ne?

Post od Senad » Uto Mar 03, 2009 7:02 pm

seher-77 napisao:Esselamu alejkum, puno hvala na odgovoru. Nek te Allah nagradi.
Meni je ucio Enes rukju a zeni je u Njemackoj jedan arap ucio rukju. Pitao sam gore dali iko zna kako lijeci sejh Ragib Burekovic, jer on je nama klanjo istiharet (rekli smo mu ime i prezime, datum rodjenja i gdje zivimo). On je nama rekao da nad mojoj familiji ima sihr. Ja neznam kolko da mu vjerujem i kako se njemu izkaza kod klanjanja istihareta da kod moje familije ima sihr. On kaze da je 7 noci klanjo istiharet za nas. Ja neznam kada se izkaze tako nesto i zasto se meni nije nista izkazalo kad sam ja klanjao istiharet.
Esselamu alejkum
seher-77 je napisao/la:
Esselamu alejkum, hvala na odgovoru. Ja neznam sta vise da vjerujem. Bio sam kod covjeka koji je rekao da je nakon jedne rukje skinuo sihr sa mene.
kod koga si ovdje bio ,na ovoj rukji

Poslije toga bili smo zena i ja kod jednog covjeka koji je jednu rukju ucio i nakon toga rekao da je skinut sihr sa nas.
Jel ovdje misliš na Enesa.

Skoro nam rece covjek, koji je klanjao istiharet da mi oboje imamo sihr. Kome sad da vjerujem? ovdje misliš na RAgiba.

Ti si ovo sme malo zakomplikovao.
Ako ti je Enes rekao da nemaš na sebi sihiri vjerovatno nisi imao reakcije tokom učenje i to je je pokazatelj. Da li si pod vanjskim uticajem iz razloga što neklanjaš, ne izvršavaš svoje vjerske obaveze toje sada nešto drugo.

Brate nemaš ti potrebew da ti Ragib niti biloko drugi klanja istiharu. Sve je to malo kod tebe zbunjujuće. Ti si tražio kod RAgiba da vidiš imaš li sihire malo je to neozbiljno. Nemaš potrebe da bilo od koga tražiš da ti klanja istiharu radi toga i bilo kojeg drugog problema.
Zašto tebi nije ništa došlo na san a Ragibu jest to je diskutabilno i da li si siguran da je Ragib klanjao istiharu ili :roll: .
To što je RAgib rekao >>>da kod tvoje familije ima sihir<<<<< šta je konkretno mislio to je širok pojam familija
KAžeš da su ti se problemi u porodici pogoršali a nemaš na sebi sihire,
Koi su to problemi koji vas pritišću za koje ti misliš da su rezultat sihiri .

seher-77
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 10:07 pm

Re: Kome da vjerujem da li imam sihr ili ne?

Post od seher-77 » Uto Mar 03, 2009 9:52 pm

Esselamu alejkum, izvini sto sam malo komplikovano objasnio. Ovako ide komplet prica: Ja sam bio kod Enesa i on je ucio rukju nad meni, jesam imao simptome kao naprimjer ruka mi je trnula. Nakon toga sam se vration za Njemacku i bili smo kod jednog arapa koji je nad mojoj zeni ucio rukju. Problemi u familiji su ti da pokusavamo 2 godine da zena zatrudni ali ne uspjeva. Kod doktora smo oboje bili i on kaze da smo oboje zdravi.
Ragib je nakon klanjanja istihareta reko, da je neko iz moje familije bio protiv moje zenidbe (to jeste covjek u pravu) i da mi zena nemoze da zatrudni, jer imamo svi sihr nad nama. Nisam rekao da moja zena ima dijete iz prvog braka. Ragib je u Fojnici a ja ovdje sto znaci da ja neznam 100% da li je on klanjao istiharet ili kako da je to sazno. Razlog zasto moja zena nemoze zatrudniti mora postojati a posto smo oboje zdravi, mi smo isto sumnjali da nam je neko napravio ali ja i dalje neznam kome da vjerujem. Tebi posebno hvala na odgovorima.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Kome da vjerujem da li imam sihr ili ne?

Post od daneS » Sre Mar 04, 2009 8:01 am

es-selamu alejkum.seher

ako se uzme činjenica da sve biva Allahovom dž.š voljom,onda nema razloga za dodatnom opterećenjem,kao dali imaš sihr ili doktora jedan drugi treći.
pošto si ovozemaljski siguran u svoje stanje koje ti je doktor rašekao onda se uzdaj u Milostivog,Milosrdnog,dovu čini i biti će inshAlla.
malo se potrudi pa na netu ima ovolucijski program koji žena treba da prati ili pratite,pa navali,i opet biti će inshAlla,

sve si napravio samo još Sabur,i bitiće kad je najbolje za vas.inshAlla.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Kome da vjerujem da li imam sihr ili ne?

Post od Senad » Sre Mar 04, 2009 12:01 pm

seher-77 napisao:Esselamu alejkum, izvini sto sam malo komplikovano objasnio. Ovako ide komplet prica: Ja sam bio kod Enesa i on je ucio rukju nad meni, jesam imao simptome kao naprimjer ruka mi je trnula. Nakon toga sam se vration za Njemacku i bili smo kod jednog arapa koji je nad mojoj zeni ucio rukju. Problemi u familiji su ti da pokusavamo 2 godine da zena zatrudni ali ne uspjeva. Kod doktora smo oboje bili i on kaze da smo oboje zdravi.
Ragib je nakon klanjanja istihareta reko, da je neko iz moje familije bio protiv moje zenidbe (to jeste covjek u pravu) i da mi zena nemoze da zatrudni, jer imamo svi sihr nad nama. Nisam rekao da moja zena ima dijete iz prvog braka. Ragib je u Fojnici a ja ovdje sto znaci da ja neznam 100% da li je on klanjao istiharet ili kako da je to sazno. Razlog zasto moja zena nemoze zatrudniti mora postojati a posto smo oboje zdravi, mi smo isto sumnjali da nam je neko napravio ali ja i dalje neznam kome da vjerujem. Tebi posebno hvala na odgovorima.
Esselamu alejkum

Ee,ee tako brate to već nešto znači, to je sasvim nešto drugo što može a inemora imati veze sa sihirima, osaburi kao što ti je brat daneS rekao. Tvoja prevelika želja za potomstvom dovodite do sumnje i dodatno opterećavaš situaciju. PA i Poslanik a.s. je rekao da svako sjeme nemora značiti da je plod, tj. svaki odnos sa ženom ne mora rezultirati oplodnju. Opusti se malo i zaboravi malo na to, da li je , kad će , što nije itd.
Evo ti jedan živi primjer iz moje okoline.
Mladenci se uzeli, njoj 20 godina njemu njemu 24 i tako su živejeli u braku punih 10 godina a da nisu imali potomstvo. NOrmalno mladoženja nestrpljiv i razvedu se, nakon dvije godine ona se uda i dobije djete,.
Preporučujem ti da malo pročitaš na ovom linku o stvaranju čovjeka i vidjet ćeš koliko to sve izgleda složen proces oplodnje.
http://www.pcelarstvo-nahl.com/stvaranje_covjeka.php
http://www.pcelarstvo-nahl.com/zdravlje.php

Preporučujem da koristite med., polen , propolis,posebno matičnu mliječ , ćurokotovo ulje, hurme, cimet Sve navedeno koristi se u potpomaganju oplodnje, naravno redovnom obavljat namaz i uzdat se u Allah s.w.t. i upućivati dove da vam podari zdrav i čestit porod.
Više informacija na ovim linkovima,
http://www.pcelarstvo-nahl.com/pcelinji_proizvodi.php
http://www.pcelarstvo-nahl.com/forum/vi ... .php?id=14

Esselamu alejkum

seher-77
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 10:07 pm

Re: Kome da vjerujem da li imam sihr ili ne?

Post od seher-77 » Sre Mar 04, 2009 7:54 pm

Esselamu alejkum, jeste u pravu si, treba se uzdati u Allaha dz.s. ali me opet interesuje da li je iko cuo za lijecenje sejha Ragiba.

Odgovori